Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Takich sensownych rad oczekiwałem. Na pewno część też wykorzystam do POŚ

'Nie szukał bym rozwiązania gdyby pewnego dnia Teść mi nie powiedział: "załatwiłem żwir i piasek, gdzie to ma być wysypane, jak mało jeszcze się dowiezie".

Ogarnij się trochę kolego sympatyczny , po takim wpisie to budujesz ty czy TeśĆ A MOŻE TEŚCIOWA ? Na biednym podkarpaciu beton z betoniarki na płytę to "folklor ' , co by nie napisać to obecnie 2 czy 3 kubiki bez łaski lokalna betoniarnia dostarczy w rozsądnej cenie z "pompą" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir podpowiada by prezent dobrze spożytkował a wy się czepiacie drobnostek tonowych.;). Zastanawiam się co wyjdzie z mieszania tych trzech składników czyli żwiru,piasku i pospółki???Może Elfir podpowie bo pomysłowość jej w tanim użyciu tych w/w mnie trochę przerasta co niejednokrotnie tu pisałem.Nie zawsze własnymi ręcami:);) i z gu....ch materiałów i to nie sprawdzonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierze. Sciany stoja bez wienca ,szukam ludzi do stropu monolitycznego i brak chetnych za rozsadne pieniadze, Ci chetni rzucaja takimi cenami ,ze zwalaja z nog, Strop 240m ostatnia wycena to 36tys robocizna plus 40tys material . Chyba rok bede zbierac na ten strop , lub zamienie na smarta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierze. Sciany stoja bez wienca ,szukam ludzi do stropu monolitycznego i brak chetnych za rozsadne pieniadze, Ci chetni rzucaja takimi cenami ,ze zwalaja z nog, Strop 240m ostatnia wycena to 36tys robocizna plus 40tys material . Chyba rok bede zbierac na ten strop , lub zamienie na smarta.

To wcześniej nie wiedziałeś, ile to może kosztować? 240m2 stropu ? Wielka ta chałupa :(

Nie wiem czy 150/m2 robocizny to jakaś średnia cena- mając rysunki zbrojenia problemu ze zrobieniem chyba nie ma, ale więcej się człowiek nadźwiga stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarla wstepna wycena smarta ze wszystkim okolo 40tys , z dzwigiem, transportem ,montazem . Przeslalismy firmie na ich zyczenie dodatkowo rzuty parteru i poddasza, mozliwe ,ze kwota sie jeszcze zmniejszy, Mamy otwor w stropie przy schodach wielkosci 25m2 .Zapomnielismy o nim. Edytowane przez vze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vze

Nie pozbywam się tego co już leży, a dodatkowo jeszcze zamówiłem "trochę" towaru (póki jeszcze mam możliwość). Nie wiem ile wykorzystam (pomysłów trochę jest), ale ma gdzie to leżeć. Jak zakończę budowę i co zostanie będzie mi przeszkadzać dam ogłoszenie na Tablicy, że oddam za darmo i chętni na pewno się znajdą...

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwekr

Ja oczywiscie zartowalam z tym zwirem ,ale jak Ci zostanie to lepiej oglos to na forum, nie na tablicy i niejeden forumowicz bedzie uradowany.Zycze powodzenia w budowie i trafnych wyborow .Ja sie zbytnio rozbujalam z metrazem i juz na etapie ukonczonych murow za pozno na zmiany. Pocieszam sie tylko, ze w tak duzym domu pewne oszczednosci osiagniemy , na parterze pow. uzytkowej 178m2 np. brak praktycznie wydzielonej komunikacji ,a drzwi potrzebuje szt 1 plus wejsciowe.

Pozdrawiam

Edytowane przez vze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak to cos nazwac , kontener , skladzik , buda na rupiecie,ktora wygladem przypomina chatke na drzewie.Zastanawia mnie ta ilosc okien, przerost formy,mam wrazenie goraca i zaduchu .Dwie osoby to juz tlok i nogi w siniakach . W tym przypadku zastosowanie wyrazu ''domek'' jest obrazliwe w stosunku do domku.Zdecydowanie wolalabym zamieszkac w przyczepie kempingowej.

Edytowane przez vze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to cos nazwac , kontener , skladzik , buda na rupiecie,ktora wygladem przypomina chatke na drzewie.Zastanawia mnie ta ilosc okien, przerost formy,mam wrazenie goraca i zaduchu .Dwie osoby to juz tlok i nogi w siniakach . W tym przypadku zastosowanie wyrazu ''domek'' jest obrazliwe w stosunku do domku.Zdecydowanie wolalabym zamieszkac w przyczepie kempingowej.
Dla jednego buda dla kogoś innego mały domek, kawalerka. Fajnie rozplanowana przestrzeń, przyjemna kolorystyka, spora ilość okien powieksza optycznie pomieszczenie. Nie jest to willa dla czteroosobowej rodziny to pewne, chociaż i takie często żyją na podobnym metrażu. Jednego stać, drugiego nie. Normalny dom tylko powyżej 150m2 (niektórzy tak twierdzą), reszta to budy i składy na rupiecie. Teraz wnioski, lepszy mniejszy metraż niż sporo za duży i w związku z tym problemy z wykończeniem chałupiska plus koszty utrzymania. Życie prędzej czy później zweryfikuje fantazje i marzenia inwestorów. No ale czego sie nie robi dla prestiżu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego buda dla kogoś innego mały domek, kawalerka. Fajnie rozplanowana przestrzeń, przyjemna kolorystyka, spora ilość okien powieksza optycznie pomieszczenie. Nie jest to willa dla czteroosobowej rodziny to pewne, chociaż i takie często żyją na podobnym metrażu. Jednego stać, drugiego nie. Normalny dom tylko powyżej 150m2 (niektórzy tak twierdzą), reszta to budy i składy na rupiecie. Teraz wnioski, lepszy mniejszy metraż niż sporo za duży i w związku z tym problemy z wykończeniem chałupiska plus koszty utrzymania. Życie prędzej czy później zweryfikuje fantazje i marzenia inwestorów. No ale czego sie nie robi dla prestiżu.

Na ROD- ach widziałem lepsze haciendy . Pewne koszty budowy są wspólne dla 19 m2 prezentowanego domku jak i 150 m2 , nie wspominając o tym że pewne rozwiązania przetestowali swego czasu na sobie powodzianie w postaci kontenerów mieszkalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...