Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeciez Kwitko pisala ile m2, w dzienniku sa wszelkie parametry domu, dokladnie poniesione koszty, moze jakby najpierw sprawdzic co jest a czego nie ma to by ten watek byl bardziej uzyteczny.

 

Poza tym taki koszt budowy zasluguje na ogromna pochwale, bo wynika z rozsadku i swiadomych decyzji. Wystarczy chwila nieuwagi, 2-3 ekipy wiecej, male fajerwerki wykonczneniowe i sie nagle ekstra 100 tys kosztow pojawi.

 

Bierzcie przyklad ze sposobu prowadzenia inwestycji a kwoty beda bardziej znosne i budowa bedzie bardziej przewidywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Antkowa
Bez sensu stwierdzenie żeby może liczyc dom bez dachu czy instalacji. Dlaczego ? Bo bez dachu czy instalacji nie można w domu zamieszkać a bez kostki brukowej można. Nie skupiajmy się na wszystkich " dodatkach " bo zaraz zacznie się dyskusja że oprócz kostki trzeba także wybudować garaż lub wiatę bo bez tego to nie dom. No i koniecznie altanka, drewutnia, szklarnia i wędzarnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antkowa

 

jeżeli już rzucacie liczbami na poziomie 155 tys za dom to przynajmniej określajcie jaką powierzchnię ma ten dom i do jakiego stanu jest doprowadzony (dla niektórych mury i dach to już dom)

 

Śledzisz ten wątek czy tylko wpadłeś raz na chwilę ? Piszemy o domu w którym można zamieszkać i Kwitko się to udało a jak jesteś ciekawy szczegółów to poczytaj jej dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistyczne masz założenia. 45 tysięcy na elewacje, kostkę wykończenie poddasza........... moja teściowa kładła kostkę niedawno 300 m2 , granit , sama robocizna to było jakieś 15 tysiaków +piach+kilka ton cementu, około 100 ton tłucznia no i oczywiście kostka - chyba całość ponad 40 tysięcy..... elewacja - rozumiem że sama struktura - około 15-20 zł m2+ materiał, poddasze - wełna, regipsy, elementy + sama robota pewnie około 3000 zł , słabo to widzę :) czemu mi tak tanio nie wychodziło? Chyba byłem rozrzutny :D

Założenia Kwitko są bardzo realne:yes:Kostkę można kopic po 30zł plus krawężniki ,podbudowa 20zl trzeba doliczyć do m2.Nie wiem czy planuje zlecić ułożenie ,czy zrobią to sami:lol2:Jeśli chodzi o elewację to tynk mineralny koszt 500 zł i dwukrotne malowanie farbą silikonową 1000 zl :yes:plus robocizna 2000zł za położenie tynku,pomalowac na pewno można samemu:yes:Z 200tys.zostanie jej jeszcze na super wakacje:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy za bardzo się rozpędzili i do kosztów domu chcieliby doliczyć wszystko, włącznie z zagospodarowaniem terenu :jawdrop:

"Ciekawy" artykuł o kosztach budowy, ale komentarze "znafcuf" tematu to... zresztą sami poczytajcie ;)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kosztuje-budowa-domu-3009967.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n zrealizować budowę od pierwszego wbicia łopaty do wprowadzenia się (nawet w najniższym standardzie jakieś ogrodzenie i utwardzenie dojazdu jest konieczne)

)

 

My wprowadzamy się bez kostki - jej brak nie wprawia nas w kompleksy. Ogrodzenie mamy dlatego, że dostaliśmy za darmo starą siatkę na front, a sąsiedzi dookoła ogrodzenia mają. Wielu klientów, którym projektuję ogrody, mieszka bez kostki a często bez ogrodzenia.

trochę wymyslasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wprowadzamy się bez kostki - jej brak nie wprawia nas w kompleksy. Ogrodzenie mamy dlatego, że dostaliśmy za darmo starą siatkę na front, a sąsiedzi dookoła ogrodzenia mają. Wielu klientów, którym projektuję ogrody, mieszka bez kostki a często bez ogrodzenia.

trochę wymyslasz.

 

Zgodzę się z tym - nie budowałem domu za 200 tys. (bo nie jestem budowlańcem i nie miałem czasu na dłuższą budowę), ale też pewne elementy sobie odpuściłem na rzecz innych (głównie tego by skończyć dom jako całość) - zabudowa wiaty, czy wjazd mogą poczekać.

Problem miałem tylko z wjazdem pod wiatę (musiałem stawiać dom nieco powyżej terenu - takie wytyczne w WZ-ce) - więc trzeba było wykombinować by samochód się nie zapadał podjeżdżając pod wiatę. Wymyśliłem wariacko, ale się sprawdza jak dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję założyć wątek: wybudowałam dom za 200 tyś zł :D. Chętnie przeczytałabym kolejny dziennik taki jak: Kwitko, Bowess czy Zielony Ogród. Te osoby zamieszkały już w swoich domach i wydały na nie około 200 tyś zł. Kwitko nawet mniej :D. Dla mnie dom za 200 tyś to taki do którego mogę się już wprowadzić, nie muszę zaraz mieć urządzonego całego domu. Jak ktoś zna inny dziennik, który może być źródłem przydatnych informacji jak tanio wybudować dom to poproszę o jego namiary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses ale my poddasze już mamy ocieplone, z k-g, instalacjami tynkami. Mówiąc skończyć poddasze mialam na myśli wygipsowanie, zamontowanie drzwi, malowanie i jakieś podłogi (panele) Z momi możliwościami 10 tys spokojnie wystarczy i jeszcze łazienkę za to zrobię :D Jak pisałam ogrodzenie też już mamy! I nawet trochę thujek i kawałek sadu :) Na elewację liczę jakieś 10-15 tys. więc jeszcze sporo na kostkę zostaję, oczywiście nie będzie to 300 m ale powiedzmy 70-100 m kupując kostkę po 30 zł mamy 3tys plus drugie tyle na krawężniki cement itp, położymy oczywiście sami. I jakby nie liczyć w 200tys się zamkniemy z ogrodzeniem, kostką, tanimi meblami i sprzętami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję założyć wątek: wybudowałam dom za 200 tyś zł :D. Chętnie przeczytałabym kolejny dziennik taki jak: Kwitko, Bowess czy Zielony Ogród.

ci o wybudowali, to wybudowali.. Tu piszą ludzie, którzy pokazują projekt 180 m2 z załamanym dachem, garażem w bryle, dwoma balkonami i kuta balustradą i pytają - a za 200 tyś to postawię? To jest dobry wątek... taki prysznic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję założyć wątek: wybudowałam dom za 200 tyś zł :D.

 

Nie ma takiej potrzeby- ww osoby pokazały, za ile wybudowały i udzielają się na forum. Ich dzienniki też są do przeczytania.

Poza tym mogłyby się wtedy znaleźć osoby, które wydały te 200k 10 lat temu i wątek traci sens, bo po prostu zmieniły się ceny.

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ogrodzenie to nie dom. W tym wątku jestem po to aby się dowiedzieć o domu. Płot jest rzeczą drugorzędną tak samo jak wjazd czy garaż. Takie myślenie powinno cechować ludzi jak ja - którzy nawet tych 200 tysi nie mają. (kredyt jako opcja na dokończenie domu).
Dla niektórych ogrodzenie to podstawa. Stara chałupa, za nią jeszcze starsza obora i stodoła. Całość kwalifikuje się do "lekkiego" remontu. Tak też pomyślał właściciel, rozebrał resztki starego ogrodzenia i zabrał się za najważniejszą rzecz- ogrodzenie :D Taki obrazek oglądałem jadąc codziennie na swoją działkę ogrodzoną siatką :D. O co lotto?!:D

 

http://img542.imageshack.us/img542/2224/bxsc.jpg

ps. Na gwiazdkę pewnie będą zamontowane kute przęsła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerses ale my poddasze już mamy ocieplone, z k-g, instalacjami tynkami. Mówiąc skończyć poddasze mialam na myśli wygipsowanie, zamontowanie drzwi, malowanie i jakieś podłogi (panele) Z momi możliwościami 10 tys spokojnie wystarczy i jeszcze łazienkę za to zrobię :D Jak pisałam ogrodzenie też już mamy! I nawet trochę thujek i kawałek sadu :) Na elewację liczę jakieś 10-15 tys. więc jeszcze sporo na kostkę zostaję, oczywiście nie będzie to 300 m ale powiedzmy 70-100 m kupując kostkę po 30 zł mamy 3tys plus drugie tyle na krawężniki cement itp, położymy oczywiście sami. I jakby nie liczyć w 200tys się zamkniemy z ogrodzeniem, kostką, tanimi meblami i sprzętami!

Wiedziałam,że kostkę będziecie kłaść sami :yes:bo kto jak nie Wy i wczasy będą:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, można nie wliczać jeszcze dachu to będzie dom za 150 tys a jak jeszcze nie wliczymy instalacji to dom za 100 tys staje się realny ;)

 

moim zdaniem kluczowe powinno być to ile potrzeba pieniędzy na to żeby zrealizować budowę od pierwszego wbicia łopaty do wprowadzenia się (nawet w najniższym standardzie jakieś ogrodzenie i utwardzenie dojazdu jest konieczne)

takie przedstawienie sprawy pokazałoby jak to jest z tym tanim budowaniem

a czemu służy takie lawirowanie liczbami i udowadnianie, że da się taniej? chyba temu, że część ludzi uwierzy, porwie się na budowę a później latami wchodzą do nieumeblowanego domu, bez wykończonego poddasza brodząc po kolana w błocie (albo w skrajnych przypadkach nawet nie kończą budowy)

a przecież czytali na forum, że jak się chce to można ;)

jeżeli już rzucacie liczbami na poziomie 155 tys za dom to przynajmniej określajcie jaką powierzchnię ma ten dom i do jakiego stanu jest doprowadzony (dla niektórych mury i dach to już dom)

 

 

biedni Holendrzy, o Amerykanach i Anglikach nie wspomnę, nie stać ich na płoty, nie to co w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym (podobno mamy "sarmackie podejście do włości", stąd te płoty, czasami masywniejsze od samych domów)

 

fajny temat, fajne zdjęcia z gogle map, polecam:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1501514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród - inna rzeczywistość. U nas plotek jest potrzebny nie tyle, żeby kogoś chronić przed złodziejami, a żeby miejscowy pijaczek nie wszedł i nie naszczał. Jak zadzwonisz z czymś takim na policję, to usłyszysz "radź pan sie sam". Brak ogrodzenia wymaga tez innego podejścia do zabezpieczenia drzwi i bramy. Wreszcie nie przesadzajmy - ogrodzenie z paneli z siatki jest estetyczne i nie kosztuje majątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale np. Sławek napisał że "..nawet w najniższym standardzie jakieś ogrodzenie i utwardzenie dojazdu jest konieczne"

zapewne jest przydatne, ale nie konieczne, aby zamieszkać za 200 tys.

skoro gdzieś na świecie ludzie żyją bez ogrodzeń, to znaczy, że nie jest to konieczne. wbrew pozorom przestępczość u nas wcale nie jest tak wielka, a na sikających żuli wystarczy tani gęsty żywopłot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę miała pełnego ogrodzenia bo mi się nie podoba :) Ogrodzenie będzie tylko na granicy działki od ogrodu i po bokach :) Zabezpieczeń antywłamaniowych mieć nie będę bo nie będzie u mnie i tak co kraść... Mam łatwiej bo mam drogę wewnętrzną we współudziałach i ją chcemy z sąsiadami mieć zamykaną :)

 

Mnie przychodzi jedno na myśl jak słyszę osoby, które podważają skończone już inwestycje, sukcesy drugiego człowieka:

- Polak zazdrości lepszemu od siebie dlatego mówi, że się nie da

- Amerykanin uczy się od lepszego od siebie

 

Polacy chwalą się kredytami na 30 lat, 50-60 metrowymi "apartamentami" i 2-tygodniowymi wycieczkami zagranicznymi... Standard Polskiego społeczeństwa. A negują wybudowanie domu 2 razy większego własnymi rękoma od swojego małego mieszkania...

Edytowane przez luntrusk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...