Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ok luz! nie każdy tutaj jeśli źle nastawiony - jest sporo fanatyków, ludzi co się znają ale i pieniaczy a prawda jest taka,że wiele osób co chce budować zagląda tutaj aby uzyskać poradę a różnie to wychodzi....

 

powodzenia!

 

Że nikt nie założy "złotych myśli FM"

 

bardzo ładnie i utrzymane w tonie powiedziane.brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeprosiłeś tylko co teraz zrobisz???.

Skoro przeprosił, to znaczy, że przeprosił - i tyle wystarczy.

A twoje pierdzielenie "co dalej?" jest już mało istotne, obrońco "wyższych wartości".

Czego więcej oczekujesz? Że się pokłoni?

A co zrobi dalej, to już jego sprawa. Może przeniesie się na inne forum, gdzie znajdzie mniej pouczania, a więcej życzliwości?

Edytowane przez portaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeprosił, to znaczy, że przeprosił - i tyle wystarczy.

A twoje pierdzielenie "co dalej?" jest już mało istotne, obrońco "wyższych wartości".

Czego więcej oczekujesz? Że się pokłoni?

A co zrobi dalej, to już jego sprawa. Może przeniesie się na inne forum, gdzie znajdzie mniej pouczania, a więcej życzliwości?

 

Jesteś w błędzie i dopiero to zauważyłem.Przeprosił jedną osobę i jak widzisz zostawił to bez odpowiedzi.Twoje jak nazywasz to po imieniu "pierdzielenie"(ban)

wystarczyło by uciekł na inne forum jak piszesz.Życzliwości tu dostatek tylko w cholerę eliminować nieżyczliwych.Przykład znasz.Jesteś dowodem na to.:cool::cool::cool::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie i dopiero to zauważyłem.Przeprosił jedną osobę i jak widzisz zostawił to bez odpowiedzi.Twoje jak nazywasz to po imieniu "pierdzielenie"(ban)

wystarczyło by uciekł na inne forum jak piszesz.Życzliwości tu dostatek tylko w cholerę eliminować nieżyczliwych.Przykład znasz.Jesteś dowodem na to.:cool::cool::cool::evil::evil::evil:

 

Smieszą mnie Twoje wypowiedzi. W tym forum jak zauważyłem siedzą od paru lat Ci sami którzy od początku tematu tylko negują że nie darady, że tamto sramto.

A każdy kto tu zagląda to dostaje 'po pysku" od tych samych osób.

 

Moim zdaniem powinny się udzielać tutaj Ci co się wybudowali za ok 200 tys lub Ci co zamierzają!

To nie jest kwota przy której łopate wbija firma i klucz do drzwi daje Ci również ona.

Posiedziałem 2 tygodnie przy necie i wiem że 2 tys za 1m2 to nie jest żadna wygórowana cena do stanu deweloperskiego.

Psiałem juz z 6 ludzmi którzy wysłali mi PW z kosztorysami do wglądu itd. .

Mysłe że oni (w/w) tak jak ja teraz będe miał to w d... i nie będe pisał tu co zrobiłem za ile (a napewno zaciekawiło by to parę osób) bo i tak się znajdzie mądrzejszy co mi napisze swąją czarną wizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: nie wiem czy da radę wybudować do 200 tys. ale wiem jedno jeżeli ktoś chce się zbliżyć do tej granicy to musi większość baa prawie wszystkie prace wykonać samemu. Ja robię za pomocnika razem z jednym murarzem. Jestem przed zalewaniem stropu i ponad 38 tys poleciało. Jeżeli dodać do tego projekt, mapki, ogrodzenie, garaż blaszany, podłączenie prądu itd to już mamy 50tys. W 200 tys. na 90% się nie zmieszczę. Jeżeli uda się w 250 to będę zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał postawiony SSO to będziesz widział czy się zmieścisz czy troszkę przekroczysz.

A jaką powierzchnie liczy Twoj domek i przedewszystkim który projekt?:D

 

czy się zmieszczę czy nie to będę wiedział jak się wprowadzę a i wtedy będzie jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Projekt ten http://www.archdom.pl/hiacynt.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu 123m2 wybudowanym praktycznie tylko przez rodzinę. Płaciłem za dach - dziś bym zrobił to sam - roboty ziemne, jednego murarza przy fundamentach, hydraulika, wyplatanie skrzynki z prądem i suche tynki - ale tylko za gładzenie, płyty kręciłem sam. Kosztowało nas to około 210 tysięcy, bez wykończonej jednej łazienki. Dom w szkielecie drewnianym, energooszczędny.

 

Twoje propozycje to domy nieco mniejsze, ale garaż podnosi koszty. Myśmy budowali w 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszą mnie Twoje wypowiedzi. W tym forum jak zauważyłem siedzą od paru lat Ci sami którzy od początku tematu tylko negują że nie darady, że tamto sramto.

A każdy kto tu zagląda to dostaje 'po pysku" od tych samych osób.

 

Moim zdaniem powinny się udzielać tutaj Ci co się wybudowali za ok 200 tys lub Ci co zamierzają!

To nie jest kwota przy której łopate wbija firma i klucz do drzwi daje Ci również ona.

Posiedziałem 2 tygodnie przy necie i wiem że 2 tys za 1m2 to nie jest żadna wygórowana cena do stanu deweloperskiego.

Psiałem juz z 6 ludzmi którzy wysłali mi PW z kosztorysami do wglądu itd. .

Mysłe że oni (w/w) tak jak ja teraz będe miał to w d... i nie będe pisał tu co zrobiłem za ile (a napewno zaciekawiło by to parę osób) bo i tak się znajdzie mądrzejszy co mi napisze swąją czarną wizje.

 

Witam .

 

Nie chodzi tu o czarną wizję choć ona jest , a ci co się porywają za 200 tysiaków to desperaci.Życzę ci aby się to udało ale to nawet nie jest trudny orzech do zgryzienia czy jakoś tak.Zrozum to skoro pyskówka jest ,a adwersarzy mało to o czym to świadczy???. Stań na glebę mocna i ocknij się ,że tej kasy ci zbraknie.Jeśli cię obraziłem to przepraszam ale lokum za 200 tyś. nie wybudujesz choćbyś się ..............ł.sorki za ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dobrnąć do połowy tego tematu. Jednakże początek pochodzi z dość odległych czasów (sporo od tego momentu się zmieniło).

Aktualnie poszukuje z żoną projektu domu (budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku).

W oko wpadł nam ten projekt:

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-perlowce-n-ver-2-m9491f8409a40a

Uprzejmie proszę o informacje doświadczonych użytkowników, czy uda nam się ten mały domek wybudować do stanu deweloperskiego w granicach 200 tyś złotych? Jak szacujecie ile może (orientacyjnie) wynieść budowa do SSZ i ostatecznie deweloperskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś 300 stron tego tematu i pytasz się, czy za 200tyś wybudujesz 131m2 domu (po podłogach)? Licz minimum 2000zł za 1m2. Powinno tu być podpiętę 2000-2500zł za m2 do stanu deweloperskiego.

 

Czyli bez 350000 zł nie ma co podchodzić do takiego domu?

Kurdę to ekstremalnie dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej powiedziałbym, że to przeciętna stawka za taki dom.

200 tyś to ekstremum dla tych, co prawie wszystko budują własnymi rękoma. I z każdym rokiem dotyczy mniejszej powierzchni, z powodu inflacji.

Ale da się - pod warunkiem, że ograniczy się apetyty i zrezygnuje z marzeń (spiżarnie, garaże, pralnie, wykusze, balkony) na rzecz absolutnej konieczności (kuchnia, łazienka, salon, sypialnia, pom. gospodarcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez 350000 zł nie ma co podchodzić do takiego domu?

Kurdę to ekstremalnie dużo...

 

Bardzo dobrze, że pytasz i robisz rozeznanie. Wielu ludzi pakuje się na życiową minę rozpoczynając budowę bez zadania podobnych pytań. Niestety budowa domu to SPORE wydatki. Buduję stodołę z dwuspadowym dachem, ale na płycie, średniej jakości ekipy, dobre materiały i SSO wyniosło 150tyś zł. Można było zejść taniej, ale trzeba się znać, mieć doświadczenie, czas, kogoś do pomocy itd itp. Licz realnie 400 tyś zł za taki dom bez działki przy budowie firmami.

 

Koszty są na każdym kroku - przykład - dom ma wykrusz i garaż, samo wytyczenie przez geodetę będzie kosztować ponad tysiąc złotych ze względu na wiele boków do wyznaczenia. Garaż - dodatkowe koszty, balkony, lukarny, okna dachowe etc etc. Takich szczegółów są dziesiątki na budowie i generują finalną cenę.

 

Budowa to sztuka przemyśleń i trafnych decyzji.

Edytowane przez Antymateria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-perlowce-n-ver-2-m9491f8409a40a

Uprzejmie proszę o informacje doświadczonych użytkowników, czy uda nam się ten mały domek wybudować do stanu deweloperskiego w granicach 200 tyś złotych? Jak szacujecie ile może (orientacyjnie) wynieść budowa do SSZ i ostatecznie deweloperskiego?

Jeżeli myślisz o oszczędniościach to musisz wybrać w miarę prostą bryłę. Lukarny może i fajnie wyglądają, ale kosztują. Może wystarczą okna dachowe? Kwestia przemyślenia.

Te 200 tys. wydaje mi się mało. Rzuć okiem na mój post #11969 (zginął w gąszczu pyskówek) i masz tam podane ceny robocizny za którą nasz dom się buduje. Na chwilę obecną jestem etapie ścianek fundamentowych i zagęszczania płyty bez rozliczenia z wykonawcą, więc o kosztach jeszcze niewiele mogę powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

jestem na etapie wybierania projektu domu na działkę 550 m2. Parterowe raczej nie wchodzą w grę, bo zajmą sporą część działki, niektóre nawet się nie mieszczą, a inne są po prostu brzydkie (na takie głównie trafiałem). Dlatego najpoważniejszy kandydat jest piętrowy i jest nim "Dom w jabłonkach 9": http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-jablonkach-9-m760217f459c24

 

Metraż jak dla mnie idealny, pomieszczenia też. Mam zamiar wprowadzić kilka zmian - wyrzucenie tego drewna z elewacji, podłogówki, kominka, okien ze strony z garażem (pojawią się okna dachowe - chyba, że to bardzo podroży koszt budowy, to zostanę przy zwykłych i najwyżej odsunę dom o ten dodatkowy jeden metr), rezygnacja z okien aż do ziemi na piętrze na rzecz zwykłych okien. Jeśli będzie duża różnica w cenie, to mogę wziąć blachę na rąbek zamiast dachówki. Jeśli chodzi o jakieś rury to mogę liczyć na dobre ceny bo osoba z rodziny pracuje w hurtowni z właśnie rurami, piecami itp. Plan jest taki, żeby dom wybudować, z zewnątrz skończyć i wprowadzić się na parter - górę zostawić niewykończoną, bez zrobionej łazienki i pralni. Ile myślicie będzie coś takiego kosztować? Jest szansa na zmieszczenie się w 200 tys. do takiego stanu? Czy może 250 i 300 są bardziej realne? Albo inaczej - na co wystarczy 200 tys w takim przypadku :) Pewnie część rzeczy spróbuję zrobić sam i małą pomocą, ale poważniejsze to jednak ekipa. Dodam, że mam zamiar budować w pobliżu Białegostoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że pytasz i robisz rozeznanie. Wielu ludzi pakuje się na życiową minę rozpoczynając budowę bez zadania podobnych pytań. Niestety budowa domu to SPORE wydatki. Buduję stodołę z dwuspadowym dachem, ale na płycie, średniej jakości ekipy, dobre materiały i SSO wyniosło 150tyś zł. Można było zejść taniej, ale trzeba się znać, mieć doświadczenie, czas, kogoś do pomocy itd itp. Licz realnie 400 tyś zł za taki dom bez działki przy budowie firmami.

 

Koszty są na każdym kroku - przykład - dom ma wykrusz i garaż, samo wytyczenie przez geodetę będzie kosztować ponad tysiąc złotych ze względu na wiele boków do wyznaczenia. Garaż - dodatkowe koszty, balkony, lukarny, okna dachowe etc etc. Takich szczegółów są dziesiątki na budowie i generują finalną cenę.

 

Budowa to sztuka przemyśleń i trafnych decyzji.

 

W skali jeden do 5 ................5.Jak to wbić ludziskom w głowę by spadli na ziemię i realnie popatrzyli na np.130 mkw. ,które mają tyle nazwę to po swojemu

bocznych wydatków
. Rozumiem tych ,którym się udało.Ilu ich jest tu na FM.Tu w tym topiku???.Co wybudował chałupę z jej otoczką ,papirologią itp za 200 tyś.Pytam ilu.???Choć marzenia nie można odbierać ponieważ jest to niesprawiedliwe .....każdy może marzyć....m.a.rz.y.ć!!!;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

jestem na etapie wybierania projektu domu na działkę 550 m2. Parterowe raczej nie wchodzą w grę, bo zajmą sporą część działki, niektóre nawet się nie mieszczą, a inne są po prostu brzydkie (na takie głównie trafiałem). Dlatego najpoważniejszy kandydat jest piętrowy i jest nim "Dom w jabłonkach 9": http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-jablonkach-9-m760217f459c24

 

Metraż jak dla mnie idealny, pomieszczenia też. Mam zamiar wprowadzić kilka zmian - wyrzucenie tego drewna z elewacji, podłogówki, kominka, okien ze strony z garażem (pojawią się okna dachowe - chyba, że to bardzo podroży koszt budowy, to zostanę przy zwykłych i najwyżej odsunę dom o ten dodatkowy jeden metr), rezygnacja z okien aż do ziemi na piętrze na rzecz zwykłych okien. Jeśli będzie duża różnica w cenie, to mogę wziąć blachę na rąbek zamiast dachówki. Jeśli chodzi o jakieś rury to mogę liczyć na dobre ceny bo osoba z rodziny pracuje w hurtowni z właśnie rurami, piecami itp. Plan jest taki, żeby dom wybudować, z zewnątrz skończyć i wprowadzić się na parter - górę zostawić niewykończoną, bez zrobionej łazienki i pralni. Ile myślicie będzie coś takiego kosztować? Jest szansa na zmieszczenie się w 200 tys. do takiego stanu? Czy może 250 i 300 są bardziej realne? Albo inaczej - na co wystarczy 200 tys w takim przypadku :) Pewnie część rzeczy spróbuję zrobić sam i małą pomocą, ale poważniejsze to jednak ekipa. Dodam, że mam zamiar budować w pobliżu Białegostoku.

 

bryła prosta, choć można przemyśleć trochę dół i górę.Powinien być tani w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...