Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak porównywałem ostatnio dach dwuspadowy, versus kopertowy, to soę okazało, że wcale nie ma takich różnic.

Przy kopertowym odpada naprawdę sporo m2 ścian zewnętrznych, ktore trzeba wybudować, ocieploć i otynkować.

zobacz na swoim projekcie, jaka powierzchnia ścian odpadłaby, gdyby okap sięgał tak, jak ma elewacji frontowej.

 

Tu akurat kąt nachylenia dachu nie jest spory, ale jak ktoś ma 35-40 stopni to robi się koszt....

 

Materiału na każdy kawałek dachu trzeba naciąć pod kątem, nie trafisz raczej, żeby wykorzystać to co zostało, czyli odpad, za który płaciłeś. Łatwiej postawić niewielką ścianę, niż kombinować z dachem- tym bardziej jak się to samemu chce robić.. Zyskujesz też kilka metrów strychu, który zawsze się przyda.

 

W moim przypadku ok. 20m2 ściany szczytowej, ale tylko dlatego, że musiałem zmienić kąt dachu. W oryginale wyszło by dużo mniej. Za to mam na górze ok.80m2 od1,45 do 2,5m wysokości. No i mój dom nie miał dachu kopertowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lotpaj - jakbyś jednak, zamiast przelotnego spojrzenia i rzucenia komentarzem, przeczytał ostatnie kilka stron, zauważyłbyś, że nikt nie bierze pod uwagę budowlańców i hydraulików. Mowa jest o samodzielnym budowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotpaj - na tym forum ludzie budują własne domy samodzielnie a jednak poniżej tych 10 lat.

I ty piszą osoby zainteresowane domem za 200 tyś a nie domem postawionym w najkrótszym czasie. Nic tu od tytułu nie odbiega, poza twoimi uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam takich którzy sami budują , choć słowo "sami" w większości nie jest prawdą , bo często korzystają z pracy innych którym nic nie płacą ...

Druga rzecz że samodzielne budowanie to bardzo często fuszerka na fuszerce i mnóstwo błędów , bo nie ma co ukrywać w internecie "nie znajdzie się wszystkiego" fachowcy mają dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie i wiedzą jak sobie poradzić z rożnymi problemami i jak unikać błędów ...

To jest właśnie doświadczenia za które płaci człowiek który korzysta z ich usług ...

Inna rzecz to szybkość prac , a jak mówią czas to pieniądz ..

Amator NIGDY nie wykona prac tak dobrze jak doświadczony fachowiec ...

 

 

Mi dom będzie budowała firma. Firma która posiada koparkę , spychacz , ciągnik , rusztowania i mnóstwo sprzętu budowlanego , firma której prace widziałem.

Cena za SSO + kompletny dach jaką wynegocjowałem uważam za bardzo dobra.

 

Oczywiście można szkolić się i nonstop czytać , ale tak jak pisałem jest takie coś jak praktyka i doświadczenie a tego żaden amator nie przyswoi ...

 

Budowa "gospodarcza" to modne "słowo" wśród osób których NIE STAĆ na dom a chcą udowodnić wszystkim że stać...

 

Taka jest prawda. Budową domów na całym świecie zajmują się firmy budowlane . Dom to taki sam towar jak inny i tyle ...

 

TV czy samochodu też samemu się nie robi się a kupuje ...

 

Zadaniem kupującego jest wybrać odpowiedni dom , dopasować go do siebie , zatrudnić firmę która wykona aranżację wnętrz i itd i się do gotowego domu wprowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszpir007 - żebyś widział co fachowcy robią to byś się zdziwił.

Owszem efekt końcowy b.ładny płyteczki, gładż położona równo ale tam w środku pod tą "ładnością" jest wszystko na odpi.... bo wiadomo u nich dopiero sprawdza się przysłowie "czas to pieniądz". Oczywiście zdarzają się wyjątki tak jak i we wszystkim i wszędzie.

 

Wracając do tematu wolę pracować do południ i tyrać do wieczora i weekendy- wtedy mam swoją wypłatę plus czyjąś komu bym ją oddał. Przecież przez całe życie nie będzie tak wyglądało- najpierw praca później przyjemność :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszpir007 - żebyś widział co fachowcy robią to byś się zdziwił.

Owszem efekt końcowy b.ładny płyteczki, gładż położona równo ale tam w środku pod tą "ładnością" jest wszystko na odpi.... bo wiadomo u nich dopiero sprawdza się przysłowie "czas to pieniądz". Oczywiście zdarzają się wyjątki tak jak i we wszystkim i wszędzie.

 

Wracając do tematu wolę pracować do południ i tyrać do wieczora i weekendy- wtedy mam swoją wypłatę plus czyjąś komu bym ją oddał. Przecież przez całe życie nie będzie tak wyglądało- najpierw praca później przyjemność :-)

 

Ale może inaczej ...

Są fachowcy i są partacze ...

 

Fachowiec wykonuje swoją pracę fachowo i dokładnie , bo zależy mu na pracy i na "polecaniu" go ...

Najlepszą reklamą jest dobra opinia o nim i przekazanie "zaufanego fachowca" innym osobom ...

Tacy fachowy wiedzą , że jak schrzanią robotę to stracą wielu następnych klientów , bo wiele fachowców ma klientów dzięki "polecaniu" ...

 

Sam znam ludzi którzy miesiącami czekają na wybranego fachowca i wolą dopłacić aby było wykonane tak jak powinno ..

 

Ja pamietam jak kiedyś odbierałem swoje nowe mieszkanie to płytkarz był umówiony. Drogi , ale wiedziałem że robi dobrze bo widziałem jego efekty i z jego pracy byłem bardzo zadowolony. Zostawiłem klucze do domu i wykonał cały remont.

 

Większość tych "fachowców" to są ludzie którzy są "dostępni od ręki" i robią za stawki dużo niższe niż inni fachowcy którzy nie zrobią od "ręki" ...

 

Są rzeczy które wiem że mogę wykonać sam i czuję się na siłach , ale są rzeczy które wymagają dużej wiedzy , doświadczenia i odpowiedniego sprzętu i tego się nie tykam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda. Budową domów na całym świecie zajmują się firmy budowlane . Dom to taki sam towar jak inny i tyle ...

 

Ale Polska to nie cały świat. U nas budowa domu przez firmę to dla bardzo wielu osób towar nadal luksusowy. Domu do innych towarów nie porównuj - nie stać Cie na prawie nową fure to kupujesz 15 letnią, która zamiast 150k, kosztuje 15. Z domem tak się nie da, więc trzeba kombinować. Ja podziwiam i trzmam kciuki za samorobow zamiast "mądrować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami wiara w znajomość i fachowość budowlańców jest zbyt duża. Wielu robi tak bo tak się zawsze robiło (np. wylewanie fundamentów do poziomu gruntu, ocieplanie 5 styropianu, czy nawet u mojego sąsiada po co docinać kawałek styropianu jak można wrzucić tam pół worka kleju). Z drugiej strony jak trafi się na porządnego majstra to robota idzie sprawnie. Tutaj przykładem niech będzie zalewanie stropu gdzie u szwagra trwało to 8 godzin w 6 osób. Wyrównywaliśmy beton deską którą ciągnęliśmy bo bokach ścian, beton zaczynał gęstnąć a nam ręce odpadały. U mnie murarz wziął deskę doczepioną do kijka i wygładził beton w 30 minut. Aż sam uśmiech cisnął się na usta. Ja u siebie poszedłem na połowiczne załatwienie sprawy. Mam murarza a ja robię jako pomocnik. We 2 walczymy i praca z osobą która się zna sprawia tylko ogromną przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam takich którzy sami budują , choć słowo "sami" w większości nie jest prawdą , bo często korzystają z pracy innych którym nic nie płacą ...

Druga rzecz że samodzielne budowanie to bardzo często fuszerka na fuszerce i mnóstwo błędów , bo nie ma co ukrywać w internecie "nie znajdzie się wszystkiego" fachowcy mają dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie i wiedzą jak sobie poradzić z rożnymi problemami i jak unikać błędów ...

 

Przypadek z domu rodzinnego - z przedłużanych przez "fachowców" za ciężkie pieniądze zresztą okapów przy pierwszym większym wietrze "odlatała" blacha. Marcinek niefachowiec zrobił i trzyma do dziś. Firma porządna, a jakże - mają koparkę, rusztowania, drabiny i Bóg wie, co jeszcze. Ale nie mają czasu i dokładności jakie staram się mieć ja robiąc u siebie i dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia są potrzebne, ale bez przesady. Sprzęt ciężki u mnie na budowie: koparko spycharka na początku i do zasypania fundamentu, dźwig producenta wiązarów do ich montażu, ciężarówki wożące piasek i ziemię. Reszta to podstawowe narzędzia elektryczne: piła, wiertarka, wkrętarka i kupa narzędzi ręcznych, których nawet nie ma sensu wymieniać. To, że firma ma ciężki sprzęt nic nie znaczy- nie musi być wykorzystany, a za jego utrzymanie płaci klient.

Po prostu trzeba mieć głowę na karku i myśleć przed zrobieniem czegoś zamiast po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekipami budowlanymi jest taki problem, że panuje w nich duż rotacja.

I dlatego nie da się powiedzieć, że ekipa,, ktora dwa lata temu postawiła dom, zrobiła tynki, czy elewację jest tak samo dobra.

 

Prosty przykład - moja ekipa od SSO była idealna. Szybka, dokładna, czysta. Tynkarze, czy montażyści okien poświęcili wiele ciepłych słów jej pracy.

Dwa lata temu robiłem elewacje - styropian kleileś sam, bo chciałem mieć pewność, źe zrobione do bedzie dobrze, a ta samą ekipę wziąłem do wykonania kleju i siatki.

Od razu widziałem, ża skład sie znienił w 75% i nowi radzą sobie trochę gorzej....

Arturo72 ekipa wybudowała SSO sprawnie, on ją polecał, a za dwa dwa forumowicz skorzystał i miał początkowo sporo zastrzeżeń...

 

 

Do kaszpira:

To nieprawda, że dobry fachowiec zawsze zrobi robotę lepiej, niż amator.

Uważam, źe nie znalazłbym ekipy, ktora ocieplilaby mi elewacje tak dokładnie, jak ja zrobiłem to z ojcem.

Robiliśmy to trzy tygodnie, ale żyletki nie dało się wcisnąć.

Ekipa pewnie zrobiłaby w tym czasie pięć takich domów, ale śmiało mógłbym stanąć do porównania tych prac.

 

Podobnie ma się z WM. Lepiej raczej trudno byłoby ją zrobić, góra tak samo, tylko znaczne drożej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam takich którzy sami budują , choć słowo "sami" w większości nie jest prawdą , bo często korzystają z pracy innych którym nic nie płacą ...

 

Ja również podziwiam takich ludzi, którzy innym, za ich pracę, nic nie płacą.

To się trochę kupy nie trzyma, bo jeszcze nikt w Polsce nie ma i nie będzie miał szwagra/brata, żeby ten za darmo mu np. poddasze ocieplił.

To ZAWSZE jest transakcja zwrotna, bo jak szwagier będzie musiał np. wywieźć obornik ze stodoły, to do kogo zadzwoni?

Także nie ma tak, że ktoś coś ci zrobi gratis. Na pewno nie w rodzinie. Ty też będziesz musiał kiedyś poświęcić swój czas, aby bratu/szwagrowi wynagrodzić, a niejednokrotnie będą ci ten dom wypominali, że pomogli, Za pare lat.

Taka ludzka natura i tego nie oszukasz.

 

Pewnie tutaj większość forumowiczów, którym pomagał szwagier, by się zgodziła z moją tezą, ale im się nie chce roztrząsać spraw rodzinnych na forum, bo i po co?

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Ja podziwiam takich którzy sami budują , choć słowo "sami" w większości nie jest prawdą , bo często korzystają z pracy innych którym nic nie płacą ...

Druga rzecz że samodzielne budowanie to bardzo często fuszerka na fuszerce i mnóstwo błędów , bo nie ma co ukrywać w internecie "nie znajdzie się wszystkiego" fachowcy mają dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie i wiedzą jak sobie poradzić z rożnymi problemami i jak unikać błędów ...

To jest właśnie doświadczenia za które płaci człowiek który korzysta z ich usług ...

Inna rzecz to szybkość prac , a jak mówią czas to pieniądz ..

Amator NIGDY nie wykona prac tak dobrze jak doświadczony fachowiec ...

 

 

Mi dom będzie budowała firma. Firma która posiada koparkę , spychacz , ciągnik , rusztowania i mnóstwo sprzętu budowlanego , firma której prace widziałem.

Cena za SSO + kompletny dach jaką wynegocjowałem uważam za bardzo dobra.

 

Oczywiście można szkolić się i nonstop czytać , ale tak jak pisałem jest takie coś jak praktyka i doświadczenie a tego żaden amator nie przyswoi ...

 

Budowa "gospodarcza" to modne "słowo" wśród osób których NIE STAĆ na dom a chcą udowodnić wszystkim że stać...

 

Taka jest prawda. Budową domów na całym świecie zajmują się firmy budowlane . Dom to taki sam towar jak inny i tyle ...

 

TV czy samochodu też samemu się nie robi się a kupuje ...

 

Zadaniem kupującego jest wybrać odpowiedni dom , dopasować go do siebie , zatrudnić firmę która wykona aranżację wnętrz i itd i się do gotowego domu wprowadzić...

 

Ja buduje dom sam bo wiem jak to wykonuja ekipy. Różnica polega tez na tym ze ja wiem jak to powinno wygladac i jak sprawdzic czy jest to dobrze wykonane. Osoba niezwiazana z budownictwem pewnych rzeczy nie widzi.... Budowa domu jest prosta ,bardzo prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir007 jesteś idealną owcą do strzyżenia :D

Wybacz slogan nie chce Cię urazić, ale w du*ie byłeś i g*wno widziałeś skoro piszesz, że amator NIGDY nie zrobi lepiej jak firma, jest wręcz odwrotnie !!! firma robi szybko bo dla niej liczy się zysk i następny klient a nie żeby z pierdołami się bawić.

 

Samemu robiąc dla siebie owszem zrobisz to 2 razy wolniej ale dlatego że się przykładasz !

Ja buduję dom na milimetry jaka firma budowlana tak robi ? jednostka miary zaczyna się od centymetrów na budowie, a i w CM często nie mogą się zmieścić.

Poczytaj sobie lepiej forum bo jakoś ludzie co i rusz narzekają na ekipy praktycznie nie ma domu w którym ktoś by nie miał jakiegoś problemu z ekipami więc nie gadaj takich głupot cytuję że amator NIGDY nie zrobi lepiej bo zrobi.

 

Przyznam rację trwa to dłużej, ale może komuś się zwyczajnie nie spieszy ?

 

Tekst że budując samemu tak naprawdę nie stać Cię na dom jest żałosny jak możesz tak pisać publicznie to nie wiem ?

Ja buduję sam i nawet kredytu nie biorę owszem mogę się szarpnąć założyć pętlę na 30 lat za 400 tyś i tylko palcem pokazywać, ale po co skoro sam zrobię lepiej i znacznie taniej przy okazji unikając kredytu za którymi zwyczajnie nie przepadam.

 

Skoro domy się powinno tylko kupować nie robić samemu jak to twierdzisz to co z osobą która jest budowlańcem stawia innym domy i chciała by zrobić też taki dla siebie ?

Wtedy co muszę inną firmę zatrudnić ? bo jak sam robię to bieda i ogólnie wszystko źle ? To są jaja jakieś :D :D

 

Mój tata jest budowlańcem stawiał wszystko od domów po bloki wielorodzinne, ja z budowlanką nie mam wiele wspólnego, ale raz mi pokarze przykładam się i radzę sobie całkiem dobrze z większością prac budowa domu jest prosta ...

Dałeś sobie wmówić że to jest fizyka kwantowa gdzie tak naprawdę nie ma tam żadnej tajemnej nauki.

Porównujesz TV czy samochody do budowy domu Tv (płyty główne) nie składają ludzie a maszyny NXT (zakładam że nie wiesz co to więc takie urządzenie do nakładania bardzo szybko komponentów elektronicznych itd.)

Dlatego się ich w domu nie robi a rzeczy które składa się ręcznie jak głośniki wiązki itd bez problemu poskładał byś sam z użyciem zwykłego wkrętaka.

Tak się przypadkiem składa że pracuję w branży więc porównanie zupełnie nie trafione.

Stopień zaawansowania technicznego TV i budowy domu nawet nie porównuję.

 

Mogę długo przytaczać argumenty, ale w skrócie mylisz się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil2k3,

kaszpir zyje w innym wszechswiecie i probuje wszystkich przekonac ze nasz jest popsuty... Niech i dalej w spokoju kupuje TV i domy:stirthepot:, wybudowane koparka, spychaczem i ciagnikiem. Aha, no i rusztowania, rzecz jasna, gdzie bez nich... Tylko strzyc!

 

@kaszpir007 jesteś idealną owcą do strzyżenia :D

Wybacz slogan nie chce Cię urazić, ale w du*ie byłeś i g*wno widziałeś skoro piszesz, że amator NIGDY nie zrobi lepiej jak firma, jest wręcz odwrotnie !!! firma robi szybko bo dla niej liczy się zysk i następny klient a nie żeby z pierdołami się bawić.

 

...

 

Mogę długo przytaczać argumenty, ale w skrócie mylisz się bardzo.

Edytowane przez Umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...