Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie wydzielisz 5 pokoi dla domku parterowego tak by były ustawne. Rodzinie 6-osobowej nie będzie się dobrze zyło na jednym poziomie...

W takim domu zapomnij o kwocie do 200tys.zł,zawitaj w wątku do 400tys.zł lub nawet 500tys.zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Elfir - zbyt wykorzystałaś swoją "władzę":yes: , jeśi masz tak słabe "nerwy" na byle zaczepke, to na admin niestety nie nadajesz się

 

Wracając do wątku, jak uważacie, czy przy Z38 strop teriva warto by zastąpić monolitem ? Strop bądź co bądź o małej powierzchni, lecz pusta przestrzeń nad salonem (7m) nie będzie za duża bez wsparcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luntrusk dostała raz ostrzeżenie, drugi raz bana ostrzegawczego na weekend. Nic jej to nie nauczyło, jak widać. Więc to nie byle zaczepka tylko działanie z premedytacją.

 

Dlaczego chcesz terivę zmieniać na monolit?

Czy masz działkę z wjazdem od północy?

Dom parterowy o pow. 55,6+51,9 m2 będzie tańszy niż te Z38:

- odpada koszt schodów

- odpada koszt stropu

- fundamenty lekkiej parterówki, mimo, że większe powierzchniowo, nie muszą mieć tak mocnego zbrojenia jak z użytkowym poddaszem, więc zakładam, że koszt wypada podobny

- zostaje koszt większego dachu, co wyrówna się kosztem schodów

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien zakaz znany li tylko mi ale bany i podpowiedzi innym o bany są bardzo znanym elementem Pani moderator.Własne przepychanki niczemu dobremu nie służą co widać ku górze.:yes:W postach zbanowanej nie widzę nic obraźliwego.Chce dopiąć swego i tyle.Nie zgadzam się z jej niektórymi wpisami ale żeby od razu ban.Nie chce kredytu ma wizje chałupy z poddaszem za 200 tyś zylka to niech buduje..........Wiem ,że się nie uda choćby dlatego ,że strasznie wydłuży się w czasie.Świat budowlany się zmienia a my na to wpływu nie mamy.:yes:Jeśli zbanowana myśli o gniazdu to kasy jej zbraknie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien zakaz znany li tylko mi ale bany i podpowiedzi innym o bany są bardzo znanym elementem Pani moderator.Własne przepychanki niczemu dobremu nie służą co widać ku górze.:yes:W postach zbanowanej nie widzę nic obraźliwego.Chce dopiąć swego i tyle.Nie zgadzam się z jej niektórymi wpisami ale żeby od razu ban.Nie chce kredytu ma wizje chałupy z poddaszem za 200 tyś zylka to niech buduje..........Wiem ,że się nie uda choćby dlatego ,że strasznie wydłuży się w czasie.Świat budowlany się zmienia a my na to wpływu nie mamy.:yes:Jeśli zbanowana myśli o gniazdu to kasy jej zbraknie.

 

pzdr.

"Wrednie napisałam bo nie cenię sobie żadnej rady tej kobiety... dla mnie bardzo głupiej i niezaradnej kobiety "

 

Chyba się nie obrazisz jak napiszę , że jesteś głupi ...... , a twoją opinie o koleżance bez odrobiny kultury mam w d...

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gti11 - jedziesz po bandzie zbytnio, jak już ci takie rzeczy leżą na sercu to napisz na priv a nie całemu światu oznajmiać

 

elfir - a więc powtórzę, ponieważ mam wąską działkę (18m) oraz wymóg kalenicy prostopadle do wjazdu. Takie warunki MPZP.

 

A teraz dlaczego chce dokonać zmiany :

- dosyć uczulony jestem na hałas tupania( a przy tym rozwiązaniu w domku rodziców, nawet jak dzieciaki biegają to słychać to minimalnie) , sprawa dosyć indywidualna nie powiem

- po rozmowie z architektem stwierdził on, że strop teriva może bardziej spierdzielić wykonawca niż monolit ( i tutaj dosyć sprzeczność informacja niż z tego co czytam na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrednie napisałam bo nie cenię sobie żadnej rady tej kobiety... dla mnie bardzo głupiej i niezaradnej kobiety

 

Chyba się nie obrazisz jak napiszę , że jesteś głupi ...... , a twoją opinie o koleżance bez odrobiny kultury mam w d...

 

Mnie możesz na jęzor nadepnąć a ja nic:D:D:D.Taki od niedawna jezdem :yes::D.Ty a Ty to w ogóle Kto ???Budujesz chałupę z teściem za 200 tysiaków???Czy Cię mylę z Trolką z innego F-y???:yes::D:bye:.Też się mylłem ,że Ty to ta ze sprzeczki z moderatorką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz dlaczego chce dokonać zmiany :

- dosyć uczulony jestem na hałas tupania( a przy tym rozwiązaniu w domku rodziców, nawet jak dzieciaki biegają to słychać to minimalnie) , sprawa dosyć indywidualna nie powiem

- po rozmowie z architektem stwierdził on, że strop teriva może bardziej spierdzielić wykonawca niż monolit ( i tutaj dosyć sprzeczność informacja niż z tego co czytam na forum)

 

No tak, na wąską działkę, to rozumiem. Chodziło mi w tym projekcie o to, że okna pokojów dzieci będą od północy, jeśli to działka z wjazdem od północy.

W tym projekcie dom ma prawie pełne piętro - okna mozna byłoby dać na bocznej ścianie, tuż pod okapem a zmniejszyć od frontu (jesli front jest od północy). Wówczas doświetli to lepiej pomieszczenia na poddaszu.

Pamiętaj, że możesz postawić też zwykły dom, tylko obrócić go o 90 stopni - wówczas kalenicę też będziesz miał prostopadłą, a wejście do domu z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydzielisz 5 pokoi dla domku parterowego tak by były ustawne. Rodzinie 6-osobowej nie będzie się dobrze zyło na jednym poziomie...

 

Dom z poddaszem też wybudujesz za 200 tyś...

 

Ale moze zostawmy wybór typu domku - bo to najmniej istatne. Przy kwocie 200 tys liczy się metraż, własna praca, kontrola wydatków.

 

Przy kwocie 200 tys na dom liczy się kazde wydane 1000 zł,jeden poslizg i moze byc kenia...

Wiec powtarzam dom z poddaszem ZAWSZE I NIEZMIENNIE bedzie drozszy niz parterówka. U mnie gdzie dom i projekt to jest tak prosty ze sie bardziej nie da,jest poddasze nieuzytkowe....miały byc skratowane wiazarya szczyty zabite dechami(cos jak w ,,Bukowej Chatce,,-dziennik).

Ja jednak w trakcie prac zmieniłem to postanowiłem ze firma przerobi nam wiazary na małe poddasze UZYTKOWE..i co się stało? Ano wersja normalnej kratownicy bez poddasza 10.900 zł...wersja z poddaszem uzytkowym(nosnośc 175/kg) 13.700 zł, potem doszły scianki szczytowe,które juz powinny byc wymurowane i OCIEPLONE....W PORÓWNANIU DO ZABICIA DECHAMI ZE 1500 ZŁ TREZBA DOŁOZYC,POTEM JAKIES OKNO ..KOLEJNE 700 ZŁ,POTEM TRZEBA OCIEPLIC NIE TYLKO JUZ STROP ALE TAKZE BOCZNE SCIANKI I SKOSY,ZABUDOWAĆ JE REGIPSAMI I ZROBIC PODŁOGĘ

Suma sumarum...gdybym z tego zrezygnował to jakies 10 tysiecy mam do przodu minimum,jakby był strop lany to koszty jeszcze wieksze to juz tez przeliczyłem:).

Takze poddasze to moim zdaniem bezsens kiedy chce sie tani mały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kwocie 200 tys na dom liczy się kazde wydane 1000 zł,jeden poslizg i moze byc kenia...

Wiec powtarzam dom z poddaszem ZAWSZE I NIEZMIENNIE bedzie drozszy niz parterówka. U mnie gdzie dom i projekt to jest tak prosty ze sie bardziej nie da,jest poddasze nieuzytkowe....miały byc skratowane wiazarya szczyty zabite dechami(cos jak w ,,Bukowej Chatce,,-dziennik).

Ja jednak w trakcie prac zmieniłem to postanowiłem ze firma przerobi nam wiazary na małe poddasze UZYTKOWE..i co się stało? Ano wersja normalnej kratownicy bez poddasza 10.900 zł...wersja z poddaszem uzytkowym(nosnośc 175/kg) 13.700 zł, potem doszły scianki szczytowe,które juz powinny byc wymurowane i OCIEPLONE....W PORÓWNANIU DO ZABICIA DECHAMI ZE 1500 ZŁ TREZBA DOŁOZYC,POTEM JAKIES OKNO ..KOLEJNE 700 ZŁ,POTEM TRZEBA OCIEPLIC NIE TYLKO JUZ STROP ALE TAKZE BOCZNE SCIANKI I SKOSY,ZABUDOWAĆ JE REGIPSAMI I ZROBIC PODŁOGĘ

Suma sumarum...gdybym z tego zrezygnował to jakies 10 tysiecy mam do przodu minimum,jakby był strop lany to koszty jeszcze wieksze to juz tez przeliczyłem:).

Takze poddasze to moim zdaniem bezsens kiedy chce sie tani mały dom.

 

 

 

A liczyłeś może ile by Cię wyniosło wybudowanie takiej samej powierzchni ale na poziomie parteru? Ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak świetny administrator :) Wielki mój szacunek w jego stronę :) Drugi już raz rozpatrzył moją prośbę pozytywnie :)

 

Mój dom nie jest za 200 tyś - pisałam to wielokrotnie już na forum.

 

Mały dom opłaca się budować jako parterowy. Ale dom ponad 100 metrów albo coś koło tego już nie. Koleżanka wybudowała dom w samym Wrocławiu, biorąc ekipy do wszystkiego i nie robiąc niczego z mężem na budowie za 290 tyś zł dom za 290 tyś zł. Wykończony w całości. Tyle metrów liczy jej dom jako pow. użytkowej. Czyli bez kotłowni. Po podłodze mówi, że będzie chyba ze 160 metrów... Wychodzi biorąc tylko pow. użytkową 2000 zł/m2. Według mnie bardzo dobra cena za dom z balkonem, lukarną i wykuszem. Do tego wysuniętym dachem na taras. Projekt nie był z tych najtańszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luntrus a kolega wujka mojego szwagra od strony ciotecznej babki postawił willę 500m2 za 400 tysięcy, i nic nie robił na budowie a do tego wszystko w złocie i marmurach.

 

Jakoś średnio uwierzę że za 290tyś ktoś postawi dom 160m2. Już mistrz budowania dla mnie netbet wybudował coś koło tego robiąc wszystko samemu, a co dopiero biorąc do wszystkiego ekipy i jeszcze balkon, lukarna i wykusz.

 

Nie budujesz jeszcze nie masz pojęcia o kosztach, jakiejkolwiek wiedzy budowlanej też nie posiadasz to nie wypowiadaj w tym temacie bo do tego brakuje Ci jeszcze paru lat nauki o budowaniu czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...