Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Okolice Tarnobrzega. Na razie pytałam tak tylko informacyjnie jedną firmę i jednego murarza. Mam jeszcze namiar na 2 murarzy lokalnych i do nich się udam jak będę mieć pozwolenie. Z tego co polecali mi ludziska z okolicy, którym właśnie ci panowie wybudowali domy, to te trzy ekipy wiejskie są solidne. Wykonują też całość robót, ale ceny nie znam, dopiero jak pojadę z projektem to ustalę.

 

Arturo72 normalne to miałam na myśli z grzejnikami.. Mieszkam w bloku dlatego dla mnie takie jest normalne a podłogówka kosmos :p

 

no to jeszcze bardziej na wschód niż ja.. to powinno być taniej.. albo wsiądż wczesną wiosną w auto, przejedz się po okolicy, po budowach i pooglądaj i popytaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kris_1985
przy parterówce mam 2 x więcej , fundamentów, ścian, stropu, dachu, rynien, to wszystko kosztuje więc gdzie ta oszczędność na rzecz parteru?nie piszę złośliwie tylko chciał bym się dowiedzieć coś od Was konkretnego a nie odpowiedzi typu"utarło sięna forum ,że parter tańszy":P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy parterówce mam 2 x więcej , fundamentów, ścian, stropu, dachu, rynien, to wszystko kosztuje więc gdzie ta oszczędność na rzecz parteru?nie piszę złośliwie tylko chciał bym się dowiedzieć coś od Was konkretnego a nie odpowiedzi typu"utarło sięna forum ,że parter tańszy":P

Ty tak poważnie masz wszystkiego 2x więcej? Jakaś dziwna ta parterówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przy parterówce mam 2 x więcej , fundamentów, ścian, stropu, dachu, rynien, to wszystko kosztuje więc gdzie ta oszczędność na rzecz parteru?nie piszę złośliwie tylko chciał bym się dowiedzieć coś od Was konkretnego a nie odpowiedzi typu"utarło sięna forum ,że parter tańszy":P

Podaj konkrety to się odniosę do nich.Jak,co,ile i za ile itp.

Ty tak poważnie masz wszystkiego 2x więcej? Jakaś dziwna ta parterówka.

Zapewne wydumana bo inaczej takich głupot by nie pisał ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSO dla parterówki faktycznie jest nieco droższe (ale nie dwa razy), ale później zaczyna być już lepiej - strop, schody, ocieplenie połaci dachowych, wykonczenie g-k.

Przy SSZ dochodza jueszcze okna dachgowe, jesli ktoś ich nieopatrznie nie wywalił.

 

Ekipa inaczej policzy sobie połozenie wełny na ruszcie podwieszanym, a inaczej miedzy krokwiami poddasza.

Jeśli będziesz robic to samenu, to tez łatwiej/szybciej i przy użyciu mniejszej ilosci materiału zrobisz to w parterówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach domu za 200 tyś 130 mKw się nie da nie dlatego ,że ceny spadły ale dlatego ,że zmieniły się realia w budowaniu.Więc nie wciskaj mi kitu ,że Ty potrafisz i to jeszcze 130 m2.Wiesz co Ty piszesz???

 

U nas jest 156m2 calkowitej i 135m2 uzytkowej powierzchni.

 

Dobijamy do stanu deweloperskiego i jak dotad z tych magicznych 200 tysiecy wydalismy 65%. Pewnie nie z kompletem mebli i pelnia wyposazenia ale uwazam ze sie zmiescimy. Nie zamierzam na ten temat dyskutowac, tak uwazam i juz :)

 

Jak dotad za wyjatkiem montazu okien, wiezby oraz wylewek wlozylem wylacznie wlasna prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
SSO dla parterówki faktycznie jest nieco droższe (ale nie dwa razy), ale później zaczyna być już lepiej

Też nie zawsze,należy pamiętać,że dla parteru 100m2 pow.użytkowej to 100m2 pow.po podłogach a dla poddasza 100m2 pow.użytkowej to aż 130m2 po podłogach czyli przy poddaszu dom musi być o 30m2 większy,żeby zrównać się z parterówką pod względem pow.użytkowej.

30m2 to powierzchnia np.5m*6m a to już spory kawałek dodatkowego stropu czy fundamentu dla poddasza.

 

Dlatego ktoś kto twierdzi,że poddasze o tej samej powierzchni użytkowej co parterówka jest tańsze w budowie jest w wielkim błędzie.

Oczywiście dalej pozostaje kwestia wykończenia,stropu,instalacji,braku schodów,które to rzeczy są tańsze w wykonaniu w parterówce.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie zawsze,należy pamiętać,że dla parteru 100m2 pow.użytkowej to 100m2 pow.po podłogach a dla poddasza 100m2 pow.użytkowej to aż 130m2 po podłogach czyli przy poddaszu dom musi być o 30m2 większy,żeby zrównać się z parterówką pod względem pow.użytkowej.

30m2 to powierzchnia np.5m*6m a to już spory kawałek dodatkowego stropu czy fundamentu dla poddasza.

.

 

Już nie przesadzaj...

http://z500.pl/projekt/658/Z233,tani-prosty-dom-z-poddaszem-uzytkowym.html

http://z500.pl/projekt/662/Z210_v1,wersja-projektu-z210-z-powiekszona-kotlownia.html

 

Koledze krisowi ktoś rzucił taką brednią ("2x wiecej...") na watku do projektu Z34, a ten przyjął to bezrefleksyjnie.

A przecież nie tylko o powierzchnię użytkową/całkowita tu idzie, ale tez np o kąt nachylenia dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ten projekt to dla mnie "przerośnięty krasnolud" i za żadne skarby nie chciałbym mieszkać w nim ale to kwestia gustu ;)

Jak takie potworki można projektować tego nie mogę się nadziwić...

Koledze krisowi ktoś rzucił taką brednią ("2x wiecej...") na watku do projektu Z34, a ten przyjął to bezrefleksyjnie.

A przecież nie tylko o powierzchnię użytkową/całkowita tu idzie, ale tez np o kąt nachylenia dachu...

Dlatego prosiłem o konkrety,żeby się odnieść.

Widzę,że ten dom to ma 115m2 a jest zdecydowanie mniejszy od mojego a ja mam 118m2.To co możemy tu porównywać ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie chodzi o to, jak wygląda ( bo akurat ktos może take proporcje lubić) tylko o sam fakt, że nie można doliczać 30% dodatkowej powierzchni w stosunku do parterówki o podobnej pow. użytkowej.

No dobra,w tym przypadku ok.15% +powierzchnia na schody :)

Ale to tylko ze względu na kosmiczną i nie do zaakceptowania dla mnie pod względem stylistycznym ściankę kolankową.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naromiast w tym samym wątku podany jest kosztt schodów - 12tyś.

Biorąc pod uwagę, że z uwagi na wiekszy dach w parterówce - 190m2 vs. ok 120m2 na wiazarach, dachówce i folii zaoszczedziłbym dokladnie 12 tyś, to można powiedzieć, że samymi schodzami można zniwelować kwestie dachu.

Strop ( i jego wykończenie, bo przeciez sufitu g-k w parterówce nie trzeba tynkować) zaczyna zacierać różnice w fundamencie, jak sie policzy okna dachowe, to tej róznicy juz nie ma.

A trzeba jeszcze ocieplić polacie dachu, zabudowac je...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny ekip, to nie wiem jakie są gdzie indziej, ale jak w sierpniu zeszłego roku pytałam o koszt wybudowania naszego domku, to firma powiedziała nam 28 tys, a lokalny murarz z 2 pomocnikami +mój mąż 12 tys. To tylko za ściany - fundament i dach osobno.Wydaje mi się że nie jest to duży koszt, choć nie mam porównania.
Ceny robocizny za mój pałacyk zaczynały się od 28tys, a kończyły w okolicach 50tys :D. Zdurnieli chłopoki :no:. Dwa tyg przed rozpoczęciem budowy firma, która miała się tym zająć nagle przestała odbierać telefony, bo miała jeszcze sporo swojej roboty, a ja przecież mogę sobie poczekać kilka tygodni. Spoczko, nie czekałem, napisałem ogłoszenie na lokalnej stronce internetowej i już za kilka dni miałem umówione spotkanie z murarzem. Na drugi czy trzeci dzień zaczęli robotę za 21500 za SSO. Zaoszczędziłem przez to sporo kaski i czasu. Chałupa stoi, czy gorzej postawiona niż przez ekipy za 30, 40 czy 50 tys? Chyba i na pewno nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naromiast w tym samym wątku podany jest kosztt schodów - 12tyś.

Biorąc pod uwagę, że z uwagi na wiekszy dach w parterówce - 190m2 vs. ok 120m2 na wiazarach, dachówce i folii zaoszczedziłbym dokladnie 12 tyś, to można powiedzieć, że samymi schodzami można zniwelować kwestie dachu.

Strop ( i jego wykończenie, bo przeciez sufitu g-k w parterówce nie trzeba tynkować) zaczyna zacierać różnice w fundamencie, jak sie policzy okna dachowe, to tej róznicy juz nie ma.

A trzeba jeszcze ocieplić polacie dachu, zabudowac je...

No jeszcze o tych rynnach zapomniałeś. Też pewnie dwa razy więcej wg tej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja nie wiem, skąd cena 12 tysięcy za schody. Myśmy za beton na cały dom wydali 14 tysięcy (po wszystkich podliczeniach), zbrojenia w sumie kosztowały nas 10 tysięcy, ale ze 3,5 tysiąca ciągle leży i czeka na budynek gospodarczy. To wychodzi na to, że połowę tego kosztowały schody ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kris_1985

jednak na tym forum jest bardzo dużo ludzi którzy z 34 wybudowali w okolicy 200 tys praktycznie samemu nic nie robiąc a w domach parterowych widzę ,zę jest to dość ciężkie do osiągnięcia..

ps.

jestem zielony w tych sprawach i chłonę wiedzę jak gąbka więc pytam szukam nikogo zdania nie podważam a ni nie próbuje się kłocić:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jednak na tym forum jest bardzo dużo ludzi którzy z 34 wybudowali w okolicy 200 tys praktycznie samemu nic nie robiąc a w domach parterowych widzę ,zę jest to dość ciężkie do osiągnięcia..

ps.

jestem zielony w tych sprawach i chłonę wiedzę jak gąbka więc pytam szukam nikogo zdania nie podważam a ni nie próbuje się kłocić:p

Nie jest sztuką wybudować dom do 200tys.zł bo da się,nawet parterówkę,gdybym się zawziął i nie szalał sądzę,że w 200tys.zł bym się zmieścił i to w pełnych 118m2 powierzchni użytkowej o wys.2,7m ale byłby to badziewny dom z najtańszych materiałów budowlanych na rynku,który za ogrzewanie chłonął by majątek a za parę lat wymagałby modernizacji i wsadzenia następnych 100tys.zł

Szczerze,to gdybym miał robić takiego strupa to wolałbym mieszkać dalej w luksusowo wyposażonym M4.

Mój dom wyniósł mnie ze wszystkim 300tys.zl,wszystko to znaczy wybrukowane podjazdy,ogrodzenie,tarasy umeblowanie itp a za ogrzewanie płacę ok.250zł miesięcznie i to nie za węgiel ale za prąd.

Sam malowałem jedynie dom w środku i zrobiłem sufity podwieszane,wentylację a reszta to ekipy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...