Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Te 8tysięcy zł zamiast na kominek zainwestuj w ocieplenie (chyba, ze kominek i tak musi być dla klimatu).

Przy dobrze ocieplonym, niewielkim domu podwyżki nie będą specjalnie bolały.

Bowess pisze o kosztach materiałów, ktoś ten komin i kominek musi postawić. Nie każdemu pasuje ładny piec zamiast kominka.

I jestem tego samego zdania co fotohobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham Was! Czyli jak znajdę taki 120m2 dom, posłucham waszych rad mam szanse za 300 tys. zamieszkać w nim:yes: Nie będzie lipy? Nie będę szaleć, ma być prosto i fumkcjonalnie.

 

ja w tej chwili w SSZ plus instalacja wodna (własnymi rekami, plus sporo elektryki - też sam zrobię, materiał mam kupiony) wyszło jakieś 160 tysięcy - jest dachówka ceramiczna, okna 3 szybowe, płyta fundamentowa, projekt prosty typu stodoła, w tej chwili wygląda tak:

 

http://imageshack.us/a/img849/2885/bp5p.jpg

 

http://imageshack.us/a/img15/4694/2xgw.jpg

 

Zamierzam się wprowadzić za maksymalnie 100 tysięcy ;)

całość 111m2 użytkowej plus całe puste poddasze..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tej chwili w SSZ plus instalacja wodna (własnymi rekami, plus sporo elektryki - też sam zrobię, materiał mam kupiony) wyszło jakieś 160 tysięcy - jest dachówka ceramiczna, okna 3 szybowe, płyta fundamentowa, projekt prosty typu stodoła, w tej chwili wygląda tak:

 

http://imageshack.us/a/img849/2885/bp5p.jpg

 

http://imageshack.us/a/img15/4694/2xgw.jpg

 

Zamierzam się wprowadzić za maksymalnie 100 tysięcy ;)

całość 111m2 użytkowej plus całe puste poddasze..

 

A co to za projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indywidualny.. dach dwuspadowy wymusiły warunki zabudowy, potem oglądnęliśmy mnóstwo projektów i stanęło na indywidualnym - koszty zakupu plus adaptacji były dosyć zbliżone do ceny indywidualnego..

plan jest taki:

 

http://imageshack.us/scaled/thumb/266/q0nf.jpg

 

http://imageshack.us/scaled/thumb/10/zlsb.jpg

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń - pokrycie dachu blachą jest jednak tańsze, jeśli nie na materiale (ceny są porównywalne do dachówki), to na więźbie. Pod blachę może być o wiele lżejsza. Przykładowo - u mnie dach dwuspadowy, 120m2, więźba niecałe 4m3 drewna, bo od początku projektowana pod małe obciążenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń - pokrycie dachu blachą jest jednak tańsze, jeśli nie na materiale (ceny są porównywalne do dachówki), to na więźbie. Pod blachę może być o wiele lżejsza.

Różnie bywa w różnych sytuacjach.

W przypadku moich wiązarów liczonych pod blachę i pod dachówkę, różnica to było 3cm w szerokości pasa krokwi, co dawało różnicę raptem 500 zł netto na całym dachu.

Jak porównywałem moją tanią dachówkę ceramiczną z Ruukki Finera, która akurat mi się podobała, to cena była bardzo zbliżona, jeśli nawet nie drożej za blachę.

Różnica może być oczywiście w koszcie robocizny. Prosty dach z blachy robi się szybko i lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze,że istnieje takie forum....Jestem ,,podbudowana'' i zadowolona z każdej WASZEJ rady-wszystko wezmę pod uwagę.Najważniejsze jest to,że mogę się zmieścić w kwocie 200 tyś...Jeszcze nie wiemy który domek wybierzemy.Mężowi,synowi i synowej bardziej podoba się Corte - ja jestem za Lipką.Mąż jest bardziej za Corte, bo uważa,ze będzie można z łatwością dobudować w przyszłości garaż- do Lipki byłoby już nieco trudniej.Ja z kolei myślę,że dobudowując garaż-domek straci urok-być może się mylę,ale chcielibyśmy poznać i rozważyć Wasze zdania. Prosimy Was o pomoc w tej kwestii Będę dalej śledzić wszystko o czym piszecie....Serdecznie dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze,że istnieje takie forum....Jestem ,,podbudowana'' i zadowolona z każdej WASZEJ rady-wszystko wezmę pod uwagę.Najważniejsze jest to,że mogę się zmieścić w kwocie 200 tyś...Jeszcze nie wiemy który domek wybierzemy.Mężowi,synowi i synowej bardziej podoba się Corte - ja jestem za Lipką.Mąż jest bardziej za Corte, bo uważa,ze będzie można z łatwością dobudować w przyszłości garaż- do Lipki byłoby już nieco trudniej.Ja z kolei myślę,że dobudowując garaż-domek straci urok-być może się mylę,ale chcielibyśmy poznać i rozważyć Wasze zdania. Prosimy Was o pomoc w tej kwestii Będę dalej śledzić wszystko o czym piszecie....Serdecznie dziękuję.

 

Trudne pytanie, bo jednemu garaż potrzebny (jak mnie), innym nie lub wystarczy wiata. Mając ograniczone finanse do tych 200k, chyba bym nie kombinował i budował dom dla siebie, nie dla auta. A może jeśli już koniecznie myślicie o garażu- postawić wolno-stojący, lecz to inne koszty. Może też być tak, że przyzwyczaicie się do domu bez garażu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy małym budżecie nie można traktować garażu jako priorytetu (chyba że ktoś kocha swój samochód tak jak innych członków rodziny :D). Można dobudować później wolnostojący, dokleić do domu lub zrobić po prostu wiatę, jak piszą tu przedmówcy. Dom najpierw, garaż w miarę sił i środków.

 

A co do doklejania do Lipki lub Corte - myślę, że Lipka zniosłaby to o wiele lepiej wizualnie. Corte zbrzydnie bez dwóch zdań w mgnieniu oka. A stawką tak naprawdę jest tylko okno w łazience, poza tym łatwość taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...