Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dla alergików


viento

Recommended Posts

witam wszystkich

 

może zaczynam głupi i niepotrzebny wątek, ale jestem całkowicie zielony w tematach budownictwa i szukam, czytam, uczę się - jak tu zbudować domek dla swojej rodziny.

 

mam w rodzinie alergików (roztocza kurzu) i nie mam pojęcia jaki system ogrzewania wybrać, by mieszkać w zdrowiu (jest to wartość nadrzędna, więc liczę się z kosztami); planuję domek z poddaszem mieszkalnym 154 m2, podwójny garaż, wejście od północy lub północnego zachodu. czy podłogówka na parterze a na poddaszu grzejniki niskotemperaturowe to dobry pomysł?

 

bardzo proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi

 

czy kiedykolwiek słyszeliście, by podłogówka na poddaszu była przyczyną bólów głowy u domowników?

 

co sądzicie o zamontowaniu rekuperatora? trochę mam obaw związanych z nawiewem powietrza i filtrami (kurz, pleśnie itp) - czy moje obawy są słuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kiedykolwiek słyszeliście, by podłogówka na poddaszu była przyczyną bólów głowy u domowników?

 

Litości.... tyle już głupot słyszałem o pdłogówce. Generalnie ci którzy podłogówki nie mają plotą tego typu bzdury, ci co podłogówkę maja tylko na parterze - żałują że nie dali wszędzie, a ci co dali wszędzie doradzają innym żeby tak zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie historie o podłogówce słyszałem od pewnego architekta i nieco mnie to zdziwiło, ale ja znam się zupelnie na czym innym niż budowa domu, dlatego chętnie usłyszę wasze opinie, sorki, jeśli bedę pytał o dziwne rzeczy

("nie śmiać się z dziwolągów!" - skąd to znacie?)

 

do podłogówki miałem w planach podłączenie pompy ciepła

czy mam pomyśleć o innym dodatkowym systemie?

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja jeszcze trzy grosze wrzucę :)

Jak by się Wam zachciało kominka to jak najbardziej można i dla alergików. Tylko taki bez konwekcji i jakichkolwiek kratek. Działający na zasadzie promieniowania cieplnego - tak jak to robiły dawniej piece kaflowe. Tak przy okazji to też bardzo znaczące źródło ciepła w domu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki o rzekomych wadach podłogówki to chyba rozsiewają producenci grzejników. Mam podłogówkę w całym domu (+grzejniki "ręcznikowe" w łazienkach i jeden grzejnik w garażu) i jest super. To właśnie grzejniki powodują unoszenie powietrza (po 2-3 latach masz szare smugi od kurzu nad grzejnikiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten architekt viento, to pewnie przebrany za architekta producent grzejników, lub człowiek przez nich przekupiony.

Rozsiewa "plotki"..

 

Zauważ jednakże, że jeśli ktoś coś powie krytycznego na temat tego rzekomego "cudu", powolnego, betonowego i gigantycznie ważącego, natychmiast jest, zawsze przez tych samych ludzi na forum, mieszny z błotem i wykpiwany od ignorantów i naiwniaków.

Należy się nauczyć, że co innego widzisz, co innego słyszysz... W innym przypadku lepiej swoje kryrtyczne dla "podłogówki" informacje zachowaj dla siebie.

Nie wychylaj się z nimi.

Panujące na tym forum grupowe modus operandi dealerów "podłogówki" i obsesja towarzystwa wzajemnej adoracji, wyklucza rzetelne rozważanie za i przeciw dla rozmaitych, optymalnych indywidualnie konfiguracji systemu c.o.

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywście Bogusław znowu zapomniał sie przedstawić. Jest producentem grzejników więc jego wypowiedzi będą dyskredytować inne sposoby ogrzewania. Czasem pisze też że nie wystepuje tu jako producent grzejników tylko jako lekarz i zaczyna pseudonaukowe wywody. Czasem też występuje jako wybawca chorych staruszek. Wtedy nawet ja się wzruszam. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169741-Podziękowanie-firmie-Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że jestem producentem najlepszych grzejników?

Nota bene bezkonkurencyjnych.

Co ma piernik do wiatraka?

Jestem też lekarzem medycyny..

Jestem też instruktorem jazdy konnej

Jestem też sternikiem jachtowym..

Mam też sporo innych umiejętności..

Zrobię wodę, centralne, prostą instalację elektryczną, potrafię murować, gipsować, malować, dobrze radzę sobie ze stolarką i ciesielką, ułożę każdy parkiet.. Moją pasja to tereny zielone i mała architerkura...

Mam z młodości trofea Łódzkiej Wiosny Poetów...

 

A ty kim jesteś coulignon bo czym to wiem?

 

Ps.

Ten architekt viento, to pewnie przebrany za architekta producent grzejników, lub człowiek przez nich przekupiony.

Rozsiewa "plotki"..

Zauważ jednakże, że jeśli ktoś coś powie krytycznego na temat tego rzekomego "cudu", powolnego, betonowego i gigantycznie ważącego, natychmiast jest, zawsze przez tych samych ludzi na forum, mieszny z błotem i wykpiwany od ignorantów i naiwniaków.

Należy się nauczyć, że co innego widzisz, co innego słyszysz... W innym przypadku lepiej swoje kryrtyczne dla "podłogówki" informacje zachowaj dla siebie.

Nie wychylaj się z nimi.

Panujące na tym forum grupowe modus operandi dealerów "podłogówki" i obsesja towarzystwa wzajemnej adoracji, wyklucza rzetelne rozważanie za i przeciw dla rozmaitych, optymalnych indywidualnie konfiguracji systemu c.o.

 

Pozdrawiam

Bogusław

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bogusławie - możesz być "the best" we wszystkim, ale pisząc posty zawierające impertynencje pod konkretnym adresem, dyskredytujesz się w każdej mierze ... przestajesz być przede wszystkim człowiekiem kulturalnym ...

Pozdrawiam.

 

OK. Pewnie masz rację..

Może byś tak reagowała (reagował) analogicznie na teksty innych...

Zacznij pełnić funkcję arbiter elegantiarum..

W konfrontacji z niektórymi wypowiedziami i ich merytoryką trzymanie się Kamyczka i kindersztuby nie jest dobrym rozwiązaniem...

Uważasz, że powinienem przemilczeć złośliwości i zaczepki pod swoim adresem? Mam jeszcze trochę testosteronu w krwioobiegu...

Inaczej bym nie robił tego co robię i robiłem..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczepka? Ja tylko szanownego Kolgę przedstawiłem. Jesli szanowny Pan Bogusław uważa swoje nazwisko i profesję za rzecz wstydliwą, to ja juz nic nie poradzę. Swoją drogą nawet myślałem czy nie zrobić Ci prezentu i nie wykupić płatnego profilu z ładną reklama Regulusa. Ale skoro Twoja profesja rodzi u Ciebie taką frustrację to rozumiem że prezent byłby trochę nie trafiony. Edytowane przez coulignon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczepka? Ja tylko szanownego Kolgę przedstawiłem. Jesli szanowny Pan Bogusław uważa swoje nazwisko i profesję za rzecz wstydliwą, to ja juz nic nie poradzę. Swoją drogą nawet myślałem czy nie zrobić Ci prezentu i nie wykupić płatnego profilu z ładną reklama Regulusa. Ale skoro Twoja profesja rodzi u Ciebie taką frustrację to rozumiem że prezent byłby trochę nie trafiony.

 

Skąd pomysł o frustracji? Sam coś piszesz i sam sobie odpowiadasz?

Problem w tym, że bezkrytycznie akceptujesz wszystkie argumenty, nawet te nieprawdziwe i poniżej pasa.

Nie tylko akceptujesz, lecz je podchwytujesz i rozwijasz.. Pomimo, że doskonale wiesz... Jak to nazwać?

Gdybyś był obok, porozmawialibyśmy jak facet z facetem..

Wymieniać poglądy mogę z tymi, którzy rzeczywiście chcą wymieniać poglądy..

 

Prezent super..

Nie mam nic przeciwko niemu.. I nie będę tego uważał za Canossę..

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław - nadinterpretujesz. Ja Cię tylko przedstawiłem - nic więcej. Przedstawiłem Cię ponieważ Ty o tym zapominasz i stwarzasz wrażenie bezstronności Twoich wypowiedzi. A nie są one bezstronne -chcesz po prostu ubić swój biznesik. I ja nie chcę z Tobą wymieniać pogladów bo w znacznym stopniu się z ich częścią zgadzam. Natomiast nie ma zgody na tym forum na nieuczciwe formy reklamy. I tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...