Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wybralem zwykle okna po co mi takie drogie okna przeciez ja niebuduje domu pasywnego

w dodatku kupilem okna od goscia co dopiero zaczyna sprzedaz ma malenke pomieszczenie a co za tym idzie moze sobie pozwolic na nizsze ceny bo niemusi miec salonu 200 m2 a to my placimy klienci za jego utrzymanie

w innym salonie chcieli za takie same okna 5 tys

Edytowane przez maxus79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,projekt Z45 systemem gospodarczym stan SSO 50 tys,wystarczy jeszcze 200 zeby sie wprowadzic?Dodam ze dzialke dostalem od rodzicow wiec zakladajac ze sie uda calosc bez Majstrow 300 tys. + ogrodzenie formalnosci 20tys..Dla mnie nie ma opcji zmiescic sie w 200.Niestety budowa to tylko i wylacznie chłodna kalkulacja i nie da sie inaczej.pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybralem zwykle okna po co mi takie drogie okna przeciez ja niebuduje domu pasywnego

w dodatku kupilem okna od goscia co dopiero zaczyna sprzedaz ma malenke pomieszczenie a co za tym idzie moze sobie pozwolic na nizsze ceny bo niemusi miec salonu 200 m2 a to my placimy klienci za jego utrzymanie

w innym salonie chcieli za takie same okna 5 tys

 

Jakie znaczenie ma miejsce z którego kupiłeś? Ano takie, że żeby zaistnieć puścił Ci je ze śmieszną marżą, która mu starczy na... prąd w tym pomieszczonku. Okna nie różnią się tylko ceną, a z tego co napisałeś, kompletnie nie wiesz o różnicach. Też nie buduję domu pasywnego, a okna kupiłem w miarę przyzwoite, bo... gdyby je kiedyś wymienić na lepsze, musiałbym rozwalać "pół" domu. Budując najtańszymi materiałami niekoniecznie będzie to dom tani w utrzymaniu. Zaoszczędzisz na budowie - stracisz dużo więcej np. na ogrzewaniu. Ale... to Twój dom i Twoje wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywnie to już drogo, ale energooszczędnie - dlaczego nie? Grzanie prądem w Grudniu kosztowało mnie około 200 zł. W styczniu grzejniki tylko nieco dłużej chodzą, nawet jakby było 300 - to przy poprzednim domu z tanimi oknami i bez izolacji oszczędzam mnóstwo kasy. Nie mówiąc o tym, że nie muszę łazić do kotłowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł, w którym autor przekonuje, że w zakładanej kwocie, czyli do 200 tys. da się dom wybudować.

 

http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Koszt-budowy-domu-2016&wid=18087975&smqbzticaid=116457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,projekt Z45 systemem gospodarczym stan SSO 50 tys,wystarczy jeszcze 200 zeby sie wprowadzic?Dodam ze dzialke dostalem od rodzicow wiec zakladajac ze sie uda calosc bez Majstrow 300 tys. + ogrodzenie formalnosci 20tys..Dla mnie nie ma opcji zmiescic sie w 200.Niestety budowa to tylko i wylacznie chłodna kalkulacja i nie da sie inaczej.pozdr

 

Jasne , przy założeniu rozsądnego węża w kieszeni jest to kwota realna . Znaczy kuchnia normalna nie za 50 000 z meblami i bez wodotrysków w pozostałych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Stary, dzięki 8 oknom za 13 tysi mam w domu w słoneczny dzień jak dziś 25*C i grzejniki idą w odstawkę. Latem za to ciepło nie pcha się zbyt szybko. I to jest ta różnica ;)

 

to co to sa za okna - w lecie izoluja a zimą przepuszczaja ,ale tylko wtedy gdy jest slonecznie i ciepło. Sprawdzałem to jakze rozpowszechnione zjawisko i powiem że jakies dogrzewanie przez szybę zimą jest jakies takie niezauważalne - i jestem troche wk..ny ze nie zrobiłem wiekszych okien z północy. Szyby 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe okno 0,7. Dwa duze od południa pod okapem wyliczonym dla lata. Jedno 3x2,3 drugie 2x2,3. Oknoplast winergetic czy jakoś tak. Trzy szyby, siedem komór. Latem ciepło nie wchodzi szybko - ciepło, a nie promienie słoneczne, bo te obciąłem okapem a latem jeszcze dojdą żagle nad tarasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł, w którym autor przekonuje, że w zakładanej kwocie, czyli do 200 tys. da się dom wybudować.

 

http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Koszt-budowy-domu-2016&wid=18087975&smqbzticaid=116457

 

Wydał 192 tyś za SSZ - a instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Całe okno 0,7. Dwa duze od południa pod okapem wyliczonym dla lata. Jedno 3x2,3 drugie 2x2,3. Oknoplast winergetic czy jakoś tak. Trzy szyby, siedem komór. Latem ciepło nie wchodzi szybko - ciepło, a nie promienie słoneczne, bo te obciąłem okapem a latem jeszcze dojdą żagle nad tarasem.

 

czyli mamy ciepło i promienie słoneczne i jeszcze może światło ??? Jak bedzie takie cudowne słońce zima to dobrze jest wstawić termometr przed szybą i za szyba i zobaczyc co daje te cudowne wystawienie okien na południe przy szybie 0,5. Oczywiscie przy załozeniu że wewnatrz jest taka sama temperatura jak na dworze - akurat coś takiego posiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Przez cztery godziny operowania wprost w okna słońce podgrzewało parter o jakieś 2 stopnie. To wystarczy, żeby nie grzać grzejnikami przez południe.

 

:) - i to było zimą - słońce nagrzało pomieszczenia z 19 stopni do 21.....

Przy szybach 0,5 to mit. Chyba ze masz jakąś cudowna "nteligentna" szybę. Ja na to cudowne działanie słońca zwróciłem uwagę w sierpniu w upały. Też mam pełno okien z wystawą południową i i jak wszedłem do srodka to przeżyłem szok temperaturowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...