Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie, pracownia z500 zaniża "kosztorysy", żeby sprzedać więcej projektów. Sama kupiłam od nich projekt z zestawieniem materałów (dodatkowe 50zł o ile dobrze pamiętam) i ceny tam podane nijak się mają do rzeczywistości np. pręt żebrowany fi 12-14 - 2,24 zł/kg czy beton B20 w cenie 170zł/m3. Chyba że to ceny bez vatu, ale i tak ciężko takie znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mest moim zdaniem tak. To jest projekt, który majsterkujący i mniej wymagający w kwestii materiałów wykończeniowych inwestorzy mogą próbować zamknąć nawet w 200 tysiącach. W komentarzach na stronie z500 nawet są oferty firm budowlanych - do deweloperki za 157 tys. albo za 171 tys., czyli tyle systemem zleconym. Jest również dziennik budowy i tam inwestorzy przekroczyli 250, ale poczytaj - zobaczysz, czy możesz z czegoś co oni mają zrezygnować, albo kupić, zrobić taniej.

 

kubaar na stronach biur projektowych kosztorysy są zawsze przynajmniej skrótowo opisane. Z500 zamieszcza szacunkowe i liczone bardzo skromnie za m2, Archipelag i Archon jak mają zestawienie materiałów to dają kosztorys z niego policzony, a jak projekt nowy, to szacunkowy, Archeton ma też kosztorysy liczone z materiałów, ale na przykład instalacje podają szacunkowo, bo to zwykle przy realizacji podlega modyfikacjom. Trzeba dokładnie czytać opisy, co kto w zakładkę "kosztorys" wrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach na stronie z500 nawet są oferty firm budowlanych - do deweloperki za 157 tys. albo za 171 tys., czyli tyle systemem zleconym.

 

Ciekawe tylko, ze obie te ceny podaje ta sama osoba- nie ujawniając tego faktu...

Ciekaw jestem realizacji tej firmy, na stronie nie mają zbyt wielu zdjęć. W ofercie wyłącznie budowa parterówek bez poddasza użytkowego, z dachem dwuspadowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie odnośnie domu z biura z500, mianowicie o z8 czy zdołam go wybudować i zamieszkać za kwotę 250 tys. zl? Oczywiście kwota nie obejmuje działki.

SSO wyjdzie mi w okolicach 90-95tys. zł. Praktycznie bez pracy własnej, najdroższy wykonawca z castingu, materiałów nie zamawiałem sam, a na pewno mogłyby być tańsze. Oceniam że na tym etapie jakieś 15-20 tys. można by oszczędzić, przy czym nadal nie murując samemu, tylko biorąc tańsze ekipy i zamawiając samemu materiały, czy wybierając rozwiązania alternatywne. Mimo to na razie nie żałuję wyborów. Może zacznę żałować jak się skończą pieniądze :)

 

Jak pobieżnie liczyłem dom do wprowadzenia to wyszło mi 260tys.zł (w tym przyłącza). Od stanu surowego licząc wszystko dość oszczędnie i z udziałem pracy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam przy domu nic robić bo się na tym po prostu za bardzo nie znam, co innego teoria a co innego praktyka, być może coś przy wykończeniu uda mi się zrobić samemu bo na tym trochę się znam, ale codziennie pracuję, więc też będzie ciężko. Dom chciałbym wybudować dosyć oszczędny w dalszym użytkowaniu(ogrzewanie) więc na pewno na ocieplenie bym nie żałował pieniędzy. Mam jeszcze inne pytanie. Ile trzeba liczyć na budowę garażu?

 

bowess o których dziennikach mówisz?? Ja znam na razie tylko gorbaga i makowej panienki inne też widziałem ale nigdzie nie mogę znaleźć kosztów, więc jak możesz to podeślij.

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tom13 ma dziennik Z8

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?108947-quot-Z8-quot-Dziennik-Budowy

O tym, czy 250 wystarczy na ten dom, moim zdaniem zadecydują głównie instalacje i wykończeniówka. Tu można popłynąć. Na wcześniejszych etapach cudów nie ma - konstrukcja jest prosta. Materiały dociepleniowe to w przypadku pogrubiania styropianu z 15 do 20cm mała różnica procentowa. Większa różnica jest przy zamianie styropianu na wełnę skalną. Na mój dom kompletny system elewacyjny z wełną kosztował 13290zł. Za garaż proponuję liczyć 2k za m2 - jak wyjdzie taniej, to sobie kupisz coś ekstra z materiałów wykończeniowych albo wyposażenia. :)

 

NieJan nie przyglądałam się bliżej tym ofertom. Myślisz, że to jakich tani "chłyt" marketingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie czy taki projekt: Z296 http://www.z500.pl/projekt/Z296,Przytulny-dom-jednorodzinny-z-uzytkowym-poddaszem-na-waska-dzialke.html

jest możliwy do wykonania , częściowo systemem gospodarczym do stanu deweloperskiego za ok. 250 tyś.

 

Myślę że tak. Zależy co masz na myśli mówiąc częściowy system gospodarczy :) Dom nie jest duży, dach prosty, troche dużo okien dachowych. Ale myśle że spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Zależy co rozumiesz przez ten system częściowo gospodarczy. Czy chodzi o to, że na przykład do SSZ będzie system zlecony (jedna większa ekipa), a później będziesz szukał wykonawców do kolejnych robót, czy masz na myśli jakiś wkład własnej pracy? W zasadzie do deweloperskiego na dom typu stodoła tej wielkości powinno 250 wystarczyć, ale tu chyba jest jakiś haczyk w projekcie, skoro kosztorys w wersji minimalnej jest na prawie 167k. Na pewno jest dużo metrów fundamentów (to widać na rzutach), dość sporo metrów ścian nośnych. Zapewne dużo stali i betonu, bo ławy, schody, strop,potężne belki, sporo wieńca x2 i pewnie w kolankowej będą pionowe zbrojenia. Jest to ogólnie trochę pokombinowany projekt. Ma aż 7 okien połaciowych , a klatka schodowa ciemna, 2 balkony - no ale to samo z siebie wychodzi przez "kopnięcie" połowy bryły, dwa kominy dymowe i sporo kanałów wentylacyjnych (które na rzutach są tak wrysowane, że wiem, że nic nie wiem).

 

Bez różnych zmian adaptacyjnych, które potanią całość, sądzę, że 250 to będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi .Jeśli chodzi o częściowy system gospodarczy to może źle się wyraziłem ,ale miałem na myśli mniej więcej coś takiego:

SSZ przez jedną ekipę (robocizna ok. 35-40k) instalacje , ocieplenie i wiele innych drobniejszych robót we własnym zakresie . Kominów i kanałów z tego projektu by nie było ponieważ planuje WM i ogrzewanie prądem lub PC . Myślałem też o lekkim ok 10-15% nadmuchaniu domku , głównie ze względu na małe pokoje na górze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o lekkim ok 10-15% nadmuchaniu domku , głównie ze względu na małe pokoje na górze .

Poszukaj alternatywnego projektu - operacja adaptacji przerysowania typu metr tu, pół metra tam, to jest właściwie zrobienie projektu od nowa, a to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi .Jeśli chodzi o częściowy system gospodarczy to może źle się wyraziłem ,ale miałem na myśli mniej więcej coś takiego:

SSZ przez jedną ekipę (robocizna ok. 35-40k) instalacje , ocieplenie i wiele innych drobniejszych robót we własnym zakresie . Kominów i kanałów z tego projektu by nie było ponieważ planuje WM i ogrzewanie prądem lub PC . Myślałem też o lekkim ok 10-15% nadmuchaniu domku , głównie ze względu na małe pokoje na górze .

 

Zastapienie grawitacji poprze WM wcale nie zmniejszy akurat kosztów budowy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...