Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sorry Artek ale jak czytam Twoje posty to glownie widze cos w ten desen :p

dom z forum nie dla idiotów...

dom bez forum dla idiotów...

 

Chociaż zauważyłem,że w ostatnim czasie forum w postaci "naczelnych dowódców" foruma pomaga robić idiotów z inwestorów za kilka srebrników dodatkowo na koncie...

Dlatego sens pierwszych sentencji jest w czasie przeszłym i sądzę,że nie będzie już w czasie teraźniejszym ze względu na zobowiązania wobec płacących srebrniki...

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze podlogowki wszyscy teraz robia sami a grzejniki wieszaja tylko fachowcy... Wydaje sie mi, ze juz wystarczajaco nagdybalismy. Ile podlogowka kosztuje to wiem, bo zaplacilem za owa. Teraz moze ktos sie wypowie jaki jest rzeczywisty koszt instalacji CO na grzejnikach?

Czy nie mając narzędzi zrobisz podłaczenia do grzejników- jakieś zaciskarki, palnik, itp. - zależy jaka instalacja.Te narzędzia kosztują.

Rurę podłogówki sam rozłożysz i podłączysz do rozdzielacza 1 kluczem.

Masz podłogówkę- weź np. salon(musisz wiedzieć ile mocy potrzebujesz) i policz ile wydałeś na rury, cenę rozdzielacza podziel przez ilość sekcji i zsumuj.

Mając moc salonu dobierz moc grzejników i do tego osprzęt. Potem porównaj koszt i napisz, co sam zrobisz- grzejniki, czy podłogówkę(koszt fachowca). Pamiętaj, że często hydraulik bierze "od punktu", czyli np. 10 grzejników x ...zł.

Upraszczam celowo instalację tylko do rozdzielacza. Przy piecu robota będzie... porównywalna.

 

Mam nadzieję, że Twoja podłogówka to nie w stylu "damy rurkę co 15cm i będzie pan zadowolony" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Wkleiłem przykład skrajny, by wylać kubeł zimnej wody na gorące głowy, którym się wydaje, że jak zbudują dom bez RECU, WM, GWC, PW, PC, SRUTUTU, poczwórnych szyb, potrójnych posadzek, popiątnych izolacji, to po prostu umrą!

[...]

 

ROTFL, racja :). Inna sprawa, że wiele instalacji, które na forum są wręcz obowiązkowe, w prawdziwym świecie wciąż są spotykane rzadko. Np. reku (które akurat sobie sprawiłem) to ciągle egzotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET - podłogówka pewnie łatwiejsza do wykonania sposobem gospodarczym, ale zakładając wykonywanie instalacji za pomocą fachowców, podłogówka w całym domu wyjdzie kilka tys drożej. Tak przynajmniej wynika z moich potyczek z hydraulikami. Nie jest to różnica powalająca, ale jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET - podłogówka pewnie łatwiejsza do wykonania sposobem gospodarczym, ale zakładając wykonywanie instalacji za pomocą fachowców, podłogówka w całym domu wyjdzie kilka tys drożej. Tak przynajmniej wynika z moich potyczek z hydraulikami. Nie jest to różnica powalająca, ale jest.

 

Tak, ale w tym wątku zakłada się, że im więcej prac inwestor wykona sam, tym większa szansa zmieścić się w zakładanym budżecie. A podłogówka sprzyja samodzielnemu wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba liczycie system grzejnikowy z najtańszymi grzejnikami, które potem trzeba gdzieś ukrywać, bo ładne nie są? Bo czasem jeden ładny grzejnik może kosztować tyle co 1/3 podłogówki :)

 

http://grzejnikipanelowe.pl/p/2013/11/purmo-c33-600x900-compact-tani-grzejnik-4-3685740041.jpg

vs

http://www.info-ogrzewanie.pl/p/o/Grzejnik_Moon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób wyliczania robocizny przez fachowców jest dla mnie... hmmm dziwny. Kiedyś kręcili stalowe rury, gwintowali- cena za ciężką robotę- ok. Potem plasticzki lub miedź i cena szybowała w górę, bo "nowoczesna "technologia.

Choć gdybym sam był takim hydraulikiem też może dawałbym ceny "z czapy", bo można więcej zarobić, niby obniżając stawkę ;)

Elfir- oczywiście, że prędzej ktoś kupi zwykły grzejnik, niż pokazane przez Ciebie dzieło- to nie ten wątek. Standardowo grzejnik wisi pod oknem, za firaną, więc i tak jest "schowany". Zresztą każdy jest przyzwyczajony do ich widoku, bo są używane wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet, ale lepsze jest wrogiem dobrego. Dzisiaj oprócz grzejnika/drabinki w łazience nie wyobrażam sobie grzejników pod oknami, na których firanki nie wiszą. Masz rolety rzymskie, rolety zwykłe, żaluzje.... do podłogi to jakoś nie sięga. Za tym tak niby popularnymi grzejnikami ludzie kleją folie na taśmach styro, muszą je zdejmować do remontu, w końcu co byś nie robił zbiera się tam kurz. Jedyny powód gdy zrozumiem montaż grzejników to obawy o parkiet, wymierne oszczędności na buforze przy grzaniu węglem lub moment gdy mamy te grzejniki w super promocji lub z odzysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi- pełna zgoda, ale gdzie nawet w nowym bloku znajdziesz podłogówkę? Tam królują grzejniki. Upierdliwości z nimi jest trochę, nie przeczę, ale nie ma co demonizować. Z odzysku jedynie, co można wykorzystać to żeliwniaki, bo włożenie używanego blaszaka, to proszenie się o kłopoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka taniej i szybciej? Oj chyba nie:)

Zreszta podłogówka ma wiele wad np. duza bezwładnośc..czyli sterowalność a co za tym idzie przy uzytkowaniu cięzko to wysterowac w stosunku do potrzeb..potrzebujemy oszczedzac-zakrecamu...potrzebujemy nagrzac- długo czekamy..archaizm..po drugie nie mozna desek na legarach dać,kilometry rurek..no i podobno niewskazane na niektóre choroby ale to nie jest takie oczywiste...

Przeciez wazne zeby było ciepło i niezbyt drogo..grzejniczki na scianie to nie obraz Modiglianiego który ma prowadzić do omdlenia,grzejnik to element wyposazenia jak wycieraczka ,dach czy szczoteczka do zebów ,to sie nie ma podobać tylko normalnie spełnaic funkcje,problem w tym ze dla wielu dom nie jest tylko do mieszkania ale takze do podziwiania:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka taniej i szybciej? Oj chyba nie:)

Zreszta podłogówka ma wiele wad np. duza bezwładnośc..czyli sterowalność a co za tym idzie przy uzytkowaniu cięzko to wysterowac w stosunku do potrzeb..potrzebujemy oszczedzac-zakrecamu...potrzebujemy nagrzac- długo czekamy..archaizm..po drugie nie mozna desek na legarach dać,kilometry rurek..no i podobno niewskazane na niektóre choroby ale to nie jest takie oczywiste...

Przeciez wazne zeby było ciepło i niezbyt drogo..grzejniczki na scianie to nie obraz Modiglianiego który ma prowadzić do omdlenia,grzejnik to element wyposazenia jak wycieraczka ,dach czy szczoteczka do zebów ,to sie nie ma podobać tylko normalnie spełnaic funkcje,problem w tym ze dla wielu dom nie jest tylko do mieszkania ale takze do podziwiania:no:

No popatrz, a ja głupi zamontowałem na każdej pętli podobny potencjometr jaki widzisz na grzejniku. W kotłowni regulowałem tym może dwie zimy temu, a ubiegłej skręciłem w dół odrobinę tylko wiatrołap. Mam ciepło i nie było drogo, a podziwiać grzejników już nie muszę. Ba, nawet nie musze tak jak w mieszkaniu zastanawiać się czy zastawienie ich biurkiem czy szafką nie spowoduje zawirowań w grzaniu. Nie prowadzi mnie to też do omdlenia bo juz nie mam tego wyposażenia. Nie jest po prostu mi potrzebne. Bezwładnościami, akumulacjami przejmowałem się gdy planowałem pętle i grubości posadzek. Teraz jestem zadowolonym użytkownikiem. Nie ma co dorabiać do tego ideologii o szkodliwościach i braku sterowalności. Po prostu plusów jest więcej niż minusów.

Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir jeśli pozwolisz........... to do czego ma służyć ten watek tak już bardzo niemerytoryczny?By compi prawił morały o zasadności stosowania potencjometrów na kalafiorach?By podłogówce fronta 247 dać upust?Dodając do tego dezetowatego używanego blaszaka jest prawie komlet nie na temat.

Zaiste o tem prawim

 

Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć?

Te marzenia to w końcu środek-serce domu czy jego konstrukcja zew.???

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuś ogarnij się! Bo co nowy Twój występ na forum tym bardziej żenująco się robi. Przeczytaj wpisy na temat podłogówki i odpowiedz co tam znajdziesz w mianowniku większości wypowiedzi? Że jest tańsza! A więc porady są jak najbardziej właściwe w wątku gdzie inwestorzy szukają tańszych rozwiązań, tym bardziej gdy jest jeszcze taniej w wykonaniu własnoręcznym. Czego w tym nie pojmujesz zaiste nie wiem. Zagadkowa Niedziela nam się szykuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...