Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To mój pierwszy post więc przepraszam ale odwołam się do tematu - nie ma takiej możliwości! (budowa domu za 200 tys pln). Chyba że samemu się robi. Czasem wykończenie kosztuje 200k pln...

 

 

czasem tak.....szczególnie, gdy dom ma powyżej 200 m2..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, nie odbierzcie go jako złośliwość, skoro juz o ocieplaniu mowa: potrzebuje pasywnej budy/domku dla 2 kotów. ma byc im w zime ciepło i ma sie to ogrzewać od ciepła samych kotów, i nie podłączę im ogrzewania. po prostu mam juz psy w domu, i jak wpuszcze jeszcze koty, to......remont?

10 cm styropianu wystarczy? wejście będzie okrągłe wielkości kociej głowy, budka z desek 25mm.

 

buhahah , zapytaj panów znawców , ja Ci nie doradze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro tak jest to po co ci kotłownia , podłogówka itd? Dlaczego nie korzystasz z tego bilansu i praw fizyki? Dlaczego Twoje praktyczne obserwacje nie sa odzwierciedleniem instalacji grzewczej - a w zasadzie jej braku - w Twoim domu?

 

A miałem nie wchodzić w dyskusje.........

 

Nie odrwacaj kota ogonem, nigdzie nie bylo mowy ze chodz io moj obecny dom, tylko przy odpowiednich zalozeniach w OZC dla innego domu. Mieszasz 2 rozne budynki, moze z braku argumentow ?

 

Poza tym nie rozumiesz, ze nie projektuje sie domu pod zyski energetyczne tylko pod zapewnienie temp. przez system grzewczy czy ktos w domu jest czy nie ma.

 

OZC daje nam za to informacje, ze dla odpowiedniej liczby osob zamieszkujacych dany dom zyski pokrywaja zapotrzebowanie na cieplo. Moze jak ktos bedzie dla swojego domu liczyl OZC to niech sie podawi zwiekszajac liczbe domownikow, mozna wiele sie z tego dowiedziec :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób poprostu nie docenia OZC - a to koszt max 200-300 zł ... a tyle informacji daje ... nie ma później gdybania czy piec ma byc 12 czy 17 kw , czy ma byc 8 czy 12 cm styropianu na ścianach a może 15 etc

 

pozdrawiam wszystkich budujących bez OZC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu, a koty będą miały zimno ;)

 

kot sam w sobie z natury jest ciepły, więc jakby go odpowiednio ciasno upchnąć (jednego lub więcej, w zależności od kubatury budki), to zyski powinny przewyższyć straty cieplne i dadzą radę.

 

a poważnie - zawsze się zastanawiam, jak tak dokładnie zbilansowane domy radzą sobie zima np. z niefrasobliwym nie zamykaniem za sobą drzwi przez np. dzieci i gości i psy. Takie nagłe wtargnięcie dużej masy zimnego powietrza zburzy cały mikroklimat.

 

zresztą koty też poważnie - budkę już mają, tylko ja ocieplić na zime muszę. Siedzą tam nawet chętnie, chociaż na razie na zmianę (pojedynczo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - normalna temperatura kota to 38-39 stopni. :) 10 cm styropianu to dobre docieplenie. Gotowe domki - budy ocieplane są zwykle styro 3cm, ale nie wiem, czy mają certyfikat pasywności. ;)

 

co bardziej świadomy kot może się oburzyć na tak nieenergooszczędne rozwiązanie. po co ma wypić aż litr mleka, aby wyprodukować potrzebną ilość ciepła, skoro mógłby wypić o 0,3 litra mniej i utrzymać tę samą temperaturę dzięki mniejszym stratom przy grubszym styropianiu lub odzysku ciepła?

 

sorry, już kończę z kotami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bardziej świadomy kot może się oburzyć na tak nieenergooszczędne rozwiązanie. po co ma wypić aż litr mleka, aby wyprodukować potrzebną ilość ciepła, skoro mógłby wypić o 0,3 litra mniej i utrzymać tę samą temperaturę dzięki mniejszym stratom przy grubszym styropianiu lub odzysku ciepła?

sorry, już kończę z kotami...

 

I tu kolejny problem powstaje, bo dostarczanie kotu mleka (czytaj: energii) spowoduje koszty na zakup paliwa (mleka) i dodatkowo jeszcze spowoduje wyziębianie kociego mieszkanka z powodu częstszego wychodzenia kotków na siku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...