Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Częsty w wypowiedziach odwołujecie się do projektu Z34 i kwoty 200tyś

Sam zastanawiam się nad Z229

Czy uważacie że również jestem w stanie zamknąć się t tej magicznej kwocie przy Z229?

Dodam że planuję budować go w systemie mocno gospodarczym.

Region wielkopolska.

Brak gazu, kanalizy i bierzącej wody na dziełce – będę zmuszony zrobić szambo i studnię a jako ogrzewanie planuję piec na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzieś mi coś umknęło- komin za 12 tys.?? Za swój systemowy(7,3m) 3 wentylacje i kominkowy zapłaciłem ok. 3100zł, arkusz blachy na obróbki- 70, tynk żywiczny - 125, styropian, siatka i klej- pewnie nie całe 100zł, szpilki stalowe do wzmocnienia 40zł. Robota własna (niechby było 1000zł). Koszt całkowity ok.4,5k. Gdzie tu do 12k?

 

Również dziwne mi się wydają ceny za położenie kanalizacji- 2500- za co? Robota najprostsza z możliwych, tylko wymaga pomyślenia.

Koszt ścian nośne i działowe 12k - sporo, tym bardziej, że osobno liczą wieniec i fundamenty.

Trzeba negocjować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam płytę fundamentową za 4 tyś a i podobno przepłaciłam wg. drugiego, późniejszego, majstra.

 

Powiedzmy że wtedy były inne czasy.

Na razie oprócz zakupu działki wydałem

-10.5k na wod. 65mb+przyłącze,jutro wycena dachu (ceramika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 tys za postawienie samych ścian...dla mnie to strasznie drogo...nie wiem skąd bierzecie te sumy?

Ja za całościowe postawienie domu za fundament(800zł od wykopania po wymurowanie i zalanie betonem), ściany nośne i działowe, strop, ścianka kolankowa zapłaciłam 7 tys.

Kanalizacja mnie kosztowała 1000zł.

Dodam że buduje na pograniczu śląskiego i świętokrzyskiego:)

 

Budujemy M95 róże w ogrodzie i za 200tys planujemy zamkąć inwestycje...tzn. z wprowadzeniem się.

Edytowane przez mari180790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 tys za postawienie samych ścian...dla mnie to strasznie drogo...nie wiem skąd bierzecie te sumy?

Ja za całościowe postawienie domu za fundament(800zł od wykopania po wymurowanie i zalanie betonem), ściany nośne i działowe, strop, ścianka kolankowa zapłaciłam 7 tys.

Kanalizacja mnie kosztowała 1000zł.

Dodam że buduje na pograniczu śląskiego i świętokrzyskiego:)

 

Budujemy M95 róże w ogrodzie i za 200tys planujemy zamkąć inwestycje...tzn. z wprowadzeniem się.

 

Gratuluje optymizmu my chcemy z wykończenie zmieścić się w 260k

w tym jest już nawiązka 30%.

Fakt ściany pojechał ale będzie negocjacja inni chcieli za wszystko 22k ale bez dachu ,elewacji

jak wchodziłem w szczegóły to :

-wieniec .......

-kanalizacja......

Ekipa sprawdzona ma na swoim koncie setke wybudowanych domów pod klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za całościowe postawienie domu za fundament(800zł od wykopania po wymurowanie i zalanie betonem), ściany nośne i działowe, strop, ścianka kolankowa zapłaciłam 7 tys.

 

gratulacje... na pewno masz na to fakturę i gwarancję a firma wykonawcza jest legalna...

ja rozumiem, że u nas każdy kto wynajdzie niższą cenę na cokolwiek czuje się bogiem, ale taka kwota przy zatrudnieniu normalnej, legalnej firmy nie starczyłaby nawet na ZUS więc zaznacz to wyraźnie, żeby inni wiedzieli, że nie jest to normalna cena rynkowa a jakiś wybryk natury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycene pokrycia dachu 170mkw wycenili na 12,5 k. (czterospadowy)

-Creaton Titania

-orynnowanie Marley

- blacha,uszczelniacze itp,

-papa

Do tego trzeba doliczyć wiązary,materiał na deskowanie. NA dach założyłem wydatek 40k + robocizna,zmieściłem się z palcem w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuś, wybacz ale pomyłka rzędu czy to 5 czy 12 tysięcy za komin, może taki 200-tysięczny projekt rozłożyć na łopatki. Chyba nie do końca rozumiesz przekaz wątku.

 

Szanuje Cię bo wielki sercem jesteś forumowicz ale nie wciśniesz mi chyba ,że w domu za 200 tysiaków komin to priorytet i to za taka kasę.Takiego domu i to z kominem za taką kasę tym bardziej wybudować się nie da .Ludzie zarobicie się na śmierć............Piszecie pierdoły o kominach lukarnach, poddaszach itp.a kasy tylko 200 tyś.....Matko córko wypuście z siebie powietrze i zacznijcie myśleć...........Co to będzie za dom własnymi łapami zrobiony np. dla 4 os rodziny..???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...