Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dodek - ten dom to nie jest najlepszy projekt, jesli chodzi o funkcjonalność.

Wyobraź sobie zagospodarowanie wnęki pod schodami w pokoju. Albo gdzie odwiesisz płaszcz po wejściu do domu? Pod skosami bardzo mało miejsca.

Z rzeczy podnoszących koszty - balkon.

Poza tym aż trzy kominy - kominek, kotłownia i wentylacja kuchni + odpowietrzenie kanalizy

 

Szukasz projektu z kotłem na paliwo stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.Szukam taniego domu,Dokładnie potrzebuje 4sypialnie i jakiś dzienny pokój,ten jeden pokój raczej na dole.Co do wyglądu zewnętrznego ,nie mam żadnych konkretnych wymagań.Szukam tak jak radzicie tu Drodzy Forumowicze dach dwuspadowy, żadnych lukarn balkonów itp.Garaż też jest mi nie niezbędny.Elfir Dzięki za opinie,co do kotła nie musi być na paliwo stałe,mam tu akurat możliwość wyboru,a co do tamtego projektu rzeczywiście ma balkon...Kurcze nawet jeszcze projektu nie mam,dostaje już oczopląsów od oglądania a to dopiero początek ufff.Jeżeli ktoś wie o projekcie spełniającym moje skromne wymagania to proszę o rade.Dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z79 ładny Zonie się podoba,ale Małgośka wydaje się być tańsza?Dziękuje za podpowiedzi i myślę dalej.Pewnie w tym wątku się nie zmieszczę cenowo przykładowo z taką ,,Małgośką"więc przeniosę się do tego następnego:-). Ale reasumując MR Code Snipper, ten projekt nie ma tych wszystkich bajerów to się nada czy nie?Tzn czy jest tani?Potrzebuje kopa i Waszego Doświadczenia:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ekspertem nie jestem. Nic nie wybudowałem. Dziele się tylko wiedzą jaką zdołałem posiąść przez rok czytając kilka godzin dziennie internet i książki. Wstępna wycena materiału na SSZ w moim szkielecie wychodzi mi bardzo zachęcająca - a buduję właśnie taka prostą stodołę ~120m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ekspertem nie jestem. Nic nie wybudowałem. Dziele się tylko wiedzą jaką zdołałem posiąść przez rok czytając kilka godzin dziennie internet i książki. Wstępna wycena materiału na SSZ w moim szkielecie wychodzi mi bardzo zachęcająca - a buduję właśnie taka prostą stodołę ~120m2.

 

Przepraszam ,że wejdę Ci w słowo choć Cię mam w ignorowanych wedle panującej mody ale gdzie jest granica absurdu a gdzie reali ???.Jak czytam twn dziennik budowy marzeń twych i małżonki,to może marzyc powinieneś ale z całym szacunkiem nie będzie to na pewno dom ,który śni Ci się po nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bowess,Zielonego Ogrodu,Kwitko,dodałabym jeszcze Tomasza Antkowiaka (CIACH)

 

Ja na razie odpadam.

Po pierwsze primo nadal budujemy (do 200 kawalkow jeszcze zostalo 23%).

Po drugie primo nie chce mi sie udowadniac ze "moja racja jest mojsza niz twojsza".

 

Kazdy ma jakies tam swoje wyobrazenie domu. Dla jednego bez plyty, PC i ceramicznej dachowki to nie dom, dla innego koniecznym jest rekuperator, alarm i garaz w bryle. Ja to szanuje i dyskutowac nie bede. Nasz dom, na miare naszych potrzeb oraz mozliwosci, zapewniajacy wystarczajacy nam poziom komfortu oraz bezpieczenstwo powoli sie materializuje. Nic nie wskazuje na to abysmy mieli sie nie zmiescic w zalozonej kwocie 200 kawalkow, ale tylko my sami wiemy ile pracy, potu, nerwow, siwych wlosow nas to wszytsko kosztuje. Nie kazdy sie do tego nadaje i nie kazdy powinien sie na to porywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po tygodniach czytania wielu mądrości w necie, osiadłam na tym forum, parę dni czytam i TEORETYCZNIE wiem czym się kierować.

Cenie waszą wiedzę i BARDZO POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY

sytuacja jest taka że max co możemy mieć na chałupkę,kupę czy jak wy to zwiecie możemy mieć 200 tys zł

mam plan a wy mówcie czy to ma sens:

TO ZA WŁASNĄ GOTÓWKĘ

kupić działke(już upatrzona-o niej też chętnie bym pogadała), liczę że dam rady, własna koparka i wywrotka. kupić projekt i w tym roku zalać fundamenty media uregulowaći tak zostawić

a za rok za te 200tys zł cała reszta

wymagania moje:

-salon,sypialnia, 2 pokoje dla dzieci, kuchnia, łazienka

-taras za domem,okna z taką kratką w szybie(widać że dopiero zaczynam się uczyć) i bym chciała wannę z połączeniem prysznica, takie 2 w 1(koszt chyba oklo 8tys zł)

moje pomysły:

może nie być garażu, może nie być kominka, zwykły kwadratowy dom, w zabudowie szkieletowej, raczej parterowy(tańszy? chyba nie zawsze)

moja sytuacja i wkład własny:

budową będę się zajmowała sama(mąż zagranicą) mogę kopać rowy ręcznie, kupić busa i wozić materiały, mam duże zniżki po ojcu we wszelkich hurtowniach(ponad 20 lat w budownictwie i wykończeniach) sama mogę też malować, ciągać wszystko, fugować i pewnie dużo więcej jak się zaprę. za darmo drzewo, teraz przygotować,wysuszyć i zostawić do odleżenia, okna za darmo mi wstawią, dach za darmo pokryją(blachodachówka), na pewno jakieś drobniejsze rzeczy również np wykończenie łazienki, ułożenie płytek.

 

dla mnie zostawienie np schodów czy tarasów tylko w betonie bez obłożenia to nie problem, czy dom bez elewacji(mąż chce deski pół okrągłe-imitacja bala)

ja wiem że więcej kasy mieć nie będę a i te 200tys zł będzie na kredyt wiec mówcie czy mam po co działkę kupować

myśle o czymś takim:

-http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/ar-965/d-67-paulinka-wersja-szkieletowa z taką zmianą że było by trzeba dobudować kotłownie(zapewne na ekogroszek) i wtedy być może garaż aby na górze pokoje powiekszyć(pokoje dzieciom)

lub

-http://z500.pl/projekt/z7.html (jak dla mnie mógłby być nawet mniejszy)

 

 

a więc oddaje się po wasz osąd.

z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratka w szybie - chodzi o szprosy? Podrożą okna i trudno myć.

 

Dom jako imitacja bala - bez sensu, nie w tym przedziale cenowym. Obawiam się, że szkielet też komuś bez ciesielskiego zacięcia będzie trudno samemu postawić. A do szkieletu nie może być ekipa z łapanki, muszą być fachowcy. Dom murowany zniesie więcej błędów.

 

Za to w szkelecie lepiej parterówkę bez stropów i schodów niż z użytkowym poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że jakiś odzwe jest

co do ścian zewnętrznych chodziło mi o szalówke (przepraszam za niesprecyzowane opisy) ale to można zrobić później(także z własnego drzewa więc koszt mniejszy) to bym nie liczyła w te 200tys gdyż to by się zrobiło "kiedyś tam"

co do okien, tak chodzi o szprosy(myślałam o tym aby ta "kratka" była w środku szyby)

 

tak jak mówiłam ojciec jest od ponad 20lat budowlańcem w sumie raczej wykańcza niż buduje, ale mam wujka co w stanach stawiał kanadyjki i mówi że to pikuś i wszelkich fachowców miała bym znajomych taty czy wujka wiec zakładam(dobre słowo) że będą to ok fachowcy.

co do projektu paulinki

tak jak pisałam chciałabym powiekszyć góre poprzez dobudowanie garażu i kotłowni(grzanie gazem nie wchodzi w rachubę) uważam że pokoje po 5-6m2 to za mało aby je użytkować, dla tego ta wycena jest niecałkowita jak dla mnie bo tak jak mówię pokoje na górze są chyba za małe(jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu)

ten projekt uważam że mężowi by bardziej pasował bo takie niskie jak ten Z7 to powie że to garaż::mad:

w tym jest problem że ja muszę znaleźć wycenę, obliczyć czy wejdzie na działkę, dowiedzieć się wszystkiego o działce aby on jak przyjedzie mógł tylko kupić i dalej jechać zagranicę...

ciągle nie czuje się przygotowana do tematu budowy czy zakupu działki(działka upatrzona ma rów melioracyjny-temat rzeka jak widzę) a bez pewności że dam rady za taka kasę to nie zgodzę się kupić nawet działki bo jak dla mnie zakup działki będzie drogą już bez powrotu. to była by najgorsza sytuacja aby się spłukać z kasy mieć kawał pola 0zł na koncie i brak odwagi i pomysłu na budowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syla - jeśli chcesz dobudowywać garaż i kotłownię w Paulince, powiększać pokoje na górze, to może warto poszukać jeszcze innych projektów, które od razu spełnią Wasze oczekiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez działkę biegnie rów melioracyjny sprawdź poziom wód gruntowych, co by przy mokrym lecie lub gwałtownych roztopach nie było kłopotów.

Sprawdź też w spółce wodnej czy z tego tytułu nie będziesz ponosić opłat.

Jeśli chodzi o wybór medium do ogrzewania to o ekogroszku zapomnij. Jak już na 100% wybierzesz projekt, to wrzuć go na temat ogrzewania i coś Ci dobierzemy bezobsługowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez działkę biegnie rów melioracyjny sprawdź poziom wód gruntowych, co by przy mokrym lecie lub gwałtownych roztopach nie było kłopotów.

Sprawdź też w spółce wodnej czy z tego tytułu nie będziesz ponosić opłat.

Jeśli chodzi o wybór medium do ogrzewania to o ekogroszku zapomnij. Jak już na 100% wybierzesz projekt, to wrzuć go na temat ogrzewania i coś Ci dobierzemy bezobsługowego.

 

Bardzo trafna uwaga.Chodzi mi o ekogroszek .Są inne intratne źródła energii z czym się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syla - jeśli chcesz dobudowywać garaż i kotłownię w Paulince, powiększać pokoje na górze, to może warto poszukać jeszcze innych projektów, które od razu spełnią Wasze oczekiwania.

 

To może łaskawie jej wskaż by dziewczyna nie latała na próżno po sieci.WSKAŻ!!!

żet z kropką.To tak dla równowagi naszego pojęcia.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy(już staliście mi się bliscy:P)

widziałam Z7 gdy dach ma 35stopni a nie jak w projekcie 20 czy22 stopnie, myślę że mój pan mąż by to zaakceptował.

co do ogrzewania, oglądając działke już widzę że gazu tu szybko nie będzie poza tym ogrzewanie gazowe to chyba najdroższe. mówiłam o ekogroszku to wydał mi się najtańszy z racji że wszyscy to mają. w okolicy mego mieszkania teraz to ludzie wiem że przerabiają wszelkie opałowe piece na ekogroszek.

ja całe życie latałam do piwnicy podrzucić do pieca(drzewo, węgiel) i nie mam jakiejś traumy z dzieciństwa z tego powodu. ale z tego co się orientuje to takie rozwiązanie już nie jest dozwolone.

przez moment tchnięta rozwiązaniami jakie widziałam w Niemczech myślałam o grzejnikach prądowych+ kominek który codziennie byłby palony (przez 10lat rodzice ugrzewają kominkiem cały dom około 70-80m2 i jest ok-oczywiście jak się pali;))

jestem załamana obowiązkami jakie MNIE czekają...

co do rowu...dzieli działkę w odległości od drogi w jakiejś 2/3działki a za rowem wiadomo 1/3działki działka 21mX47m lub 27mX47m) działki w okolicy są za metr 180-200zł a ta widocznie z racji tego rowu kosztuje 60zł za metr.

wybieram się do gminy w poniedziałek aby dowiedzieć się szczegółów o tym rowie.

dziękuje za wszystko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy(już staliście mi się bliscy:P)

 

co do ogrzewania, oglądając działke już widzę że gazu tu szybko nie będzie poza tym ogrzewanie gazowe to chyba najdroższe. mówiłam o ekogroszku to wydał mi się najtańszy z racji że wszyscy to mają. w okolicy mego mieszkania teraz to ludzie wiem że przerabiają wszelkie opałowe piece na ekogroszek.

ja całe życie latałam do piwnicy podrzucić do pieca(drzewo, węgiel) i nie mam jakiejś traumy z dzieciństwa z tego powodu. ale z tego co się orientuje to takie rozwiązanie już nie jest dozwolone.

przez moment tchnięta rozwiązaniami jakie widziałam w Niemczech myślałam o grzejnikach prądowych+ kominek który codziennie byłby palony (przez 10lat rodzice ugrzewają kominkiem cały dom około 70-80m2 i jest ok-oczywiście jak się pali;))

jestem załamana obowiązkami jakie MNIE czekają...

co do rowu...dzieli działkę w odległości od drogi w jakiejś 2/3działki a za rowem wiadomo 1/3działki działka 21mX47m lub 27mX47m) działki w okolicy są za metr 180-200zł a ta widocznie z racji tego rowu kosztuje 60zł za metr.

wybieram się do gminy w poniedziałek aby dowiedzieć się szczegółów o tym rowie.

dziękuje za wszystko

pozdrawiam

Nowy dom, szkieletowy i ekogroszek? Nie oglądaj się na sąsiadów, poczytaj na FM w tematach o ogrzewaniu.

Zapytaj sąsiadów jaki jest poziom wody gruntowej, sprawdź na mapie geodezyjnej czy działka w stosunku do nich nie jest położona niżej.

Jak głęboki jest rów melioracyjny? Jeżeli obecnie jest w nim woda, a zima przecież była bezśnieżna i ostatnio niewiele padało, to raczej sobie daruj zakup.

Czy przez działkę przebiegają dreny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam na działce jak od 5dni padało. cały rów ma z pol metra głebokości i można go przeskoczyć a wody było ciut ciut. działka względem drogi jest niższa o jakies 30cm a stojac przy rowie to do drogi jest do metra różnicy i za rowem tak samo, łagodnie z obu stron spada w stronę rowu działka jest aktualnie sucha i widze że jedną z działek ktoś zaczął nawozić i podnosić(naszczeście piach a nie jakiś gruz) tak czy siak są dwie działki więc można wybierać.

mam mapki jakieś (dostałam od biura nieruchomości) na których nie ma nic zaznaczone oprócz tego rowu.

102_2023.jpg102_2024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...