Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Grayson- musisz chcąc, nie chcąc trochę tą wiedzę budowlaną musisz pogłębić. Podziel sobie budowę na drobne etapy: np. fundamenty- czytaj o tym- na co zwrócić uwagę, gdzie dać izolacje,itd. Potem mury- znów czytaj o tym. Ekipy rozliczaj za dany etap. Od sprawdzenia i egzekwowania poprawek masz kierbuda- jego pytaj, jeśli czegoś nie wiesz. I raczej bym szukał takiego, nie z polecenia Twojej ekipy budowlanej... bo "Panie, on wszystko nam przyklepie".

Budowlańcy zrobią tak, żeby im było szybciej i łatwiej. Zaliczki?- na materiał można spróbować, za niewykonaną robotę nie. Znikną na tydzień, a Ty będziesz miał nerwa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grayson,wybrałeś odpowiedni dom do tego wątku - mały i prosty, teraz tylko wybierz dobrą ekipę budowlaną a wszystko pójdzie szybko i sprawnie,oczywiście trochę wiedzy o budowaniu i rozwiązaniach jakie chcesz mieć w swoim domu posiadać powinieneś,ale uwierz mi naprawdę są firmy rzetelne i fachowe nad którymi nie trzeba stać i pilnować,owszem na budowie trzeba bywać często,sprawdzać poszczególne etapy,kierownik budowy oczywiście nie z polecenia firmy,bo to on podpisuje się w dzienniku budowy.Ja płaciłam zaliczki,nie miałam umowy z żadnym wykonawcą a mimo to nikt mnie nie oszukał,budowa ekipami trwała 11m-cy,jedna mała poprawka na koszt wykonawcy,ale miałam małe,lokalne,sprawdzone,legalnie działające firmy i ze swojej strony dodam jeszcze,że najlepsze są firmy małe,gdzie na równi z pracownikami pracuje właściciel,bo on pracuje na własne nazwisko,swoje być albo nie być na rynku i nie stać go na fuszerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cwaniakuj, tylko powiedz mi, co jego post wniósł do dyskusji?

 

Napisał według jakiego projektu budował dom? ile dom ma metrów? z czego i gdzie budował? sam budował czy ekipami?

jak cie to interesuje to zadaj mu pytanie a nie szukasz zwady a poza tym pytanie było czy za 200tys można postawic domek a nie z czego budowaliście no to ci odpowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grayson na forum.

Buduję Z8, trochę większy niż Twoja zetka. Na podstawie tego co już zostało zrobione (blisko stanu deweloperskiego), koszty wychodzą mi bardzo zbliżone do tego co podaje pracownia w minimalnym kosztorysie na stronie. Wykończeniówka - wiadomo - nie podlega tak łatwej wycenie, bo wszystko zależy od wyborów inwestora.

U mnie koszt za stan jak na zdjeciachDSC04961.jpgDSC04958.jpg wyszedł około 117 tyś +robocizna 35tyś powiezchnia wraz z garazem 156m2 Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]224790[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]224791[/ATTACH]Witam a u mnie koszty do teraz to 72tyś w tym 18tyś wynagrodzenia murarzy i cieśli. Dom o pow. ok 160m2 plus garaż z kotłownią. Myślę że to dobry wynik i do 200tyś zamieszkam. Oczywiście dużo pracy własnej szukania materiałów i ekipy do murów i dachu.

 

No gratulacje raczej napewno powinienes zamknac sie w 200tys ja planuje zamknąc sie w cenie około 230tyś wraz z Pompą Ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cie to interesuje to zadaj mu pytanie a nie szukasz zwady a poza tym pytanie było czy za 200tys można postawic domek a nie z czego budowaliście no to ci odpowiedział
Pytanie pytaniem, a to z czego i jak jest dom budowany jest kluczową sprawą. Dom domowi nie równy. Większość szczęśliwych budujących nie zadaje sobie nawet trudu, żeby dowiedzieć się co to jest mostek cieplny albo jakaś lambda materiałów budowlanych. Ma być tanio i już. Widzę, że wątek skręca w stronę dużych (160m2+garaż nawet) domów za 200tys. W skrajności w skrajność. Już powoli wypracowaliśmy sobie realny koszt budowy małych i budowanych z głową domów z materiałów kupowanych w hurtowniach i necie, a nie za flaszkę z niewiadomego źródła. Z doświadczenia 1m2 mojego parterowca dotychczas1850PLN. Na roboiciźnie nic bym nie zaoszczędził bo oprócz SSO wszystko robiłem sam. Gdzie mógłbym urwać jeszcze z 700zł/m2? Jedynie na ociepleniu, na oknach (z demobilu) ale wtedy zacznę być szkodnikiem we własnym interesie. Różnice w cenach materiałów pomiędzy regionami kraju są ale bez przesady. Zbudowanie niewielkiego(100m2? może troche więcej) dobrze ocieplonego domu o małym zapotrzebowaniu na energię i tym samym taniego w użytkowaniu jest możliwe za 200tys, oczywiście przy sporym wkładzie pracy własnej (opisywane na kilkuset stronach tego wątku). Jeszcze raz, zbudowanie tradycyjnego domu, a domu, który będzie tani w użytkowaniu to dwie różne sprawy i tu koszty chcąc nie chcąc rosną. Czy stać nas na budowlaną tradycję? Mnie nie, nie mam tyle kasy teraz i w przyszłości. Za dom 100m2+niecałe40m2 garaż wydałem prawie 210tys i jeszcze trochę wydam. Gratuluję wyniku , 230tys na gotowo razem z pompą ciepła (jaką PP, PW, WW, kolektory poziome, pionowe?), jakie ocieplenie, zakładane zapotrzebowanie na ciepło, może wyniki z OZC (jeżeli ktoś się pofatygował i zrobił) nakieruje czytających na realne koszty budowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]224790[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]224791[/ATTACH]Witam a u mnie koszty do teraz to 72tyś w tym 18tyś wynagrodzenia murarzy i cieśli. Dom o pow. ok 160m2 plus garaż z kotłownią. Myślę że to dobry wynik i do 200tyś zamieszkam. Oczywiście dużo pracy własnej szukania materiałów i ekipy do murów i dachu.

 

Mnie ta kwota za materiał, czyli 72-18=54k jakoś nie bardzo wydaje się wiarygodna. Chyba, że jest to stan SSO, bo okna wydają się, jakby tylko do zabezpieczenia. O takich rzeczach trzeba pisać, bo zdjęcia mogą być mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, cały czas czytam ten wątek i szukam projektu.. Kilka razy pytałem o projekty, co o nich sądzicie itd... Wtedy byłem marzycielem (pokazywałem duże domy, kosztowne...). Teraz zmniejszyłem powierzchnię, ale chciałbym wiedzieć czy ten projekt nadal pokazuje, jakim marzycielem jestem?

 

Link do projektu:

http://www.archeton.pl/projekt-domu-zoltanneo_1419_opisogolny

 

Do likwidacji kominek, 4 okna dachowe i okna narożne na dole.

 

Co o tym sądzicie? Moje możliwości to 230 tyś z wykończonym parterem (bez poddasza). SSZ firmy, reszta metodą gospodarczą.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...