Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja do samego kominka nic nie mam , bo będę miał. Syla135 chce jednak w nim palić na okrągło i w tym kontekście pisałem o "kotłowni w salonie".Znajomy wyszedł z założenia, że taniej będzie grzanie co i cwu kominkiem... Lato 30*C w cieniu, a tu kominek trzeba rozpalić ,żeby mieć ciepłą wodę... załamka..
Też uważam, że ogrzewanie całoroczne domu to powiedzmy średni pomysł. Ha ha, no tak, palenie w kominku latem żeby ogrzać wodę to już hardcore :D. Tutaj już konieczne będą te wszędzie polecane super solary lub ogrzewacz pojemnościowy (bojler). Dla mnie kominek ma spełniać funkcję romatyczno- ozdobną z możliwością dogrzewania w awaryjnych sytuacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przy inwestycji w prąd zostaje Ci 12tys.zł w kieszeni w porównaniu do ekogroszka,węgla czy miału.

W tym temacie zielony ogród podajże ogrzewa prądem i nie ma jakoś specjalnie ocieplonego domu,nie wiem czy nie ma nawet ściany 1W.

Po prostu mały dom jaki można zbudować do 200tys.zł bez hipe izolacji będzie potrzebował mało energii do ogrzania,chcąc mieć niższe rachunki to z części kasy tej co została z węgla (12tys.zł) przeznaczamy na dodatkową izolację i cieszymy się ogrzewaniem bezobsługowym i niskimi rachunkami.

Trza myśleć...

Poza tym,nikt Ci dzisiaj nie odbierze domu z mniejszym wspólczynnikiem przenikania ciepła przez ściany niż 0,28 a to znaczy 12cm styropianu a dodatkowe 8 czy 10cm styro to koszt ok.2-2,5tys.zł czyli dalej mamy ok.10tys.zł do przodu z tytułu rezygnacji z węgla.

Teraz widzisz,gdzie węgiel jest droższy od prądu ?

 

Ale dlaczego liczysz tylko koszt dodatkowego ocieplenia na ściany. Przecież to nie wszytko. Trzeba dać więcej również na strop i zrobić płytę fundamentową. Więc nie pisz, że to tylko 2tyś. dodatkowego kosztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego liczysz tylko koszt dodatkowego ocieplenia na ściany. Przecież to nie wszytko. Trzeba dać więcej również na strop i zrobić płytę fundamentową. Więc nie pisz, że to tylko 2tyś. dodatkowego kosztu.

 

Dla niektórych prąd to "najtańsze" źródło grzania i nie pogadasz :)

Współczuje tym, którzy to poczytają i uwierzą.

 

Widzę prąd - widzę drogość :)

Widzę węgiel - widzę ciemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał gaz ziemny, myślałbym o gazie, ale nie mam i raczej nie będę miał w najbliższym czasie.

Zostaje jak coś gaz z butli, tylko wtedy trzeba pomyśleć o własnej butli (koszt ok. 5500zł),żeby być niezależnym od dostawcy i kupować gdzie taniej.

 

gaz i niezależność:lol2::lol2::lol2: w ostatnich dniach to brzmi jak dowcip:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał gaz ziemny, myślałbym o gazie, ale nie mam i raczej nie będę miał w najbliższym czasie.

Zostaje jak coś gaz z butli, tylko wtedy trzeba pomyśleć o własnej butli (koszt ok. 5500zł),żeby być niezależnym od dostawcy i kupować gdzie taniej.

 

gdyby u mnie był gaz, to wybrałbym prąd, bo 1 kWh z prądu wychodzi w tej chwili porównywalnie jeśli nie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby u mnie był gaz, to wybrałbym prąd, bo 1 kWh z prądu wychodzi w tej chwili porównywalnie jeśli nie taniej

 

Podaj jakieś wiarygodne źródło informacji, które potwierdzi Twoją tezę.

Rozumiem, że jak piszesz ogrzewanie prądem to myślisz o pompie ciepła ?

 

Jak skomentujesz w takim razie to ?

 

http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/abc_techniki_grzewczej/od_k_do_j/koszty_ogrzewania.html

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś wiarygodne źródło informacji, które potwierdzi Twoją tezę.

Rozumiem, że jak piszesz ogrzewanie prądem to myślisz o pompie ciepła ?

 

Jak skomentujesz w takim razie to ?

 

http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/abc_techniki_grzewczej/od_k_do_j/koszty_ogrzewania.html

 

nie, myślę o prądzie w taniej taryfie w Tauronie na Śląsku. 1 kWh z opłatą dystrybucyjną i jakościową kosztuje w tej chwili 0,24xxx zł (nie pamiętam dokładnie, można sprawdzić na stronie Tauron). 1 kWh z gazu wynosi około 0,21-0,26 zł BEZ OPŁAT STAŁYCH. przy prądzie te opłaty mi odpadają, a koszt instalacji - kocioł + bojler zamknie się w 3000 zł, albo mniej jeśli zrobię baniak + grzałka + pompka + prosty sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj linki to Taurona Energia i Dystrybucja:

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-ekoogrzewanie/Strony/produkt-eko-ogrzewanie-gorny-slask.aspx

http://www.tauron-dystrybucja.pl/pl/dla_domu/strefa_klienta/change/taryfa-g11/g11-gorny_slask

 

w Polsce panuje demonizowanie prądu. W Duonie co niektórzy załapali się na 1 kWh za 22 gr, z tego co można przeczytać w wątku o ogrzewaniu elektrycznym - czyli jeszcze mniej niż w tej nowej taryfie Tauron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko podajecie ceny dla prądu w nocnej taryfie, gazu używam kiedy chcę :)

 

żeby średnio 1 kWh z dwóch taryf zrównała się z ceną 1 kWh w jednej taryfie, wystarczy, że zużyjesz w tańszej taryfie 25-35% (zależy od dostawcy i regionu). większość ustawia na noc zmywarkę i pralkę. a jeśli chodzi o ogrzewanie to zbiornik buforowy lub podłogówka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko podajecie ceny dla prądu w nocnej taryfie, gazu używam kiedy chcę :)

 

no i słusznie.. ale skoro tak piszesz to znaczy że nie rozumiesz jednej rzeczy:

- zauważ że ci którzy grzeją prądem (nie tylko PC) też używają ciepłej wody i ogrzewania kiedy chcą.. po prostu grzeją np. 200litrów do 70-80* C w nocnej taryfie. potem do CWU puszczają to przez zawór trójdrożny mieszający (żeby sie nie poparzyć) kiedy chcą, a podłogówkę wodną podobnie w obiegu zamkniętym (w podłogówkę wodną wpuszcza się też niskotemperaturowo -35*C to max).. więc taki bufor izolowany 200-300 litrów grzeją tylko w tanocnej taryfie (która też jest od 13-15 w dzień - w sam raz na "doładowanie")..

reszta to prąd bytowy, zakładam że gazem nie napędzasz TV czy nie świecisz lampami gazowymi w domu więc to pomijamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ten co marzy o chałupie za 200 tyś.musi sprostać najpierw wyzwaniom o wyższej skali trudności.

 

Dokładnie :) Podstawa to znaleźć dobry, tani projekt w budowie. Warto chyba przeanalizować zestawienia materiałowe dla różnych projektów, gdyż przy domkach o podobnym metrażu, czasami różnice w ilości materiałów są spore. Kosztorysy podawane na stronach są często nieaktualne i zaniżone lub wzięte ceny z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dzięki Niktoś za linki, w pierwszym znalazłem piękne wyliczenia kosztów ogrzewania i cwu dla mojego domu. Kolega podał wszystko jak na tacy, zapotrzebowanie na ciepło mamy prawie identyczne. Co do Twojej fotki domu, szkoda że robiłeś ją w nocy. Jeżeli jest to Twój dom, a nie są sąsiada powiedzmy :p to weranda jest rewelacyjna. Lubię takie ustrojstwa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Nigdy nie zrozumiem chyba dlaczego tak demonizujecie ten wegiel :)

 

Bo mamy bardzo pro-ekologiczne społeczeństwo ;) Lepiej niech się smrodzi pod elektrownią niż na własnym podwórku. No i dochodzi jeszcze oszczędność pracy... przy szuflowaniu, oszczędzone metry na kotłownię, itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...