Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

SSZ parterówki jest droższy na pewno,ale potem wykańcza się szybciej i taniej i jaka wygoda:yes:Chociaż drożej nie dla każdego, zależy ile własnej pracy włożymy;)Mój SSZ zamknie się w 80tys.z tego 5tys będzie zwrot vat-u:p powierzchnia domu 110metrów,a więc tanio też można:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dom domowi nierówny - dom z poddaszem uż. z dwuspadowym dachem np. w tym stylu co buduje Tomasz Antkowiak zawsze wyjdzie taniej niż dom z dachem czterospadowym,trzema balkonami itp. czy parterówka o podobnej powierzchni,te dane które podawał kris,a więc fundamenty,sciany,strop,dach x2 dotyczą rozłożystych parterówek o powierzchni dachu ponad 300m,

nikomu z osób ostatnio tu piszących nie udało się wybudować i zamieszkać w domu za 200ty.,oprócz wymienionego wyżej T.A. który jest najbliższy tej kwocie,pisanie ile to zaoszczedziłem nie robiąc schodów nie jest prawdą ,bo te pieniądze poszły na coś innego a nie zostały na koncie i procentują

(co do schodów to moje wylewne schody obłożone dębem kosztowały 7 tys.)

a kwota 250 zł za ogrzewanie kiedy zimy nie ma to żadna rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
pisanie ile to zaoszczedziłem nie robiąc schodów nie jest prawdą ,bo te pieniądze poszły na coś innego a nie zostały na koncie i procentują

(co do schodów to moje wylewne schody obłożone dębem kosztowały 7 tys.)

a kwota 250 zł za ogrzewanie kiedy zimy nie ma to żadna rewelacja

Dokładnie,te 7 tys.zł jakie przeznaczyłaś na schody poszły u mnie ma podjazdy,tarasy i elewację razem wzięte ;)

Dach mam czterospadowy o pow.230m2 z garażem,na dachówkę ceramiczną i rynny poszło 18tys.zł ale za to strop to tylko 5m3 belek czyli jakieś 3,5tys.zł czyli kolejny przód w porównaniu do stropu w poddaszu.

Robiąc rzetelnie takie plusy i minusy kosztów dojdziemy do jedynego wniosku a mianowicie,parterówka wyjdzie taniej niż poddasze przy takiej samej powierzchni po podłogach,gdzie w powierzchni użytkowej poddasze będzie mniejsze.

 

250zł,oczywiście za ogrzewanie i cwu i to za prąd czyli miesięcznne zużycie na te cele to 500kWh,bez syfu z wungla w domu :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo,albo ktoś buduje dom parterowy,tak jak ty,a więc z lekkim stropem,bo skoro parterówka to po co trop wylewany czy terriwa,albo dom z poddaszem uż. i wówczas wiadomo,że strop musi być,,mnóstwo ludzi tu na tym forum buduje niby dom parterowy ale koniec końców i tak kombinują jakby tu zaadoptować poddasze jak nie teraz w przyszłości,wystarczy poczytać dzienniki osób budujących parterówki

 

250 zł za wszystko na prąd ?

ja za energię płacę 200zł co miesiąc (równe raty przez cały rok) i jest to największy koszt w utrzymaniu mojego domu,sprzęt rtv,piekarnik,zmywarka,indukcja w tym garaż o pow.uż 75 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kris_1985

w parterówce też jest strop dużo większy mimo ,że drewniany ale to też kosztuje na z34 strop z płyt żerańskich to koszt około 5tys z dźwigiem i transportem więc koszty nie są znacząco duże..a fundament stal beton ocieplenie izolacje wylewki itp to chyba jednak kosztuje troche więcej niż ta różnica przy stropie..96m uzytkowej ma po podłodze 116m2 więc bez przesady z tym 30m2 dodatkowymi..

myślę ,ze parter z poddaszem wyjdą podobnie jednak:)

+poddasza tańsze ogrzewanie niż parter

+parterówki przyjemniej i łatwiej wykańczać dom

i to chyba tyle z tego co obserwuję

ps.Facet od budowy domów szkieletowych za robociznę z materiałem powiedział :

1900-2200zł za m2 domu z poddaszem

2500-2900zł za m2 domu partrowego

wszystko zależy od standardu wykończenia i użytych materiałów ale siedzi w budowlance całe życie i mówi że koszt domu z poddaszem napewno będzie mniejszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris,facet wie co mówi,ma porównanie co do kosztów,a osoby tu piszące zbudowały (albo nawet jeszcze nie do końca) jeden dom w życiu i stały się alfą i omegą w kwestii budownictwa,zauważ,że z osób piszących tu ostatnio które budują parterówki nikt nie zmieścił się w 200tys. tylko Tomasz Antkowiak jest najbliżej tej kwoty,ale on buduje dom z poddaszem uż.,wszystko zależy od konkretnego projektu a z34 wybudowało bardzo dużo osób za tą ,,magiczną'' kwotę,ja nie jestem zwolenniczką tak małych domów,ale z34 jest naprawdę sensownie zaplanowany,jeśli ci się podoba,spełnia twoje potrzeby i pasuje na działkę to buduj,a może mógłbyś odwiedzić kogoś kto ma przynajmniej ssz tego domu,wówczas przekonasz się na własne oczy jak to wygląda w realu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kris_1985
kris,facet wie co mówi,ma porównanie co do kosztów,a osoby tu piszące zbudowały (albo nawet jeszcze nie do końca) jeden dom w życiu i stały się alfą i omegą w kwestii budownictwa,zauważ,że z osób piszących tu ostatnio które budują parterówki nikt nie zmieścił się w 200tys. tylko Tomasz Antkowiak jest najbliżej tej kwoty,ale on buduje dom z poddaszem uż.,wszystko zależy od konkretnego projektu a z34 wybudowało bardzo dużo osób za tą ,,magiczną'' kwotę,ja nie jestem zwolenniczką tak małych domów,ale z34 jest naprawdę sensownie zaplanowany,jeśli ci się podoba,spełnia twoje potrzeby i pasuje na działkę to buduj,a może mógłbyś odwiedzić kogoś kto ma przynajmniej ssz tego domu,wówczas przekonasz się na własne oczy jak to wygląda w realu

no właśnie nie bardzo wiem ,ale popytam na forum chociaż jaki by nie był to lepszy taki mały doemk niż 50m w bloku:p

gdyby nie ograniczone fundusze to napewno bym sie decydował na to co mi sie podoba ale jednak nie chcę się obudzic z ręką w nocniku ,dlatego pytam pytam pytam czytam czytam czytam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris,facet wie co mówi,ma porównanie co do kosztów,a osoby tu piszące zbudowały (albo nawet jeszcze nie do końca) jeden dom w życiu i stały się alfą i omegą w kwestii budownictwa,zauważ,że z osób piszących tu ostatnio które budują parterówki nikt nie zmieścił się w 200tys. tylko Tomasz Antkowiak jest najbliżej tej kwoty,ale on buduje dom z poddaszem uż.,wszystko zależy od konkretnego projektu a z34 wybudowało bardzo dużo osób za tą ,,magiczną'' kwotę,ja nie jestem zwolenniczką tak małych domów,ale z34 jest naprawdę sensownie zaplanowany,jeśli ci się podoba,spełnia twoje potrzeby i pasuje na działkę to buduj,a może mógłbyś odwiedzić kogoś kto ma przynajmniej ssz tego domu,wówczas przekonasz się na własne oczy jak to wygląda w realu

 

Pewnie nie uwierzysz, ale samodzielnie budując swój parterowy dom (sporo większy od Z34) zmieściłem się w koszcie metra kwadratowego, którą wylicza Kris dzieląc 200000 przez 116m2 co nam daje 1724zł z hakiem. Zerknąłem znowu na projekt Z34. Tam same schody zabierają ponad 7m2, a powierzchnia pod nimi wliczona jest w użytkową : ). W większym domu nikt by sobie tym głowy nie zawracał, ale tu jest walka o każdy metr, bo przecież budujesz się dla komfortu i wygody, a nie dla posiadania. Jeśli ma zamiar ten dom wybudować w miarę szybko, tanio i z bardzo dużym wkładem własnym to o wiele łatwiej mu będzie pracować na parterze. Patrzę na garderoby w Z34. Ładnie na rysunku wyglądają pod skosami? Jak to wygląda w rzeczywistości? Co mu da jeszcze pełny parter? Mnóstwo miejsca na szpargały nad głową i w przyszłości możliwość rozbudowy, ale to już w zależności od projektu.

Byłem ostatnio w niedużej, całkowicie przebudowanej gierkowskiej kostce. Przyznam że zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Mały dom a miejsca w środku mnóstwo. Jeśli MPZP pozwala na ten rodzaj zabudowy to wolałbym inwestować w coś właśnie takiego niż w użytkowe poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris - za niewielką różnicę uważasz 20m2 nieustawnej podłogi (116-96). Prze szerokości domu 7,4m mimo skosu 40* dachu nie poszalejesz w takich pokoikach. Porównaj pow. całkowitą i użytkową, np. 16/11,8m2; 17,3/12,3 itd. Te metry trzeba zbudować a szafa pod skosem, o czym już wcześniej pisałem i compi wyżej to nieporozumienie. Domek ładnie wygląda na obrazku, ale warto poszukać i zobaczyć w realu, czy "to jest to".

Też celuję z wybudowaniem w okolicy 200k dlatego wszystko robię sam, jeśli to będzie 210- nie będzie tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest 156m2 calkowitej i 135m2 uzytkowej powierzchni.

 

Dobijamy do stanu deweloperskiego i jak dotad z tych magicznych 200 tysiecy wydalismy 65%. Pewnie nie z kompletem mebli i pelnia wyposazenia ale uwazam ze sie zmiescimy. Nie zamierzam na ten temat dyskutowac, tak uwazam i juz :)

 

Jak dotad za wyjatkiem montazu okien, wiezby oraz wylewek wlozylem wylacznie wlasna prace.

 

powodzonka. życzę.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dom domowi nierówny - dom z poddaszem uż. z dwuspadowym dachem np. w tym stylu co buduje Tomasz Antkowiak zawsze wyjdzie taniej niż dom z dachem czterospadowym,trzema balkonami itp. czy parterówka o podobnej powierzchni.

nikomu z osób ostatnio tu piszących nie udało się wybudować i zamieszkać w domu za 200ty.,oprócz wymienionego wyżej T.A. który jest najbliższy tej kwocie

Jak dotad za wyjatkiem montazu okien, wiezby oraz wylewek wlozylem wylacznie wlasna prace.

No i to jest jedyny sposób na zmieszczenie się w 200tys.zł a nie parter czy poddasze.

Gdyby TA budował jak większość inwestorów to ze swoim domem nie zmieściłby się w 300tys.zł a gdybym ja budował swój dom sam to także spokojnie zmieściłbym się w 200tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Jestem dopiero na dwusetnej stronie ale podziwiam waszą determinację

której uległem. PNB będę miał w tym miesiącu projekt domku to

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/margo/rzuty.html

bez 1 kominka i wykusza ,2 okien od północy,strop - wiązary .

 

Firma za robotę do SSO+elewacja weżmie 37k,

reszta MOJA oprócz tynków i wylewki.

Mam pytanko jest szansa MARZYĆ (zrealizować) chałupkę za dwie stówki.

Dzięki za PORADY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo,albo ktoś buduje dom parterowy,tak jak ty,a więc z lekkim stropem,bo skoro parterówka to po co trop wylewany czy terriwa,albo dom z poddaszem uż. i wówczas wiadomo,że strop musi być,,mnóstwo ludzi tu na tym forum buduje niby dom parterowy ale koniec końców i tak kombinują jakby tu zaadoptować poddasze jak nie teraz w przyszłości,wystarczy poczytać dzienniki osób budujących parterówki

 

250 zł za wszystko na prąd ?

ja za energię płacę 200zł co miesiąc (równe raty przez cały rok) i jest to największy koszt w utrzymaniu mojego domu,sprzęt rtv,piekarnik,zmywarka,indukcja w tym garaż o pow.uż 75 m

 

Heheh nie ma co się podniecać, Arturo to znany człowiek na różnych innych forach opowiadał jak to budowa idzie , jaka to pompa ciepła zajebista jest itd a się potem okazało że ani budowa nie idzie, a i handlowała sie tymi pompami -t o i się zachwalało - prawda Arturo72?? Nie wypisuj mi tutaj głupot bo nikt kto troche pobuszował po forum muratora nie będzie brał Twoich wypowiedzi na serio - gdyż jak sam wiesz u wielu osób juz dawno temu straciłeś jakąkolwiek wiarygodność. Wieczny krytykant węgla itd.

 

BTW dom 230 m2 - a na dach z ceramiką i z rynnami itd tylko 18 tysiaków - no ja piernicze szkoda że mi w 2010 gdzie kupowałem dachówke Robena poszło ponad 19 tysiaków (przed podwyżka zdążyłem kupić) o rynnach nie wspominając a mam dom 185 m2 (230 po podłogach) zatem byc może porównywalny dach.

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny ekip, to nie wiem jakie są gdzie indziej, ale jak w sierpniu zeszłego roku pytałam o koszt wybudowania naszego domku, to firma powiedziała nam 28 tys, a lokalny murarz z 2 pomocnikami +mój mąż 12 tys. To tylko za ściany - fundament i dach osobno.

Wydaje mi się że nie jest to duży koszt, choć nie mam porównania.

 

Ja też miałam lokalnego murarza z pomocnikami. Kosztowali mnie 16 tyś za ściany (od stanu 0). Ale trzeba mieć świadomość, że

1. Całe zaopatrzenie na twojej głowie, zwykle murarz chce murować a nie jeździ po hurtowni

2. Mój mąż przerwał na pół roku pracę i siedział na budowie. Bo ciągle coś było potrzeba, bo murarz to muruje a kto miał malować dysperbitem, okładać styropianem, wrzucić choć piach do fundamentów i ubić? Jak jest firma, to zwykle oni, jak jest murarz, to ... różnie bywa. Murarz za 12 tyś to jest koszt murowania. Cała reszta ty. I musisz znać tą resztę... albo za nią zapłacić dodatkowo. No i może się okazać, że do tego dojdzie koszt komina (12 tyś to coś mało, pewnie za wszystkie dodatki oddzielnie płacisz), schodków, tarasu, całej reszty. Oczywiście ci, co chcą tanio i bez firm zwykle robią to sami, ale trzeba to brać pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy w łódzkiem.

No to teraz mam zagwostke.....

Ekipa bierze za poszczególne etapy,robocizna:

-fundamenty 6000

-kanaliza,ocieplenie itp 2500

-ściany kon, nośnei działowe12000

-wieniec 4000

-komin 1000

-kompletne krycie dachu i orynnowanie 6500

- elewacja 5000

-klinkier 1szt. za 2 zyla

Edytowane przez k777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy w łódzkiem.

No to teraz mam zagwostke.....

Ekipa bierze za poszczególne etapy,robocizna:

-fundamenty 6000

-kanaliza,ocieplenie itp 2500

-ściany kon, nośnei działowe12000

-wieniec 4000

-komin 1000

-kompletne krycie dachu i orynnowanie 6500

- elewacja 5000

-klinkier 1szt. za 2 zyla

Jak dla mnie to ściany 12000,-trochę drogo,reszta ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...