Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

T. Przy okazji co myślicie o podłogówce ogólnie koleżanka mi odradza na sypialnie że niby za ciepło i że sie pyły unosza:-)

.

 

 

Temat podłogówki przewija się średnio raz dziennie. W dziale ogrzewanie jest mnóstwo tematów.

Jeśli nie rozmawiałaś z kimś kto ma podłogówkę, to słyszałaś jedynie bzdury i mity.

Pyły unoszą się jedynie przy grzejnikach. Grzejnik jest co najmniej dwukrotnie cieplejszy od podłogówki.

 

Nigdy bym nie wróciła do grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytam inne czesci forum , te o podlogowce równier. Teraz podczytuje o ogrzewaniu pradem ale chyba bym sie bała kosztów , nawet jak wychodzi cenowo ok to w razie braku kasy siedzisz w zimnie a z kominiek zawsze jakos sie ogrzeje nawet gdybym miała gałezie w lesie zbierac :-) chociaż myśle ze takiego hardcora nie bedzie:-) . Co do gładzi to szukam czegoś co bedzie w miare ok na ścianach wygladać po samym tynkowaniu. Nie znam sie w ogole na tych rzeczach wiec jedyne co narazie mogę to podczytuje co sie da:-) jezeli ktoś bedzie miał jeszcze jakies porady to bardzo chetnie wysłucham i z góry dziekuje. Forum jest prawdziwym skarbem czytam je stale narazie dotarłam gdzieś do 250 str i czytajac wasze opinie zrezygnowalam z zakupu aksamitki z 5 balkonami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam rozpocząć budowę domu. Zacznę od tego, że posiadam swoją działkę. Szerokość działki to 21 m2. w drodze dojazdowej znajduje się studzienka kanalizacyjna od której można podciągnąć wodę. Ogrzewanie planuje piecem na paliwo stałe (ekogroszek lub pellet). Dom jaki chciałbym wybudować ma być bez piwnicy, bez garażu z poddaszem użytkowym. Powierzchnia użytkowa to jakieś 100-120m2. Takich projektów szukam.

 

Oczywiście planuje budować systemem jak najbardziej gospodarczym, w rodzinie posiadam kilku budowlańców, którzy zawsze chętnie pomogą.

 

Planuje zmieścić się w budowie pod klucz w 200 tys zł. Jak sądzicie czy może mi się udać?

 

Oto kilka projektów które najbardziej wpadły mi w oko:

http://pracownia-projekty.dom.pl/ard_nasturcja_1_ce.htm - trochę większy niż planuje, czekam na wasze opinie,

http://www.galeriadomow.pl/projekty-...ysowej-20.html

http://pracownia-projekty.dom.pl/dom...aznej_3_ce.htm

http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_...rsja_c__ce.htm

http://z500.pl/projekt/761/Z177_PLUS...ny-o-20m2.html

http://z500.pl/projekt/93/Z99,maly-f...od-ogrodu.html

http://z500.pl/projekt/658/Z233,tani...uzytkowym.html

http://z500.pl/projekt/396/Z14_w_bl,...ne-ogolne.html

http://z500.pl/projekt/77/Z79,prosty...ealizacje.html

http://z500.pl/projekt/3/Z3,maly-i-f...rewnianej.html

 

Proszę o komentarze i pomoc. Dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat podłogówki przewija się średnio raz dziennie. W dziale ogrzewanie jest mnóstwo tematów.

Jeśli nie rozmawiałaś z kimś kto ma podłogówkę, to słyszałaś jedynie bzdury i mity.

Pyły unoszą się jedynie przy grzejnikach. Grzejnik jest co najmniej dwukrotnie cieplejszy od podłogówki.

 

Nigdy bym nie wróciła do grzejników.

 

O widzisz to super jak nie jest zle z podłogówka ja nie mam jakis strasznych problemow z pyłami ale gdyby to było bardo upierdliwe to bym sie zastanowila nad czymś innym. Zastanawiam sie zamiast normalnych grzejnikow dodatkowo do podlogówki zrobic grzejniki kanałowe? Nie pamietam chyba tak to sie nazywa elementy grzewcze jak male grzejniki tylko dlugie i plaskie montowane sa w podlodze na gorze maja podobna kratke jak normalne grzejniki i przez to idzie cieplo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Jak mam rozumiec że zostaje jeszcze do włożenia 250 tyś? Za te max 170 musimy wstawic na cały dom okna, wytynkowac dół i szczyty na pietrze,wylać podłogi na dole , zrobic ogrzewanie wraz z zakupem pieca i kominka z płaszczem, robocizna płatna. Instalacja wodno-kan. Robocizna płatna instalacja elektryczna robocizna własna, wszelkie prace wykończeniowe na dole praca własna i ocieplenie styro praca własna. Dodatkowo wykończenie kuchni i łazienki na gotowo muszs miec i zakładam na to razem 15 tys.

niestety tak jest, że prace do etapu stanu surowego zamkniętego łatwo dają się policzyć, potem zaczyna się jazda. Tysiące dupereli, które kosztują a nie widać efektu. Przechodziłam przez to, więc wiem. Sama elektryka ile tam kabelków, złączek, wchodziłam do marketu z listą a wychodziłam lżejsza o 5 tysięcy. Po prostu została wam najdroższa część domu do zrobienia, choć większość ludzi nie ma tej świadomości.... przed budową.

Nawet jeżeli chcecie zrobić tylko dół, to na górze od razu też chcesz a to prąd a to wodę itd, wylewki. A ocieplenie też trzeba, bo przecież folię trzeba zakryć. No to i zabudowa gk. I poddasze zrobione.

Czyli przystosuj się do 250.

A jeszcze dojdzie reku, WM (przy stojących kominach), odkurzacz centralny,... apetyt masz duży a pieniędzy mało.

 

 

skopiowałam ze swojego dziennika. Dom 105 m2, 2007/8 rok, standard bez podłogówki, wentylacji mechanicznej, reku, bez kominka (jest koza).

Cały domek kosztował 320 tyś. W tym:

 

Przyłącza - prąd 8 tyś,

- CO/CW bez kaloryferów i pieca 27 000.

- gaz 7 600

Razem przyłacza 42 600 http://forum.muratordom.pl/images/smilies/ohmy.gif

Stan surowy ocieplony, zadaszony, zaoknowany, z wylewkami i tynkami (u nas działo sie to tak szybko, że nie rozdzielę) 121 000.

 

I jeszcze jedno- podłogi, ściany itd- praca własna. Łącznie z kładzeniem parkietu

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczeście elektryka mam za darmo a kable rozdzielnia i wszystko pod inst.ele. bede miala na jego ulgach( elektryk pracuje wsklepie z art. Elektrycznymi ) Odkurzacz centralny mnie nie kreci, jakos nigdy mi sie to nie podobało jedyny '' luksus,, , ktory wiem ze chce miec to spieki kwarcowe w łazience ale przy tak malej lazience 2,5 m to nie wyjdzie specjalnie duzo, no i spiekiem chce miec zabudowany kominek. Moge na to poświecic gładzie :-) Edytowane przez aniol1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Czy o=uda mi się ten domek wybudowac za 200tys zł?

 

Łączę.

Koleś - od stworzenia setnego tematu na temat tego projektu on nagle nie stanieje w budowie.

 

Tu jest twoje zapytanie w temacie tanich domów:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?185911-MAŁY-TANI-ale-własny-w-poszukiwaniu-projektów-bardzo-tanich-w-budowie/page22

 

tu jest twoje zapytanie w temacie projektu Nasturcja:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234642-projekt-NASTURCJA-pracownia-ARCHDOM&p=6761510#post6761510

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal masz nadzieję na 170 tyś? ;) Cóż, nadzieję warto mieć.
to nie kwestia nadzieji tyle mam do dyspozycji i tyle musi wystarczyć narazie. Jak bede miala wiecej kasy za pare lat to dokończymy reszte. Niestety takie życie trzeba sobie radzic z tym co cie ma , skoro są tu na forum ludzie którym sie udało wybudować dom i mieszkac w nim za 200 tys to mysle ze z wkladem bardzo duzego wysilku i pracy wlasnej moge startowac z kasa 150 tys zeby ruszyc z ssz ( 20 tys z tych 170 licze na okna) do wykonczenie na tyle zebysmy mogli mieszkac, moze nie w super wypasie ale jakos na potrzebnym minimum:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia nadzieji tyle mam do dyspozycji i tyle musi wystarczyć narazie. Jak bede miala wiecej kasy za pare lat to dokończymy reszte. Niestety takie życie trzeba sobie radzic z tym co cie ma , skoro są tu na forum ludzie którym sie udało wybudować dom i mieszkac w nim za 200 tys to mysle ze z wkladem bardzo duzego wysilku i pracy wlasnej moge startowac z kasa 150 tys zeby ruszyc z ssz ( 20 tys z tych 170 licze na okna) do wykonczenie na tyle zebysmy mogli mieszkac, moze nie w super wypasie ale jakos na potrzebnym minimum:-)

Aniele drogi, wybraliście sobie po prostu za duży dom. Kasy masz ile masz. Oczywiście, że można wybudować dom za 200 tyś, ale nie każdy. 200 tyś to pieniądz, który narzuca żelazną dyscyplinę i przy projekcie i przy wykończeniu. Masz już wkład za nieco ponad . 100 tyś. Czyli skorupkę domu. teraz musisz włożyć resztę, a reszta za dom 160 m2 licząc nawet po 2 tyś /m2 (absolutne minimum) to jest ponad 200 tyś. Jeżeli jesteś zdeterminowana, to nie pytaj, czy dasz radę za tą sumę, tylko buduj. Jak pytasz, to ja mówię -nie. Ale może ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wierzyłam, że uda nam się wybudować za 120 000zł :p :rolleyes: ;)

 

Nie przesadzałabym z tym, że wentylacja mechaniczna to drogi gadżet - cała wentylacja mechaniczna (tzn. części) wyniosła nas 5 550 zł, mąż zamontował ją w całości sam. Śmiga aż miło, wilgotność na poziomie 50 - 55% przy nastawie na minimum mocy ok. 4 godzin dziennie. Wątpię, czy kominy wyszłyby taniej, a przede wszystkim czy działałyby lepiej. Ogólnie jak dobrze pójdzie to zamkniemy się w 250 000zł bez działki - czyli i tak moim zdaniem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniele drogi, wybraliście sobie po prostu za duży dom. Kasy masz ile masz. Oczywiście, że można wybudować dom za 200 tyś, ale nie każdy. 200 tyś to pieniądz, który narzuca żelazną dyscyplinę i przy projekcie i przy wykończeniu. Masz już wkład za nieco ponad . 100 tyś. Czyli skorupkę domu. teraz musisz włożyć resztę, a reszta za dom 160 m2 licząc nawet po 2 tyś /m2 (absolutne minimum) to jest ponad 200 tyś. Jeżeli jesteś zdeterminowana, to nie pytaj, czy dasz radę za tą sumę, tylko buduj. Jak pytasz, to ja mówię -nie. Ale może ci się uda.

Tu sie zgodze, tyle ze ja nie pytam czy wykoncze 160 m w bardzo podstawowym standarcie tylko czy za 170 tys da sie wykonczyc 85 m z tego domu do końca czyli okna tynki wylane podłogi ogrzewanie , podstawowe okładziny na podłogi i wykończona do konca kuchnia i łazienka plus ocieplenie budynku. Gora ma byc narazie traktowana jako strych nie mam zamiaru ani potrzeby mieszkac tam przez najblizsze 5-10 lat . Chodzi tylko o to by zabezpieczyc gore na tyle zeby mieszkanie na dole bylo mozliwe, czyli otynkowanie szczytow , ocieplenie dachu moze byc nawet wstepnie bez regipsow tylko sama wełna ktora jest już zakupiona. W idealnym wypadku chce z tej kasy, ktora dysponuje pociagnac media na góre nawet tylko zeby je tam juz miec nie rozprowadzajac ich np elektryke , wode i kanalizacje. Nie pisze tu zeby sie sprzeczac nie szukam zwady ciesze sie z kazdej Twojej i innych odpowiedzi na moje pytanie, traktuje to jako jakis rodzaj wprowadzenia do tematu:-) moze doradzicie mi jakies rozsadne rozwiazania ktore pomoga mi zminimalizowac koszty. Teoretycznie okna juz mam -znaczy bede miala zalatwione z fabryki p cenach prawie produkcji z bardzo mała marza , wiec jest jakas oszczednosc. Moze Ty/ Wy doradzicie mi jeszcze jakies inne madre rozwiazania ktore pomoga mi zaoszczedzic wiecej kasy że nawet gdybym sie nie wyrobila za te 170 tys na dole to moze dzieki waszym rada bedzie mniej niz wywalila bym normalnie , a to zawsze cos, kazdy grosz sie liczy :-) . Nie mam tez musu wprowadzenia sie na ten dom odrazu mam swoje mieszkanie własnościowe, ale nie ukrywam wolała bym sie wyprowadzic najszybciej jak sie da bo pragne byc na swoim nie miec za sciana dracego paszcze sasiada i jeszcze kwestia finansowa mieszkanie mogla bym wynajac i miala bym jakis staly dostep do dodatkowej kasy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compiniuniuńciuniu nie tylko w tym ale i w topiku 300 000 jest sens marzyć nie dawałem ludziom nadziei.Wy ją zabraliście mimo prognoz piszących.Jak to jest ???.Byłem karcony po łapkach a wy nic.Dajcie i dobre słowo t/w otuchę.;)
Nie wolno przeginać i tylko mówić "musi się udać". Realia są nieubłagane i czasami cudów może zabraknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że patent typu "wykończę dół a poddasze później" sprawdza się jako oszczędność jedynie pod warunkiem

- nie robienia schodów (drogie)

- zamknięcia dziury eleganckim styropianem.

- nierobienia tam przyłączy, wylewek, tynków

- rozłożenia wełny na stropie jako główne ocieplenie a między krokwie tyle, żeby zakryć folię.

Do tego ja bym mocno rozszczelniła okna, bo bez grzania i bez wietrzenia to to poddasze może zbutwieć.

W innym przypadku jest to oszczędność jedynie na wykładzinie podłóg, malowaniu scian i wykończeniu górnej łazienki. No, dobre i to. Ale resztę trzeba zrobić, bo... jedno "trzeba" ciągnie inne "trzeba" a potem trzeba jeszcze grzać, bo wilgoć.

 

Ale skoro jest tu mieszkanie na pożarcie, to zapewne się uda ;)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...