Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Strony z przykładami projektów ogrodów


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 485
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 months później...
Znalazłam takie fotki innym forum.

 

http://forum.gazeta.pl/ogl/adv/forum/94/3/94334.jpg

 

http://forum.gazeta.pl/ogl/adv/forum/94/3/94332.jpg

 

to mi się bardzo podoba :wink: :wink: :wink: może macie coś jeszcze na zagospodarowanie ogrodu iglakami..........

 

Mnie też się to bardzo podoba. Problem w tym, że nie wiem jakie rośliny wybrać, aby rosły piętrowo. Jakie mają największy przyrost i można je posadzić przy ogrodzeniu, potem trochę niższe i malutkie. Boję się, że te które posadzę z przodu zasłonią wszystkie pozostałe. Czytając Wasze posty widzę, że jest tu mnóstwo osób, które świetnie znają sie na ogrodnictwie (ja niestety nie). Jakie odległości należy zachować podczas sadzenia tych roślin? Czy są jakieś przeciwwskazania co do sąsiedztwa tych roślin i czy sierpień będzie dobrym miesiącem na ich posadzenie?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz zlecić zaprojektowania ogrodu profesjonaliście, to kup sobie katalog drzewi i krzewów Związku Szkółkarzy Polskich - masz tam rozrysowany kształt rośliny po 10-15 latach, plus zdjecia roślin.

O wymaganiach jest tam niewiele, wiec dobrze sprawdzic to dodatkowo w innych ksiazkach lub w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
No właśnie tam.. październik zimny, listopad śnieg, grudzień zima. U Ciebie bardziej optymistycznie się otwiera?

 

...a dalej mam...

Styczeń ciepły, mokry i wietrzny. Luty bardzo ciepły, ale deszczowy. Marzec z wcześniejszą wiosną...

prognoza z zeszłej zimy się sprawdziła (mniej wiecej)

wiem, że będzie co ma być ale nie odbierajcie mi nadzieji...proszę.. :wink:

 

zdjęcia piękne!!!

to wstawię jedno z mojego, bo ładnie wyszło :wink:

http://images44.fotosik.pl/13/b855533a9f5e7a8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za miłe słowa, ale tak na prawdę to to miejsce tylko tak ładnie wyszło na zdjęciu ;-)

to młody ogródek (trzeci sezon za min) i jeszcze czekam na efekt ostateczny...i udało się pożyczyć " leszczynę" i jałowce od sąsiada - z tego jestem dumna 8)

Ps. A na trawnik to nie mam czasu i nerwów (krety, psie podkopy itd) w takim "zamieszniu" tego nie widać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...