Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo rzeczowy komentarz.Biorę go do serca i zaczynam znów szukać swoich typów.

Dziękuję

 

Co byś powiedział o tym? http://projekty.muratordom.pl/projekt_jesienna-zaduma-wariant-ii,2690,0,0.htm?kdg=1&sd_0=&sd_1=&knd_1=&pz_1=&pz_0=&pc_0=&pc_1=&k_1=&k_0=&gd_0=&gd_1=&web_0=&web_1=&knd_0=&v=2&wsk_1=&wsk_0=&p_0=85&p_1=115&a=&c=&wk_1=&wk_0=&o=-usable_area_sum&q=&wef_0=&wef_1=&so=1&so=2&t=1&wo_1=&wo_0=

 

Jest zupełnie inny, ale swoim układem pomieszczeń zadowala mnie. Również wydaje mi się być stosunkowo niedrogi w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak chcesz taniej to unikaj

kopertowych dachow,

klasyczne okna,

parterowe i bez piwnicy domy sa tansze

dobrze zeby bryła była na podstawie prostokąta

usynać w sumie wszytsko to co jest "fikuśne"

proponuje unikac tarasów pod którym jest czesc mieszkalna bo często przeciekają

dobrze aby w środku było blisko siebie pomieszczenia w których jest woda aby nie ciągać instalacji po całym domu

....

nie wiem co jeszcze, ale na pewno tu ci ludzie pomogą

przejrzyj projekty z500 mi osobiście się bardzo podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Potrzebuje pomocy z doborem projektu, chcę wybudować nieduży domek z użytkowym poddaszem, bez piwnicy, bez garażu. Znalazłem nastepujący projekt, który bardzo mi się spodobał: http://pracownia-projekty.dom.pl/ard_nasturcja_1_paliwo_stale_ce.htm

 

Na wybudowanie domu do stanu pod klucz nie chciałbym wydać więcej niz 200-220 tys zł. W kosztorysie na stronie jest napisane, że domek w stanie developerski można wybudowac za 140 tys zł. Co o tmy sądzicie?

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Czy o=uda mi się ten domek wybudowac za 200tys zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkownikow tego forum. Jest to mój pierwszy post więc na wstępie chciałam sie przywitać i pogratulowac Wam wszystkim, którzy realizują swoje marzenia :-) . Chciała bym Was poprosić o pomoc, mianowicie chodzi mi o oszacowanie czy mój zamiar jest realny do spełnienia. Mieszkam na dolnym śląsku i wraz ze swoim partnerem chcemy kupic dom w stanie surowym, konkretnie chodzi o Tymka z poj.garażem na paliwo stałe. Dom ustawiony jest na ładnej działce ok 1 km za granicą miasta( do centrum miasta z domu jest jakies 6 km co nam pasuje). Dom, ktory nas interesuje ustawiony jest na 11 arowej działce jest w stanie sso( zadszony bez okien) media dostepne : prąd już doprowadzony do domu , woda i kanalizacja w drodze ok 1 m za granica działki( z domu podciagniete sa już rury wodno-kanalizacyjne wlasnie do konca posesji( aktualny właściciel powiedzial mi ze nie zostaly podłączone poniewaz było bardzo zimno i nie chcialo im sie juz kopac jak to robili, nie wiem czy mam to wierzyc ale czytałam papierologie i miasto wydało warunki na podłączenie sie do tych mediow, widzialam mapki projektowe , wszystko wyglada ok). Właściciel zrobił dom z małą ścianą kolankową, na dole jest 85 m na gorze 80. Na dole wg projektu ma powstac kuchnia otwarta na salon, mała spiżarnia z wejściem od kuchni, wielki przedpok./hol ( jak kto woli :-) ) . Z przedpok. Jest wejscie do malutkiej łazięki ( ok 2,5 m ma tam byc kibelek maly prysznic i umywalka) , salon, mały pok/gabinet, i wejscie do garazu( z ktorego jest wejście na kotłownie) oraz wielka dziura w stropie czyli wejscie na pietro ( nie ma jeszcze schodow, właściciel ma w projekcie schody drewniane tu nie jestem pewna czy nie lepiej /taniej bylo by zrobić inne może poradzicie?). Na górze wg projektu maja być 3 sypialnie i wieksza ok 8 m łazienka. I teraz moje pytanie, narazie chcemy to kupići czekamy pare miesiecy na dodatkowa kase( jestem na etapie sprzedaży własnej działki budowlanej , która znajduje sie na trenie mojego miasta, jeżeli ktos bedzie chciał wiedziec działka ta jest dla mnie w złym miejscu nie chce tam sie budować ani mieszkac, jest dosyc mała a upierdliwy sąsiad sam mieszka 4 m za płotem, brak intymności). Po sprzedaży działki i zebraniu aktualnych oszczednosci bedziemy mieć ok 150-170 tys, czy taka kasa starczy nam żeby zrobić remont i wprowadzić sie do tego domu? Tu musze powiedziec ze narazie planujemy zamieszać na parterze i w miare możliwości w przyszłosci robić góre? Z tej kwoty potrzebuje ok 10 tys na kuchnie , reszte mebli mam. Co jest to zrobienia: na poczatek okna , właściciel wstawił juz dachowe wiec zostaja na górze 4 wieksze w ścianach szczytowych i drzwi balkonowe, niestety balkon juz wybudowany wiec musi byc, znajduje sie nad wejściem do domu od str ulicy. Na dole takie same okna co w szczytach jedno w kuchni, w czesci jadalnej, salonie, małym pokoju. W salonie sa drzwi tarasowe ale małe chciala bym je powiekszyc. W garażu i kotłowni sa małe okienka. Garaz chcemy przebudowac, zamiast bramy chcemy wstawić normalne okno takiej wielkości jak kuchenne żeby zachowac symetrie w wygladzie domu, moj partner chce miec tam swoje pomieszczenie hobby( można w ogole zrezygnowac z garazu jak juz wneka na brame jest zrobiona , da sie to zabudowac?). Z dalszych prac elektryke robi moj partner ze szwagrem i mamy dostep do materiałów w dobrych cenach. Do instalacji wodno-kan i na c.o mam jednego wykonawce ( tu moze ktos by chcial sie wypowiedziec jaki rodzaj ogrzewania poleca na taki dom? Bardzo prosze ;) ) w planach jest piec z podajnikiem na ekogrocha , kominek w salonie( kominy pod kominek i piec sa już postawione i obrobione na dachu) i podłogowka, jeszcze nie wiem dokladnie co i jak. Na wylewanie podłogi i tynki wew bedziemy kogoś brać , reszta wraz z ocieplanim domu na styro robimy we własnym zakresie. Prosze powiedzcie mi czy jest realne w tej kwocie jaka dysponujemy zrobic dól kuchnia i łazienka na gotowo tu licze razem 15 tys( kuchnia 10 i 5 tys malutka łazienka) na dole wszelkie instalacje wraz z kominkiem z płaszczem, kotłownia itd, oraz jakies podstawowe okładziny na ściany i podłogi. Góre chcemy rowniez onkować ściany szczytowe, wełna na ocieplenie dachu już jest, wiec w miare mozliwosci chcemy ocieplić dach i doprowadzić media na pietro. Może zrobić dorazu podłogówkę tam(?) A ściany działowe , łazienke i sypialnie zrobic jak beda znowu fundusze. Pardzo prosze o pomoc, wiem ze tu pisze wiele ciekawych rzeczy ale nie jestem w stanie przeczytac cały temat :-) . Edytowane przez aniol1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Potrzebuje pomocy z doborem projektu, chcę wybudować nieduży domek z użytkowym poddaszem, bez piwnicy, bez garażu. Znalazłem nastepujący projekt, który bardzo mi się spodobał: http://pracownia-projekty.dom.pl/ard_nasturcja_1_paliwo_stale_ce.htm

 

Na wybudowanie domu do stanu pod klucz nie chciałbym wydać więcej niz 200-220 tys zł. W kosztorysie na stronie jest napisane, że domek w stanie developerski można wybudowac za 140 tys zł. Co o tmy sądzicie?

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Czy o=uda mi się ten domek wybudowac za 200tys zł?

Jak dołożysz jeszcze 100, to może.

mam podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz napisz mi jeszcze czy piszesz powierzchni użytkowej, całkowitej, a może zabudowy?

Kogo poza inwestorem obchodzi pow. zabudowy? Mówimy zawsze o pow. użytkowej.

Odniosę się jeszcze do postu z okrągłymi oknami. Pokazujesz jakiś przykład, nie pasujący w ogóle do projektu. Warto najpierw sprawdzić wymiary okien, można pisać do projektanta niezobowiązująco o przekroje budynku. Jak zdobędziesz wiarygodne dane możesz szukać materiałów. Podobnie z innymi rzeczami.

Najlepiej zacząć od określenia swoich potrzeb- ilość i rozmieszczenie pokoi, parterowy, czy z poddaszem użytkowym, garaż, rodzaj paliwa, ustawienie względem stron świata, itd. Określenie "podoba mi się" nic nie mówi o tych sprawach, bo bryła może być ok, ale ustawność pomieszczeń do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy mieć ok 150-170 tys, czy taka kasa starczy nam żeby zrobić remont i wprowadzić sie do tego domu? .

Macie stan surowy otwarty domu ponad 160 m2 choć faktycznie to większym, jak wynika ze zliczenia powierzchni projektu. Rozumiem, że kasę na dom macie i teraz liczycie wykończenie na 170 tyś? Możesz sobie z grubsza policzyć. Cały dom to koszt budowy ok 400 tyś. Wy macie wybudowaną jego tańszą część. Powiedzmy koszt budowy sso to 120, max 150 tyś. Zostaje do włożenia ze 250 tyś. Nie ma nawet wylewek i rur itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie stan surowy otwarty domu ponad 160 m2 choć faktycznie to większym, jak wynika ze zliczenia powierzchni projektu. Rozumiem, że kasę na dom macie i teraz liczycie wykończenie na 170 tyś? Możesz sobie z grubsza policzyć. Cały dom to koszt budowy ok 400 tyś. Wy macie wybudowaną jego tańszą część. Powiedzmy koszt budowy sso to 120, max 150 tyś. Zostaje do włożenia ze 250 tyś. Nie ma nawet wylewek i rur itd.

 

Dziekuje za odpowiedz. Jak mam rozumiec że zostaje jeszcze do włożenia 250 tyś? Masz na myśli jakieś podstawowe wykończenie całego domu tych 160 m czy tylko dołu? Jak pisałam narazie zależy nam żeby zrobić doł plus minimum doprowadzenie instalacji na pietro tak żeby później nie trzeba demolować tego co na dole bylo by juz zrobione jak bedzie kasa na wykończenie góry. Oczywiscie jeżeli po zrobienu dolu cos by zostało to odrazu na wykańczanie góry by szło. Za te max 170 musimy wstawic na cały dom okna, wytynkowac dół i szczyty na pietrze,wylać podłogi na dole , zrobic ogrzewanie wraz z zakupem pieca i kominka z płaszczem, robocizna płatna. Instalacja wodno-kan. Robocizna płatna instalacja elektryczna robocizna własna, wszelkie prace wykończeniowe na dole praca własna i ocieplenie styro praca własna. Dodatkowo wykończenie kuchni i łazienki na gotowo muszs miec i zakładam na to razem 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Jak mam rozumiec że zostaje jeszcze do włożenia 250 tyś? Masz na myśli jakieś podstawowe wykończenie całego domu tych 160 m czy tylko dołu? Jak pisałam narazie zależy nam żeby zrobić doł plus minimum doprowadzenie instalacji na pietro tak żeby później nie trzeba demolować tego co na dole bylo by juz zrobione jak bedzie kasa na wykończenie góry. Oczywiscie jeżeli po zrobienu dolu cos by zostało to odrazu na wykańczanie góry by szło. Za te max 170 musimy wstawic na cały dom okna, wytynkowac dół i szczyty na pietrze,wylać podłogi na dole , zrobic ogrzewanie wraz z zakupem pieca i kominka z płaszczem, robocizna płatna. Instalacja wodno-kan. Robocizna płatna instalacja elektryczna robocizna własna, wszelkie prace wykończeniowe na dole praca własna i ocieplenie styro praca własna. Dodatkowo wykończenie kuchni i łazienki na gotowo muszs miec i zakładam na to razem 15 tys.

 

Są już ścianki działowe u góry i na dole? Teraz co to znaczy nie wykańczamy poddasza? Bez tynków wylewek?Nie wyobrażam sobie robienia tego w zamieszkałym domu-a jezeli to ma być to i instalacje też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam w poprzednich postach, tynkowanie całego dołu ( ściany działowe na dole już są) na górze są narazie tylko ściany szczytowe i nic wiecej tam nie ma tylko ściany szczytowe i kominy i te ściany chcemy równiez tak jak pisałam otynkować. Podłogi w zależnościna co sie zdecydujemy na dole będą wylewane odrazu i pewnie w wiekszej cześci bedzie podłogówka, co do góry nie wiem co bedzie moze ktos chciał by mi doradzić . Wczesniej chciałam miec podłogowe plus wiadomo jakies grzejniki , bo kolega mi powiedzial że podłogowka zanim sie dobrze nagrzeje to długo potrzebuje i że dobrze mieć alternatywe. Przy okazji co myślicie o podłogówce ogólnie koleżanka mi odradza na sypialnie że niby za ciepło i że sie pyły unosza:-) ja odrazu mówie jestem jak każdy dobry gad- lubie ciepełko. Co do samych instalacji chcemy wszystko z dolu doprowadzić na góre wdomo wodno-kan da sie w sumie odrazu bo wiadomo gdzie łazięka ma być, ale elektryczna chyba tylko doprowadzimy no bo jak ja rozprowadzić dobrze jak nie ma jeszcze ścian działowych. Edytowane przez aniol1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrezygnujesz z "obowiązkowego na tym forum " wyposażenia :

- pompy ciepła

- wentylacji mechanicznej -rekuperatora

- naciągania gładzią gipsową wcześniej tynkowanych ścian

- kupowania bajeranckich elementów wykończenia

Dom jest "mały" dokładniej mówiąc taki w sam raz bez zbędnych szaleństw starczy na wykończenie do stanu przyzwoitego zamieszkania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...