Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

panowie sytuacja jest jeszcze inna.

działka jest wydzielona w mapach gminnych(dostałam mapę poglądową) ma swój numer ale czy to na geoportalu czy w księgach wieczystych istnieje ona ciągle jako jedna duża(ponad 5000m2) a w niej są 4 działki.

po prostu po zakupie zakładamy księgę wieczystą i ta działka jest od początku nasza. sprawdziłam droga dojazdowa jest gminna a droga wewnętrzna będzie nam w akcie notarialnym przydzielona do naszego urzytkowania.

wody, scieków nie ma, będą więc studnie.

elektrownia prąd zdeklarowała się dociągnąć ja pokryje koszt skrzynki

właściciele zeszli z ceny dla mnie bardzo atrakcyjnej. koszty które nam podał pan z biura nieruchomości są realne, 2,500zł wszelkich opłat(ksiegi wieczyste,wynagrodzenie notariusza i podatku, do tego podatek 2% i inne rzeczy) do tego dla biura 3000zł

razem koszt zakupu działki i wszelkie kosztu około 65,500zł wyniesie wszytsko.

dałam sobie czas do poniedziałku aby to wszystko przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da domek... 66,66m2. :p

Co masz na myśli pisząc "wyposażenie"?

Skoro to Twoi znajomi, to pewnie byłaś (byłeś) w tym domu. Wszystko pasuje? Pokoje nie za małe, układ. Budowali sami, czy z ekipą?

Pytań jest mnóstwo.... zaczynając od tego dlaczego akurat za 150k, a nie 160?

Osobiście mając działkę i mając wybór: dom, czy mieszkanie- zdecydowanie wybierałbym dom(domek), choćby dlatego, że ceny mieszkań są wygórowane.

Nawet gdyby miał to być domek o powierzchni M3 i tak taniej wyjdzie niż to M. I będzie to dom(ek), nie M w bloku.

Pomijam tytułowy "dom".

Odpowiadając na powyższe pytania:

-domek (jak już ustaliliśmy wyżej nie godzi się nazywać domem czegoś poniżej 200 m2 :p) ma 80 m2 powierzchni

-pisząc wyposażenie, mam na myśli łazienkę i meble kuchenne z AGD

-są to znajomi i byłam w ich domku kilkakrotnie i po obejrzeniu ich domku zmotywowało mnie to do budowy swojego

-czy wszystko pasuje i czy pokoje nie za małe, to sprawa względna i zależy od indywidualnej oceny. Wg mnie ten domek w środku wygląda jak ładne, duże M-4 w bloku. A do tego ma przynależny duży ogród z tarasem.

-budowali sami i z ekipą. Mieli ekipę do stanu surowego zamkniętego i z tego co wiem, to wcale nie tanią, ale za to rzetelną. Wykończeniówkę robili sami. materiały oczywiście nie z wyższej półki, a raczej z niższej, np. blachodachówka zamiast dachówki ceramicznej.

ale i tak wolę ich domek jako alternatywę do mieszkania w bloku w mieście :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyżek35 - odkopałaś stary post, nie bardzo już pamiętam o co tam chodziło. Z kontekstu wnoszę, że o dom(ek) za 150k?

80m2 wychodzi po 1875.m2. Pomyliłem się o 13m2(jeden pokój mniej). Łazienki nie wliczałbym do wyposażenia, żeby używać musisz ją skończyć w jakimś (tutaj) rozsądnym koszcie. Kuchnia z AGD- piekarnik, płyta, zmywarka, mikrofala, zlew, szafki- opcji dużo- może być za 5tys. może być za 15, czyli 10% kosztów domu. To jest (jak piszesz o wielkości pokoi) "sprawa względna", ale odniesie się do całości inwestycji. Można zaszaleć i... popłynąć finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w niejednym biurze na taka kwotę wymieniają swoje usługi.

To jest opłata stała 3tys zł za zakup domu czy dZiałki poniżej 100000zł

Już nie ma powrotu, podpisałam papiery na działkę jesteśmy zdecydowani dałam sobie czas do poniedziałku aby z ta myślą się oswoić.

 

To nieźle się wyceniają. Ja kilka razy podpisywałam umowy z pośrednikami i maksymalna opłata to 3 % wartości nieruchomości, łatwo policzyć że 3 tys z transakcji poniżej 100 tys to trochę więcej.

 

Działka? + Domek = 200 tys zł ? Na pewno nie w mieści na pewno nie duży , na pewno nie urządzony ..

 

Szkoda nawet komentować :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek się zaczął w 2006, więc może by zmienić jego tytuł, czy da się wybudować dom za 280 tysięcy?

Ile zarabialiście osiem lat temu, a ile dzisiaj? Ile kosztowały wtedy materiały i robocizna?

Być może w 2006 roku dałoby się, ale teraz mamy 2014 i się raczej nie da. Tak myślę.

 

Wtedy na pewno bylo nieco mniej wyboru i kwestia kosztow ogrzewania i sposobu grzania nie byla tak istotna jak teraz, co nie zmienia faktu, iz nadal dzis stawiane sa domy w tej kwocie.

 

Akurat lata 2006-2007 to szczyt gorki na ryynku budwlanym i sa materialy, ktorych cena od tamtej pory nie drgnela, a jesli wiekszosc prac wykonuje sie samemu to kwestia kosztow robocizny nie ma znaczenia.

 

Ja mam budzet 120 tys na 95m2, wszystko oprocz dachu samemu, dom blisko standardu pasywnego, zarzadzanie ogrzewaniem, zasilaniem, brama, itd zdalnie, jak pojdzie zobaczymy, ale poniewaz juz ponad polowa materialow jest zakupiona i bedzie to moja druga budowa to nie spodziewam sie jego zbytniego przekroczenia.

 

Poza tym maly, prosty dom to malo okazji do przeplacenia, dla przykladu sciana z Izodomu to 3-5 dni roboty w 2 osoby, czyli po tygodniu mamy super szczelna sciane juz zaizolowana !!

 

Wszystkie okna i drzwi zewnetrzne beda automatycznie w warstwie ocieplenia, trudno w tej technologi sie tez narobic, bloczki sa lekkie i tylko podczas zalewania jest troche fizycznej roboty.

 

Wykonanie jakichkolwiek instalacji od wewnatrz jest banalne, nie ma praktycznie przerw technologicznych, zadnych szalunkow, itd. Jak sobie przypomne ile czasu poszlo na pierdoly typu wieniec, belki, nadproza przy budowie obecnego domu to do dzis mnie trzesie na sama mysl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek się zaczął w 2006, więc może by zmienić jego tytuł, czy da się wybudować dom za 280 tysięcy?

Ile zarabialiście osiem lat temu, a ile dzisiaj? Ile kosztowały wtedy materiały i robocizna?

Być może w 2006 roku dałoby się, ale teraz mamy 2014 i się raczej nie da. Tak myślę.

 

Godny uwagi post osoby, która zarejestrowała się "5 minut" temu. Tu są realne osoby, które w tej cenie niedawno(2013) wybudowały w takiej kwocie.

Jak poszukasz, to jest wątek o domach do 300k. A my tu sobie od lat... "bijemy pianę". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać jako przesłanie ,wypowiedź Toli w jednym z wątków.Bardzo wzruszające ale jakie cudowne.Pasuje mi tu jak ulał ,choćby dlatego,że brzmi bardzo dojrzale.

Tola wielki ukłon w Twoją stronę za te piękne słowa.

 

Hakuna Matata to wątek o nowo budowanym domu, o odbudowie nadziei i marzeń.

O przyjaźniach, wrażliwości, o sile, determinacji.

To wątek o tym, że budowa domu to nie tylko zwykła "budowlanka"....to o wiele, wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać jako przesłanie ,wypowiedź Toli w jednym z wątków.Bardzo wzruszające ale jakie cudowne.Pasuje mi tu jak ulał ,choćby dlatego,że brzmi bardzo dojrzale.

Tola wielki ukłon w Twoją stronę za te piękne słowa.

 

I właśnie o to chodzi.

Dom to miejsce w którym moje dzieci bedą rosły. To z tym domem bedą miały tak zwane wspomnienia z dzieciństwa. W tym domu obejdziemy dzieci komunię święta. To z tego domu bedą wychodzić aby z kimś się związać...

I my. Właśnie w tym domu będziemy obchodzić 30ste...40...50...60te i kolejne urodziny. To w tym domu na emeryturze będę siedzieć z mężem planując wolny dzień to po tym domu bedą biegać wnukii aż w końcu wyniosą mnie z tego domu w trumnie...

Dom to ostoją. Stały, pewny punkt do którego zawsze można wrócić.

Jako młode małżeństwo po prostu tego potrzebujemy. Już masę wysiłku wlozylismy aby go mieć...2lata rozłąki aby mieć zdolność kredytową i oszczędności. I tak sobie myślę że skoro do tej pory daliśmy radę to i dalej sobie poradzimy. Uda się! Musi się udać postawić dom za 200tys zł (dla nas kasa kosmiczna)

Ponoć jak się chce to wszystko się uda. No a mi mężowi i dzieciom się bardzo chce;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...