Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale co Ty z tym szwagrem ?

Jak ktoś sie bierze za SAMODZIELNE budowanie (wykańczanie) i bierze szwagra DO POMOCY, to siada na fałdach, wertuje net co i jak, a szwagierjest tylko pomagierem

 

Ale jak ktoś bierze FACHOFFCA, ktory przestał przyswajać wiedzę budowlaną 20lat temu, to bedzie miał spierd...ne, tyle, że do jakiegoś czasu się o tym nie dowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szczerze, ale wielu fachowcow sie nie zna... Moze sie troche madruje, ale to jest troche tak jak z tym ogrzewaniem podlogowym w sypialni czyli "nie mam ale sie wypowiem"czyli kurz unosi sie w powietrzu. Buduje dom metoda gospodarcza, wiele rzeczy robie sam. Przed kazdym etapem budowy weruje internet, ogladam, czytam i pytam. Kiedy na budowie mam problem dzwonie i pytam znajomych budowlancow. Wyciagam wnioski i podejmuje sluszna decyzje. Wielu z Was sie spotkalo ze fachowiec zrobil cos zle, ale dzisiaj mamy internet i szybko mozemy zweryfikowac, zapytac i porownac. Tego 20 lat temu nie bylo. Niwstety wielu wykonawcow zyje dalej w czasach prl. Nie wszyscy. Warto jest budowac samemu a nawet jak robi nam cos fachowiec to trzeba sie z tematem zaponac i wiele stron internetu przeczyac. W innym wypadku bedzie zrobione byle jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale to "spierdolenie".:D.Powiedz chciałabyś budować sama czy ekipami???:yes:

 

Ja nie miałam wyboru. Nie mam ani czasu, ani ochoty, a mąż kompletnie nie nadaje się do tego typu robót, bo nie ma cierpliwości :)

Niemniej każdy element budowy został oczytany i dyskutowany z ekipą budująca. Ja miałam bardzo prosty dom.

Ekipę instalatora musiałam nauczyć jak ułożyć izolację brzegową podłogówki, a i tak zrobili to źle i trzeba było poprawiać :(

 

Co innego szwagier - remontuje własnoręcznie stary dom teściów (wybudowany z resztą siłami dziadka, rozbudowany przez teścia), pomaga w remontach i budowach w okolicy, mimo, że jest mechanikiem samochodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość wątków pomocowych na forum wynika ze spierdolenia prac przez "fachowca".

Ci co robią sami, zwykle wiedzą co zrobili źle i sami wpadają na to co poprawić :D

 

No co ty?

A ja myślę, że większość wątków "pomocowych" powstaje, bo domorośli inwestorzy nie mogą sobie poradzić z budową i z samym sobą wraz ze szwagrem.

I teraz, niestety, poległaś, bo jakieś 80% zapytań na forum, to są pytania właśnie tych, którzy doszli do pewnego etapu i nie wiedzą, co dalej i dlaczego.

Poczytaj z brzegu 50 wątków na forum, w dziale PORAD, i wskaż 10, w których ludzie narzekają na wykonawców, a przyznam ci rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty z tym szwagrem ?

Jak ktoś sie bierze za SAMODZIELNE budowanie (wykańczanie) i bierze szwagra DO POMOCY, to siada na fałdach, wertuje net

 

Dobra, jeszcze raz napiszę, że WIĘKSZOŚĆ inwestorów budujących ZE SZWAGREM

NIE SIADA NA DUPIE

NIE WERTUJE NETU

NIE BIORĄ FACHOWCÓW

 

Oni sami z siebie wiedzą, jak ocieplić poddasze, "zrobić" hydraulikę, czy "położyć" prąd.

 

Oni po prostu WIEDZĄ.

 

Zadam ci inne pytanie - chciałbyś mieć takie szwagrowe ekipy wszystkowiedzące - za połowę ceny - gdybyś teraz musiał budować nowy dom?

 

Bo ja NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że inne fora czytamy, w dzisiejszych czasach w internecie znajdziesz wszystko na YT sa budowane domy modelowe co i jak zrobić.

I jakoś po tym forum nie widzę tendencji aby ktoś robił ot tak i twierdził że wszystko wie często pytają nawet o oczywieste pierdoły ale lepiej niech spytają niż mają robić źle, zresztą nie jestem budowlańcem i sam się tu dokształcam.

Masa osób czyta też forum a sie nie udziela ja tak przez kilka mc np miałem.

Przypadków że ktoś bez żadnej wiedzy i wcześniejszego zapoznania się z tym jak to wykonać nie znam żadnego ... a znam sporo osób któremsię budują czy to firmami czy sami ale każdy z nich zasiega wiedzy w necie.....

Jeden wiecej drugi mniej zależy czy robi sam czy tylko chce kontrolować firmę ale każdy ...

 

Co do firm to nigdy nie wiesz jak Ci zrobią znajomy wynajmował niby najlepszą w okolicy na kompletną budowę domu i sprawa finał w końcu znalazla dopiero w sądzie wiele rzeczy było niedopracowanych np podłogówka nie działała.

I co z tego że wybrał najdroższą ekipę ?

Edytowane przez kamil2k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytujemy inne fora...

Czarne listy wykonawców ma każde województwo w dziale "Wymiana doświadczeń".

 

Takie same odczucia mam ,że pomyliły mu się fora.

Ja nie miałam wyboru. Nie mam ani czasu, ani ochoty, a mąż kompletnie nie nadaje się do tego typu robót, bo nie ma cierpliwości :)

 

U mnie zadziałało to z automatu tylko płeć jest inna w rozwiązywaniu problemów.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przekonaliście mnie, że zbyt wyolbrzymiam i generalizuję.

Na pewno buduje się w Polsce dużo domów techniką "szwagrową", ale chyba to nie są te proporcje, które podałem.

Także skłaniam się ku waszym argumentom, że mając internet, nie łatwo jest coś TOTALNIE spieprzyć. Chociaż można spieprzyć "trochę" i to stosunkowo często się zdarza, zwłaszcza samorobom budowlanym.

No i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przekonaliście mnie, że zbyt wyolbrzymiam i generalizuję.

Na pewno buduje się w Polsce dużo domów techniką "szwagrową", ale chyba to nie są te proporcje, które podałem.

Także skłaniam się ku waszym argumentom, że mając internet, nie łatwo jest coś TOTALNIE spieprzyć. Chociaż można spieprzyć "trochę" i to stosunkowo często się zdarza, zwłaszcza samorobom budowlanym.No i tyle.

 

Nie częściej niż budowlańcom. Większość obecnych przyzna mi racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przekonaliście mnie, że zbyt wyolbrzymiam i generalizuję.

Na pewno buduje się w Polsce dużo domów techniką "szwagrową", ale chyba to nie są te proporcje, które podałem.

Także skłaniam się ku waszym argumentom, że mając internet, nie łatwo jest coś TOTALNIE spieprzyć. Chociaż można spieprzyć "trochę" i to stosunkowo często się zdarza, zwłaszcza samorobom budowlanym.

No i tyle.

 

Znakomita większość domów obecne budowanych znacznie odbiega od tego, co na tym forum się preferuje. Widać to gołym okiem. Mam przyjemność pomagać tu i tam logistycznie kilku znajomym, i domy z rekuperacją, podłogówką po całości czy pompą ciepła są nadal w mniejszości, a przecież od stycznia ta "większość" będzie już poza normami :( Pewnie początek 2017 będzie przełomowy, bo wtedy wszyscy będą już zmuszeni budować domy "lepsze", a tak, nadal stawia się domy za ciężkie pieniądze i potem lata się po domu w kółko zamykając i otwierając okna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Ty nie pisz takich rzeczy, bo cię tutaj zaraz ukrzyż... znaczy się - ZAKOŁKUJĄ!

 

Zanim się zacząłem budować w 2010 roku to też myślałem, że wszystkie domy mają reku i są na płycie fundamentowej, w praktyce okazuje się, że większość inwestorów zawierza co najwyżej ekipie, a budowlanka to przede wszystkim ekipy z dużym doświadczeniem, ale głównie w murowaniu z ceramiki i wykonywaniem stropów lanych, bo tam robocizna najdroższa. Mało kto ma szalunki systemowe, promil domów ma strop prefabrykowany, a jeszcze niektórzy bojąc się korników robią lane skosy :p

 

Potem jest zdziwienie, że dom 120-150 m2 powierzchni użytkowej kosztuje już na etapie stanu surowego 100 000 zł albo 200 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego początku pisałem o Fachowcach, przez duże "F", także chyba domorosłym budowlańcom zdarza się częściej coś spierdzielić, nie?

Stosunkowo chociażby.

[uSUNIĘTO CHAMSKI WPIS]]

 

Domniemam, że to do mnie. Zszedłeś poniżej pewnego poziomu... poziomu poniżej, którego nie schodzę.

Zrobisz lepiej dla siebie i innych wracając tam skąd przybyłeś.

Ahoj!

 

ps. mimo wszystko pozdrawiam Cię!:popcorn:

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszędzie ...

 

Są prawdziwi fachowcy ale są i też partacze i amatorzy którzy myślą że są fachowcami ...

 

Tak naprawdę każdy może zacząć budować domy lub zająć sie wykończeniówką , ale tych co naprawdę znają się na tym co robią jest mało ...

 

Tak naprawdę to jest największy problem że każdy może zostać "fachowcem" i czasami wyłuskanie prawdziwego fachowca spośród partaczy i osób bez żadnej prawdziwej wiedzy i kwalifikacji jest ciężki ...

 

Pamiętam jak lata temu moja mama miała w domu remont i poszukiwała kogoś kto jej przyklei tapety. W gazecie znalazła ogloszenie , zadzwoniła i gościu zaczął kleić. Okazało się że bardzo kiepsko kleił a że moja mama narzekała na jakość to przyznał się że nigdy nie kładł tapet ale to proste więc zaczął się ogładzać ..

Masakra ...

 

I sądzę że dużo "fachowców" to właśnie tacy "fachowcy" którzy upatrzyli w "budowlance" lub "wykończeniówce" sposób na dobry zarobek a ich kwalifikacje i doświadczenie jest równe ... zeru ....

Po prostu "uczą" się za kasę i na materiale inwestorów ..

 

I tutaj szczerze przydały by się certyfikaty dla fachowców . Dopiero po ukończeniu jakiegoś szkolenia + zaliczeniu testu praktyczego fachowiec otrzymywał by certyfikat że ma doświadczenie i kwalifikacje w danej dziedzinie , oczywiście certyfikat byłby ważny kilka lat ...

 

Dało by to to że by inwestor wiedział że fachowiec zna się na tym za co mu się płaci ...

I nie ma co ukrywać lepiej sprawdzać budowę i być częstym gościem i aby wykonawca wiedział że jest "nadzorowany" ...

 

Są prawdziwi fachowcy ale są też partacze i zwykłe szkodniki , którzy nigdy nie powinni trafić na budowę ...

 

Myślę że inwestor też musi mieć jakąś wiedzę , aby fachowiec wiedział o tym , bo wtedy zupełnie inaczej się współpracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...