Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Tutaj możesz podzielić się doświadczeniami w budowaniu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225559-projekt-TALIA-MA%C5%81A-pracownia-ARCHIPORTAL&highlight=talia

 

Przy takim układzie kotłowni nie sądzę, by kocioł na paliwo stałe był dobrym wyborem - nie ma wejscia z zewnątrz.

PC chyba tylko powietrzna, inna będzie przerostem formy nad treścią.

Mozesz spróbowac kominek + gaz ze zbiornika.

Przy dwustronnym wkładzie kominkowym drewno mozna byłoby dokładac od strony kotłowni i nie miałbyś kotłowni w salonie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przy dwustronnym wkładzie kominkowym drewno mozna byłoby dokładac od strony kotłowni i nie miałbyś kotłowni w salonie.

 

O o czymś takim nie słyszałem. Na pewno nie chciał bym robić kotłowni w salonie, ale jeśli kominek można by "obsługiwać" z pomieszczenia gospodarczego + ogrzewanie elektryczne - warte do przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie piszę o tym, by garaż nie był nierozłączną częscią konstrukcyjną budynku. Osobna konstrukcja ale dostawiona (w końcu konstrukcyjny garaż też zajmuje miejsce na działce i też trzeba brac pod uwagę odległości od granic), do budynku i z nim połączona przejściem. Cos jak wiata, tylko ze ścianami i drzwiami garażowymi. To jest ułamek ceny murowanego garażu. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zakupilem projekt kornel energo, dom wydaje sie prosty, stan surowy zamkniety mam wyceniony na ok 100 tys brutto, reszte mam zamiar zrobic sam, chcialbym zamknac sie w magicznych 200 tys, jednak biore awaryjnie margines 30 tys.

 

Niefortunne ustawienie drzwi przesuwnych za stołem- kto tamtędy wyjdzie? no i te drzwi przesuwne- 2 szt. to może być 10% budżetu. Zastanawia mnie też , czy nie za dużo zbytku przez umieszczenie drzwi na taras w każdej sypialni.

Ale poza tymi uwagami projekt fajny do taniego budowania: 1 komin, instalacje zgrupowane i blisko siebie, układ funkcjonalny, brak ścian nośnych w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to u mnie można powiedzieć rozpoczęła się przygoda z budową domu. Od 3 dni jestem właścicielem działki budowlanej i już pierwsze coś idzie do przodu. Byłem już załatwiać podłączenie wody i energii elektrycznej. Złożyłem wniosek o wydanie mapki która później potrzebna do zgłoszenia budowy ogrodzenia. U geodety zamówiłem mapki do celów projektowych. Na ogrodzenie - słupki będę miał za free - koszt farby, piasek, żwir tylko koszt transportu, skrzynka elektryczna budowlana " za flaszkę", bloczki na fundament załatwione za bardzo dobrą cenę, jak by tak dalej szło to z 200 tys jeszcze sporo zostanie :D, ale niestety tak nie będzie i trzeba będzie głęboko sięgać do kieszeni. Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki za wszystkich

ja też jestem jedną z tych co ma zamiar za 200tys postawić i zamieszkać w takim domu. mam już projekt ale nie umiem wstawić zdjęć:(

 

Mamy taki specjalny wątek w którym tego uczymy :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51245-Jak-doda%C4%87-zdj%C4%99cia-%C5%BCeby-by%C5%82y-widoczne-na-forum

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197051-Jak-umie%C5%9Bci%C4%87-zdj%C4%99cie-na-forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bycmoze dołącze do grona szczesliwie-nieszczesliwie budujacyhc

natomiast mam pytanie o nadbudowę poddasza uzytkowego

zastanawiam się nad kupnem domu ktory jest wybudowany do poziomu stropu

jakbym kupila to czekaloby mnie zrobienie poddasza uzytkowego, dachu itd

podpiwedzcie z jakim kosztem trzeba sie liczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu odpada nie znam sie

poszukam firmy jak zdecyduje sie na kupno tego domu

poki co musze sobie zrobic rachunek sumienia zeby wiedziec z jakimi ksoztami mam sie liczyc

wlascicel tego domu chce go sprzedac na etapie stropu musze wiedziec ile mnie bedzie reszta kosztowac oraz jakie materiely i sposoby budowy wybrac

 

dom ma w podstawie ok 1000x1000 dach ma byc 2x dwuspadowy (nie iwem jak to fachowo wytlumaczyc ale ma byc 2 spadowy nad czesicia z pokojami oraz d spadowy mniejszy nad schodami ) prtotyp projektu to dom w rododendronach czy jakos tak ale zmodyfikowany

nie wiem jakie materialy najlepsze jakie na moją kieszen albo jakie musza byc odpoweidnie do tego co juz stoi? kompletnie sie nie znam

tyle juz jest i co dalej

Kopia DSC_0235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bycmoze dołącze do grona szczesliwie-nieszczesliwie budujacyhc

natomiast mam pytanie o nadbudowę poddasza uzytkowego

zastanawiam się nad kupnem domu ktory jest wybudowany do poziomu stropu

jakbym kupila to czekaloby mnie zrobienie poddasza uzytkowego, dachu itd

podpiwedzcie z jakim kosztem trzeba sie liczyc?

Witaj!

Sprzedający ma projekt i dziennik budowy i w nich powinny być zmiany zawarte. Zakładam, że nie jest to samowola budowlana. Na zdjęciu widać wystające pręty, więc powyżej stropu będzie jeszcze ścianka kolankowa i na niej dach, czyli więźba tradycyjna. Jeśli to "dom w rododendronach" to tanie zrobienie poddasza nie będzie. Do tego 3 kominy, których pewnie jeszcze nie ma, więc kolejne koszty. Lukarny i balkony też podrażają budowę. Pokrycie dachu też będzie miało znaczenie w kosztach. Ile wyniesie tu dokładnie nie policzymy. Sama robocizna jest różna w regionach kraju, materiały mogą być w podobnych cenach.

Poza tym kwestia ceny tego, co już wybudowane, też będzie miała znaczenie przy zakupie- sprzedający może sobie słono wycenić ten stan budynku, mimo, że to może 1/3 budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezet dzieki za odpowiedz w projekcie jest zmieniony dach na dwuspadowy z oknami w dachu zamiast lukarn i sa zlikwidowane chyba wszytkie balkony :/

nie ma okien tarasowych a zamiast garazu jest wielkosici polowy garazu zrobiona kotłownia.

kominy sa do stropu zrobione

w projekcie wyczytalam ze dach ma byc taki:

80% 39st

Blachodachówka

łaty - kontrałaty

papa

deskowanie

pustka powietrzna

foila

welna 20cm

folia

plyta g/k

 

czy z tej czerwonej cegly i z takim dachem da sie zrobic energooszczedny dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja juz odpuszczam. Piszesz w dwóch wątkach, pod ten podpięłaś się zupełnie bez sensu, bo za 200 tys domu nie wybudujesz. Nie wiesz czym się różni powierzchnia użytkowa od całkowitej i zamierzasz budować dom energooszczędny ? Chyba boję się twojej definicji domu energooszczędnego.

Naprawdę nie chcę być złośliwa, ale nie traktuj tego forum jak google. Jesli coś ci podpowiadamy to spróbuj coś na ten temat poczytać w necie. Czerwona cegła - nawet nie wiesz z czego jest dom budowany a pisałam ci chyba 5 razy że wszystko jest w dokumentach. Moja rada - umów się z właścicielem, wypytaj o wszystko, poproś o dokumenty i wtedy zadawaj pytania na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę racji w tym co powyżej jest.. to dom z porothermu a nie czerwonej cegły..

wszystko to kwestia ceny - ile za to chce szprzedający, lokalizacja, działka, jakie w projekcie jest ogrzewanie, jakie ma być ocieplenie, okna, czy jest taras wylewany z posadzką itp. ciężko jednoznacznie cokolwiek powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...