Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak rozumiem jest to domek na kosiarkę w ogrodzie?

skoro już sypiesz jak z rękawa takimi rewelacjami to mógłbyś podać jakieś szczegóły tej konstrukcji?

 

Jest to prawie zwykły "kanadyjczyk" z tym że na kołach.

Ale zawsze może być gorzej.... ostatnio czytałem artykuł o bezdomnych w "Faktach i mitach" mieszkali w Warszawie w ... namiocie....

Sposób widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia....

Tak dla innego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.... http://www.faktyimity.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=557:prawie-kazde-stworzenie-pragnie-miec-kryjowke-jakas-norke-w-ktorej-bedzie-mu-cieplo-i-w-ktorej-czuc-sie-bedzie-na-tyle-bezpiecznie-by-spokojnie-spac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ta prawie dycha to koszt od A do Z. Przykleję opis niżej....

 

brawo...10 tys za 8m2 lekkiej szopy ;) (czyli 1250 zł/m2)

w dodatku zrobione z darmowych desek i prostowanych gwoździ, grzane prądem ;)

 

może niech inwestorzy teraz przełożą to na swoje oczekiwane 150 m2 za 200 tys (czyli 1333 zł/m2) na fundamencie, ze stropem, z podłogówką, kanalizacją, kominem lub kominami, kilkoma łazienkami, instalacją elektryczną, alarmową itp, itd..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

robi mi się teraz kosztorys na biuro 95m2 budowane w systemie gospodarczym. Ja kupuję "grubsze" materiały i mam kilka ekip do prac. Sami zrobimy tylko elektrykę i sieć internetową, kładziemy kanały do reku (w parterówce to nie problem).

Bez problemu mieszczę się w 170 tys. I to z ogrodzeniem terenu ok 9 arów siatką plecioną bez podmurówki i jest szansa (bardzo duża, że w tej cenie będzie brama przesuwna 5mb z automatem, najprostsze wypełnienie). W tej cenie jest małe reku za 3500 zł - najprostsze i dużo styropianu i waty: izolacje ok 20 cm posadka, 25 cm ściany, 40 cm dach.

Zatem do 200 tys mamy jeszcze 30 tys zapasu. Czego brakuje u mnie w porównaniu do domu? Do pełnego wyposażenia (i większych) kuchni i łazienki. Dokładając 15 tys można mieć małą kuchnię i łazienkę wyposażoną. W zasadzie cała reszta jak w domu. Może bym dołożył do tego 2 ścianki działowe i 1 parę drzwi wewnętrznych. Zostaje 15 tys. Ważne: ja bym je dał w dach. Bo u mnie planowany jest dach płaski, kryty papą a wszystko to zasłoni ogniomur. Także jak ktoś ma wymagany w PZP dach spadzisty to za 15 tys może starczy na drewno, cieślę i przykrycie tego blachodachówką. Ewentualnie bym się szarpnął z 2-3 tys na okno tarasowe, jakieś proste i nie duże. W cenie nie ma tarasu, ale to jak i garaż można dorobić z czasem.

Reasumując 100m2 za 200 tys jest jeszcze i u mnie realne. Wykończenie najtańsze.

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pasivnydom.blog.cz/0910/cena widzę że potraficie tylko szydzić ! tu sobie Słowacy zbudowali dom jest czarno na białym co i jak !

tak że AN-BUD piesze dobrze.

jak mecie lewe łapy i liczycie na gotowe pomysły to trudno.

Kratownica jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, raz mają tu od razu dach !

A wy nadal bawcie się w swoje para murowane domy! szkoda że poddasze na takim domu jest z drewna, i szkoda że wykonanie warstw takiego poddasza nie różni się wiele od ściany takiego domu ! po za blachą .

tu cena wyszła 34 keuro jak by nie było 130 kzł i patrzcie i podziwiajcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo...10 tys za 8m2 lekkiej szopy ;) (czyli 1250 zł/m2)

w dodatku zrobione z darmowych desek i prostowanych gwoździ, grzane prądem ;)

 

może niech inwestorzy teraz przełożą to na swoje oczekiwane 150 m2 za 200 tys (czyli 1333 zł/m2) na fundamencie, ze stropem, z podłogówką, kanalizacją, kominem lub kominami, kilkoma łazienkami, instalacją elektryczną, alarmową itp, itd..)

 

100m2 jak opisuję Ja jest możliwe.

Ale jak ktoś marzy o domu 150m2 czy nawet 130m2 za 200 tys to chyba zakładając, że robią całą rodziną dom za 0zł robocizny i pewnie jeszcze trochę materiałów z odzysku się przyda. Przy metrażu 120, 130m2 to już kasa idzie spora fundamenty (parterówka) lub strop w piętrówce. Pojawia się zazwyczaj 2ga łazienka, kuchnia nabiera metrażu a te pomieszczenia najdrożej wykończyć, przy piętrowce i 2giej łazience drożeje wentylacja, dach pewnie 2 lub 4 spadowy a nie tani płaski itp.

 

Ekonomi nie oszukacie, co powyżej 100m2, maks 110m2 możecie uzyskać tylko wkładem pracy własnej, ale aż 150m2 bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pasivnydom.blog.cz/0910/cena widzę że potraficie tylko szydzić ! tu sobie Słowacy zbudowali dom jest czarno na białym co i jak !

tak że AN-BUD piesze dobrze.

jak mecie lewe łapy i liczycie na gotowe pomysły to trudno.

Kratownica jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, raz mają tu od razu dach !

A wy nadal bawcie się w swoje para murowane domy! szkoda że poddasze na takim domu jest z drewna, i szkoda że wykonanie warstw takiego poddasza nie różni się wiele od ściany takiego domu ! po za blachą .

tu cena wyszła 34 keuro jak by nie było 130 kzł i patrzcie i podziwiajcie !

 

ceny jak w Polsce w 2009 bo to ceny sprzed 4 lat, zaraz będą sprzed 5 lat!

Nie widzę większej różnicy. Może trochę taniej. Z tym, że ja słabo znam słowacki ale tam chyba dom jest w SSZ a tu ludzie piszą o domu wyposażony jakoś do zamieszkania z łazienką i kuchnia a nawet siatka ogrodzeniową.

 

Za cholerę znaleźć nie mogę ile to ma m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100m2 jak opisuję Ja jest możliwe.

.

 

czyli konkluzja tych kilku tys wątków jest taka:

owszem, jest sens marzyć o wybudowaniu domu za 200 tys, ale:

1. Musimy już mieć działkę.

2. Dom nie może przekraczać 100 m2 powierzchni.

3. Zakładamy najtańsze materiały i rozwiązania technologiczne z możliwych.

4. Budujemy ten dom sami lub z darmową pomocą rodziny/znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę znaleźć nie mogę ile to ma m2?
już http://pasivnydom.blog.cz/0904/pohlady

5. Nobasil do našej konštrukcie nacpeme v pohode.

 

RE: Pro cenu je dulezity i cas prace. Jedno podlazi domu 9 x 8 m foukame max. 5 hodin. Cena prace ma totiz obrovskou cenu - proto firmy prechazi na TEMPELAN

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musimy już mieć działkę.
oczywiście że tak, kupno nawet małej działki, pod dużym miastem pewnie by tą kwotę wypełniło.

2. Dom nie może przekraczać 100 m2 powierzchni.
zbyt sztywne podejście, jak sobie przywalisz dach wielospadowy.

Zrobisz masę wykuszy lukarn itp bo może braknąć na 100m^2 ... a prosty dom może być nawet pod 200 m^2 oczywiście przypuszczenie, bo zależy to od wielu czynników.

3. Zakładamy najtańsze materiały i rozwiązania technologiczne z możliwych.
Pierwsze projektujemy sobie sami :D

w tedy mam kontrolę nad tym, inaczej zastosowanie pewnych materiałów będzie się jawić bez sensowne.

Liczyłem koszt swojego domu, zamykał się w 200 kzł ... stan bez meblowy, cała reszta gotowa. w tym 63 kzł stanowił materiał izolacyjny.

Nie jakiś badziew tylko EPS grafitowy i XPS ... na 50cm izolacji pod płytę fu ... ściany 70cm dach 85cm .

Sama płyta fu ... liczyła sobie koło 60kzł ... sporo zjadała też konstrukcja ... kratownicowa z masywnymi kratami i łączonymi na blachy węzłowe.

W tym jeszcze dwa garaże... :D po powierzchnia rzutu 116m^2 razy 3 kondygnacje :D

Okna większość fix ... cena 400 zł m^2 ... fixy swoje oprawione w xps,a .

Dach blacha TC ... tytanowo cynkowa ... tak że 150 m^2 * 70 zł ... = 10500 kzł .. doliczyć jakieś jeszcze z 5kłz na odpad .

Instalacje ? ... pompa ciepła PPC .. jakieś 15kzł ... wsio ... ponieważ kuchnia i łazienka potrzebują połączenia rurkami ...

bodaj pex ... za 2zł :D długości ile ? całe max 4m ...

gdzieś zostawało mi jeszcze z tego ... 60 kzł na wykończenie :) a zamykało się kwotą 197 kzł ! bez mebli i dywanów :p

 

Teraz zmiany, nastąpiły materiał izolacyjny ... bliski zero kzł ... konstrukcja przez pół tańsza ... wykończeniówka bez zmian.

bez pyty fu... inna konstrukcja lepsza itp ... taniej ...

 

Pamiętajmy jedne drzwi dobre to zje z 5kzł .. wniosek ... zrób se sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak, kupno nawet małej działki, pod dużym miastem pewnie by tą kwotę wypełniło.

zbyt sztywne podejście, jak sobie przywalisz dach wielospadowy.

Zrobisz masę wykuszy lukarn itp bo może braknąć na 100m^2 ... a prosty dom może być nawet pod 200 m^2 oczywiście przypuszczenie, bo zależy to od wielu czynników.

Pierwsze projektujemy sobie sami :D

w tedy mam kontrolę nad tym, inaczej zastosowanie pewnych materiałów będzie się jawić bez sensowne.

Liczyłem koszt swojego domu, zamykał się w 200 kzł ... stan bez meblowy, cała reszta gotowa. w tym 63 kzł stanowił materiał izolacyjny.

Nie jakiś badziew tylko EPS grafitowy i XPS ... na 50cm izolacji pod płytę fu ... ściany 70cm dach 85cm .

Sama płyta fu ... liczyła sobie koło 60kzł ... sporo zjadała też konstrukcja ... kratownicowa z masywnymi kratami i łączonymi na blachy węzłowe.

W tym jeszcze dwa garaże... :D po powierzchnia rzutu 116m^2 razy 3 kondygnacje :D

Okna większość fix ... cena 400 zł m^2 ... fixy swoje oprawione w xps,a .

Dach blacha TC ... tytanowo cynkowa ... tak że 150 m^2 * 70 zł ... = 10500 kzł .. doliczyć jakieś jeszcze z 5kłz na odpad .

Instalacje ? ... pompa ciepła PPC .. jakieś 15kzł ... wsio ... ponieważ kuchnia i łazienka potrzebują połączenia rurkami ...

bodaj pex ... za 2zł :D długości ile ? całe max 4m ...

gdzieś zostawało mi jeszcze z tego ... 60 kzł na wykończenie :) a zamykało się kwotą 197 kzł ! bez mebli i dywanów :p

 

Teraz zmiany, nastąpiły materiał izolacyjny ... bliski zero kzł ... konstrukcja przez pół tańsza ... wykończeniówka bez zmian.

bez pyty fu... inna konstrukcja lepsza itp ... taniej ...

 

Pamiętajmy jedne drzwi dobre to zje z 5kzł .. wniosek ... zrób se sam :)

 

Przepraszam ale spytam .Skąd ty spadłeś z tymi opisami???.Weź no sie ogarnij i pisz jakoś składnie bo jak na razie to zgrywasz jakiegoś funkiel -nówka- nieśmiganego. Czy jest tu ktoś myślący inaczej ,ktoś kto rozszyfruje mi o co temu jegomościowi chodzi???Jeden buduje klocki tirowe a drugi jakimś niezrozumiałym szyfrem nadaje. Co to jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo...10 tys za 8m2 lekkiej szopy ;) (czyli 1250 zł/m2)

w dodatku zrobione z darmowych desek i prostowanych gwoździ, grzane prądem ;)

 

może niech inwestorzy teraz przełożą to na swoje oczekiwane 150 m2 za 200 tys (czyli 1333 zł/m2) na fundamencie, ze stropem, z podłogówką, kanalizacją, kominem lub kominami, kilkoma łazienkami, instalacją elektryczną, alarmową itp, itd..)

 

Zależy jak liczyć? Połowę tego wyszła klima i baterie słoneczne i w tym jest pełne wyposażenie (reku, wc, itd.) i umeblowanie;) i to jest typowy "kanadyjczyk" ocieplony lepiej od typowego domu.

 

ps. o gwoździach pisałem tylko że też można jak się komuś chce.... dla jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prostujesz gwoździe,robisz kurniki na tirach,wciskasz ludziom kit a wątek jest zgoła zupełnie o czym innym.Rozmiary mylisz,ja to bym ci ten opis zabrał nad awatarem.

 

Widzisz.... umiejętność zrozumienia tekstu pisanego się kłania :)

Napisałem tylko że można.... aby było taniej. Ja też mogę sobie jaja robić jak Ty ;)

 

Opis nad awatarem chętnie oddam w dobre ręce, bo ciąży okropnie....

ciężko jest udowodnić że białe jest białe a czarne jest czarne ;)

 

ps. ostatnio widziałem przyczepkę za prawie 200 koła ( dwieście tysięcy złotych... dla jasności i zrozumienia ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż taki styl panie nikt specjalny :) i nie bądź taki złośliwy bo cie pod czołga wezmę ;)

 

W historii widzę tez masz luki a i czołgi mi nie straszne ,które mogły i tobie zrobić kiedyś koło du.......y...pamiętaj i o tym gdy przywołujesz je ................ ale cóż takie jest życie.:yes::yes::yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz.... umiejętność zrozumienia tekstu pisanego się kłania :)

Napisałem tylko że można.... aby było taniej. Ja też mogę sobie jaja robić jak Ty ;)

 

Opis nad awatarem chętnie oddam w dobre ręce, bo ciąży okropnie....

ciężko jest udowodnić że białe jest białe a czarne jest czarne ;)

 

ps. ostatnio widziałem przyczepkę za prawie 200 koła ( dwieście tysięcy złotych... dla jasności i zrozumienia ;))

 

Obrona ale nie skuteczna.W topiku pod zwiewnym tytułem stoi :Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć? A ty piszesz w obronie ,że można.Co można???Jeżeli robisz sobie jaja to szacun.........nie było tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli konkluzja tych kilku tys wątków jest taka:

owszem, jest sens marzyć o wybudowaniu domu za 200 tys, ale:

1. Musimy już mieć działkę.

2. Dom nie może przekraczać 100 m2 powierzchni.

3. Zakładamy najtańsze materiały i rozwiązania technologiczne z możliwych.

4. Budujemy ten dom sami lub z darmową pomocą rodziny/znajomych.

 

Nie do końca. Ja opisałem mój kosztorys i mam tez praktykę w realu w tej wycenie 95m2 biura za 170 tys. Zakładałem tam najtańsze materiałach do wykończenia w środku, tani tynk, tanie ogrodzenie i bramę. Tani tez, ale ciepły będzie dach - u mnie i w wielu parterowkach to żaden problem, taka zaleta dachu płaskiego ze łatwiej go wykonać i przykryć. Na "oko" będzie to tanie. Ale już materiały konstrukcyjne, izolacje itp są przyzwoite. Bo okna mam w cenie 3 szyby U 0,7. Izolacja 20/30/40 i prosty rekuperator - to do dziś jest 50% ponad normę w realu (tylko na FM możne się wydawać ze wszyscy tak izolują). Co do budowy to tez wszystko mam metoda gospodarcza czyli ja praktycznie nic NIE robię tylko osobne ekipy z łapanki a ja muszę im robotę "zorganizować" sam i materiały kupić bo taniej.

 

Także punkt 4 nie był u mnie brany pod uwagę-robią inni.

Zaś punkt 3 odnosi się do wykończenia zaś SSZ robię przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona ale nie skuteczna.W topiku pod zwiewnym tytułem stoi :Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć? A ty piszesz w obronie ,że można.Co można???Jeżeli robisz sobie jaja to szacun.........nie było tematu.

 

Tylko po co to pytanie? "Co można???" .... aby zdać zdać test na przyjęcie do PiS-u i od razu dostać się do zespołu antka maciarewicza?;)

 

 

a można..... dla jaj :)

Prostujesz gwoździe,robisz kurniki na tirach

 

 

Egzamin zdałeś celująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co to pytanie? "Co można???" .... aby zdać zdać test na przyjęcie do PiS-u i od razu dostać się do zespołu antka maciarewicza?;)

 

 

a można..... dla jaj :)

 

 

Egzamin zdałeś celująco :)

 

Trzeba było tak od razu.Jaja sobie robisz a jak można to po całości.Nie jesteś już ekspertem. Poproś admina by ci napis zdjął. Powtórzę jeszcze raz............

topik jest : Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć? A słowako -czech nic nie zmieni.Tu chodzi o dom ,o chałupę ,a nie kurnik.

Ludzie mają swoje marzenia ....ja kuźwa też miałem i się ziściły.Mieszkam i dom za 200 tyś...DOM w którym można żyć i mieć zagwarantowaną przyszłość dla siebie i rodziny to dom ...........DOM.rozumiesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prawda jest okrutna i wypisywanie ,że sami go sobie postawimy pokrętnie omijają c to czego nie powinniśmy to............zamieszkajmy w bloku. Poniał.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...