Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiewiórek ale sobie guru znalazłeś. Następny kosmita. Komentarz pod tym gniotem bezcenny. Monolog..... nikt mnie nie kocha i do tego jeszcze strasznie skrzywdził (wcześniejsze posty). Stary chłop mówi, że go ktoś skrzywdził. Wybcie szyb to szkoda, a nie krzywda. Tak to traktują ubezpieczalnie. Może oprócz tego incydentu, ktoś Cię jednak faktycznie skrzywdził? Było ciemno, ty taki przystojny, a on mocno chętny?;).Moja wrodzona kultura osobista legła przez Ciebie w gruzach:yes:. Jeszcze nigdy takich bzdetów nie wypisywałem na forach. Niech Cię kule biją !:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ten wątek już zszedł na psy, szczerze mówiąc nie rozumiem po co tak naskakujecie na specjalnegonikta...Wasza sprawa, róbta co chceta...

ja nie chcę go bronić, ale też chętnie zobaczyłbym tych szczęśliwców, którzy wybudowali dom za 200 tys,

dotychczas czytam tylko, że

-ja to prawie wybudowałam, ale nie wybudowałam bo wstawiłam inne okna i zatrudniłam kogoś...

-ja bym wybudował, ale nie wybudowałem bo coś tam, coś tam

-ja nie wybudowałem, ale uważam, że mogłem wybudować....

-ja nie wybudowałam, ale.......

 

to może niech na prawdę ujawni się ktoś kto wybudował ;)

i nie piszcie, że mam czytać te 460 stron bo nie mam najmniejszego zamiaru siedzieć miesiąc nad jednym wątkiem, chciałbym tylko zobaczyć co da się wybudować za 200 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek już zszedł na psy, szczerze mówiąc nie rozumiem po co tak naskakujecie na specjalnegonikta...Wasza sprawa, róbta co chceta...

ja nie chcę go bronić, ale też chętnie zobaczyłbym tych szczęśliwców, którzy wybudowali dom za 200 tys,

dotychczas czytam tylko, że

-ja to prawie wybudowałam, ale nie wybudowałam bo wstawiłam inne okna i zatrudniłam kogoś...

-ja bym wybudował, ale nie wybudowałem bo coś tam, coś tam

-ja nie wybudowałem, ale uważam, że mogłem wybudować....

-ja nie wybudowałam, ale.......

 

to może niech na prawdę ujawni się ktoś kto wybudował ;)

i nie piszcie, że mam czytać te 460 stron bo nie mam najmniejszego zamiaru siedzieć miesiąc nad jednym wątkiem, chciałbym tylko zobaczyć co da się wybudować za 200 tys

 

 

zapraszam...tylko odejmij sobie w pamięci wyposażenie kuchni i kostkę brukową, bo to juz było ponad 200 tys.; ale to się do domu nie liczy.

no dużo się nie da, niestety, ale zamieszkać można:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, nie ma nic za darmo. Ja przeczytałem całość plus kilkanaście dzienników tu i w sieci. Dodatkowo komentarze pod projektami studia z500 i mg projekt - to daje obraz, że da się wybudować za 200tys. dom do około 120m2. Ale jest haczyk: musisz mieć działkę. Bez działki szanse są ale na coś naprawdę małego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko, Zielony Ogród, zdaje się Netbet.... więcej nie pamiętam, a jakiś czas tu jestem. Niktuś jest jaki jest, ale wyciąga asa z rękawa w postaci prostego pytania. Postów zbliżonych przekazem do tego co Niktuś próbuje tłumaczyc było już tu sporo, często negowanych. I tak na serio, przeciętny inwestor może mieć spory kłopot w zmieszczeniu się w 200-tysięczne ramki. Nam się "udało" z dwoma tysiakami za m2 i mieszkamy, ale nie ma ani skończonej elewacji, ani podbitki, podjazd to mieszanka kruszywa i otoczaków i sporo innych "wiszących" drobiazgów. Jednak tak jak przy stanie surowym pomagali mi przyjaciele, tak w środku wszystko zrobiłem z synem sam. 15 miesięcy wyjęte z życiorysu i jeszcze sporo pracy przed nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko, Zielony Ogród, zdaje się Netbet.... więcej nie pamiętam, a jakiś czas tu jestem.

 

bury_kocur jeszcze nie skończyła, ale z dziennika budowy wynika, ze ma szanse. Ponadto ktoś jeszcze chyba w tym wątku opisywał budowę małego domu z pulpitowym dachem. I jeszcze ktoś, kto miał awatar z logo MG. Do tego kilka osób z klubu samorobów. Więcej nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?118804-Prymulkowa-przygoda - Martinezio wyliczył swój stan deweloperski na 100 tyś.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?91675-Frykow-dom-buduje-by%C5%82o-co%C5%9B-o-tanim-budowaniu/page6 - SSO za 100tyś, deweloperski 180 tyś.

 

Pierwsze z brzegu przykłady.

 

Ja się nie zmieściłam w kwocie 200-250 tyś. tylko dlatego, że mam dwie lewe ręce do prac budowalnych. Ten sam projekt taki Netbet pewnie powstawiłby za 200 tyś.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak jak przy stanie surowym pomagali mi przyjaciele, tak w środku wszystko zrobiłem z synem sam. 15 miesięcy wyjęte z życiorysu i jeszcze sporo pracy przed nami.

 

Stąd płynie wniosek, nie pchać się w roboty mokre ! oprócz płyty fu. Zamiast zamknąć temat np ścian i izolacji razem, następuje rozbijanie etapów na etapiki i etapiczunie, w budowie domu. Stąd musi to być przemyślane, przemyślane taka rzecz, jak ile i co można na raz zrobić.

Nie dzielić prac. Płyta fundamentowa, raz zrobiona, winna starczyć jako podkład pod posadzki bez dodatkowych wylewek itp .

 

A krytykować budownictwo szkieletowe, mogą ci co mają budynek bez ani jednego kawałka drewna w konstrukcji .

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ponadto ktoś jeszcze chyba w tym wątku opisywał budowę małego domu z pulpitowym dachem. .

 

Bo własnie szukam jej dziennika budowy. Dom wyglądał trochę jak magazyn. Właścicielka planowała dośc odjazdową kuchnię.

Budowa była w przedziale 150-160 tyś. Dwa lata temu. I chyba rękami ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja mogę!
oczywiście :) jako jedna z niewielu.

 

Chcesz mieć dom spełniający oczekiwania, nie okraszaj go niczym pisanki i nie rób kiczu.

To co teraz się buduje, te para dworki fikuśne, nijak nie będą chciały być w dobrej cenie.

Wydamy pieniądze na coś, co nazywa się moda, co jest tak naprawdę niepotrzebne.

Potrzebny jest dom funkcjonalny i ciepły, żeby każdy miał swój kąt.

Robiąc basztę na domu i 5 lukarn, ale o koszty bijemy się na izolacji.

o te 10cm więcej tej izolacji ... która kosztowała dodatkowo 2kzł ! to jest właśnie mentalność wielu budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo własnie szukam jej dziennika budowy. Dom wyglądał trochę jak magazyn. Właścicielka planowała dośc odjazdową kuchnię.

Budowa była w przedziale 150-160 tyś. Dwa lata temu. I chyba rękami ekip.

 

to była wmnich/swiki. pamiętam ja dobrze, szkoda, że zniknęła z forum. niesamowite elaboraty pisała. dziennik chyba usunięty, ale sledziłam go i pamiętam zdjęcia. kwota jak piszesz, jeszcze sporo do 200 tys. brakowało. budynek prosty do bólu, a w środku zaszalała. fajne to było.

 

takie jeszcze wspomnienie mam w związki z jej domem - pamiętam w czasie podróży po Maroku użalaliśmy się nad tubylcami, że mieszkają w takich okropnych domach w kolorze gliny wyglądających jak prostopadłościenne bunkry bez okien, różniły się między sobą tylko wielkością. przewodnik tłumaczył, że oni uważają, że piękno kryje się w środku, i że dotyczy to również domów. i faktycznie - w środku były piękne okna wychodzące na patio, fontanny, kwiaty, dywany, ozdoby......a na zewnątrz goła glina. swiki tez kierowała się taka filozofią.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha..............budzę się włączam kompa a tu te same trolle co ja.Cała noc na przemyślenia a lista nadal pusta. Ileż nowych forumowych witamink w budowaniu domu 100m2 za 200 tyś zł.

.Wybcie szyb to szkoda, a nie krzywda........

zgadza się ale jest to niestety koszt domu i nie neguj tego bo staniesz się trollem tak jak ja.Bez cukrowania wielki szacun dla tych co stanowią i bieda stanowić nadal to zacne Forum Murator.

ten wątek już zszedł na psy, szczerze mówiąc nie rozumiem po co tak naskakujecie na specjalnegonikta...Wasza sprawa, róbta co chceta...

ja nie chcę go bronić, ale też chętnie zobaczyłbym tych szczęśliwców, którzy wybudowali dom za 200 tys,

dotychczas czytam tylko, że

-ja to prawie wybudowałam, ale nie wybudowałam bo wstawiłam inne okna i zatrudniłam kogoś...

-ja bym wybudował, ale nie wybudowałem bo coś tam, coś tam

-ja nie wybudowałem, ale uważam, że mogłem wybudować....

-ja nie wybudowałam, ale.......

 

1. Sławek mimo wszystko

2.nie zastąpiony compi

Niktuś jest jaki jest, ale wyciąga asa z rękawa w postaci prostego pytania.

tak prostego ,że nikt nie ma cywilnej odwagi by na tak proste pytanie odpowiedzieć.Bez niepotrzebnego bełkotu jak słowak i spółka.Takich ludzi potrzebuje to forum.

Pani moderator pseudo udzielająca się i to mocno zapomina ,że merytorycznie to jej niestety nie wychodzi ale jej postów usunąć się nie da nie dość ,że nie wybudowała za 200 tyś to jeszcze grubo przesadziła ale w opozycji jest by dokopać temu co prawda żongluje.

3.zielony ogród tak w lewicy i trochę w prawicy

bez działki w ogóle nie da się domu wybudować:) działki pomijamy, bo ich cena zależy prawie tylko od lokalizacji.
Działka to nie dom.........Dom to dom ściany i nic więcej.ech.

dużo mądrych i przemyślanych postów..........gratuluję wytrwałości.cdn.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wydajesz pieniądze na coś innego, a na samochód żałujesz. Może być też tak, że po prostu ich nie masz, albo nie umiesz (nie chce Ci się) zarobić, więc gadka o wydłużaniu poprawia Ci ego;) ...

 

Natomiast całkowicie się zgadzam z Twoimi tezami na temat....:)

 

:)Miło słyszeć że ktoś chociaż częściowo się zgadza....

Samochód wcześniej czy później będzie rzęchem więc wszystkie tak nazywam.... już tak mam;)

Kosiarkę do trawy kupiłem 5 razy droższą od mojego rzęcha, lepiej traktuję wiertarkę.... czy moje ego ucierpi jadąc astrą kombi z 98r? zawsze jakoś dojadę tam gdzie chcę, a bez żalu po przejechaniu około 100tyś km oddam ją na złom i kupię następnego rzęcha.

 

Aaaa wymieniłem jeszcze na początku tłumik (z poprzedniej astry bo był nowy i szkoda było go oddać na złom) i raz pękła mi w nocy linka od sprzęgła... i bez niej dojechałem do domu jeszcze prawie 100 km.

 

A człowiek jest taki że kasy ma zawsze mało.....:yes: i zawsze przyda się więcej

 

W odnośniku jest mój domek, ma on..... ciężko się doliczyć więc napiszę około 500m2... na inny temat się nadaje bo mieści się w 100tyś..... wraz z działką ;) Był kilka lat temu opisany w Muratorze.... i nawet można było w nim mieszkać.... sprawdziłem osobiście:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiki usunęła dziennik i wszystkie zdjęcia z innych wątków. Pisywała też na innym forum i tam można zobaczyć jeszcze jej łazienkę.

Stan deweloperski osiągnęła bodajże za 130 czy 140 tysięcy, do 200 dociągnęła wykończeniami i wyposażeniem, meblami. Dom miał 90m2, do wszystkiego były ekipy.

 

Dlaczego zatem usunęła tak cenny dziennik, zwłaszcza, że dom miała w środku wykończony super-fajnie? A dlatego, że tak tani w budowie dom o bardzo prostym kształcie w niektórych forumowiczach wyzwalał jakąś dziwną potrzebę udowodnienia swiki jak bardzo beznadziejny jest jej dom, a jednocześnie pokazania jak bardzo wspaniały i jedynie słuszny jest dom, który oni budują lub wybrali do zbudowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiki usunęła dziennik i wszystkie zdjęcia z innych wątków. Pisywała też na innym forum i tam można zobaczyć jeszcze jej łazienkę.

Stan deweloperski osiągnęła bodajże za 130 czy 140 tysięcy, do 200 dociągnęła wykończeniami i wyposażeniem, meblami. Dom miał 90m2, do wszystkiego były ekipy.

 

Dlaczego zatem usunęła tak cenny dziennik, zwłaszcza, że dom miała w środku wykończony super-fajnie? A dlatego, że tak tani w budowie dom o bardzo prostym kształcie w niektórych forumowiczach wyzwalał jakąś dziwną potrzebę udowodnienia swiki jak bardzo beznadziejny jest jej dom, a jednocześnie pokazania jak bardzo wspaniały i jedynie słuszny jest dom, który oni budują lub wybrali do zbudowania.

 

A kolega to z FM czy z innego forum...................To mnie burakami,burkami chamami zwą a ty na przykład dajesz inne forum a idź że se tam po co tu jesteś????Masz dom???Masz za 200 tyś zł???Wpisz się na listę boś ty z tych odważnych.Popatrz na wejścia jak ta cyfra się zmienia.Zaglądają tu ludzie ,którzy chcą w to uwierzyć.................Może napisz do niej SMS może ona jako pierwsza znajdzie się na mojej liście by nie sprzedawać nowym inwestorom kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Miło słyszeć że ktoś chociaż częściowo się zgadza....

Samochód wcześniej czy później będzie rzęchem więc wszystkie tak nazywam.... już tak mam;)

Kosiarkę do trawy kupiłem 5 razy droższą od mojego rzęcha, lepiej traktuję wiertarkę.... czy moje ego ucierpi jadąc astrą kombi z 98r? zawsze jakoś dojadę tam gdzie chcę, a bez żalu po przejechaniu około 100tyś km oddam ją na złom i kupię następnego rzęcha.

 

Aaaa wymieniłem jeszcze na początku tłumik (z poprzedniej astry bo był nowy i szkoda było go oddać na złom) i raz pękła mi w nocy linka od sprzęgła... i bez niej dojechałem do domu jeszcze prawie 100 km.

 

A człowiek jest taki że kasy ma zawsze mało.....:yes: i zawsze przyda się więcej

 

W odnośniku jest mój domek, ma on..... ciężko się doliczyć więc napiszę około 500m2... na inny temat się nadaje bo mieści się w 100tyś..... wraz z działką ;) Był kilka lat temu opisany w Muratorze.... i nawet można było w nim mieszkać.... sprawdziłem osobiście:yes:

 

Nie boisz się takim rzęchem jeździć z rodziną wyjeżdżając na wycieczkę spod domu 100 m2 za 200 tyś zł.??? .Straszysz ich i innych użytkowników drogi.Jesteś niebezpieczny na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...