Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz co, ja mam dwie łazienki z oknami. Na górze i na dole. Na dole miała być we wnętrzu budynku bez okna, ale mąż się uparł, że musi być okno i poprzestawiał to wszystko tak, że rzeczywiście to okno jest. Tyle tylko, że roleta cały czas jest w nim zasłonięta :-P Drugi raz bardziej bym się kłóciła :-) Na górze okno być musi, bo dom by paskudnie z zewnątrz wyglądał, ale też pierwsze, co robię, to zasłonięcie rolety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tyle tylko, że roleta cały czas jest w nim zasłonięta Drugi raz bardziej bym się kłóciła
Tylko, że łatwiej łazienkę przewietrzyć jak jest okno niż czekać 2 godziny aż się samooczyści powietrze ;)
Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do warunków lokalnych,to nie tak że 2000 to wszystko,licz się z dodatkowymi kosztami.
Tak, tylko sama adaptacja już tak po kieszeni nie bije

 

Co więc radzicie - wziąć mniejszy dom ( około 105m2 z garażem+kotłownią ) i wydać więcej na papierki czy wziąć większy dom ( 113m2 - dom przy przyjemnej) i wydać mniej na papierki ale więcej na budowę? ( teoretycznie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym tylko dostawka garażu z kotłownią i przeniesienie drzwi tarasowych

 

Jakie tylko? Zakładając, że chcesz to połączyć z domem, to trzebaby pewnie przeprojektować fundamenty, dach, ściany nośne.

 

W sumie nie wiem, jak jest gdzie indziej. Ja za projekt dałam 1950zł, za adaptację z małymi zmianami, projekt budynku gospodarczego, projekt zjazdu na działkę, projekt przyłącza gazowego i projekt kanalizacji, oraz załatwienie wszystkiego, co związane z pozwoleniem na budowę, zapłaciłam 3100zł (o ile dobrze pamiętam). Tylko mapkę geodezyjną załatwialiśmy sami - 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się fajnie pisze "tylko dostawka garażu i kotłowni"- a koszt całkowity tego
No przecież to policzyłem. Dom 78m2 + 26m2 (garaż + kotłownia) = 104m2. Licząc koszt budowy garażu i kotłowni tak jak i reszty domu wyjdzie około 50tys, chociaż wiadomo, że garażu nie będe tak wykańczał jak wnętrza. Wylewka w zupełności wystarczy, ogrzewania też tam nie planuję. Projekt nr 2 już ma garaż i kotłownię, ale powierzchnia jego wynosi w sumie 113m2. Średnio licząc jest to około 20 tys PLN więcej. Więc nawet gdybym za projekt "dostawki" i adaptację dopłacił 2000 to będę około 18 tys PLN do przodu. Sucha kalkulacja

Jakie tylko? Zakładając, że chcesz to połączyć z domem, to trzebaby pewnie przeprojektować fundamenty, dach, ściany nośne.
A po co? Dom będzie wybudowany wg projektu, garaż będzie dostawiony do ściany bocznej i tyle.Nie widzę tu powodu by cokolwiek przeprojektowywać. To będzie dostawka podobna do tej

http://z500.pl/thumb/res/wizualizacje/Z78/Z78_GL_view1_1024_575_tl_normal.jpg

Projektów kanalizacji, wody, mapek nie liczę. To osobny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za indywidualny architekt zażyczył sobie w granicach 5000. Taki miałem zamiar, jednak chciałem zaoszczędzić i jeszcze raz zacząłem przeglądać projekty z nadzieją, że znajdę coś gdzie niewiele będę musiał zmieniać. W Domu przy Przyjemnej nie zmieniałbym nic więc płacę te 2000 i to wszystko.

W domu bez garażu musiałbym zapłacić za dostawkę i adaptację. Koszt wyszedłby pewnie w granicach 4000. Sprawdziłem i projekty garaży są już za 200PLN więc liczę 4000 za wszystko. Jestem więc 2000 do tyłu, ale ten pierwszy projekt będzie tańszy w budowie. Tak mi się wydaje przynajmniej, więc te 2000 więcej za projekt zwróci mi się w tańszym domu. Tak przynajmniej kalkuluję

 

Tylko, że łatwiej łazienkę przewietrzyć jak jest okno niż czekać 2 godziny aż się samooczyści powietrze ;)Tak, tylko sama adaptacja już tak po kieszeni nie bije)

 

taa.. u nas w okolicy sama adaptacja bez żadnych zmian to 1500, dowiedz sie bo jak tyle to wyjdzie na jedno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chcę zmieniać sporo. W pierwszym tylko dostawka garażu z kotłownią i przeniesienie drzwi tarasowych a w drugim pare bzdurek. Martwi mnie tylko, że drugi to około 10m2 więcej więc około 20 tys więcej kosztów budowy. Ciężki orzech

 

Ten mniejszy projekt jaką ma konstrukcję stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani, ile jeszcze razy mam pisać w tym wątku, że nie wybudujecie 100m2 domu za 200 tysięcy?

Ja nie wiem, czy komuś zależy na tym, aby ciemnotę ludziom wciskać? Macie z tego satysfakcję, czy jak?

Proszę o dwa bieżące dzienniki budowy, gdzie ktoś wybudował dom za 200 tysięcy. Nie ma takich, bo się nie da bez darmowej pomocy szeregu ludzi. Po prostu. A nawet, jeżeli ktoś prowadzi dziennik budowy za 200tys, to i tak pomija szereg kosztów, byle tylko pokazać, jaki to z niego Gieroj!

Nie dajcie się złapać w pułapkę, bo popadniecie w długi i będziecie przeklinać ten dom po wsze czasy. A chyba nie o to chodzi, prawda?

260 tys. - tyle musicie uwzględnić w budżecie na dom 100m2. w stanie deweloperskim. Po najtańszych kosztach.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż jedną osobę uratowałem przed finansowym kataklizmem.

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm bez podania konkretów to możesz pisać jeszcze 100 razy, że nie da się wybudować i nic z tego nie wyniknie. To tak jakby ktoś napisał, że da się wybudować dom 100m za 200 tys i na tym koniec. Dlaczego mam wierzyć Tobie a nie temu co się chwali, że wybudował? Przeczytałem ten temat od deski do deski i kilka osób taki dom tutaj wybudowało. Ba, nawet bez pomocy osób z rodziny. Więc ja wierzę, że się da, ale trzeba przed budową z kosztorysem i kalkulatorem obdzwonić wszystkie hurtownie budowlane w okolicy jak i wszystkie ekipy budowlane. Oczywiście po wybraniu projektu niedużej prostej stodoły. Na podkarpaciu ceny robocizny jeszcze nie zwalają z nóg. Wstępnie z tego co szukałem to potrafią być i 2-3 razy mniejsze niż w innych regionach więc takie uogólnianie - "nie da się" - jest bez sensu. Ja mam nadzieję, że taki dom wybuduję, ale przed budową policzę wszystko dokładnie kilka razy. Jeżeli się nie uda to to odszczekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk, to nie o to chodzi, żebyś odszczekiwał, bo to nie w moim interesie. Ty możesz sobie obdzwonić wszystkie hurtownie w Polsce i na papierze może ci wyjść nawet to 200, ale uwierz mi, że na KAŻDYM etapie budowy będziesz zmuszony dołożyć CO NAJMNIEJ 20% do zakładanych kosztów, a realnie to 30%.

To sa tak zwane "ukryte koszta" o których nikt nie pisze. Nie wyliczysz pustaków, worów cementu, stali zbrojeniowej i stu innych zmiennych. Każda zmiana generuje dodatkowe koszta materiału, transportu, a i jeszcze murarz, czy glazurnik doliczy ci do ceny parę stów. Zrozum to, że tak jest i będzie, kiedy budujesz dom po taniości. Mi murarz doliczył 2 tys. bo tego, czy innego nie było w projekcie i tak jest ze wszystkimi fachowcami. Najpierw wyceniają Ci na tylę, a potem okazuje się, że to kleju mało, że zmiana w projekcie...

Jeżeli jesteś inteligentny, to wliczysz to w koszta. Jeżeli liczysz na uczciwość fachowców, to potem ból. Uwierz mi, że wiem, co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, akurat z wyliczeniem pustaków jest najmniejszy problem. Zmiany to powinieneś mieć obczajone przed budową i z murarzem rozmawiać o cenie konkretnej. Ilość kleju na liczbę pustaków jest opisana na opakowaniu. To, że Ty tego nie wyliczyłeś, nie oznacza, że tak jest zawsze. Jasne są nieprzewidziane koszty. U nas to zwykle była nieprzewidziana ilość gwoździ, czy wkrętów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, pamiętam jak sam nie wierzyłem ludziom kiedy mówili mi ile kosztuje budowa/remont domu...
Ja też nie wierzę. Dlatego sam liczę. Ty nie policzyłeś i się zdziwiłeś
A okazało się, że mieli rację -3 tysi za metr pękło nie wiem kiedy i to bez żadnych szaleństw...
Pokaż projekt bo może nie taki on prosty
Każda zmiana generuje dodatkowe koszta materiału, transportu, a i jeszcze murarz, czy glazurnik doliczy ci do ceny parę stów
Ok, ale zmiany to ja zamierzam mieć już na papierze przed budową. W trakcie budowy to ja już gadania speców nie zamierzam słuchać. Z murarzem czy glazurnikiem to mam zamiar podpisać umowy na konkretne kwoty więc później to on sobie może doliczać co mu sie podoba. Ja rozumiem ukryte koszta, ale nie zamierzam się dawać nabijać w butelkę bo majster sobie coś wymyślił, bo jemu tak łatwiej. Ukryte koszta ukrytymi kosztami, ale to co ty opisujesz to zwykła naiwność i niewiedza inwestora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
2000zł za m2 małego domu około 100m2 to naprawdę mało. Te stawki sprawdzają się przy domach 150-200m2, wynika to z tego, że np. kotłownia domu 100m2 i 150m2 to prawie takie same koszty, papierki też te same koszty, KB też ten sam koszt itp. rozkładając na więcej m2 większego domu wychodzi taniej

.

Dlatego jeśli ktoś patrzy na koszty to kotłowni w małym domu nie wybuduje,podobnie nie wpakuje paliwa stałego a to już ok.20-30tys.zl mniej za budowę i te 2tys zl/m2 jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...