Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co oznacza mały domek? Czy nie napisałem że ten koszt jest zależny od wielkości domu? Nie wrzucam tutaj żadnych wyliczeń bo to nie ten wątek - są tu na muratorze takowe, zajrzyj poczytaj, sprawdź warunki NFOŚ -bo przypominam o tym tu zaczęlismy - i potem sobie możemy na innym wątku podyskutować. Odpowiem Ci że generalnie - im mniejszy domek - tym współczynnik m2 wychodzi drożej. Z względu na biurokracje i wszelkie dziwne normy, certyfikaty, audyty, próby itp itd. Tyle

O to czy ktoś to analizował spytałem ja sam. Później przeczytałem Twój mylący chyba nie tylko mnie wpis o 100 tysiącach. Naturalne jest to, że wątek jest o domach małych. Resztę sobie dopisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A dlaczego jeżeli można spytać? Silke jeszcze rozumiem jako materiał budowlany, ale tych świecących pianobetonów to już w ogóle nie

 

Ale że co się świeci? Bo nic takiego nie zauważyłem, ale podobne opinie już kiedyś spotkałem. Dotyczyły najtańszego gazobetonu w kolorze szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zadam inne pytanie. :) Ile kosztuje robocizna cżłowieka - który to musi ręcznie zaorać przykładowo 700 m2 ścian gipsem, potem gładzią itd Ile to trwa? W porównaniu do tynku maszynowego - robocizny? Ile pójdzie takiego przykładowo gipsaru w stosunku do Knaufa MP75?

 

Tyle samo albo i mniej bo ten tynk maszynowy i tak musisz przejechać jeszcze gładzią. Poza tym do kładzenia tynków maszynowych potrzeba min. 3 osób więc jeden dzień pracy tynkarzy to 3 dni jednego gipsiarza, jak policzysz na metry to gipsiarz górą. Tynki maszynowe to alternatywa dla tynków wykonywanych tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza mały domek? Czy nie napisałem że ten koszt jest zależny od wielkości domu? Nie wrzucam tutaj żadnych wyliczeń bo to nie ten wątek - są tu na muratorze takowe, zajrzyj poczytaj, sprawdź warunki NFOŚ -bo przypominam o tym tu zaczęlismy - i potem sobie możemy na innym wątku podyskutować. Odpowiem Ci że generalnie - im mniejszy domek - tym współczynnik m2 wychodzi drożej. Z względu na biurokracje i wszelkie dziwne normy, certyfikaty, audyty, próby itp itd. Tyle

 

Nie zgadzam się, Dopłata jest do domku, a nie m2. O ile tańsze jest doprowadzenie do pasywności domku 80m2 względem takiego 300 m2? Przecież to 4 razy mniej izolacji i 3 razy mniej okien. Tylko dla takiego malucha może się okazać, że z kwoty wyjściowej 50 KPLN, z której zostaje 25 KPLN na czysto, może to pokryć większość nakładów ponadnormatywnych, które wykazałem w jednym z poprzednich postów - przeczytaj. A np. usuwanie mostków nic nie kosztuje, bo przy świetnym przygotowaniu i dbałości po prostu się takowych nie robi. Ale wspomnianych kilku tysięcy godzin przygotowań nie wliczam w koszty.

Edytowane przez andriuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym piszę, poczytaj wskazówki producentów. Zwróć uwagę ile zalecają warstw płyty żeby nie pękało. ŻADEN producent nie daje ci gwarancji że jedna warstwa płyt GK nie popęka, a ilu kładzie na te ściany 2 warstwy.

 

Maq, dopisz że z tymi dwoma warstwami to chodzi o poddasza. Bo ktoś jeszcze gotów opacznie zrozumieć, że na murowane ściany trzeba 2 płyty kłaść, żeby nie pękało. Żeby nie pękało to polecam http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211916-karton-gips-ws-tynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maq, dopisz że z tymi dwoma warstwami to chodzi o poddasza. Bo ktoś jeszcze gotów opacznie zrozumieć, że na murowane ściany trzeba 2 płyty kłaść, żeby nie pękało. Żeby nie pękało to polecam http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211916-karton-gips-ws-tynk

 

O wszelkie konstrukcje z udziałem profili stalowych.

A przytoczony wątek jasno dowodzi że GK nie jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że są robione z popiołów radioaktywnych, odpadów spalania z elektrowni.

 

Jeśli sądzisz, że producent porotermu używa do jego produkcji jedynie gliny to się mylisz. Tak samo odbierają popiół z elektrociepłowni jak producenci gazobetonu. Więcej tego w zwykłym cemencie znajdziesz, a tutaj już ważne na co się muruje przy bloczkach. Ja polecam cienką spoinę klejową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo albo i mniej bo ten tynk maszynowy i tak musisz przejechać jeszcze gładzią. Poza tym do kładzenia tynków maszynowych potrzeba min. 3 osób więc jeden dzień pracy tynkarzy to 3 dni jednego gipsiarza, jak policzysz na metry to gipsiarz górą. Tynki maszynowe to alternatywa dla tynków wykonywanych tradycyjnie.

 

Eh nie przesadzajmy z ta gładzią :) Chodzi mi o koszty za m2 . Bo podałeś to w kontekście - po co tynkować - skoro sa proste ściany. Ja to odczytałem jako fakt - nie tynkować będzie taniej.Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wszelkie konstrukcje z udziałem profili stalowych.

 

A po co profile stalowe? Jeśli masz duże powierzchnie, płyty wysokości pomieszczenia w parterówce, odpowiednie narzędzia, wszystko idzie jak burza. Pustka bardzo poprawia akustykę, można w niej puścić kable i nie bruzdować, dużo fajniej instaluje się elektrykę i jest to praca sucha, dużo łatwiej skontrolować jakość. Co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że są robione z popiołów radioaktywnych, odpadów spalania z elektrowni.

 

 

Dokładnie o to mi chodzi. Teoretycznie pustak betonu komórkowego zrobiony jest z wapna, piasku, cementu i spieniacza. I dotąd jest ok i zapewne topowe i najdroższe produkty Ytonga na tym poprzestają. Jeżeli rozpatrujemy np. Prefabet z B-B to tam znajdziemy szlaki, żużle wielkopiecowe jako główny wypełniacz i składnik!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sądzisz, że producent porotermu używa do jego produkcji jedynie gliny to się mylisz. Tak samo odbierają popiół z elektrociepłowni jak producenci gazobetonu. Więcej tego w zwykłym cemencie znajdziesz, a tutaj już ważne na co się muruje przy bloczkach. Ja polecam cienką spoinę klejową.

 

Chyba jeśli kupujesz cement w Castoramie poniżej 8zł za worek :/ Porotherm na system Dryfix i wykluczasz zaprawę cementową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o domach do 200 k.

 

Trzeba kopać w postach, żeby przytoczyć Twój wpis. Fragment:

"Co do samych wymogów są ciężkie i kosztowne - aby je spełnić (projekt, firma z certyfikatami, audyty, materiały itd ) koszt wzrasta - ponoć - o 100 k (im większy dom tym większa kwota) minus to co zostaje z dofinansowania. Uznajmy że ten koszt wzrośnie jedynie o 60k- 70k - wariant optymistyczny."

 

Nie próbuję tutaj wytykać czegokolwiek, ale możesz podać ludziom bardziej przybliżone dane. Niech będą dla kwoty 70 tysięcy więcej. Będzie sprawiedliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, Dopłata jest do domku, a nie m2. O ile tańsze jest doprowadzenie do pasywności domku 80m2 względem takiego 300 m2? Przecież to 4 razy mniej izolacji i 3 razy mniej okien. Tylko dla takiego malucha może się okazać, że z kwoty wyjściowej 50 KPLN, z której zostaje 25 KPLN na czysto, może to pokryć większość nakładów ponadnormatywnych, które wykazałem w jednym z poprzednich postów - przeczytaj. A np. usuwanie mostków nic nie kosztuje, bo przy świetnym przygotowaniu i dbałości po prostu się takowych nie robi. Ale wspomnianych kilku tysięcy godzin przygotowań nie wliczam w koszty.

 

Tu nie chodzi o wielkość tylko koszty stałe. A te są takie same i dla dużego i dla małego domu - stad m2 wyjdzie taniej. Pro po kwoty zeżre ją biurokracja audyty itp niezależnie od wielkości domu. Inaczej - ta kwota nie jest dla Ciebie jako inwestora. To jak z solarami -wszyscy robia na tym interes tylko nie inwestor.... Mylę się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dachówka albo blacha - całkiem inne koszty więźby.

Różnica wcale nie jest duża. W przypadku tradycyjnej więźby projekty zwykle są robione pod maksymalne obciążenie, stąd zwykle są przewymiarowane pod lżejsze pokrycia.

U siebie mam wiązary i różnica w cenie całej konstrukcji dachu pod dachówkę i pod blachę to raptem 500 zł.

Zmiana polegała na zwiększeniu szerokości krokwi wiązara o 3cm, bodajże z 14 na 17cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kopać w postach, żeby przytoczyć Twój wpis. Fragment:

"Co do samych wymogów są ciężkie i kosztowne - aby je spełnić (projekt, firma z certyfikatami, audyty, materiały itd ) koszt wzrasta - ponoć - o 100 k (im większy dom tym większa kwota) minus to co zostaje z dofinansowania. Uznajmy że ten koszt wzrośnie jedynie o 60k- 70k - wariant optymistyczny."

 

Nie próbuję tutaj wytykać czegokolwiek, ale możesz podać ludziom bardziej przybliżone dane. Niech będą dla kwoty 70 tysięcy więcej. Będzie sprawiedliwie.

 

Nie chce mi się ale dla Ciebie zrobie wyjątek. Wieczorem usiąde i Ci to policze w przybliżeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeśli kupujesz cement w Castoramie poniżej 8zł za worek :/ Porotherm na system Dryfix i wykluczasz zaprawę cementową.

 

Sprzedaj ten sposób murowania/lepienia dalej, ale najpierw poczytaj ile jest z tym kłopotów i ile to kosztuje. Ale nich Ci będzie, eliminujesz zaprawę. Stropu betonowego już tez pewnie nie zrobisz, piwnicy również, o dachówce cementowej zapomnij. Przestań... Dyskusje się toczą na ten temat od chyba 20 lat. Nawet badano kiedyś Gaigerem bloczki i coś szumiało, ale jak przyłożyli do pustaka z ceramiki szumiało również. A tata powiedział ; ), że małe promieniowanie zabija raka, hehhe. Nie ma dowodów na, że to jest szkodliwe. Musiałbyś każdą partię towaru sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...