Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cytuje:

asta11

 

''Potrzebuję namiary na firmę, która zajmuje się wiązarami. Mam je niestety i po pierwszej wycenie jestem załamana;( Domek mały 90 m kąt 37 st nie wiem po co? ) i kwota za wiązar 21000 ; dachówka 23000 ; robocizna ok 8000 . Szukam dalej fakt pierwsza wycena!! Może ktoś poratuje i może chociaż poleci taniego i dobrego ( nie zawsze dwa sprzeczne stwierdzenia) ekipę do położenia dachówki. Pozdrawiam ''

Koniec cytatu

 

Podaj, jeśli możesz link do tego wątku. Dom 90m2, to nie 90m2 dachu, a tak to wcześniej odczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ronifcb - w takim razie nie ten projekt. Tu na wieńcu jest specyficzna ścianka kolankowa z drewna, obita płytą osb. W adaptacji na stropie trzeba by zrobić tą kolankową wymurowaną z pionowym zbrojeniem, na to wieniec. Więźbę można dać tradycyjną, ale miałbyś na tym strychu słupy podpierające. Wychodzą wysokie koszty adaptacji - przeprojektowanie, przeliczenie. W tym projekcie nie ma miejsca na schody (można je unieścić tylko kosztem któregoś z pomieszczeń), a korzystanie z poddasza przez rozkładanie schody strychowe, wniesienie tam sporych sprzętów sportowych to totalna pomyłka.

 

Jeżeli chcesz wykorzystać poddasze, to w kilku wyszukiwarkach masz taką opcję "poddasze do adaptacji" Przynajmniej nie trzeba będzie tyle przeprojektowywać.

 

Mogę odpowiedzieć tak - u mnie w regionie wiązary sa znacznie droższe od tradycyjnej więźby, więc projekt ze stropem i tradycyjną więźbą wyszedłby niewiele drożej, ale jest tu wielu forumowiczów, którzy na wiązary się zdecydowali i mieli na nie dobrą cenę.

No powiedzmy, że 30k więcej z garażem.

Wydaje mi się, że bez własnej pracy trochę za mały budżet na dom z opcją użytkowania poddasza, bo tym poddaszem bardzo podbijesz metraż podłóg. Docieplenie musi iść po dachu, a nie po stropie, skosy trzeba jakoś wykończyć. Jakieś okno połaciowe wstawić, czy wolisz sztuczne oświetlenie? Trochę świeżego powietrza też by się przydało, bez wentylacji nie widzę szans na ćwiczenie w takim pomieszczeniu.

Moim zdaniem taki dom (do deweloperskiego) w wersji z garażem i opcją poddasza to podchodzi pod 300k.

Tyle, że jak pisałam, w tym projekcie opcja poddasza jest kiepska.

 

Witam ponownie :). Projekt wybrany.Z273 wersja z garazem poszerzony o 1m .Zmiana stropu i wiazatrów,na strop terive lub monolityczny(przy monolicie trzeba dokladac jakies belki lub podciagi powiedziała projektantka) .Wieźbę będe miał od rodziców z lasu.... Koszt za strop (robocizna to 7tyś zł w umowie).Monolit lub teriva.Nie jest to za dużo jak za robocizne przy terivie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja znalazłam sie na tym forum właśnie przez ten temat... czy sie da... i dno zrozumiałam nikt ni da mi konkretnej odpowiedzi więc sprawdzam.

Bardziej mamy ławę i ścianki fundamentowe koszt niespełna 10tys zł a w kosztorysie 19tys netto.

Moje wnioski na obecna chwilę:

Wszystko do tego momentu da sie zrobić samemu(nawet po pracy)

Warto trzymać sie jednego składu budowlanego ładnie sie uśmiechać i ceny są całkiem mile.

Warto żyć dobrze z sąsiadami postawić piwo czy porozmawiać. Za to dopilnuja blaszaka odsprzedaja coś taniejitd.

Ja za 200tys postawie dom bardzo podobny do z7 35stopni dach ze scianka kolankowa 60cm.

Napewno będę informowac o dalszych pracach i trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mamy ławę i ścianki fundamentowe koszt niespełna 10tys zł a w kosztorysie 19tys netto.

 

Będę kibicował, ale jako osoba, która już się pobudowała:) radzę poczekać z optymizmem. Na pierwszym etapie wszystko idzie szybko, oszczędności wydają się spore, ale to dopiero sam początek. Najbardziej wykańcza wykończeniówka, ponieważ wydatków nie widać, a potem a to listwa do łączenia paneli za 40 zł a to fuga, a to silikon. Dopiero po SSZ zaczyna się jazda z wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogrodku

Posiadasz przepiekny domek w uroczej okolicy ,co tylko mozesz zawdzieczac swojej wrodzonej wyobrazni i poczuciu estetyki.Ciesz sie jego urokiem, dosadzaj ogrod ,korzystaj z zycia .Nie sadze ,ze bylo by Ci z mezem wygodniej w chatce na kolkach na 19m2.

 

rozumiem, że ten domek 19m2 to raczej taki żart - realizacja czyjejś fantazji, a nie zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. ale jest bardzo ładny i w niczym nie przypomina slumsów czy szopy. w każdym bądź razie zmusza do myślenia: można? można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że ten domek 19m2 to raczej taki żart - realizacja czyjejś fantazji, a nie zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. ale jest bardzo ładny i w niczym nie przypomina slumsów czy szopy. w każdym bądź razie zmusza do myślenia: można? można

 

Żart? Fantazja? ;) ...raczej wpływ ilości metrów na końcową cenę :) wystarczy kliknąć w google aby znaleźć podobne "domki" w cenie od 5 do 20 tyś zielonych. czyli od 15 do 60tyś zł. Te droższe to gotowce umeblowane.... a tańsze własnymi rękoma zbudowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawe ile jeszcze razy....?

Tańszy jest parterowy bo brak stropu vs. tańszy jest z poddaszem bo o połowę mniej dachu i fundamentu. :wiggle:

Tańszy parterowy bo ociepla się tylko strop zamiast zabudowy i ocieplania dachu w poddaszu o większej powierzchni ;)

Tak można długo aż wyjdzie że parterowy jednak tańszy licząc równa powierzchnię użytkową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich!

Jako autor tego tematu będę zadawał tu pytania i liczę na was.

W szybkim skrócie: po wielu miesiącach tyrania, odkładania, zastanawiania się czy w ogóle ruszać maszyna ruszyła.

W zimie jak będzie więcej czasu założę dziennik budowy.

W chwili obecnej jesteśmy już prawie po stanie zero, zostało tylko obkleić ściany xps i zasypać wykop.

Teraz pytania.

1. Posmarowałem ściany fundamentowe dysperbitem 2x. i chce obkleić teraz ściany xps 5cm. Ściany fundamentowe ok 150cm wysokości(nie wliczając ławy) będą obsypane ziemią czy jest potrzeba ocieplać aż od samej ławy czy wystarczy od poziomu przewidywanego obsypania ziemią do około 120 cm w głąb? Oczywiście dom jest nie podpiwniczony.

2. W środku domu zasypuje na razie samym piaskiem, ale niestety z braku dostępnej zagęszczarki sypie bez zagęszczenia. Wysokość około 120 cm czy przez zimę to wszystko siądzie? Zamierzam teraz wsypać cały piach do środka, obkleić od zewnątrz xps obsypać ziemią i dopiero wtedy zagęścić dużą stopą. Lepiej sypać piach czy ziemię do środka? Działówki pewnie wyjdą dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jako autor tego tematu będę zadawał tu pytania i liczę na was.

W szybkim skrócie: po wielu miesiącach tyrania, odkładania, zastanawiania się czy w ogóle ruszać maszyna ruszyła.

W zimie jak będzie więcej czasu założę dziennik budowy.

W chwili obecnej jesteśmy już prawie po stanie zero, zostało tylko obkleić ściany xps i zasypać wykop.

Teraz pytania.

1. Posmarowałem ściany fundamentowe dysperbitem 2x. i chce obkleić teraz ściany xps 5cm. Ściany fundamentowe ok 150cm wysokości(nie wliczając ławy) będą obsypane ziemią czy jest potrzeba ocieplać aż od samej ławy czy wystarczy od poziomu przewidywanego obsypania ziemią do około 120 cm w głąb? Oczywiście dom jest nie podpiwniczony.

2. W środku domu zasypuje na razie samym piaskiem, ale niestety z braku dostępnej zagęszczarki sypie bez zagęszczenia. Wysokość około 120 cm czy przez zimę to wszystko siądzie? Zamierzam teraz wsypać cały piach do środka, obkleić od zewnątrz xps obsypać ziemią i dopiero wtedy zagęścić dużą stopą. Lepiej sypać piach czy ziemię do środka? Działówki pewnie wyjdą dopiero na wiosnę.

 

Ale ty nie jesteś autorem tego tematu ,ten topik założył w 2006 roku on33 ..Pomysł masz ale zagmatwany.Nie zagęszczasz to lipa.Za chwile będziesz pytał o chudziak itd.Jakoś nie po mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...