Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DEZET - To nie jest takie proste. Problem w tym, że poddasze trzeba wybudować i przynajmniej z grubsza docieplić, można co najwyżej nie robić wykończenia rigipsami. Teoretycznie można też nie tynkować, ale to rodzi problemy organizacyjne (tynkowanie przy zamieszkałym dole), a wielkich oszczędności nie przyniesie (5-6 tys?).

 

Odpadnie ci więc w zasadzie tylko wykończeniówka w znaczeniu ścisłym - łazienka, podłogi, drzwi wewnętrzne itp. To nie jest 800-1000 zł za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmię poproszę o fotkę i wyliczenia, z góry dzięki

 

Fotkę? Jeśli chodzi Ci o moją osobę to nic specjalnego:) Tak, liczby z nicku to rok urodzenia.

 

Wyliczeń jak na ten moment brak. Jestem niedoświadczonym budującym, dlatego zasięgam opinii tutaj. Jeśli część osób powie o orientacyjnych kosztach budowy to mam na czym poprzeć swoje późniejsze obliczenia co do projektu, który wybiorę..

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, cały czas czytam ten wątek i szukam projektu.. Kilka razy pytałem o projekty, co o nich sądzicie itd... Wtedy byłem marzycielem (pokazywałem duże domy, kosztowne...). Teraz zmniejszyłem powierzchnię, ale chciałbym wiedzieć czy ten projekt nadal pokazuje, jakim marzycielem jestem?

 

Link do projektu:

http://www.archeton.pl/projekt-domu-zoltanneo_1419_opisogolny

 

Do likwidacji kominek, 4 okna dachowe i okna narożne na dole.

 

Co o tym sądzicie? Moje możliwości to 230 tyś z wykończonym parterem (bez poddasza). SSZ firmy, reszta metodą gospodarczą.

 

Pozdrawiam!

Spokojnie sie zmieścisz jak nie bedziesz czytał głupot ludzi którzy zakładaja sumy w okolicy 300tys za SSZ.Owszem sporo jest takich inteligentów których się skubie na kasie przy budowie domu i ceny pózniej wychodza zawyżone.Swój domek budowałem wraz z ekipa która postawiła bardzo dużo domów i sporo sie nasłuchałem jak to firmy czy osoby budujace domy skubia swoich klientów .Za mój domSSO jedna firma zrobiła mi wycene 176tyś druga 173tys skad te ceny !!!!!! Jak chcesz zmieścic sie w tej cenie to szukaj towaru sam a jak nie masz czasu to znajdz jakiegoś studenciaka daj mu tysiaka i niech ci poszuka towaru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sie zmieścisz jak nie bedziesz czytał głupot ludzi którzy zakładaja sumy w okolicy 300tys za SSZ.Owszem sporo jest takich inteligentów których się skubie na kasie przy budowie domu i ceny pózniej wychodza zawyżone
Można też spotkać sporo "ynteligentów", którzy nie doszacowali kosztów i teraz mają "big problem". Twoje dotychczasowe koszty za SSZ to 152tys. czyli 970zł/m2. Dom o pow.156m2. Koszt SSZ to około połowy całej inwestycji, nie szalejąc oczywiście. Chcąc zejść poniżej 2tys/m2 trzeba zacisnąć pasa i zabrać się do roboty, a zbliżyć do 1500/m2 już samo zaciskanie paska nie pomoże. Trzeba podciągnąć stringi pod samą szyję i zostać samozwańczym budowlańcem, inaczej się nie da. Nie proponuj koledze Maroko1991 studenciaka do wyszukiwania materiałów, 1 tysiak można pożyteczniej spożytkować. Materiały sam wyszukiwałem, dobre rabaty i brak walających się po budowie nadwyżek materiałów. SSO 90tys, SSZ z ociepleniem zewn.120tys, deweloperski 210tys. Jeżeli kolega Maroko1991 będzie sam budował i zejdzie do magicznej bariery 1500zł/m2 to i tak wychodzi ponad 261tys. za 176m2 pow. całkowitej. Trzeba być trzeźwym optymistą, a nie tylko optymistą bo można się sporo przejechać z kosztorysem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe sam jestem studentem :) ale oczywiscie tez pracuje... czekam tez na kolejne opinie co do tego projektu,

Pozdrawiam

Domek jest fajny poza sporą ilością okien dachowych i kosztownych narożnych (grubaśne wieńce nad nimi). W szacunkowych kosztach brałbym pod uwagę jednak pow. całkowitą 176m2. Tak jak koledzy wcześniej napisali, moim zdaniem ninimalny koszt m2 (zakładam, że sam nie będziesz ganiał z kielnią po rusztowaniach) to 2tys.zł/m2. Tynki, posadzki i ocieplenie musisz dać wszędzie, a tu panowie majstrowie nie pytają się czy metr będzie użytkowej czy nie. Całość wychodzi koło 350tys. Z doświadczenia budujących wynajętymi ekipami, koszt 1m2 wynosi 2,5tys i więcej niestety. Moją stodółkę od SSO wykańczam własnoręcznie i dwa razy oglądam każdą złotówkę przed jej wydaniem, możesz mi wierzyć. Dłubię i dłubię i się wykańczam przy okazji. Powinienem się wyrobić do 250tys za niecałe 140m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten projekt wybrałes po tym, Cie tu troche sprowadzono na ziemię po przedstawieniu poprzednich, to nawet sobie nie wyobrazam, jak one wygladały ;)
Mój sąsiad nie odwiedzał forum i trzasnął sobie chałupkę 450m2. Po trzech latach od rozpoczęcia budowy nareszcie zaczął kleić styro na ściany zewnętrzne, na poddaszu jest cały czas skład budowlany, na dachu papa, więźba już sina. No cóż, największa chata w okolicy. I kto jest debeściak?!:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_au - wiem, że to tak prosto się nie liczy, ale nie będę odrabiał "lekcji" za Maroko1991 ;) Poddasze to nie tylko tynki, również jakaś posadzka, ogrzewanie(grzejniki lub podłogówka), elektryka, woda, kanalizacja(krótkie instalacje, ale koszt jest), ocieplenie stropodachu. Wiesz zresztą o co chodzi;) W zgrubnym podliczeniu kosztów niewiele się różnię od innych. Nie wiemy też co może wykonać Maroko sam, bo jeden "gospodarczo" pomaluje ściany, inny zrobi wszystko w środku.

Czytam, sam liczę, wyciągam wnioski i w końcu... sam buduję, podobnie jak artix1. SSZ 152m2 z garażem wyszło ok 150k, czyli ~1000/m2.

Do tego mam jeszcze ok.80m2 poddasza do zagospodarowania, których tu nie liczę, bo wtedy za 232m2 wychodzi już tylko 650/m2.

Wiem, na czym u siebie konkretnie mogłem zaoszczędzić , ale wybrałem droższe rozwiązanie świadomie... stąd te nadprogramowe m2.

 

Trzeba zdawać sobie sprawę, że kasa, którą mamy szybko topnieje, ale dopóki jest sporo na koncie, nie oglądamy każdej złotówki z dwóch stron przed wydaniem. Potem można się zdziwić, że zabrakło na niezbędne drobiazgi.

 

Studenciakowi nie zleciłbym szukania materiałów, bo też na ten temat musi coś wiedzieć, a podstawowe materiały budowlane na sso dostanę szybko po godzinnym szperaniu w necie. Tysiąc zł można spożytkować np. na ogrodzenie placu budowy, zakup okna, czy choćby 50szt płyt GK na sufity;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szczerze powiedziawszy sprowadzacie mnie ostro na ziemię.. Dzięki Waszym wypowiedziom zastanawiam się nad zmianą garażu na wiatę i szukaniem mniejszego projektu.. W moim wykonaniu metoda gospodarcza w środku to wszystko od tynków, przez elektrykę, hydraulikę po glazurę, panele i skręcanie tanich mebli:)

Bardzo często opieracie swoje kosztorysy na m2 powierzchni po podłogach. Mimo wszystko Wasze kwoty często się różnią. Czy z takim wykończeniem gospodarczym o jakim wspomniałem jest szansa do zejścia poniżej 2000 zł/m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy pytałem o projekty.. Wtedy byłem marzycielem (pokazywałem duże domy, kosztowne...).

Moje możliwości to 230 tyś z wykończonym parterem (bez poddasza). SSZ firmy, reszta metodą gospodarczą.

 

moim zdaniem nadal jesteś marzycielem, no ale może to i dobrze, w końcu trzeba o czymś marzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szczerze powiedziawszy sprowadzacie mnie ostro na ziemię.. Dzięki Waszym wypowiedziom zastanawiam się nad zmianą garażu na wiatę i szukaniem mniejszego projektu.. W moim wykonaniu metoda gospodarcza w środku to wszystko od tynków, przez elektrykę, hydraulikę po glazurę, panele i skręcanie tanich mebli:)

Bardzo często opieracie swoje kosztorysy na m2 powierzchni po podłogach. Mimo wszystko Wasze kwoty często się różnią. Czy z takim wykończeniem gospodarczym o jakim wspomniałem jest szansa do zejścia poniżej 2000 zł/m2?

 

bez garażu jest możliwe.. te 230 tys. to masz na dom czyli działkę już masz? czy za to chcesz też zrobić projekt i przyłącza?

jakie masz media..

taki dom jak stawiam (szczegóły w linku w stopce) na dzień dzisiejszy kosztował mnie około 200 tysięcy, dzisiaj wylewki zrobione, mam SSZ, rozłożone kable do elektryki, rurki do wody, kupiony styropian i połowę wełny na ocieplenie, kupione rury do WM.. do tego w wylewkach już włożone kable grzejne, oszczędziłem sporo na braku kominów itp.

i planuję nie przekroczyć lub bardzo niewiele 250 tysięcy.. (za dom, bez sprzętów i mebli bo to już mam)

ale, wszystkie instalacje w środku robiliśmy własnoręcznie z żoną - położyliśmy jakieś 3km kabli, sami pozgrzewaliśmy rurki, rozłozyliśmy kable do ogrzewania, rozłożymy niebawem wentylację, sam zrobię rekuperator itp. ekipa zrobiła wylewki, chyba jeszcze zrobi tynki, ale płytki położymy sami, panele, malowanie itp.

więc się da ale trzeba włożyć w to sporo pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72 tys za SSO 160m2 plus garaz i kotłownia - nieźle, ale do 200 tys nie zamieszkasz.

 

Nie masz chyba racji ja wiem że zamieszkam, czytałem przed budową dużo na tym forum i 90% wypowiedzi że '' nie da rady, za duży itp.'' to straszenie ludzi. A piszą to chyba ci co nigdy się pracą fizyczną nie zhańbili lub nie budują.Też się bałem przed rozpoczęciem budowy ale teraz widzę że nie taki diabeł straszny i nie żałuję swojej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez garażu jest możliwe.. te 230 tys. to masz na dom czyli działkę już masz? czy za to chcesz też zrobić projekt i przyłącza?

jakie masz media..

taki dom jak stawiam (szczegóły w linku w stopce) na dzień dzisiejszy kosztował mnie około 200 tysięcy, dzisiaj wylewki zrobione, mam SSZ, rozłożone kable do elektryki, rurki do wody, kupiony styropian i połowę wełny na ocieplenie, kupione rury do WM.. do tego w wylewkach już włożone kable grzejne, oszczędziłem sporo na braku kominów itp.

i planuję nie przekroczyć lub bardzo niewiele 250 tysięcy.. (za dom, bez sprzętów i mebli bo to już mam)

ale, wszystkie instalacje w środku robiliśmy własnoręcznie z żoną - położyliśmy jakieś 3km kabli, sami pozgrzewaliśmy rurki, rozłozyliśmy kable do ogrzewania, rozłożymy niebawem wentylację, sam zrobię rekuperator itp. ekipa zrobiła wylewki, chyba jeszcze zrobi tynki, ale płytki położymy sami, panele, malowanie itp.

więc się da ale trzeba włożyć w to sporo pracy..

 

Gratuluję:)

 

Działkę już mam, 1500m, kwadrat, wjazd od północy, na działce prąd + woda. Koszty, o których rozmawiam są bez projektu i przyłączy (na to już zaoszczędziłem..)

 

A co sądzicie o tym projekcie? Czy kosztorys może być realny?

http://z500.pl/projekt/685/Z269,kompaktowy-dom-z-poddaszem-i-garazem-w-bryle-4-sypialnie-i-dodatkowy-pokoj-na-parterze/kosztorys.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...