Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Nowicjuszka!!!

My też zaczynamy decyzja już podjęta POEMAT4 czy ktoś buduje taki domek?

Jeśli tak to z miłą chęcią porozmawiam o budowie takiej chatki!!!

 

jeżeli ktos buduje to raczej nikt z tego watku.

domek wygląda "na oko" na jakieś minimum cztery stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Działka darowana - po pierwsze można kupić działki bardzo tanio, a po drugie i najważniejsze - kosztów działki nie wliczamy w koszt budowy domu.

2. Mini dom w stylu stodoły - co to jest mini dom? co to jest styl stodoły? uważam, że dom musi być na miarę potrzeb, a nie na chwalenie się w gronie znajomych, dodam, że sam planuję dom około 100-110m i będzie idealny do moich potrzeb, ważne by był ogród.

3. Tanie materiały - co przez to rozumiesz? odpadki lub drugi gatunek czy tez wyszukiwanie najkorzystniejszych cen w sieci czy na skladach? ktoś kto planuje tanie wybudowanie domu na pewno zapozna się z ofertami z sieci i odwiedzi kilkanaście składów, żeby wybrać najtańszą ofertę, ale na pewno nie kupi gorszego gatunkowo materiału.

4. Wykończenie w niskim standardzie - niskim? to pojęcie względne i bardzo nieprecyzyjne

5. Wykończenie głównie własnymi rękoma - błąd - kilka osób brało ekipy i też można tanio, ale również wiele osób robi samemu, bo: ma czas, ma wiedzę, chce zaoszczędzić, nie chce powierzyć prac ekipie bo boi się partaczenia.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją ocenę Twojej osoby zachowam dla siebie i nie wiem gdzie Ty widzisz ją w moim poście, ale OK.

Twoje punkty nie są żadnym odkryciem Ameryki, więc nie wiem jaki był cel by je wypisywać. Choć pozwolę sobie każdy z nich skomentować

1. Działka darowana - po pierwsze można kupić działki bardzo tanio, a po drugie i najważniejsze - kosztów działki nie wliczamy w koszt budowy domu.

2. Mini dom w stylu stodoły - co to jest mini dom? co to jest styl stodoły? uważam, że dom musi być na miarę potrzeb, a nie na chwalenie się w gronie znajomych, dodam, że sam planuję dom około 100-110m i będzie idealny do moich potrzeb, ważne by był ogród.

3. Tanie materiały - co przez to rozumiesz? odpadki lub drugi gatunek czy tez wyszukiwanie najkorzystniejszych cen w sieci czy na skladach? ktoś kto planuje tanie wybudowanie domu na pewno zapozna się z ofertami z sieci i odwiedzi kilkanaście składów, żeby wybrać najtańszą ofertę, ale na pewno nie kupi gorszego gatunkowo materiału.

4. Wykończenie w niskim standardzie - niskim? to pojęcie względne i bardzo nieprecyzyjne

5. Wykończenie głównie własnymi rękoma - błąd - kilka osób brało ekipy i też można tanio, ale również wiele osób robi samemu, bo: ma czas, ma wiedzę, chce zaoszczędzić, nie chce powierzyć prac ekipie bo boi się partaczenia.

 

1. Działka darowana czy tanio kupiona, jakie to ma znaczenie? Istotą tego faktu jest to, że była to okazja, odbiega od kwot, z którymi musi się liczyć przeciętny inwestor, któremu akurat się nie poszczęściło.

 

2. Nie oceniam zasadności wyboru danego projektu oraz faktu własnych potrzeb, nie jest to przedmiotem moich rozważań. Nie odrobiłeś lekcji i nie przeczytałeś moich wypowiedzi, wtedy zdałbyś sobie sprawę, że nie krytykuję nikogo za wybór takiego czy innego projektu czy standardu wykończenia. Oceniam dom pod względem jego powierzchni (mały dom do 120 m2 użytkowej oraz problematyki i związanymi z tym kosztów jego budowy. Innymi słowy dom typu stodoła bez żadnych udziwnień będzie znacznie tańszy od domu posiadającego np. balkony, piętro, metraż użytkowy powyżej 120 m2 i masę innych rzeczy. i właśnie do wyboru takiego projektu zmuszony zostanie inwestor chcący wybudować dom mieszcząc się w granicach do 200 tys. zł, czyli najzwyklejszą, prostą stodołę tudzież większą altankę. Nie piszę tego drwiąc, lecz nie mam zahamowań do subiektywnej oceny czyjegoś wyboru pod kątem swojej osoby. Mój dom również nie rzuca na kolana, nie ukrywam tego i tak go też traktuję, żeby nie odezwał się kolejny nawiedzony porównując mój projekt do jego w walce z własnymi kompleksami.

 

3/4. Nie żartuj, nie chodzi mi o odpadki, choć zapewne nie jeden z nich korzysta. Nie widzę nic złego w poszukiwaniu tanich materiałów, chyba większość tak robi. Chodzi mi jednak o to, że budując dom w pewnym przedziale finansowym niestety z wielu rzeczy musimy zrezygnować. Tanie kafle, panele, okna, drzwi, pokrycie dachowe, stare meble itd. itp. do których przyznali się niektórzy użytkownicy forum. Oczywiście nie oceniam ich wyborów pod kątem zasadności, bo każdy lubi (lub musi lubić coś innego), lecz prezentuję określone zależności. Chcesz mieć tanio wybudowany dom? Musisz korzystać z tanich materiałów, choćby tych wykończeniowych. To jest oczywisty fakt, nie ma sensu z nim polemizować na siłę, żeby tylko udowodnić swoje wyimaginowane racje.

 

5. Jak wyżej, nie oceniam tego czy ktoś lubi budować własnymi rękoma czy nie, lecz wskazuję na taką konieczność na większości etapów budowy. Piszesz o ekipach, które wykonywały poszczególne prace u poszczególnych użytkowników? Niech przedstawiają faktury, które określą w jakim stopniu i za ile te prace zostały wykonywane, gdyż na razie słyszę tylko opinie i fantazje. Przykład teoretyka Arturo72 - twierdzi, że zaoszczędził 100 tys. zł na wykonywaniu prac samemu, a ma budżet w wysokości 250 tys. zł, a jego projekt to mini stodoła z dobudówką. Jak widać, nie mijam się z prawdą.

Edytowane przez Christo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jaki cel wątku, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a jest tylko źródłem hipokryzji, planów, fantazji i półprawdy? Niech chociaż jedna osoba, a przypominam mamy 261 stronę wątku udowodni swoją rację podważając moje założenia. Na razie NIKT tego nie zrobił. :) Komedia. :)

Znowu to samo :sick:

Twoim zdaniem wątek nie ma racji bytu - w takim razie czemu tu zaglądasz? Przecież my tu same brednie wypisujemy.

A może inaczej - Twoja racja, nasz spokój i skończ już, proszę.

 

Chciałabym mądre głowy z tego wątku zapytać, jaki polecalibyście piec do niedużej parterówki? Mamy gaz, zdecydowałam, że kupimy piec kondensacyjny i zasobnik. Są dwie łazienki, w jednej wanna, w drugiej brodzik, 4 osoby (2 dorosłych, nastolatek, małe dziecko), pow. użytkowa 111m plus garaż jednostanowiskowy, podłogówka 65 metrów, sypialnie z grzejnikami. Dom z porothermu 24 cm, będzie ocieplony 15 cm styro, na podłogach, pod wylewkami 15 cm styro, strop ocieplony wełną 18+5 cm.

Poważnie myśleliśmy o ogrzewaniu prądem, jednak zdecydowaliśmy się na gaz.

Jakie kotły możecie polecić- chodzi mi o parametry, moc, wielkość zasobnika, także firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym mądre głowy z tego wątku zapytać, jaki polecalibyście piec do niedużej parterówki? Mamy gaz, zdecydowałam, że kupimy piec kondensacyjny i zasobnik. Są dwie łazienki, w jednej wanna, w drugiej brodzik, 4 osoby (2 dorosłych, nastolatek, małe dziecko), pow. użytkowa 111m plus garaż jednostanowiskowy, podłogówka 65 metrów, sypialnie z grzejnikami. Dom z porothermu 24 cm, będzie ocieplony 15 cm styro, na podłogach, pod wylewkami 15 cm styro, strop ocieplony wełną 18+5 cm.

Poważnie myśleliśmy o ogrzewaniu prądem, jednak zdecydowaliśmy się na gaz.

Jakie kotły możecie polecić- chodzi mi o parametry, moc, wielkość zasobnika, także firma.

 

dusiaka - może tu zapytaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103551-JAKI-PIEC-(-KOCIO%C5%81-)-GAZOWY/page92 - sama się forumowych mądrych głów właśnie w tamtym wątku radziłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do domku 160 m2 całowitej Junkers Smart.

 

Elfir - no i znów mam z Tobą kolejną rzecz wspólną :D Pozdrawiam!

 

A żeby nie było tak całkiem OT - Christo24 - chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał "postawić" willi za 200k, nie uważasz?

 

No i chyba zadający takie pytania liczą raczej na podpowiedzi kogoś komu się udało takie założenie spełnić. Ewentualnie niech się wypowiedzą Ci co chcieli się w tej kwocie zamknąć ale się nie udało z różnych względów (jakich?) - bo mówienie, że się nie da (bo ktoś takich założeń w ogóle nie miał) to żadna porada.

Edytowane przez Sylwia_LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Działka darowana czy tanio kupiona, jakie to ma znaczenie? Istotą tego faktu jest to, że była to okazja, odbiega od kwot, z którymi musi się liczyć przeciętny inwestor, któremu akurat się nie poszczęściło.

 

2. Nie oceniam zasadności wyboru danego projektu oraz faktu własnych potrzeb, nie jest to przedmiotem moich rozważań. Nie odrobiłeś lekcji i nie przeczytałeś moich wypowiedzi, wtedy zdałbyś sobie sprawę, że nie krytykuję nikogo za wybór takiego czy innego projektu czy standardu wykończenia. Oceniam dom pod względem jego powierzchni (mały dom do 120 m2 użytkowej oraz problematyki i związanymi z tym kosztów jego budowy. Innymi słowy dom typu stodoła bez żadnych udziwnień będzie znacznie tańszy od domu posiadającego np. balkony, piętro, metraż użytkowy powyżej 120 m2 i masę innych rzeczy. i właśnie do wyboru takiego projektu zmuszony zostanie inwestor chcący wybudować dom mieszcząc się w granicach do 200 tys. zł, czyli najzwyklejszą, prostą stodołę tudzież większą altankę. Nie piszę tego drwiąc, lecz nie mam zahamowań do subiektywnej oceny czyjegoś wyboru pod kątem swojej osoby. Mój dom również nie rzuca na kolana, nie ukrywam tego i tak go też traktuję, żeby nie odezwał się kolejny nawiedzony porównując mój projekt do jego w walce z własnymi kompleksami.

 

3/4. Nie żartuj, nie chodzi mi o odpadki, choć zapewne nie jeden z nich korzysta. Nie widzę nic złego w poszukiwaniu tanich materiałów, chyba większość tak robi. Chodzi mi jednak o to, że budując dom w pewnym przedziale finansowym niestety z wielu rzeczy musimy zrezygnować. Tanie kafle, panele, okna, drzwi, pokrycie dachowe, stare meble itd. itp. do których przyznali się niektórzy użytkownicy forum. Oczywiście nie oceniam ich wyborów pod kątem zasadności, bo każdy lubi (lub musi lubić coś innego), lecz prezentuję określone zależności. Chcesz mieć tanio wybudowany dom? Musisz korzystać z tanich materiałów, choćby tych wykończeniowych. To jest oczywisty fakt, nie ma sensu z nim polemizować na siłę, żeby tylko udowodnić swoje wyimaginowane racje.

 

5. Jak wyżej, nie oceniam tego czy ktoś lubi budować własnymi rękoma czy nie, lecz wskazuję na taką konieczność na większości etapów budowy. Piszesz o ekipach, które wykonywały poszczególne prace u poszczególnych użytkowników? Niech przedstawiają faktury, które określą w jakim stopniu i za ile te prace zostały wykonywane, gdyż na razie słyszę tylko opinie i fantazje. Przykład teoretyka Arturo72 - twierdzi, że zaoszczędził 100 tys. zł na wykonywaniu prac samemu, a ma budżet w wysokości 250 tys. zł, a jego projekt to mini stodoła z dobudówką. Jak widać, nie mijam się z prawdą.

 

1. Specjalnie nie odniosłeś się do drugiego zdania? Czy może nie zauważyłeś?

2. Moim zdaniem stwierdzenie, że ktoś buduje prosty dom tylko i wyłączenie z powodu warunków ekonomicznych jest bezpodstawne. Jak dla mnie balkon w domu jednorodzinnym to bezsensowna rzecz (pomijam koszty), lukarny, wykusze po prostu mi się nie podobają, czyli będę stawiał prosty dom z dachem dwuspadowym (wymogi MPZP) - czyli wg ciebie stodołę.

3/4 Niekoniecznie z najtańszych to raz, bo można zrezygnować z pewnych rzeczy, ale okna wstawić z wyższej półki - po prostu są rzeczy, na których można zaoszczędzić, a są takie, na których nie warto. Dwa - nie zawsze tańsze znaczy gorsze - ty jako osoba kupująca od developera raczej nie miałeś okazji się o tym przekonać.

5. Śmiem twierdzić, że robocizna może pochłonąć nawet 1/3 budowy. Więc można na tym zaoszczędzić. Zielony ogród budowała ekipami - zbudowała z tego co wiem w niezłej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie

 

Właśnie wydrukowałam sobie w pracy kartę projektu Bonifacego, dla tych co nie pamiętają

http://www.mgprojekt.com.pl/bonifacy

 

Nie zdążyłam odłożyć papierów, kiedy jedna z osób(wyższa rangą, że się tak wyraże) zapytała się o ten dom. Potwierdziłam więc, że tak, że taki chcemy.

 

Usłyszałam:

- że za mały(sic! a na moje potrzeby jest ok!!! Ma możliwość zrobienia strychu. Może ja nie potrzebuję gabinetu dla siebie i męża? Może ja lubię jak mąż siedzi w kuchni z komputerem, kiedy ja gotuję?!?!?!)

-że malutki(się powtarza)

- że ładny, ale te 200 tys to chyba ktoś niepoważny liczył, bo NIE DA SIĘ ZA TYLE WYBUDOWAĆ DOMU!

 

 

I co? I cała moja wiara w to, żę:

 

za 20 tyś postawimy satn zero

-za 15ściany

-za 10 strop

-za 30 dach

= 20+15+10+30= 75 000

 

na STAN SUROWY OTWARTY + na papiery jakieś 6-7 000 I liczyłam że z przyłączami zmieszczę się w 90-100 000

 

a tu słyszę, że to KPINA

 

;(;(;(

 

Może to moje wyliczenia są kpiną a ja głupia o tym nie wiem??? Dom ma 82zabudowy, a użytkowej niby 60 + ewentualnie poddasze....

 

 

Poczułam się jak dziad ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Użytkownik Arturo72 niczym Kolumb stąpający po dziewiczych krainach Ameryki pragnie to wszystkim udowodnić. Nie zauważyłaś?

 

A chociażby dlatego, że willa to raczej nie jest mały dom :)

 

Nie włączam się do polemiki czy się da czy się nie da bo założenie moje jest: wybudować dom do 300k. Buduję stodołę, parter z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia, bez garażu, bez balkonów, wykusza i innych udziwnień. I nawet nie dlatego, że jakiś ostatni biedak jestem tylko dlatego, że dom typu "domek gargamela" zwyczajnie mi się nie podoba :) A! - i jeszcze: wierzę, że mi się uda zejść z tej kwoty założonej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie

 

Właśnie wydrukowałam sobie w pracy kartę projektu Bonifacego, dla tych co nie pamiętają

http://www.mgprojekt.com.pl/bonifacy

 

Nie zdążyłam odłożyć papierów, kiedy jedna z osób(wyższa rangą, że się tak wyraże) zapytała się o ten dom. Potwierdziłam więc, że tak, że taki chcemy.

 

Usłyszałam:

- że za mały(sic! a na moje potrzeby jest ok!!! Ma możliwość zrobienia strychu. Może ja nie potrzebuję gabinetu dla siebie i męża? Może ja lubię jak mąż siedzi w kuchni z komputerem, kiedy ja gotuję?!?!?!)

-że malutki(się powtarza)

- że ładny, ale te 200 tys to chyba ktoś niepoważny liczył, bo NIE DA SIĘ ZA TYLE WYBUDOWAĆ DOMU!

 

 

I co? I cała moja wiara w to, żę:

 

za 20 tyś postawimy satn zero

-za 15ściany

-za 10 strop

-za 30 dach

= 20+15+10+30= 75 000

 

na STAN SUROWY OTWARTY + na papiery jakieś 6-7 000 I liczyłam że z przyłączami zmieszczę się w 90-100 000

 

a tu słyszę, że to KPINA

 

;(;(;(

 

Może to moje wyliczenia są kpiną a ja głupia o tym nie wiem??? Dom ma 82zabudowy, a użytkowej niby 60 + ewentualnie poddasze....

 

 

Poczułam się jak dziad ;(

 

lola-lilu, a co ty sie tak ocenom poddajesz, nie masz własnego zdania? matematyki nikt nie oszuka, i wysmiewanie jej nie zaszkodzi.

ze mnie może sie nikt nie smiał, ale tesciowa w panike wpadła, jak usłyszała, że w 3 miesiace chałupke postawimy i ze nie ma sensu na tak krótki czas wynajmowac mieszkania (zamieszkalismy na działce-lato było); w końcu musiała uwierzyc, bo na parapetówke ja zaprosilismy we wrzesniu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lola, ten Bonifacy jest bardzo ciekawy wg mnie. Prosta, zwarta bryła, tani dach, można go tanio ogrzać. Ja zastanowiłbym się tylko nad podniesieniem dachu/ścianki kolankowej, tak żeby na strychu można było zrobić pomieszczenie (w razie czego). Kosztu to niesamowicie nie podniesie a da spore pole manewru.

 

nie zrażaj się tym co mówią inni, sporo z nich to ignoranci, którzy mają własne zdanie i nic im nie wytłumaczysz. Uważam, że ten projekt da się wybudować za 200k w stanie deweloperskim.

 

ze mnie też kpiano, a teraz to ja się śmieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lola, ten Bonifacy jest bardzo ciekawy wg mnie. Prosta, zwarta bryła, tani dach, można go tanio ogrzać. Ja zastanowiłbym się tylko nad podniesieniem dachu/ścianki kolankowej, tak żeby na strychu można było zrobić pomieszczenie (w razie czego). Kosztu to niesamowicie nie podniesie a da spore pole manewru.

 

nie zrażaj się tym co mówią inni, sporo z nich to ignoranci, którzy mają własne zdanie i nic im nie wytłumaczysz. Uważam, że ten projekt da się wybudować za 200k w stanie deweloperskim.

 

ze mnie też kpiano, a teraz to ja się śmieję :)

 

podniesienie ścianki kolankowej popsuje wygląd tego ładnego domu. bedzie duża przestrzeń pomiędzy okapem a oknami i po pierwsze będzie to głupio wyglądało, a po drugie letnie słońce będzie nagrzewało dom.

wystarczy wydrukowac projekt, wyciąc nożyczkami i spróbować przyłożyć odcięty dach wyżej - to taka uproszczona moja wersja "wizualizacji". wtedy to widac wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułam się jak dziad ;(
Lola,kobieto,a co widzisz złego w byciu dziadem????Kradniesz?Wykorzystujesz?Naciągasz??? Co takiego robi dziad,czego miałby się wstydzić???

Boszszeeee ludzie.

Żebyśmy wszyscy jeszcze nie doczekali takich czasów,że będziemy się do 40-sto metrowych domków wynosić,a ten co go będzie stać na 70 będzie bogaczem.Historia lubi kołem się toczyć.

Co do ścianki jestem tego samego zdania co Ogród.Wyjdzie gargamel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...