Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Wg mnie to nie cena zimą jest obiżona, ale w sezonie sztucznie zawyżona. Tak czy inaczej kupując zimą okna można troszkę zaoszczędzić. Czasami... ;)

O właśnie ;)

Zimą dostałem również gratisowo wzmocnienia termo do okien,za które w sezonie trzeba było sporo dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie wiedziałem, że w XXI wieku jeszcze są ludzie, którzy łapią się na taki marketing ;)

Panowie nic do Was nie mam, cieszę się Waszym szczęściem i samozadowoleniem, że tak TANIUTKO udało się Wam kupić okna, ale jeżeli chcecie się przekonać ile na prawdę dostaliście rabatu to dajcie te okna teraz do wyceny tym samym firmom to przekonacie się, że NIKT nie jest w stanie obniżyć ceny za okna o 39-45% w jakiejkolwiek promocji...

 

 

Identyczne okna (bo niby jakie by inne) rownolegle wycenialem w 3 (jedna z wielkopolski 2 inne losowo wybrane) innych fabrykach polecanych na stronach producenta profili (VEKA). Podsumowujac nie trudno bylo wyliczyc nominalna cene (oczywiscie uwgledniajac delikatne roznice wynikajace chocby tylko z innego dostawcy szklen zaopatrujacego sie w innej hucie)... No ale przeciez Ty wiesz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem, że w XXI wieku jeszcze są ludzie, którzy łapią się na taki marketing ;)

Panowie nic do Was nie mam, cieszę się Waszym szczęściem i samozadowoleniem, że tak TANIUTKO udało się Wam kupić okna, ale jeżeli chcecie się przekonać ile na prawdę dostaliście rabatu to dajcie te okna teraz do wyceny tym samym firmom to przekonacie się, że NIKT nie jest w stanie obniżyć ceny za okna o 39-45% w jakiejkolwiek promocji...

No to może nie obniżył, a zjechał z zawyżonej ceny. Konkurencja na rynku okien jest duża i każdy chce sprzedać swój produkt, szczególnie zimą, gdy jest zastój. Napisałem, że ja miałem mniejszy rabat niż 45%, ale w odstępie 2 lat od pierwszych wycen kupiłem lepsze okna- pakiet 3szybowy, ciepła ramka i kolor z zewnątrz, za które zapłaciłem mniej niż gdybym kupował wcześniej i poza okresem zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ;)

Zimą dostałem również gratisowo wzmocnienia termo do okien,za które w sezonie trzeba było sporo dopłacać.

 

A potem latem wycenialem takie same okna ze wzmocnieniem termicznym i okazalo się, że cena prktycznie odpowiada Twojej, a ramka (ponoć) cieplejsza. Tylko rabat miał inna nazwę.

Cudow nie ma.

Nawet w sezonie byli dealerzy, który na ofertach wliczali 35% rabatu, inni tylko 5% ale cena końcowa była porównywalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha... Nibezpieczne ławy z betoniarki ;)

Mądrze to on nie pisze, ale fantazję ma :)

 

Tak się dziwnie składa, że dom-kostka z przelomu lat 60/70 ubiegłego wieku, w którym sie wychowałem, zotał postawiony "z betoniarki"

Nawet pustaki byly wyrabiane na placu budowy na dwa lata przed jej rozpoczęciem. A obok tego domu w tej dzielnicy stoi kilkaset innych.

Jakoś nie widzę po ludziach stresu związanego z mieszkaniem w niebezpiecznym domu.

 

Tak więc, kolego obawiający sie chudziaka z betoniarki, skup się nad racjonalnymi argumentami.

 

Nie czaruj foto głupotami.

.Tak się dziwnie składa, że dom-kostka z przelomu lat 60/70 ubiegłego wieku........

 

Co ty chcesz w takiej chałupie robić .Pozostaje Ci tylko mieszkać do końca życia albo wyłożyć dużo kasy by wyglądał na lata obecne.O bezpieczeństwie w takich chałupach nie warto Ci pisać bo jak stawiasz takie argumenty i porównanie to traci to sens.

 

serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaruj foto głupotami.

 

 

Co ty chcesz w takiej chałupie robić .Pozostaje Ci tylko mieszkać do końca życia albo wyłożyć dużo kasy by wyglądał na lata obecne.O bezpieczeństwie w takich chałupach nie warto Ci pisać bo jak stawiasz takie argumenty i porównanie to traci to sens.

 

serdecznie pozdrawiam.

 

Nawet czytać że zrozumieniem nie potrafisz....

Czy gdzieś napisałem, że w nim nadal mieszkam ?

 

Co masz na myśli pisząc:

O bezpieczeństwie w takich chałupach nie warto Ci pisać bo jak stawiasz takie argumenty i porównanie to traci to sens.

 

Dom stoi ponad 40 lat, bez jednego pęknięcia.

Rozwiń kwestie (nie)bezpieczeństwa mieszkania w takim domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak się dziwnie składa, że dom-kostka z przelomu lat 60/70 ubiegłego wieku, w którym sie wychowałem, zotał postawiony "z betoniarki"...

 

Skąd niby widz ma to wiedzieć ,że tam nie mieszkasz???No to skoro już z tym zrozumieniem mam nie tak to może wypowiedz się co zmienisz by ta chałupka była na miare tej dzisiejszej???Skoro stawiasz ją jako argument z betoniarki to co zmienisz???Ot takie proste pytanko???A ja potem o niebezpieczeństwie.

 

W sumie to chyba nie warto pisać prawda???Skoro argumentację kwitujesz w wątku wiadomo jakim wstawiają chałupę z lat 60-ątych.Ty chyba czegoś nie kumasz.Prawda

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudow nie ma.

Nawet w sezonie byli dealerzy, który na ofertach wliczali 35% rabatu, inni tylko 5% ale cena końcowa była porównywalna...

Również miałem takie wyceny, gdzie przy pierwszym wejściu z ulicy dawali na ofercie rabat 30%. Dochodzi zimowe kilka procent, rabat za przedpłatę i rabat robi wrażenie nawet bez żadnego targowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ;)

Zimą dostałem również gratisowo wzmocnienia termo do okien,za które w sezonie trzeba było sporo dopłacać.

 

Pytałam znajomej, która pracuje "w oknach" i dowiedziałam się, że te super zniżki biorą się od zawyżonych cen katalogowych. Każdy punkt sprzedający okna udziela super rabatu. W okresie zimowym, przy wpłacie 100% za okna (u nich za montaż płaci się po montażu) dostaje się dodatkowo 3-5 % zniżki "zimowej", termo jest obecnie w standardzie okien 3-szybowych, 6-komorowych :p;)

 

I jak już pisałam też z tego rabatu korzystaliśmy.

Dla budujących, którzy jeszcze nie zamówili okien info, że te promocje są w większości punktów do końca stycznia:) A montaż najwcześniej na wiosnę.

 

A wycenę okien trzeba robić w różnych miejscach. Cena za nasze okna (te same współczynniki) Stolbud Włoszczowa, materiał SOSNA - 39000, Urzędowski DĄB - 34000:)

SUMMA SUMMARUM ZAMÓWILIŚMY PLASTIK:(

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby widz ma to wiedzieć ,że tam nie mieszkasz???No to skoro już z tym zrozumieniem mam nie tak to może wypowiedz się co zmienisz by ta chałupka była na miare tej dzisiejszej???Skoro stawiasz ją jako argument z betoniarki to co zmienisz???Ot takie proste pytanko???A ja potem o niebezpieczeństwie.

 

W sumie to chyba nie warto pisać prawda???Skoro argumentację kwitujesz w wątku wiadomo jakim wstawiają chałupę z lat 60-ątych.Ty chyba czegoś nie kumasz.Prawda

 

 

A dlaczego z góry zakladasz, że tam mieszkam ?

 

Gdybym tam mieszkał, to pewnie wydałbym pieniadze na termomorednizację, co za tym idzie na nowa elewacje i lepsze okna i bezobsługowy system grzewczy.

Natomiast nie musiałbym wydawać złotówki, w celu zniekszenia bezpieczeństwa tego domu, bo stoi lat 40 bez rys.

Ale może czegos nie wiem i zaraz sie od ciebie dowiem, skad groziłoby mi niebezpieczenstwo.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Natomiast nie musiałbym wydawać złotówki, w celu zniekszenia bezpieczeństwa tego domu, bo stoi lat 40 bez rys..

Skoro już "ze zrozumieniem przerobiliśmy" to może poczytaj Sam siebie.No to skoro tam nie mieszkasz to tym bardziej dom gnuśnieje,psuje się od środka, a tym samym staje się niebezpieczny.Prawda???Przypominam Ci byś uważnie cedził słowa myślał gdzie obecnie się znajdujesz.Gdyby Ci to umskło:D to przypomnę ,że nadal jesteś tu:

[h=1]Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć?[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Gdybym tam mieszkał, to pewnie wydałbym pieniadze na termomorednizację, co za tym idzie na nowa elewacje i lepsze okna i bezobsługowy system grzewczy..

 

Tak dochodzę do wniosku ,że Ty chyba się pogubiłeś z lekka albo masz dużo kasy to może wstrzel się w topik o wyższych że tak powiem priorytetach.Wybacz mi ale jakoś mi tu nie pasujesz no chyba ,że powiesz ile już kasy włożyłeś w skończenie swej chałupki.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ty mnie twoje przemyslenia i nietrafne załozenia mnie załamuja....

W tym domu mieszkaja moi rodzice, dom ma sie swietnie, pomijając spore koszty ogrzania i obslugowy system c.o.

Wiem, w jakim temacie jesteśmy, ale to ty w tym temacie wysunąłeś tezę, że ławy i chudziak z betoniarki sa niebezpieczne.

Udowodnij to, bo póki co, jedyne co potrafisz wymyślić, to "gnuśnienie i psucie sie od srodka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

Mam swoje zdanie i go nie zmienię na temat domu za 200 tyś przy wykonywaniu tych bardzo odpowiedzialnych prac własnymi rękami.Wtedy w moich oczach staje się to niebezpieczne ponieważ niektórych prac samemu wykonywać się nie powinno. Ideą tego przedsięwzięcia są pewne znane procedury, zapisy np. ,projekt,Ktoś kto to kontroluje,np.dobór właściwych materiałów,nadzór nad pracami,wreszcie gwarancje,odszkodowanie choćby w Sądzie,Tak ma być???

 

Niktspecjalny -- nie sprowokujesz mnie :) Tym bardziej, że jakieś takie niezrozumiałe dla mnie są te Twoje wypowiedzi ;) Miłej nocy :)

 

Jak się kończy argument to pozostaje nazwać trolla trollem a potem po indiańsku odejść spać.To są już przestarzałe metody choć znane już w tym topiku o marzeniach bezpiecznej budowie swojego gniazda.

 

niktspecjalny, dawno nie uczestniczyłem w tak żenujacej dyskusji.

Wymyślasz sobie jakieś teorie, a potem masz pretensje, że nie napisałem, ze jest inaczej :)

Swojej tezy tez nie potrafisz udowodnić.

Nie ma na tym forum tak jalowego użytkownika, jak ty. Chyba, ze zbanowana wróci ;)

 

Wiecej cie karmił nie bedę.

 

[ATTACH=CONFIG]236020[/ATTACH]

 

Trzymam Cię za słowo a o swej chatce tyle tu napisałeś i tyle wykonałeś bezpiecznych prac ,że aż mi się lepiej na serduchu zrobiło.Miły gość z Ciebie i te Toje wejścia już mi wszystko wytłumaczyły.Podobało mi się.:bye:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje zdanie i go nie zmienię na temat domu za 200 tyś przy wykonywaniu tych bardzo odpowiedzialnych prac własnymi rękami.Wtedy w moich oczach staje się to niebezpieczne ponieważ niektórych prac samemu wykonywać się nie powinno. Ideą tego przedsięwzięcia są pewne znane procedury, zapisy np. ,projekt,Ktoś kto to kontroluje,np.dobór właściwych materiałów,nadzór nad pracami,wreszcie gwarancje,odszkodowanie choćby w Sądzie,Tak ma być???

 

A kto według Ciebie jest "prawdziwym" budowlańcem? Może szkoły budowlane wyszkoliły budowlańców? :D Czy przylecieli z innej planety? Znam mechanika co ma firmę budowlaną, i w innych zawodach... leśnika też znasz z forum.... zresztą znakomitego fachowca.

Tylko trzeba myśleć i się chcieć nauczyć..... na FM spotkałem dużo ludzi umiejących teoretycznie dużo więcej niż "wyszkolony" budowlaniec. Zbrojenie? żaden problem dla myślącego wystarczy rysunek techniczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto według Ciebie jest "prawdziwym" budowlańcem? Może szkoły budowlane wyszkoliły budowlańców? :D Czy przylecieli z innej planety? Znam mechanika co ma firmę budowlaną, i w innych zawodach... leśnika też znasz z forum.... zresztą znakomitego fachowca.

Tylko trzeba myśleć i się chcieć nauczyć..... na FM spotkałem dużo ludzi umiejących teoretycznie dużo więcej niż "wyszkolony" budowlaniec. Zbrojenie? żaden problem dla myślącego wystarczy rysunek techniczny...

 

Masz racje i tego absolutnie nie neguję ,chodzi mi tu o aspekt prawny .Gdyby iść za Twoim rozumowaniem np.

Zbrojenie? żaden problem dla myślącego wystarczy rysunek techniczny..
jeśli zrobi to tak jak mówisz wytłumacz trollowi jak mnie tu nazywają,kto to zatwierdzi i czy będzie widział jak ta myśląca osoba domniemam ,że mówimy o złotej rączce bez wykształcenia- w tym kierunku czyli o inwestorze chcącym zaoszczędzić wkładem własnym jak to robiła.Czy tak jak się to utarło za friko podbije nam DB i też będzie dla NB pasowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje i tego absolutnie nie neguję ,chodzi mi tu o aspekt prawny .Gdyby iść za Twoim rozumowaniem np. jeśli zrobi to tak jak mówisz wytłumacz trollowi jak mnie tu nazywają,kto to zatwierdzi i czy będzie widział jak ta myśląca osoba domniemam ,że mówimy o złotej rączce bez wykształcenia- w tym kierunku czyli o inwestorze chcącym zaoszczędzić wkładem własnym jak to robiła.Czy tak jak się to utarło za friko podbije nam DB i też będzie dla NB pasowało.

 

jak zrobił to dobrze może dłużej, może nawet dokładniej... wszystko robią tylko ludzie...

Zakładam że odpowiedzialny inspektor nadzoru sprawdzi i podpisze/odbierze zbrojenie.... nawet mnie niby budowlańca sprawdzał na tym etapie ;) ja też budowlańców sprawdzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...