Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zawsze się zastanawialam po co ludziom balkony w domkach?

Jakoś nie widuję na osiedlach domków jednorodzinnych piernat wietrzących się na balkonach. Najczęściej balkony stoją niewykończone, bez balustrad.

 

Ja nie mam balkonów .........to już się lubimy???

 

Jesteś Wielką osobowością tego zacnego forum i buziaka:hug: zawszę mogę ci dać............ale jak Ty go bidulinko przyjmiesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wszelkie balkoniki, wykusze, lukarny, nie daj Boże wole oka to nie na ten wątek. Zaleca się rezygnację z wszystkiego z czego można zrezygnować.
Nie oto mnie chodziło.

Chodziło mi żeby nie dać się złowić na drogie rozwiązania, które są "placebo" uspokajają sumienie inwestora.

Wykusz można zrobić, zabudowany oknami fix .

http://www.durathermwindows.com/windows/fixed-frame

http://ww1.prweb.com/prfiles/2011/06/04/8531622/NanaWallpassivehouseWA97details_07.jpg można zobaczyć jak zastąpić pewne materiały

XPS'em i blachą TC i mieć za gronie zabudowany wykusz czy balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi buziaka prześlij, hehe. Tu nie komplementy, a dobre rady są potrzebne, bo przy takim budżecie porażka jest bliżej niż zwycięstwo.

 

Kuźwa sorki,że cię pominąłem on powinien być skierowany w twoja stronę...............:D:D:D:D. ale Elfir też w sumie dobrze prawi ponieważ to mistrz ciętej riposty...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być czepialski, ale na pewno w małym i tanim w budowie domu chcesz wyciąć z domu kawałek zakrytego tarasu?

 

Czego się tu czepiać???Oni wycinają wszystko sam zresztą widzisz. compek powiedz skąd ci się w wykuszu zrobiło 6 szt. parapetów.Mam wykusz trzy szyby i 3 konglomeraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zewnętrzne to nie parapety?

 

Ty mówisz o podokienniku zewn????.Zawsze parapet kojarzył mi się ze szkołą.Parapet na którym działy się różne dziwne rzeczy.Akurat nie ciebie pytałem ale dzięki za to pytanie odpowiadające.Ale na parapecie u mnie w wykuszu wew. stoją rożne cuda mojej Gosi.Na zew niestety się nie da ponieważ mają spadki i są z blachy.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi. Ja z tego zrezygnowałem.Mój wykusz to wykusz który wychodzi na mój przerobiony taras.Taka zaraza nie ustawna..ale dla mojej milady(Gosi),choćby miała mieć np. 6 rogów też by uszła zamiast tych trzech :yes::D .Dla niej wykusz to wykusz.Powiem ci jeszcze jedno........Chciała to moja blondi wstawić szyby by ...jeśli to można jak najwięcej ograniczyć odstępy wykuszowe między oknami.Gdyby była szyba łamana w dwóch miejscach myślę ,że to prawie całkowite przeszklenie by ją satysfakcjonowało.....Sprowadziłem na ziemię i ma więcej łamanych .......karniszy.:D:D:D.

 

serdeczne pozdro.

 

Zapomniałem jak wykusz to nie balkoniki bo to kasa .........................no kasa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nich Ci będzie, podokienniki. Zamiast jednego trzy. Nie twierdzę oczywiście, że wykusz to rzecz całkowicie zbędna, ale czy balkonik nad nim czy obróbka dekarska i wspomniane dodatki dają niezłą kasę na końcu.

 

Pytanie jeszcze wykusz czy ryzalit? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze wykusz czy ryzalit? :D

 

A teraz o co kaman?????????????

RYZALIT

.....występ w powierzchni ściany budynku od fundamentu po dach, pełni funkcję ozdobną i poszerza wnętrze..............

WYKUSZ

.forma architektoniczna, której zadaniem było poszerzenie przylegającego wnętrza; następnie stał się jedynie formą ozdobną; wystaje spoza lica elewacji budyku i często jest nakryty osobnym daszkiem.........

 

 

p.s.Chodzi ci z daszkiem czy bez daszku..............Pani moderator............ma Pani jakiś problem???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi jeszcze droższy, bo w parterówym z uż.podd. przechodzić musi w lukarnę przy łamanym dachu : ). I tak są to pojęcia zazwyczaj nieznane osobom spoza branży. Ja jeszcze niedawno nie odróżniałem kolumny od filara, hehe.

 

 

Wiesz co................ ona cię zaskoczy bo ona to wie:yes:.compek. pamiętaj ona to moderator.............a tu .......jak by co Moderator.

 

 

p.s teraz na poważnie.:yes:.To co ja mam między oknami wykuszowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir widzę, że nerwy Ci puszczają

specjalny może nie głosi bardzo popularnych poglądów i może czasami wydawać się irytujący, ale tak na prawdę to aż tak wielkich "zbrodni" nie popełnił żeby karać go wyrzucaniem z forum (chyba że zbrodnią jest dyskusja z Moderatorem co na tym forum często kończy się banem, ale z drugiej strony każdy może mieć swoje zdanie i chyba w regulaminie nie jest napisane, że zabronione jest sprzeciwianie się Moderatorom?)

 

czy czasem to nie jest lekkie nadużycie władzy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...