Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W tym roku wprowadziliśmy się do naszego ukochanego domu.Dom o wymiarach 8x9 z poddaszem,poddasze jest ocieplone i są regipsy na skosach i suficie dół jest wykończony na 100%.Kredyt 160tyś. i z tego 10 poszło na samochód bo trzeba zmieniać póki była kasa, i niech mi nikt ni mówi ,że się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie!

Przeczytałam ten temat do strony 140 :) na jutro mam postanowienie doczytać do końca. Bardzo fajny wątek.

Chce opisać naszą sytuację i mam nadzieję, że i nam doradzicie, a może zasugerujecie inne rozwiązania.

Będziemy bardzo wdzięczni :) no bo na chwile obecną my laiki całą naszą wiedzę budowlaną czerpiemy z tego forum ;D

 

Na dzień dzisiejszy mamy już pozwolenie na budowę naszego M-131. Projekt podstawowy poniżej:

http://www.konradmatuszewski.pl/projekty/2-projekty-gotowe-murowane/20-m-131

u nas nie będzie tego wykuszu tylko okno balkonowe 2-kondygnacyjne i domek jest poszerzony od strony garażu o 60 cm. Garaż szerokości 3m wydawał nam się za wąski...

 

I teraz nasze pytanie... co z tą magiczną kwotą 200 tys.? czy taka kwota wystarczy, aby zamieszkać?

 

1) Ekipa budująca dom - 30000 zł - robcizna (od prac ziemnych po przygotowanie do dachu, w tej cenie są schody, tarasy - ogólnie wszystko to co powinno być, a i jeszcze kominy, bo robimy tradycyjnie z cegły palonej). Jeżeli wykonamy sobie sami fundamenty to wtedy robocizna 25000 zł. 5000 zł droga nie chodzi, ale my jesteśmy zupełnymi laikami i nie mamy pojęcia...

 

2) Robocizna za położenie dachu - 17500 zł

3) Więźba - 11000 zł - z konserwacją ciśnieniową

4) Dachówka cementowa Euronit ok.10000zl + orynnowanie 2000 zł

 

Kupiliśmy już stal, bloczki, cegle na kominy, stemple, deski calówki i pustaki na ściany nośne - wyszło ok. 33000 zł. Zaliczki i jakieś pierdoły to koszt ok 4000 zł. Nie uwzględniam tu papierologi - to koszt ok. 7000 zł.

Jutro też jedziemy zapłacić za pustaki na ściany działowe - 5100 zł. Budujemy z MegaMax Cerpol Kozłowice. W naszym rejonach - woj. śląskie ok. Katowic polecają je bardzo.

 

W naszym projekcie strop zaprojektowany jest z terivy? Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? Mamy jeszcze czas żeby zrezygnować i zrobić systemem tradycyjnym - wylewany. Co jest korzystniejsze cenowo? Wady i zalety mile widziane, a raczej czytane ;)

 

Mamy nadzieję, że nie zaśmiecę tym postem tematu i dyskusja się rozwinie.

 

W sprawie załatwiania jakieś papierologi to chętnie pomożemy i doradzimy, bo w tym to już jesteśmy zawodowy :rolleyes: Można pisać na priv, żeby tu nie zaśmiecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku tym przedstawiane sa raczej małe domki a Wasz projekt to juz" kawał chałupy" o wymiarach 13m x 9,6m.Przedsięwzięcie to moim zdaniem jest mało realne za 200tys.Ja buduję 10m x 8m o bardzo prostej bryle robiąc większość sam i chciałbym się zamknąc w tej kwocie lub ją trochę przekroczyć ale Wasz domek w porównaniu z moim jest pół raza większy i bardziej skomplikowany w środku.Jo ten dom widzę raczej w wątku do 300tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuvo, planując budować tak, jak Wy ekipami, to mając 300tyś zł budżetu zastanawiam się nad tym, czy pójść w projekt taki:

http://www.z500.pl/projekt/z79,Prosty-ekonomiczny-dom-z-poddaszem-i-funkcjonalnym-wnetrzem-dach-dwuspadowy.html

czy może poprzestać na niewiele powiekszonej do 110m wersji tego:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/emi/rzuty.html?AreaMaxMenu=120

(w sumie i tak warunki planu zabudowy mogą "wybrać" za mnie)

 

mając mniejszy budzet na pewno skupiłbym się na prostym, parterowym domku ~100m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeśli można się wtrącić... My zaczynaliśmy marzyć od 120m2, twierdziliśmy że na więcej nas nie stać. Skończyliśmy na 270m2 na 16 arach 2 km od centrum miasta. Owszem z 200 tysięcy troszkę nam koszty podskoczyły;) ale nie chodzi o to kto za ile co ma. Dążę do tego że marzenia są po to żeby je spełniać. A za 200 tysięcy wszystko się da, zależy kto co chce. Moi znajomi postawili stan surowy górę zamknęli na pięć lat, mieszkali na dole z dwójką dzieci (dzienny+jeden pokój). Teraz zamknęli inwestycję jak się odkuli i jest super, ja tam im zazdroszczę my mamy "dożywocie" w banku, a oni spłacą się za parę lat :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeśli można się wtrącić... My zaczynaliśmy marzyć od 120m2, twierdziliśmy że na więcej nas nie stać. Skończyliśmy na 270m2 na 16 arach 2 km od centrum miasta. Owszem z 200 tysięcy troszkę nam koszty podskoczyły;) ale nie chodzi o to kto za ile co ma. Dążę do tego że marzenia są po to żeby je spełniać. A za 200 tysięcy wszystko się da, zależy kto co chce. Moi znajomi postawili stan surowy górę zamknęli na pięć lat, mieszkali na dole z dwójką dzieci (dzienny+jeden pokój). Teraz zamknęli inwestycję jak się odkuli i jest super, ja tam im zazdroszczę my mamy "dożywocie" w banku, a oni spłacą się za parę lat :D.

 

Robiłem projekty domków w szkole i też ledwo mieściłem się w 270m2 (takie ograniczenie za komuny z "okienkiem")

Przeżyłem parę lat, mieszkało się tu...i tam, robiło projekty... Dorosłem do tego że 70m2 wydaje mi się zbyt duży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem projekty domków w szkole i też ledwo mieściłem się w 270m2 (takie ograniczenie za komuny z "okienkiem")

Przeżyłem parę lat, mieszkało się tu...i tam, robiło projekty... Dorosłem do tego że 70m2 wydaje mi się zbyt duży ;)

 

Wiedziałam, że nie zostanie zrozumiane przez mądrzejszych. Nie ma co, ważne że się da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że nie zostanie zrozumiane przez mądrzejszych. Nie ma co, ważne że się da :D

 

Cuki a ja chyba zrozumiałem inaczej autora. Ja podobnie jak Ty zaczynałem marzyć od domu 80m2. Taki sympatyczny, kawałek własnej działki itp. No ale przecież w domu MUSI być salon 40m, MUSI być zapasowy pokój, MUSI być garaż, MUSI być kredyt na całe życie, który Cię dobije. No i wybudowałem 200 po podłogach. Okazało się, że wcale wiele rzeczy być NIE MUSI. Że tak naprawdę to największą radość miałem z tych kilku metrów tarasu i ogródka za nim. Oczywiście gdyby było mnie stać na 200m to pewnie dalej bym uważał, że wiele rzeczy być MUSI ;-) Teraz mieszkam w wynajętym mieszkaniu sprzedałem dom i chcę wybudować drugi dwa razy mniejszy. Niestety też mam pewne rzeczy, które MUSZĄ być, np dwie łazienki i kominek. No cóż mam nadzieję, że tego też nie będę musiał sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 tyś z zakupem działki - mało realne ale pewnie możliwe... dla hardcorów. Pozwolenie na budowę obecnie ważne jest 3 lata, ale dopóki nie ma ograniczenia czasowego po rozpoczęciu budowy, to nie problem. Zawsze można budowę rozpocząć i co 3 lata wpisać coś do dziennika budowy.

A kto tu mówił że z zakupem działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wprowadziliśmy się do naszego ukochanego domu.Dom o wymiarach 8x9 z poddaszem,poddasze jest ocieplone i są regipsy na skosach i suficie dół jest wykończony na 100%.Kredyt 160tyś. i z tego 10 poszło na samochód bo trzeba zmieniać póki była kasa, i niech mi nikt ni mówi ,że się nie da.

Podaj proszę linka do projektu i napisz które prace wykonaliście sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka do projektu nie podam bo projekt robiłem sam kosztował mnie z mapkami 5500.Napiszę tylko co robiły firmy,ściany fundamentowe i reszta ścian murarz,któremu stale pomagałem,posadzki,tynki,okna,dach i podłączenie kaloryferów i całej kotłowni robiły firmy,reszta szwagier któremu pomagałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...