Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
O mozna prosic o namiar? Drodzy, tani?

Wg mnie tani,za swój SSO płaciłem 38tys.zł ze wszystkim czyli z płytą,dachówkami,rynnami,wykończeniem komina itp.

A namiar,musiałbym poszukać ale sądzę,że gość jest u Was znany M.Depo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72

Przy okazji, do takiej kotłowni wejdzie cały osprzęt do pompy ze zbiornikem 300l.?

Oto i mój osprzęt i całość systemu grzewczego ;) :

1.jpg

 

Po drugiej stronie ściany mam pralnio-suszarnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo widzę, te dziesiątki ton wniesionych na strop- robota masakryczna- zaoszczędzisz może kilkaset zł, a "umierać" ze zmęczenia będziesz tydzień. Szkoda zdrowia- roboty będziesz miał i tak powyżej nosa... Znajomy robił tylko fundamenty- ok. 40-50mb- cały dzień w kilku ludzi i do późnej nocy, bo betonowanie zakończyć trzeba. A przede wszystkim licz, co się będzie opłacało.

 

Wiem, wyobrażam to sobie. Pomagałem kiedyś przy na prawdę dużym stropie. Zaczęliśmy 7 rano, koniec 0:30 następnego dnia przy reflektorach. teraz nie pamiętam czy to w 8 czy w 10 osób robiliśmy. Betoniarka cały czas robiła beton nie było czasu lać do taczek tylko było wylewane w specajne koryto z którego 2 ludzi dalej podawało beton. W międzyczasie przyszła burza która przerwała prace na prawie godzinę, a później naprawa zniszczeń i dalej szła robota. Styrałem się jak mało kiedy. Dlatego obecnie zastanawiam się nad Terivą. Jutro spotykam się z kolegą co kilkanaście lat stawia domy zobaczymy co doradzi. Liczyłem trochę na dobre rady forumowiczów, ale ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Załujesz na gruszkę a na terivę już nie?

 

Czy tylko na tego typu komentarze można liczyć na tym forum !!!! Zenada

 

Mam u siebie prawie 200 ton żwiru / piasku (z możliwością dowiezienia więcej) i chciałbym to wykorzystać a nie jak zakończę budowę płacić za uprzątnięcie tego. Tak trudno zrozumieć... Ludzie czy to forum służy tylko do poniżania innych i pokazywania swojej wyższości. Mam nadzieję, że wartościowi forumowicze tutaj nie poczują się urażeni, bo takich tu nie brakuje. Parę miesięcy czytam to forum i nie brakuje tu dobrych rad, sensownych wypowiedzi, ale jak widać ...... cała masa

 

Niearaz niech co niektórzy swój cenny czas poswięcą na coś innego niż na pisanie tego typu wypowiedzi

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Mam u siebie prawie 200 ton żwiru / piasku i chciałbym to wykorzystać a nie jak zakończę budowę płacić za uprzątnięcie tego. Tak trudno zrozumieć...

Wykorzystaj to jako podbudowę pod płytę a do stropu użyj pełnowartościowego betonu.

Wyjdzie Ci to tylko na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko na tego typu komentarze można liczyć na tym forum !!!! Zenada

 

Mam u siebie prawie 200 ton żwiru / piasku i chciałbym to wykorzystać a nie jak zakończę budowę płacić za uprzątnięcie tego. Tak trudno zrozumieć... Ludzie czy to forum służy tylko do poniżania innych i pokazywania swojej wyższości. Mam nadzieję, że wartościowi forumowicze tutaj nie poczują się urażeni, bo takich tu nie brakuje. Parę miesięcy czytam to forum i nie brakuje tu dobrych rad, sensownych wypowiedzi, ale jak widać ...... cała masa

 

Niearaz niech co niektórzy swój cenny czas poswięcą na coś innego niż na pisanie tego typu wypowiedzi

 

A więc nie liczyłeś, a nawet nie szukałeś i nie czytałeś postów dotyczących różnic, również finansowych między monolitem, a systemem. Jedyne co na razie ustaliłeś, to to, że koniecznie żwir musisz wykorzystać. Wybacz stary, ale nie odrobiłeś lekcji i czekasz na gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nie liczyłeś, a nawet nie szukałeś i nie czytałeś postów dotyczących różnic, również finansowych między monolitem, a systemem. Jedyne co na razie ustaliłeś, to to, że koniecznie żwir musisz wykorzystać. Wybacz stary, ale nie odrobiłeś lekcji i czekasz na gotowca.

Szukałem, czytałem i nadal mam wątpliwości. Nie szukał bym rozwiązania gdyby pewnego dnia Teść mi nie powiedział: "załatwiłem żwir i piasek, gdzie to ma być wysypane, jak mało jeszcze się dowiezie". Przed tym wiedziałem, że beton zamówię z betoniarni, murował będę na klej, a teraz z jednej strony warto by było zaoszczędzić i nie narazić się rodzinie bo "tyle towaru załatwione, a on pogardził i kupił gotowy beton", a z drugiej strony nie zatyrać się. Wcale mi się nie uśmiecha kręcenia betoniarki za betoniarką, ale na kasie nie śpię i wolał bym do emerytury nie spłacać kredytu.

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Poza piaskiem i żwirem płukanym, mam czym zasypać ściany fundamentowe. wolałbym rozsądniej wykorzystać żwir który na tej kopalni kosztuje 70 zł za tonę.

Chopie,w tym wątku każdy chce budować tanio ale jak Ci piszą,że z pleksi nie będzie okna to mają rację.

Wykorzystaj tą pleksę do czegoś do czego się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sylwekr

jajmar, compi,elfir jako ci co wybudowali dobrze Ci radzą,Ty w swojej niewiedzy starasz się być najmądrzejszy,najlepiej i najtaniej sklonuj technologię Arturo72

 

Jeśli można swoje pińć groszy.Najpierw perełki.Jedna:

 

...I tu nie zawsze masz rację. Moja pierwsza praca była w budownictwie (ale nie budowa domów jednorodzinnych). Poszedłem do pracy na wakacje i tak przepracowałem ponad 9 lat. Miałem na codzień do czynienia z dokumentacją, po krótkim czasie jak się zorientowali, że jestem "kumaty" zacząłem awansować, a później przez parę lat głównie papierologią zajmowałem się. Przez parę lat przewinęło mi się przez ręce wiele projektów i żaden nie był zrobiony w 100% dobrze. Zawsze były mniejsze lub większe błedy i takie rzeczy musiałem na bierząco wychwytywać. Zatem projekt projektem, ale trzeba mieć głowę na karku aby wszystko zrobić dobrze i zgodnie ze sztuką, a nie tylko zgodnie z papierem. .........

 

druga:

 

.Gdzie tu dobre rady: nie decyduj się na taniego projektanta bo na pewno będzie zły projekt. Co innego jak by ktoś widział projekty tej osoby i odradził to bym zrozumiał. Dlatego pisałem na początku jak to zweryfikować, na co zwrócić uwagę itp, a tu nikt nic sensownego nie doradził Druga dobra rada nie wykorzystuj znajomości do załatwiania materiałów, bo to złodziejstwo, kurna, gdzie tu dobre rady......

Nie uważam że jestem najmądrzejszy, po to tu piszę licząc że właśnie ktoś mądrzejszy coś rozsądnego doradzi, a tu jak by mogli to od razu by za kraty ludzi powsadzali bo za darmo piach dali...., a dali pracownikowi który tam przepracował kilkadziesiąt lat a teraz odchodzi na emeryturę (mój teść oficjalnie załatwił dla córki na budowę, żadne lewe kombinacje).........

 

W telegraficznym skrócie.Facet ma problem na miarę właśnie FM.Ma wiedzę,jest oblatany w tanich interesach,papirologię przez 9 lat już prawie zjadł,rzuca fochami na prawo i lewo jak mu doradzacie bzdety ale oświadcza ,że przyszedł tu po........Po co???Chce wybudować ten upragniony za 200 tyś zyla???Ma tony żwiru,piachu,pospółki i tam chce ten tonaż ulokować???Załóżmy hipotetycznie ,że w końcu otrzyma tę właściwą odpowiedź ,która go usatysfakcjonuje i co dalej???Tak czytam te wypociny i dochodzę do wniosku ,że gdyby w budownictwie jednorodzinnym była dyspensa na wszystko to takie oszołomki budowałyby swoje chaty nawet przy użyciu moczonej tektury ,piachu i cementu.Wytłumaczcie mu lepiej jak ma poprowadzić tę budowę by spało mu się bezpiecznie bo tego słowa przy swej fachowości nie traktuje poważnie.Ulepić z gu....na nie zawsze znaczy bezpiecznie.Ulepić tanio z tanich materiałów nie znaczy bezpiecznie.Szkłem du.....ę itd to nasze marzenia na miarę 21 wieku???.Przeleciał wątek po łepkach i sądzi ,że nie ma tu tych co doradzają dobrze. FM uczy także pokory budowlanej ;),On tego nie zauważ bo che realizować się sam a tu wpadł by dopełnić tylko niezbędnych formalności ,których mu niestety nie dostarczacie.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wyobrażam to sobie. Pomagałem kiedyś przy na prawdę dużym stropie. Zaczęliśmy 7 rano, koniec 0:30 następnego dnia przy reflektorach. teraz nie pamiętam czy to w 8 czy w 10 osób robiliśmy. Betoniarka cały czas robiła beton nie było czasu lać do taczek tylko było wylewane w specajne koryto z którego 2 ludzi dalej podawało beton. W międzyczasie przyszła burza która przerwała prace na prawie godzinę, a później naprawa zniszczeń i dalej szła robota. Styrałem się jak mało kiedy. Dlatego obecnie zastanawiam się nad Terivą. Jutro spotykam się z kolegą co kilkanaście lat stawia domy zobaczymy co doradzi. Liczyłem trochę na dobre rady forumowiczów, ale ......

 

Tu sie nie ma co zastanawiać. Bierz beton z betoniarni.

Właśnie a co będzie jeżeli podczas zalewania: pogoda się zapasuje i zacznie lać, wyłącza prąd na kilka godzin, zepsuje się betoniarka?

Wiadomo że pracy nie można przerwać, więc trzeba być przygotowany na wszystkie ewentualności!

Żwir sprzedaj po 50zł za tonę i będzie na gotowy beton. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir sprzedaj po 50zł za tonę i będzie na gotowy beton. :-)

 

wiem, że tak by było najlepiej. Na razie niech leży. Kolejny pomysł aby sensownie chociaż częściowo go wykorzystać to zrobić teraz garaż 2 stanowiskowy. Garaż miałem robić już po wykończeniu domu, ale chyba zrobię go wcześniej, bo za 3 - 4 lata to wszystko trawą może zarosnąć. Dzięki za lepsze i gorsze rady. Nie ma co dalej ciągnąć tematu na forum, ja sobie poradzę z "problemem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...