Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DEZET ja się zdecydowałem na wiązary właśnie dlatego, że cieśle poszaleli z cenami. Mnie wiązary wyszły z montażem 20 tys więc nie ma co się zastanawiać. Kąt będzie 30 stopni bo mi kazali zmienić w UG. Zastanawiam się jak za 12 tys zrobiłeś pokrycie? Mnie same materiały (dachowki, membrany, rynny itp) kosztować mają 16 tys no i jeszcze robocizna ponad dychę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no rzeczywiscie teraz spojrzalam - no dach kopertowy kosztuje jednak, ale moim zdaniem jezeli idziesz w tym kierunku ze na sam dach dasz tyle pieniedzy to szczerze Ci powiem ze nie licz ze sie w 200 wymiescic, moim zdaniem nawet w 300 bedzie ciezko,

 

Masz rację. Ja wcale nie zamierzam się zmieścić w tych 200 ;-) mimo mojej obecności w tym wątku. Chcę zbudować mały domek bo mój poprzedni kosztował pod klucz ponad 700 tys!!! Jeżeli wprowadzę się przy kwocie 350 tys będę przeszczęśliwy. Dlatego też nie odrzucałem od razu pewnych rozwiązań jak dach kopertowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ja nie mowie ze groszowe, ale jak wylicza sie to juz tak niewiele zostalo ;)

 

No podobno bedzie potrzebne 2-3 worki na caly dom - naszczescie gispy beda robic tynkarze, wiec jak cos spiep....to sami po sobie beda poprawiac wiec... ciezko jest sie przyznac do bledu wiec nawet jak wyjdzie wiecej to sadze ze sie o tym nie dowiem ;) POdobno mam tynki genialnie polozone i w sumie wystarczyloby je tylko przeczycic, no ale juz poobijalismy torche i ja sama jednak widze kilka miejsc ktore mi przeszkadzaja i sa do gipsowania jak nic. Tak czy siak, worek gipsu 30 zl wiec chocby im 10 wyszlo to co to jest 300 zl, wlasnie zadecydowalismy ze bierzemy jednak wiecej welny czyli +500 zl i do tego jednak isovera a nie jakis szwenkow czy swisporow bo oszczednosc tylko 300 zl na caly dom miedzy tymi welnami.

 

A no rzeczywiscie teraz spojrzalam - no dach kopertowy kosztuje jednak, ale moim zdaniem jezeli idziesz w tym kierunku ze na sam dach dasz tyle pieniedzy to szczerze Ci powiem ze nie licz ze sie w 200 wymiescic, moim zdaniem nawet w 300 bedzie ciezko, bo wlasnie albo buduje sie tanio albo nie i jest potrzebna odpowiednia "filozofia" budowy ;)

 

Zawsze powtarzam- szybko się mówi, a teraz zaczynamy brać się do pracy. Co nagle - po diable.

Widzisz miejsca gdzie chcesz przegipsować- to nie tak, że mazną gipsem, bo tu się coś ukruszyło, a tu dziurka w ścianie. Żeby różnicy w powierzchni ściany nie było trzeba, należy to gipsowanie zrobić na całej.

Nie będziesz robić tego sama, ale zasady obowiązują. Mnie się też wydaję, że niewiele zostało do zrobienia- rozprowadzić instalacje el. i wodne, tynki, posadzki, sufity podwieszane, wstawienie drzwi, ocieplenie elewacji, malowanie- ale jak chwilę pomyśleć, to jeszcze ... w polu;(

 

Bitter napisał- 20tys za wiązary- piszesz "no dach kopertowy kosztuje jednak" - za darmo nic się nie dostanie. Cena wg mnie dobra. I roboty mniej niż przy tradycyjnej. Wg mnie cena jest ok.

 

Trochę sama sobie przeczysz, bo najpierw piszesz, że "co to jest 300zł" na gips, a potem, że "bierzemy jednak wiecej welny czyli +500 zl". To ile tej wełny dokładasz? 5cm?

To ma być ta "filozofia" budowy? Wybacz, ale to nie jest filozofia ;)

A może jednak lepiej dorzucić jej 15cm- raptem 1500zł więcej, a moim zdaniem wydatek ekonomicznie uzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się powoli zaczynam "nakręcać" na nowy dom;)

myślę że kwota 200 tys. będzie wystarczająca na jakieś 100-120m2, porządnie zaizolowany i wyposażony ze wszystkimi nowinkami i usprawnieniami

No właśnie mój taki miał być.

Sęk w tym, że kosztorys systemem gospodarczym tego mojego projektu (archon) z kwartału na kwartał podskoczył o 9 tyś., ok. można dyskutować jak to liczyli ale jak by nie było jest zmiana. A teraz zerknijmy do zakladki "budownictwo"-> ceny mat.bud. na portalu WNP (jest tam mało aktualna wersja z poprzedniego kwartału) a potem na portal budujemydom (jest aktualna wersja tego samego) i ..

po staremu cement 32.5: 360,-

po nowemu: 450,-

Mój dom drożeje 3 tysiące na miesiąc, zanim zacznę na wiosnę ..strach się bać, jeszcze tylko podatku katastralnego w prezencie od PO trzeba i starczy na sznurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój taki miał być.

Sęk w tym, że kosztorys systemem gospodarczym tego mojego projektu (archon) z kwartału na kwartał podskoczył o 9 tyś., ok. można dyskutować jak to liczyli ale jak by nie było jest zmiana. A teraz zerknijmy do zakladki "budownictwo"-> ceny mat.bud. na portalu WNP (jest tam mało aktualna wersja z poprzedniego kwartału) a potem na portal budujemydom (jest aktualna wersja tego samego) i ..

po staremu cement 32.5: 360,-

po nowemu: 450,-

Mój dom drożeje 3 tysiące na miesiąc, zanim zacznę na wiosnę ..strach się bać, jeszcze tylko podatku katastralnego w prezencie od PO trzeba i starczy na sznurek.

bez paniki;)

ja swój wybudowałem już ładnych parę lat temu, ale jak ostatnio porównywałem koszty co za ile można kupić obecnie, to ten sam budynek postawiłbym i wykończył w podobnych pieniądzach...

a niby wszystko cały czas drożeje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój taki miał być.

Sęk w tym, że kosztorys systemem gospodarczym tego mojego projektu (archon) z kwartału na kwartał podskoczył o 9 tyś., ok. można dyskutować jak to liczyli ale jak by nie było jest zmiana. A teraz zerknijmy do zakladki "budownictwo"-> ceny mat.bud. na portalu WNP (jest tam mało aktualna wersja z poprzedniego kwartału) a potem na portal budujemydom (jest aktualna wersja tego samego) i ..

po staremu cement 32.5: 360,-

po nowemu: 450,-

Mój dom drożeje 3 tysiące na miesiąc, zanim zacznę na wiosnę ..strach się bać, jeszcze tylko podatku katastralnego w prezencie od PO trzeba i starczy na sznurek.

 

Myśląc w ten sposób nigdy nie zaczniesz,bo zawsze będzie drożej. Zauważ, że w 2008 roku suporeks 24cm był nawet po ok. 17zł/szt., a teraz jest po jakieś 8zł. Podrożał? Nie patrz na ceny cementu w necie- nie tylko to jest do budowy potrzebne, a tego cementu to naprawdę dużo nie wyjdzie, chyba , że sam będziesz kręcił w betoniarce- uważam to za nieporozumienie. Zorientuj się w cenach w kilku hurtowniach, pytaj i negocjuj rabaty.

Co możesz -zrobisz sam ze szwagrem i tu szukaj oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET ja się zdecydowałem na wiązary właśnie dlatego, że cieśle poszaleli z cenami. Mnie wiązary wyszły z montażem 20 tys więc nie ma co się zastanawiać. Kąt będzie 30 stopni bo mi kazali zmienić w UG. Zastanawiam się jak za 12 tys zrobiłeś pokrycie? Mnie same materiały (dachowki, membrany, rynny itp) kosztować mają 16 tys no i jeszcze robocizna ponad dychę.

 

Musiałem poszukać notatek, więc tak:

- wiązary z montażem - 29469zł

- membrana Dorken Vitaxx - 1740zł

- łaty, kontrłaty - 1820zł

- okna dachowe 5 szt. - 3750zł

- blachodachówka Nefryt , wiatrownice, gąsory, pas podrynnowy i nadrynnowy i uchwyty do rynien - 7781zł + gratis śniegołapy na cały dach.

Razem koszt dachu wyniósł ok. 46000zł (pomoc ludków w założeniu blachodachówki - ok. 1500zł jest w tej kwocie; nie liczyłem gwoździ i swojej pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem poszukać notatek, więc tak:

- wiązary z montażem - 29469zł

- membrana Dorken Vitaxx - 1740zł

- łaty, kontrłaty - 1820zł

- okna dachowe 5 szt. - 3750zł

- blachodachówka Nefryt , wiatrownice, gąsory, pas podrynnowy i nadrynnowy i uchwyty do rynien - 7781zł + gratis śniegołapy na cały dach.

Razem koszt dachu wyniósł ok. 46000zł (pomoc ludków w założeniu blachodachówki - ok. 1500zł jest w tej kwocie; nie liczyłem gwoździ i swojej pracy).

tak patrze na te ceny i gały mi na wierzch wyłażą..., ja za swój dach ze wszystkim zapłaciłem ok.19 tys., porównywałem nie dawno ceny i obecnie zapłaciłbym nie wiele więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na te ceny i gały mi na wierzch wyłażą..., ja za swój dach ze wszystkim zapłaciłem ok.19 tys., porównywałem nie dawno ceny i obecnie zapłaciłbym nie wiele więcej

 

Dach dachowi nierówny. Czytałeś pewnie wcześniej post bittera o cenach robocizny. Poza tym u mnie dach to od razu belki stropu w tej cenie,a Ty jaki masz strop? W tej mojej cenie- jak się zsumuje to sporo jednak jest :-( "zaoszczędziłbym" może z 10tys., a stracił możliwość adaptacji poddasza, co w tym przypadku byłoby stratą, bo za 10tys nie przygotujesz "gruntu" na mieszkanie, a tu: zadaszone, równiutkie, tylko dzielić ściankami ;-)

Ale idąc tym tropem- na ww dachu oszczędzam 10tys., na garażu 15tys.- razem 25000zł. Dziś by się przydały, ale wiem co chcę mieć dlatego tak, a nie inaczej. Budowanie to też sztuka wyborów i optymalnego zagospodarowania swojego miejsca na Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam...? ,ten od strychu czy między kondygnacjami?

ja mam zupełnie inną konstrukcję nośną dachu, są same krokwie i nic więcej

wszystko opiera się na takiej ramie z żelbetu

 

Piszemy o dachu, jak widzę masz dach mansardowy i poddasze użytkowe i powyżej tego strych?

Czy strych jest na jakiejś wysokości krokwi? Rama z żelbetu -to wieniec przecież. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o dachu, jak widzę masz dach mansardowy i poddasze użytkowe i powyżej tego strych?

Czy strych jest na jakiejś wysokości krokwi? Rama z żelbetu -to wieniec przecież. ;-)

 

strych jest w samym szczycie jest dosyć nisko trzeba na kolanach...

na wysokości stryszku jest taka rama betonowa zakotwiczona w ścianie szczytowej i podparta na wewnętrznych ścianach, na niej są oparte krokwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wnieść zakupy do kuchni musisz obejść cały salon?

Do tego dwie mikroskopijne łazienki jak w bloku.

a do tego w wiatrołapie brak miejsca na szafę. Poza tym może być trudna obróbka połaczenia dachu płaskiego nad wejściem o dwuspadowego nad resztą domu.

Poza tym hole o pow. 10 m2 sa wieksze od sypialni.

Kotłownia przy sypialni - trzeba będzie dodatkowo wygłuszyć i ocieplić ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukując, poszukując taka oto architektoniczna perełka ;) wpadła w moje oko, ale czy tenże baraczek będzie bliżej 200tys czy 300tys ? jak oceniacie?

 

http://www.dobredomy.pl/projekt/ceres

 

Ja bym w ten sposób nie patrzył. Czy odpowiada Ci rozkład pomieszczeń? Trzy wejścia ze schodkami, wędrówka do kuchni, jak wspomina Elfir, płaskie daszki (jestem zdecydowanym przeciwnikiem, bo wiem ,że jak coś się spartoli, to tylko wołać o pomstę do nieba). Gdyby była możliwość zrobienia inaczej (funkcjonalniej) rozkładu pomieszczeń, to całkiem interesująca propozycja. Kwota tam wymieniona to 230tys. Myślę, że można w niej się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ten sposób nie patrzył. Czy odpowiada Ci rozkład pomieszczeń?

:) dzięki za sugestie, chcę aby w miarę komfortowo, funkcjonalnie i nie abstrakcyjnie drogo było przede wszystkim, przy czym funkcjonalnie dla jednego to np kuchnia otwarta, drugi powie: nigdy w życiu - zamknięta, komfortowo - jeden powie parterówka - po co się męczyć, drugi dla klimatu poddasza pokocha schody itd :) , no a koszty - ciągle poszukuję złotego środka pomiędzy ceną a komfortem i funkcjonalnością, które za tę cenę można uzyskać :).

Czy ceres to mój NUMBER1 ? :yes: - mógłby być :), przekornie nazywam go baraczkiem, bo jak mniemam w TOP10 najchętniej wybieranych nie byłby nawet dziesiąty :p , mnie osobiście się podoba i głównie byłam ciekawa czy mieści się w granicach finansowych tego wątku, lub bliżej tych granic niż dalej. Odniosłam go do kultowego na tym wątku domu Zielonego Ogrodu, wszak to dowód że dom za 200tys stoi, pytanie czy można tak porównywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...