Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z jakiego kontekstu???

 

a to bardzo ważne.

 

Tu w tym topiku powinna się wobec tego pojawić lista tych którzy dom ....ech.ech.:no: np.100 mkw wybudowała za 200 tyś.Fotki jak np. w kominkach.typowa pokazówka by nie mielić jęzorami np."zrobiłem-am dom i go mam za 200 tyś.mam w nim wszystko i nawet helikopter,W kuchni i pokojach przepych nowości,które dostosowałam-em do standardów europejskich,materiały wysokiej klasy tanie i z zachodu.itd.itd.itd.:sick:.Poniał.Nie lubię wciskania kitu na siłę;)...........bo okien nie muszę uszczelniać np..:p

 

Kolego- z kontekstu i całego wątku- wybierasz co Tobie pasuje żeby udowodnić swoje racje. Jaki kit Ci wciskam?

Nieraz podawano kto wybudował za 200k- podane są w ich stopkach dzienniki- szukać przecież umiesz? Po co powielać, czy kopiować je tutaj? Kto zechce wejdzie i poczyta.

Powtórzę- MNIE nie interesuje skąd ludzie biorą kasę na dom- do czego ma to MI być potrzebne? Skoro budują to mają- nr ich konta potrzebujesz?

 

Odwracasz kota ogonem- ja pytam DLACZEGO SIĘ NIE DA - Ty "merytorycznie" o czym innym, czyli znowu o konieczności kopiowania wpisów z dzienników .

 

Mogę się zgodzić z Sursum, że to kilka lat wyjęte z życiorysu. ale jakże często ludzie tu budują rodzinnie- nawet mi się nie chce przytaczać, bo w tym wątku to większość. Jest to więc obopólna zgoda na wspólny wysiłek. Nie wszyscy też mają dzieci- to ułatwia sprawę. Jeśli ktoś nic nie potrafi, na pewno nie zabierze się za budowę domu- zleci ją firmie, czyli musi liczyć się ze znacznie większymi kosztami.

 

O tanim rekuperatorze w tanim domu- hmmm, rozważać można, ale czy te poniesione koszty instalacji i eksploatacji mają uzasadnienie ekonomiczne? Ja twierdzę, a nawet jestem pewien, że nie. Niska jakość taniego urządzenia, to właśnie potem problemy i koszty, o których pisze Sursum.

Zachwyt i posiadanie tego urządzenia jest "trendy"- nic poza tym. Grawitacja działa od wieków, a te wyimaginowane kosmiczne nawet 90% zyski(!) to tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Deskowanie przy pokryciu dachówką jest niepotrzebne,w mojej okolicy nikt tego nie robi,co innego jak kładziemy na dach blachę.

 

A dlaczego pod blachę deskowanie?

Mam blachodachówkę i membranę( nie folię), która wygląda jakby położona wczoraj, ale założenie było od początku na tym nie oszczędzać- warto było, bo nie można tego potem poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzięki" płaskiemu dachowi nie masz też okien dachowych ;) Poprawne wykonanie dachu to nie jakiś kosmiczny problem, ale nic nie zwalnia od myślenia.

 

dzięki płaskiemu dachowi komin nie "sterczy" min 2,5mb ponad budynek jak w fabryce. Poprawnie zaprojektowana wentylacja to nie jest kosmiczny problem i nic nie zwalnia od myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorken Vitax.

 

Gentoonx - poprawnie zrobiona to nie problem, ale to też wymaga obliczeń przed zrobieniem, co w efekcie tanio może nie wyjść.

Fajnie dr_au opisał swoje "rozterki" i opłacalność inwestycji w reku .

 

Też była na mojej "krótkiej liście", w końcu stanęło na Tyvek Pro, zresztą Dorken i Tyvek to były jedyne firmy, które brałem pod uwagę.

W wątku dachowym sporo pisało się o zdegradowanych po kilku/nastu latach membranach, ale na jakoś nikt nie pisał o firmach na D i T.

 

Co do rekuperacji, generalnie jestem na tak, choć faktycznie moze niekoniecznie w domu do 200tyś.

Fakt, jest faktem, to Luna, Tywent, kanały flex w parterówce pociagnięte nad stropem, to nie jest koszt znaczaco odbiegajacy od kominów, kominków wentylacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego- z kontekstu i całego wątku- wybierasz co Tobie pasuje żeby udowodnić swoje racje. Jaki kit Ci wciskam?

Nieraz podawano kto wybudował za 200k- podane są w ich stopkach dzienniki- szukać przecież umiesz? Po co powielać, czy kopiować je tutaj? Kto zechce wejdzie i poczyta.

Powtórzę- MNIE nie interesuje skąd ludzie biorą kasę na dom- do czego ma to MI być potrzebne? Skoro budują to mają- nr ich konta potrzebujesz?

 

Odwracasz kota ogonem- ja pytam DLACZEGO SIĘ NIE DA - Ty "merytorycznie" o czym innym, czyli znowu o konieczności kopiowania wpisów z dzienników .

 

Mogę się zgodzić z Sursum, że to kilka lat wyjęte z życiorysu. ale jakże często ludzie tu budują rodzinnie- nawet mi się nie chce przytaczać, bo w tym wątku to większość. Jest to więc obopólna zgoda na wspólny wysiłek. Nie wszyscy też mają dzieci- to ułatwia sprawę. Jeśli ktoś nic nie potrafi, na pewno nie zabierze się za budowę domu- zleci ją firmie, czyli musi liczyć się ze znacznie większymi kosztami.

 

O tanim rekuperatorze w tanim domu- hmmm, rozważać można, ale czy te poniesione koszty instalacji i eksploatacji mają uzasadnienie ekonomiczne? Ja twierdzę, a nawet jestem pewien, że nie. Niska jakość taniego urządzenia, to właśnie potem problemy i koszty, o których pisze Sursum.

Zachwyt i posiadanie tego urządzenia jest "trendy"- nic poza tym. Grawitacja działa od wieków, a te wyimaginowane kosmiczne nawet 90% zyski(!) to tylko na papierze.

 

Polemika z Tobą to porażka:mad:..............powiadam poczytaj dokładnie słowo w słowo....... tego co pisze bożyszcze FM,zrozumiesz a jeśli nie to Ci się coś przypaliło......:yes: Sursum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekscytowanie się śrubowaniem wymogów energooszczędności budynków jest nie na miejscu, ponieważ jest to przeprowadzane pod płaszczykiem zmniejszenia emisyjności gospodarki ograniczanie podaży na rynku producentów materiałów budowlanych i zwiększanie bariery wejścia na rynek. W efekcie znacząco zwiększą się ceny materiałów, a wątek dom za 200.000 będzie tylko pobożnym życzeniem z przeszłości. Osobiście mam nadzieję, że te przepisy będą złagodzone, bo to jest efekt lobbingu wielkich producentów budowlanych (głównie zachodnich).

 

A co do wymogu WM .... żaden przepis jej nie wymaga ani teraz ani w przyszłości, ani expressis verbis, ani w sposób dorozumiany. Przeczytajcie sobie przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że nie wymaga, ale bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła za kilka lat nie spełnisz warunku wartości Ep. tak samo przepisy teraz wymagają ścian o danej wartości U, ale projekt musi mieć grubszą izolację, żeby spełnić warunek Ep. to samo będzie dotyczyło wentylacji. do 2013 r. można było wybrać - albo spełniamy warunek o izolacyjności przegród albo Ep. teraz oba warunki są wymagane, ale to wartość Ep będzie decydowała o tym, że izolacja musi być lepsza niż określona w przepisach. tak samo będzie z wentylacją. w 2021 r. Ep max = 70 kWh/m2. to oznacza że dla domu 100 m2 ogrzewanego gazem zużycie energii na CO i CWU nie może przekroczyć 6360 kWh rocznie. czyli w grę wchodzi dom o zapotrzebowaniu na CO około 40 kWh/m2. taki dom raczej ciężko wybudować bez WM. myślę, że nawet o dom 60 kWh/m2 może być ciężko bez WM. może w grę wchodzić także jakiś inny sposób ograniczenia strat przez wentylację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja branży nie cierpię kolego:sick: Żarzysz???2006 do 2009 to też mizerny wynik.;););)

 

W takim wypadku dyskusja z Tobą mija się w ogóle z celem.

 

Polemika z Tobą to porażka:mad:..............powiadam poczytaj dokładnie słowo w słowo....... tego co pisze bożyszcze FM,zrozumiesz a jeśli nie to Ci się coś przypaliło......:yes: Sursum.

 

Nie interesuje mnie Twoja "wojna" z Elfir- dla mnie to wylewanie pomyj na kogoś, kto ma inne zdanie niż Ty.

A komu się przypaliło pozostawię do rozważenia forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku dyskusja z Tobą mija się w ogóle z celem.

 

 

 

Nie interesuje mnie Twoja "wojna" z Elfir- dla mnie to wylewanie pomyj na kogoś, kto ma inne zdanie niż Ty.

A komu się przypaliło pozostawię do rozważenia forumowiczom.

 

Ty masz nową ksywkę na FM..Upierdliwiec-przypina-cz-pamiętniś. Gościu wypuść to powietrze.nie ziej tak.Można inaczej rozmawiać. Elfir zawsze dla mnie będzie wielką personą tego zacnego forum i nic Ci do tego DEZET kolego.:D:D:D:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że nie wymaga, ale bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła za kilka lat nie spełnisz warunku wartości Ep. tak samo przepisy teraz wymagają ścian o danej wartości U, ale projekt musi mieć grubszą izolację, żeby spełnić warunek Ep. to samo będzie dotyczyło wentylacji. do 2013 r. można było wybrać - albo spełniamy warunek o izolacyjności przegród albo Ep. teraz oba warunki są wymagane, ale to wartość Ep będzie decydowała o tym, że izolacja musi być lepsza niż określona w przepisach. tak samo będzie z wentylacją. w 2021 r. Ep max = 70 kWh/m2. to oznacza że dla domu 100 m2 ogrzewanego gazem zużycie energii na CO i CWU nie może przekroczyć 6360 kWh rocznie. czyli w grę wchodzi dom o zapotrzebowaniu na CO około 40 kWh/m2. taki dom raczej ciężko wybudować bez WM. myślę, że nawet o dom 60 kWh/m2 może być ciężko bez WM. może w grę wchodzić także jakiś inny sposób ograniczenia strat przez wentylację.

 

bzdury wypisujesz,ja nie mam wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla a EP dla mojego domu to 31,54 kWh(m2rok),mieszkam drugi rok,dom prosty dobrze zaizolowany i ocieplony,łatwy do ogrzania,w taki dzień jak dziś przyjemnie pootwierać okna,słońce świeci niesamowicie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury wypisujesz,ja nie mam wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla a EP dla mojego domu to 31,54 kWh(m2rok),mieszkam drugi rok,dom prosty dobrze zaizolowany i ocieplony,łatwy do ogrzania,w taki dzień jak dziś przyjemnie pootwierać okna,słońce świeci niesamowicie.....

 

to możliwe, jeśli ogrzewasz drewnem :)

 

EDIT: w przeciwnym wypadku jeśli Ep na CO i CWU tyle wynosi, to znaczy że masz mniej więcej dom pasywny i to z wentylacją grawitacyjną ;)

 

EDIT2: jeśli nie ogrzeasz drewnem, to czym? jaka powierzchnia domu i jaki koszt roczny ogrzewania i CWU?

Edytowane przez imrahil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imrahil,zgadza się,ogrzewam dom drewnem,mam dostęp do taniego drewna,nie oszczędzam,ok.2000zł,dom 123 pow.uż

 

to rozumiem. drewno to jedyny sposób ogrzewania, który pozwala wg nowych przepisów w tani sposób spełnić warunek o wartości energii pierwotnej. w mojej okolicy jednak mało popularny, wszyscy mają deputaty węglowe i tutaj jedyny słuszny sposób ogrzewania to węgiel ;). w tym wypadku miałabyś Ep pewnie grubo ponad 150 kWh. i tak jest chyba przy każdym rodzaju ogrzewania poza drewnem. piszesz, że masz prosty i dobrze zaizolowany dom, ale od tego roku Twój dom nie spełniłby warunków technicznych gdybyś chciała go ogrzewać czymkolwiek innym niż drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...