Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zajeb...y wpis z 20.02

....Poza tym rozszczelniłem okna, i otworzyłem w pełni istniejącą wentylację grawitacyjną...

 

i takie potworki budujecie z braku kasy, ojojoj ;)

 

Jakbyś śledził dziennik to byś wiedział, że inwestor ma w planach wentylację mechaniczną, ale chyba nie podłączy jej przed robieniem i pyleniem gładzią, prawda? Uwielbiam jak ktoś z kontekstu przepisze zdanie i udaje ważniaka, a Warszawiak co?? Taki bogaty i na wieś ucieka?? Ojojjoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

inwestor napisał głupotę, ja drugą - wielkie halo :)

 

Do napisania głupoty ani do budowania "potworka" się nie poczuwam. Kratkę w kotłowni, jak się okazało, musiałem mieć żeby kominiarz odebrał instalację do gazowni. Docelowo jej nie będzie. Kanał wentylacyjny dodatkowy przy kominie systemowym kosztował mnie równo 50zł więc zrobiłem "na wszelki wypadek". I dobrze że zrobiłem, bo dało się zrobić kratkę dla kominiarza. Tynki i wylewki 9 miesięcy temu, wszystko sobie powoli wysychało, nie musiałem przez mrozy mocno wentylować domu. Wietrzyłem konkretnie jak przychodziłem na robotę.

 

Mest, Artix1 - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentoox - problem w tym, że inwestor nie napisał głupoty, tylko nie wysiliłeś się i wyciągnąłeś zdanie z kontekstu. A teraz zamiast prostego przepraszam, próbujesz się bronic w typowo naszym, polskim stylu, dzieląc winę na innych, zakładając, że wtedy Twoja będzie maciupka.

 

oczywiście że nie czytałem całości, tylko tę stronkę do której link podano - stąd wyciągnięte zdanie

 

to nie próba obrony z mojej strony.

 

Przepraszam inwestora i tych co poczuli sie urażeni moim wpisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, forum nazywa się muratordom a nie muratordomek, ci wszyscy poniżej 200 tys powinni sie przenieść na forum maledomki.pl, bo śmiecą.

 

 

niechcący trafiłam dzięki tej uprzejmej wymianie drobnych złośliwości na ciekawą stronkę.

 

co sądzicie o kosztach budowy tego domu...tfu, domku:

 

http://maledomki.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_2.tpl&product_id=39&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=54

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskredytować za małą ilość m2 nikogo nie należy, ale bądźmy rzetelni i piszmy, że te grabie i rowery trzymać gdzieś trzeba. Mieszkanie ma albo przydzieloną piwnicę, wózkarnię czasem pralnię, albo przynajmniej jakiś większy balkon. Poza tym nie potrzebujemy tam łopat do ośnieżania, ani kosiarki. O tym trzeba pisać, bo brak choćby garażu generuje koszty poboczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da się za 150 tyś.?

Znajomi za tyle wybudowali domek parterowy 80 m2, dach dwuspadowy, prosta bryła, bez poddasza użytkowego.

Łącznie z wyposażeniem wyniosło ich 180 tyś.

 

Jasne, że się da domek... 66,66m2. :p

Co masz na myśli pisząc "wyposażenie"?

Skoro to Twoi znajomi, to pewnie byłaś (byłeś) w tym domu. Wszystko pasuje? Pokoje nie za małe, układ. Budowali sami, czy z ekipą?

Pytań jest mnóstwo.... zaczynając od tego dlaczego akurat za 150k, a nie 160?

Osobiście mając działkę i mając wybór: dom, czy mieszkanie- zdecydowanie wybierałbym dom(domek), choćby dlatego, że ceny mieszkań są wygórowane.

Nawet gdyby miał to być domek o powierzchni M3 i tak taniej wyjdzie niż to M. I będzie to dom(ek), nie M w bloku.

Pomijam tytułowy "dom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek F1 z linku powyżej - uważam, że to adaptowana miniatura jakiegoś większego projektu. Dach wymusza (raczej) strop betonowy, słupy na zewnątrz, duże przeszklenia to spore koszty. Niepotrzebne "zabranie" miejsca użytkowego pseudotarasem w tak małym domu. Myślę, że małe domki powinny mieć kształt zbliżony bardziej do kwadratu. Nie zmusza to do tworzenia wąskich pomieszczeń, bo szerokość domu nie pozwala. Prawie połowa powierzchni to salon z otwartą kuchnią- trochę mz za dużo. Kosztu nie będę wymyślał, nie wiem ile np. kosztowałoby takie wielkie okno tarasowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek F1 z linku powyżej - uważam, że to adaptowana miniatura jakiegoś większego projektu. Dach wymusza (raczej) strop betonowy, słupy na zewnątrz, duże przeszklenia to spore koszty. Niepotrzebne "zabranie" miejsca użytkowego pseudotarasem w tak małym domu. Myślę, że małe domki powinny mieć kształt zbliżony bardziej do kwadratu. Nie zmusza to do tworzenia wąskich pomieszczeń, bo szerokość domu nie pozwala. Prawie połowa powierzchni to salon z otwartą kuchnią- trochę mz za dużo. Kosztu nie będę wymyślał, nie wiem ile np. kosztowałoby takie wielkie okno tarasowe.

 

A ja uwaza, iz jest to swietna propozycja dla rodziny 2 +1. Ten "pseudotaras" to jest promil w porownaniu z opcja pow. uzytkowej, sa 2 sypialnie, przeszklenie mozna zrobic za 3-4 tys a mozna i za 50 tys, w tym domu tyle rzeczy jest latwych i tanich do wykonania, ze mozna sobie na takie okno pozwolic, albo zrobic 2 stale szklenia i 3 oddzielne otwierane.

 

Niestety przynajmniej w okolicy Krakowa dom z plaskim dachem odpada, a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też "mam marzenie":) wybudować za 200 tys. dom, ale czas pokaże. Dom ma 130m2 podłóg, użytkowe poddasze, które wykończymy później, na dole salon i pokój więc się pomieścimy we dwójkę. W maju zaczynamy i szef budowy powiedział patrząc na projekt że SSO spokojnie w 100tys. powinno wystarczyć. Zanim ktoś tu mnie objedzie za optymizm powiem, że mogę się zmieścić bo kosztu działki w to nie wliczam (a niektórzy tutaj tak) - my działkę dostaliśmy, mała ale własna. Dodatkowo część prac możemy zrobićz pomocą rodziców (bardziej ojców i wujków) a najlepszy znajomy ma firmę z mat. budowlanymi:) - więc każdy materiał mamy taniej, po promocji, itp.

 

Nie da się jednoznacznie powiedzieć czy w 200 tys. da się coś postawić - wszystkie aspekty już zostały tutaj poruszone - metraż, materiały, lokalizacja itd.

 

Ja tylko powiem, że na tym etapie wydałam 7 tys. na projekt i papierki i 25 na materiały budowlane (ale oczywiście nie wszystkie).

Zrobiłam rozeznanie ekip budowlanych i przy małym domu z dachem dwuspadowym, bez okien z w dachu, wykuszy i innych udziwnień ceny robocizny były od 25 tys. do 50 tys. Więc jak widać już tu można oszczędzić - wybrałam ekipę z ceną pośrodku (okazało się że wiele domów zbudowali, pooglądałam, referencje dobre i ekipa zaklepana:)

dodam, że te ceny podają ekipy w miejscowości oddalonej 80 km od Warszawy, im bliżej stolicy tym jest drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskredytować za małą ilość m2 nikogo nie należy, ale bądźmy rzetelni i piszmy, że te grabie i rowery trzymać gdzieś trzeba. Mieszkanie ma albo przydzieloną piwnicę, wózkarnię czasem pralnię, albo przynajmniej jakiś większy balkon. Poza tym nie potrzebujemy tam łopat do ośnieżania, ani kosiarki. O tym trzeba pisać, bo brak choćby garażu generuje koszty poboczne.

 

Nie dawno mi coś powiedziałeś i się z deka nawet oburzyłeś.A teraz sam uprawiasz to o czym wcześniej mówiłem ja.Kuźwa to ma być domek za 200 tyś. a nie składowisko na rowery i inne duperele.Dom.

.że te grabie i rowery trzymać gdzieś trzeba........

Pisałem także ,że w tych marzeniach będzie też składnia właśnie z tego rodzaju problemami(otoczka budynku.to mi powiedziałeś.........!!!!) .to mi pojechano i od trolli wyzwano.A Ty ni stąd ni zowąd piszesz jakby nigdy nic.

.Dyskredytować za małą ilość m2 nikogo nie należy, ale bądźmy rzetelni...

To o co tak w ogóle kaman???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...