Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja bym rozwazyła wystąpienie o odstępstwo od planów i zgodę na przystawienie budynku o 1,5 m od granicy północnej.

Po co ci dom z oknami od ulicy i od północy? Ciemna nora i zero prywatności?

 

Czy masz już MPZP?

 

Dla mojej działki nie ma MPZP, muszę wystąpić o warunki zabudowy, pogadam z projektantem jak widzi 1,5m od północy od strony formalności i czy to jest do przejścia. Pomysł dobry, Dzięki. Wybacz, że zwracałem się do Ciebie jak do faceta, nie spojrzałem. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Witam! Chcialabym zapytac jaki metraz moglabym brac pod uwage majac powyzszy budzet? Zalozenia sa nastepujace: dzialka juz jest, projekt bylby maksymalnie prosty ('stodola'), dach dwuspadowy, bez garazu i podpiwniczenia, niewielki wklad pracy wlasniej (glownie wykonczeniowka- brak nam umiejetnosci by brac sie za cos powazniejszego) a sama budowa mialaby miejsce na lubelszczyznie- wiec ciut nizsze koszty robocizny. Nie chce wliczac w to kosztow stricte wykonczeniowych, zalezy mi na stanie deweloperskim. Najchetniej parterowy z mozliwoscia adaptacji poddasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za uwagi. Wedlug projektu po adaptacji na poddaszu mialabym 34m2- akurat na 2 sypialnie i lazienke. Docelowo bylaby to powierzchnia wylacznie dla dzieci, wiec wydaje sie wystarczajaca, ale zawsze mozna rozwazyc niewysoka scianke kolankowa.

 

No może na 2 sypialnie i łazienkę Ci styknie, co kto lubi, ale wanna nie wejdzie do łazienki. Ale potrzbujesz jeszcze m2 na jakiś korytarz i schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podobnym metrażu parteru, poddasza jest około 50m2 - dwie spore sypialnie (a wielofunkcyjny pokój dziecka właściwie powinien być nieco większy niż sypialnia rodziców, która służy tylko do spania i przechowywania), łazienka z wanną i korytarzyk. Ściany kolankowej nie mamy podniesionej, w projekcie są przedścianki. A metraż poddasza większy, bo większy kąt nachylenia dachu.

Nasz dom jest za 200k na gotowo, ale włożyliśmy bardzo dużo własnej robocizny. Twój jest dość zbliżony, więc myślę, że z robocizną ale bez poddasza będzie można zamieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi. :)

Popatrzyłam na wyszukiwarkę i niestety projektów gotowych tego typu z wjazdem od południa jest wybór praktycznie żaden. Może indywidualny projekt wzorowany na Pięknym? U nas kąt dachu to 42 stopnie przy szerokości budynku 8,4 (tylko 0,2 więcej niż Piękny) - poddasze wyjdzie wtedy wygodne dla dwójki dzieci, ale też nie przesadnie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie nad róznicą cen domu z garażem i bez ...Projekt to :

http://z500.pl/projekt/724/Z273_a,powiekszona-wersja-projektu-z273-z-kotlownia-na-ekogroszek.html

179 tyś zł....

a z garazem:

http://z500.pl/projekt/750/Z273_a_L_GL,wersja-powiekszona-w-odbiciu-lustrzanym-z-garazem-jednostanowiskowym-po-lewej-stronie.html

251 tyś zł...

72tyś zł róznicy .... Moim zdnaiem to bardzo dużo... Jak to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...