Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Te marzenia są w naszych rękach, jeden będzie miał szczęście iż ma gratis działkę i materiały.

Drugi że w ogóle ma dom, czy zadamy się na firmy, czy będziemy budować sami.

To jest bardzo indywidualna sprawa. Można tylko próbować pokazywać właściwą drogę, aby oszczędzić kosztów.

Ale racjonalnie oszczędzić. To znaczy jeśli robimy jakąś rzecz, to nie że za 2 lata trzeba będzie remontować.

Mogę tylko podpowiadać ze swojej strony iż dom to jest całość działań, nie może być tak iż patrzymy krótkowzrocznie.

Odbije się to później czkawką, nie dość że kredyt to jeszcze dom który potrzebuje, remontów co rusz, masę węgla do ogrzewania.

To nie jest dom

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te marzenia są w naszych rękach, jeden będzie miał szczęście iż ma gratis działkę i materiały.

Drugi że w ogóle ma dom, czy zadamy się na firmy, czy będziemy budować sami.

To jest bardzo indywidualna sprawa. Można tylko próbować pokazywać właściwą drogę, aby oszczędzić kosztów.

Ale racjonalnie oszczędzić. To znaczy jeśli robimy jakąś rzecz, to nie że za 2 lata trzeba będzie remontować.

Mogę tylko podpowiadać ze swojej strony iż dom to jest całość działań, nie może być tak iż patrzymy krótkowzrocznie.

Odbije się to później czkawką, nie dość że kredyt to jeszcze dom który potrzebuje, remontów co rusz, masę węgla do ogrzewania.

To nie jest dom

 

Cały czas wiem ,że w stosunku do Ciebie się pomyliłem.Bardzo trafnie potrafisz w kilku zdaniach wytłumaczyć sedno sprawy.Szkoda ,że nie masz nic napisane pod awatarem.Czas nad tym poważnie pomyśleć.Ukłon w Twoja stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy jest sens ładować się w budowę któregoś z tych dwóch domów z kwotą 250 000 PLN?

 

http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-sojka_2.php

http://z500.pl/projekt/z4.html

 

Domyślam się, że Z4 (bez wykuszy i bez balkonu) będzie tańszy. Mam na myśli wykończenie domu do etapu pozwalającego na zamieszkanie. tzn:

 

  • podłogi
  • meble
  • zrobiona tylko jedna łazienka
  • w sójka 2 pokój na dole i jeden na górze pozostawiłbym na razie nie zrobione
  • rezygnacja z tarasów

 

Oczywiście materiały wykończeniowe ze średniej-dolnej półki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za towar? Ja np u siebie taki sprzedaje. Grupa podstawowych produktow, najczesciej sprzedawanych, srednie uzyski na poziomie 300%. Przy rabacie 40% to ciagle prawie 200% uzysku.

 

Sory że dopiero teraz ale ........... gdyby ktoś mi w hurtowni pokazał cene worka cementu 35 zł (300%) i że da mi 40 % rabatu to bym go kolokwialnie mówiąc wyśmiał. Po co to napisałem ? Bo piszesz o zupełnie innej rzeczywistości niż ta ta w budowlance.

 

Swoją drogą co t oza towar sprzedajesz - może tez zaczniemy takie kokosy robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Sójka 2 - efektywność energetyczna:

" Mała wartość współczynnika świadczy o niskich nakładach ponoszonych na dostarczenie do granic budynku energii (gazu, prądu, energii odnawialnej itp.)."

A co ma wspólnego z efektywnością energetyczną budynku koszt doprowadzenia mediów, skoro ceny przyłączy są różne w kraju?

 

Kosztorys też dziwny... bez instalacji i kwoty netto dla osoby fizycznej ;( Konieczne przeliczenie we własnym zakresie.

 

msikora2 - bez sensu pomysł w sójce2 z niewykończeniem pokoju na parterze i piętrze- faktycznie oznacza to rozbebłaną budowę, nie dom, w którym można mieszkać. Nie lepiej wykończyć cały parter?

Z4 dla mnie to z zewnątrz "gargamelek"- lukarny (nie wykusze) zastępują okna dachowe, ale czy dodają uroku?. Zobacz na filmiku czy poddasze z taką ścianą kolankową (pewnie ok.1m) będzie Ci odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dołączam do grupy marzycieli. Na razie formalności ale projekt mamy już w 99% wybrany. Bardzo podoba mi się Z8 ale po naciskach ze strony współmałż. będzie domek parterowy z poddaszem. Korzystając z waszych cennych rad: domek będzie miał prostą bryłę na planie prostokąta,żadnych lukarn, podcieni, wykuszy itp. Okno dachowe szt 1 albo w ogóle. Ogrzewanie niestety na ekogroch ale nie da rady inaczej. Dach prosty dwuspadowy, materiał jeszcze do ustalenia. Wolelibyśmy dachówkę, ale wszystko zależy od ceny... no właśnie. Bardzo chcielibyśmy się zmieścić w 200, ale przerażają nas ceny robocizny. Niestety wiele rzeczy musimy zlecić, nie z braku chęci do pracy ale zwyczajnie z braku czasu ... Proszę o radę: Bijemy się z myślami nad materiałem na ściany: porotherm czy silka ? Czy wykonanie domu z silikatów będzie droższe? Tzn, czy murarz policzy drożej ze względu na ciężar materiału ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj KIMKO!

Fajny domek. Jeśli będzie to wersja parterowa to w 200k powinniście się zmieścić, choć nie ukrywam, że ekipami może być problem.

Wersja z poddaszem bez okna- jako strych? Nie bardzo to rozumiem. Na pewno wyjdzie drożej z poddaszem, bo inne obciążenia, czyli większe przekroje belek, czy konstrukcji wiązarów.

Co do samego projektu: na rzucie brakuje mi wentylacji łazienki, wc, kuchni. W jedynym kominie nie ma na to miejsca.

Pomieszczenia gospodarczego z piecem na ekogroszek nie ma- to, które jest, będzie za małe. I znowu brak komina.

Nie wiem czy różnica w wadze materiałów na ściany jest istotna przy budowie- murarz ma zbudować za określoną kwotę. Nikt nie pyta, np. czy bloczek fundamentowy jest lekki- cena jest za wykonanie fundamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dezet za odpowiedź. Z8 bardzo mi się podoba ale to jednak nie będzie Z8, m. in z powodów, które wymieniłeś: kotłownia na ekogroszek. Będzie to najprawdopodobniej projekt indywidualny parterowy z poddaszem, wyśrodkowana wersja miedzy Z40, Z14 a Z101 :p. Co do okien dachowych to wchodzi w grę jedno nad klatką schodową (super doświetla nie tylko poddasze ale i przedpokój na parterze) ale jak takie okno dogrzać, żeby nie wykraplała się na nim woda? Czy ma ktoś taki problem? No i jak takie okno myć ? Chyba potrzebna drabinka :D. Założyliśmy taki układ pomieszczeń, że powinny wystarczyć okna w dwóch ściankach szczytowych. Taki jest nasz plan, resztę zweryfikuje architekt ;) Co do materiału, to musimy konkretnie pogadać z ekipami bo na razie wszyscy nam odradzają te silkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materiału, to musimy konkretnie pogadać z ekipami bo na razie wszyscy nam odradzają te silkę.

 

silkę wszyscy odradzają z dwóch powodów o których otwarcie nie powiedzą, mianowicie:

- jest bardzo ciężka (cegła z silki około 24 kg a porównywalna z porotermu czy BK około 15.. - i trzeba to ręcznie targać po rusztowaniach

- nie da się jej praktycznie naciąć brzeszczotem i stuknąć młotkiem tylko trzeba mieć dużą piłę z drogą (ponad 1000zł) tarczą - u mnie ekipa zużyła półtorej tarczy - to koszty a młotek mają za darmo..

 

te powody zdradził mi mój budowlaniec, który zobaczył że nie dam się przekonać argumentami że zimna, że obory z tego budują, że wodę ciągnie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIMKO - silka jest paskudna w obróbce i ciężka, dlatego budowlańcy wybierają inne ww. Porotherm znowu dla elektryka będzie "problemem", bo wiercić na puszki nieciekawie. Najłatwiejszy w obróbce jest suporeks i chyba najmniej odpadów (przynajmniej ja tak miałem).

Dobre okno ("ciepłe") powinno załatwić sprawę wykraplania- tylko po co ten wymyślony problem, skoro jeszcze nie mieszkasz? Od usunięcia nadmiaru wilgoci jest wentylacja. Poza tym chyba nie będzie ono szerokie, skoro nad schodami, żeby z boku nie można go podejść i umyć?! Gdybam, bo rzutu poddasza nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie demonizujmy silki - ciezka tak, ale obróbka normalna.

spróbój sama albo męża namów do testu to zobaczysz (a raczej usłyszysz :D )

no własnie ta "norma" to u większości ekip brzeszczot czy coś takiego (flex) i walnięcie młotkiem.. a przy silce nie ma na to szans..

efekt jest taki że odpadów czysto materiałowych u sąsiada przy BK jest 4 kupki gruzu (pewnie ponad m3) a u mnie 5 wiaderek.. tyle że jak pisałem u mnie duża piła z diamentową tarczą o średnicy jakieś 40-50cm.. ale z jednej cegły i 3 kawałki się wykroiło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy by chcieli wybudować dom za 200tyś zastanawiam się co to był by za dom.

Ja pod koniec 2013 roku skończyłem budować dom który budowałem od końca 2011 roku.

Za sam dom z meblami i sprzętem RTV i AGD bez ogrodu, ogrodzenia i kostki wyszło mi około 900tyś dom o powierzchni użytkowej około 220m2 plus tarasy około 30m2 w tym dwu stanowiskowy garaż, dość prosta bryła domu. Sam starałem się wszystkiego pilnować były poprawki z różnych powodów bo chciałem coś zmienić lub coś było źle zrobione. Dom wykonany w wysokim standardzie na drogich materiałach z full bajerami, zabudowy z ledami, kamieniem ozdobnym tu i tam, odkurzaczem centralnym, z centralą alarmową, kamerami, wszystkim mogę sterować przez tel. dwie łazienki, ogrzewanie podłogowe dół i częściowo góra ze strefami, pogodówka, solary. Dwa kominki. Wyszło nieco ponad 4200zł brutto za m2.

Jak bym miał tylko 400tyś złoty bo wydaje mi się że minimum tyle trzeba mieć żeby wybudować dom murowany, wybrał bym projekt maks 110m2 powierzchni użytkowej wtedy myślę że by powstał fajny domek bez szaleństw.

Edytowane przez BobBudowniczyDom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antkowa

BobBudowniczyDom, sorry - ale po co ten post ? To jak ma wyglądać dom za 200 tys zostało tu już milion razy napisane i rady kogoś kto wydał na swój dom 900 tys są raczej bez sensu. Wydaje ci się że minimum na dom to 400 tys, czyli nie masz pojęcia o czym jest ten wątek bo tu udzielają się osoby którym udało się wybudować dużo taniej.

Co jakiś czas pojawiają się nowe osoby które czytają chyba tylko tytuł tematu albo ostatnie kilka stron i zaczynają swoje wywody. Wysil się trochę, przeczytaj choćby kilkadziesiąt stron jak chcesz coś do tematu dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...