Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak chcesz tani dom to szukaj domu BEZ garażu i BEZ wykuszy lukarn i innych podrażających koszty wymysłów. Prosty - prostokątny rzut bez żadnych załomów i 2spadowy dach z minimalną ilością okien połaciowych (są droższe niż klasyczne), najlepiej żeby kuchnia i łazienki były blisko siebie i w poziomie i w pionie, no i przede wszystkim deweloperski przy wkładzie pracy własnej to jak podaje większość ok 2000zł / m powierzchni całkowitej. Więc żeby zmieścić się w budżecie musiałbyś mieć dom o powierzchni całkowitej ok 100m, a te twoje mają powierzchnię ok 130-140m. Najlepiej poszukaj prostej parterówki, bez garażu, bez wykuszy, bo w niej odpada ci koszt stropu, schodów, pionów kanalizacyjnych, okien połaciowych itd. no i dużo możesz zrobić samodzielnie, jak chociażby ocieplenie, murowanie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T po co takie przykłady na tym forum?

 

Bo każdy jest inny. Jednemu ojciec z teściem wszystko zrobią za friko i jeszcze dokupią po cichu to i owo. Inny jest gospodarny i nie lubi jak co w okolicy marnuje się porzucone to i zwlecze nocą na budowę. A jeszcze inny ktoś za wszystko płaci sam i jeszcze ludzi musi wynająć.

Często ludzie nie podają wszystkich kosztów bo to sprawia, że lepiej czują się że są bardziej gospodarni od innych. Ci co nie muszą budować oszczędnie na forum zwykle nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a garaż z czego zbudować żeby wyszło dużo taniej?

 

Może to zabrzmi trochę lakonicznie ale w 200 tyś przewidzianych na dom systemem deweloperskim ,garaż to niemały wydatek ,bo jak się ma 100m2 i 30 m2 garażu.Jeszcze powiedz czy w bryle czy wolnostojący bo to dopiero są dwie bajki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki garaż aby go umieścić w bryle lecz nie byl murowany(brak fundamentów ścian z pustaka).

 

tak na serio nie da się garażu taniej..chyba,że nie położysz tam tynku od środka, drzwi garażowe będziesz miał z demobilu, zamiast ocieplać garaż ocieplisz ścianę domu wewnątrz garażu.... poza tym to tylko oszczędności na materiale i praca własna zamiast ekip ALBO

 

a) Za to możesz podzielić inwestycję na dwie: etap 1- dom, etap 2- garaż (przylepić go do domu). Co od etapu 2 jedynie musiałbyś podczas budowy domu w ścianie od przyszłego garażu zrobić nadproże aby sobie wstawić drzwi i ewentualnie zrobić fundamenty aby tworzyły jedną bryłę.

 

b) Inny bardzo mały koszt, kupić blaszak postawić go oddzielnie i z zewnątrz opryskać tynkiem jak dom aby były podobne - koszt ok 2000-3000zł. (tak zrobił mój szwagier bo garaż w domu przerobił na pokój) i naprawdę nie wygląda to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że niewiele rozumiesz,ale twoj cyrk,twoje małpy:bye:

 

Fora są po to by pytać.

Ludzie dziela się na takich jak ty tylko żeby do....lic komuś i takich którzy chcą pomóc żeby.

Niestety twoje odpowiedzi są do d..y i zasmiecaja tylko informacje których ja potrzebuje A może wielu innych. Dlatego proszę się nie udzielać nie mając nic konkretnego do przekazania.

 

b) Inny bardzo mały koszt, kupić blaszak postawić go oddzielnie i z zewnątrz opryskać tynkiem jak dom aby były podobne - koszt ok 2000-3000zł. (tak zrobił mój szwagier bo garaż w domu przerobił na pokój) i naprawdę nie wygląda to źle.

Może by to było rozwiązanie....

 

Dzieki temacik dobry zaraz dołącze :-)

 

 

A TERAZ DO SEDNA.

 

http://www.tooba.pl/projekt-domu-BW-36-wariant-4-TYK-785

 

Wywalam kominek i garaż ile mi kosztów odejdzie w ilu orientacyjnie się zmieszcze chodzi mi o stan deweloperski(tak jak pisałem wyżej)? Wiem że nikt nie wyliczy tego z błedem 3 tys... chodzi mi orientacyjnie :-)

Edytowane przez m104
odpowiedz na post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie przyłącza Max 3 tys wszystko 1 metr od działki (woda, kanalizacja, prad).

Ale i tak 10 tys na wstęp(dowiadywalem się po sąsiadach przylacza+pozwolenia).

Czyli z ekipami muszę liczyć srednio 2250 za metr?

A co z prostotą projektu? Powywalac kominek wykusz?

Ewentualnie w wyruszy zrobić jedno duże okno bez bocznych okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem.

Napisałem do paru ludzi z realizacji w/w projektów poczekam na odpowiedz.

 

Na całą budowe z wyposażeniem chcę przeznaczyć ok 300 tys i muszę się ego trzymać.

Garaż muszę mieć bo to jest moje tzw dodatkowe źródło dochodu "kup i zrób" :-)

 

Zobacze co mi odpiszą realizatorzy :-)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie przyłącza Max 3 tys wszystko 1 metr od działki (woda, kanalizacja, prad).

Ale i tak 10 tys na wstęp(dowiadywalem się po sąsiadach przylacza+pozwolenia).

Czyli z ekipami muszę liczyć srednio 2250 za metr?

A co z prostotą projektu? Powywalac kominek wykusz?

Ewentualnie w wyruszy zrobić jedno duże okno bez bocznych okien?

 

To nie do końca tak opłaty przyłączeniowe takie same w przypadku prądu zależy od mocy ale oni robią projekt 1000 trzeba liczyć j,woda to nie tylko koszt wpinki do kanalizy i rurociągu ale trzeba zrobić projekt i odebrać te prace to też kosztuje.

 

Po drodze może wyskoczyć koszt erbetki ogrodzenia tymczasowego blaszaka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...