Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Domniemam, że to do mnie. Zszedłeś poniżej pewnego poziomu... poziomu poniżej, którego nie schodzę.

Zrobisz lepiej dla siebie i innych wracając tam skąd przybyłeś.

Ahoj!

 

ps. mimo wszystko pozdrawiam Cię!:popcorn:

 

Przepraszam za wpis, że w tej masce wyglądasz ujowo. Wiem, są różne choroby, pewnie musisz anihilować jakieś substancje...

W zasadzie, to całkiem Ci w niej do twarzy i miło mi, że mimo wszystko mnie pozdrawiasz.

Ja Ciebie również pozdrawiam i zdrówka życzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluzny-dom-z-podwyzszona-scianka-kolankowa-sprawdzi-sie-na-waskiej-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluzny-dom-z-podwyzszona-scianka-kolankowa-sprawdzi-sie-na-waskiej-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.

jasne, bez problemu wybudujesz za 200 tysi, ba nawet za 120 wybudujesz. kupuj projekt i buduj. smialo sie zmiescisz jeszcze na wakacjie ci zostanie. a powaznie skoro nie masz kasy w nadmiarze to zamow kosztorys, bedziesz wiedziec a ie gdybac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluzny-dom-z-podwyzszona-scianka-kolankowa-sprawdzi-sie-na-waskiej-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.

 

Mała szansa. Raczej 250-300 tyś

usuń balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluzny-dom-z-podwyzszona-scianka-kolankowa-sprawdzi-sie-na-waskiej-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.

 

Spokojnie :) za 200 z kwiatkiem na parapecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. sporo czasu już mnie tu nie było, a na budowie wiele się zmieniło. Tynki, ogrzewanie, wylewki a za 2 tygodnie rozpoczęcie elewacji i na obecną chwilę koszt całej budowy bez działki wyniósł mnie 145 tys. "dom w tymotkach" plan był wybudować poniżej 200k ale już widzę, że będzie ciężko i braknie ze 20k. plus wykończenie działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. sporo czasu już mnie tu nie było, a na budowie wiele się zmieniło. Tynki, ogrzewanie, wylewki a za 2 tygodnie rozpoczęcie elewacji i na obecną chwilę koszt całej budowy bez działki wyniósł mnie 145 tys. "dom w tymotkach" plan był wybudować poniżej 200k ale już widzę, że będzie ciężko i braknie ze 20k. plus wykończenie działki.

 

Moim zdaniem i tak osiągnąłeś sukces stawiając dom w tej cenie. Jak to nie ściśle tajne info to możesz napisać ile skasowali cię murarze, bo dach z tego co widziałem robiłeś samodzielnie- GRatuluje!. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nas 4 pomocników i 3 murarzy. Murarze za parter wzięli 900 zł a murowali 1,5 dnia. szalowanie stropu 3500 całość z zalaniem i ściany szczytowe coś około 1500-2000 całość z szalowaniem i zalaniem wieńców.

te 220k to liczę z kwiatkami na parapecie :)

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale zależy gdzie. Dużo zależy od działki - jej lokalizacji. W dużym mieście - nie ma szans, by zmieścić się w tym budżecie. W mniejszych, gdzie działki są tańsze, owszem jest to możliwe:)

 

A co ma wspólnego położenie działki z ceną domu? Dawno temu pisaliśmy, że koszt jest bez działki! Materiały, czy w mieście, czy na wsi będą kosztować tyle samo. A na czym można oszczędzić? Robocizna i wyszukiwanie atrakcyjnych cen materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszędzie ...

Są prawdziwi fachowcy ale są i też partacze i amatorzy którzy myślą że są fachowcami ...

Tak naprawdę każdy może zacząć budować domy lub zająć sie wykończeniówką , ale tych co naprawdę znają się na tym co robią jest mało ...

Tak naprawdę to jest największy problem że każdy może zostać "fachowcem" i czasami wyłuskanie prawdziwego fachowca spośród partaczy i osób bez żadnej prawdziwej wiedzy i kwalifikacji jest ciężki ...

Pamiętam jak lata temu moja mama miała w domu remont i poszukiwała kogoś kto jej przyklei tapety. W gazecie znalazła ogloszenie , zadzwoniła i gościu zaczął kleić. Okazało się że bardzo kiepsko kleił a że moja mama narzekała na jakość to przyznał się że nigdy nie kładł tapet ale to proste więc zaczął się ogładzać ..

Masakra ...

I sądzę że dużo "fachowców" to właśnie tacy "fachowcy" którzy upatrzyli w "budowlance" lub "wykończeniówce" sposób na dobry zarobek a ich kwalifikacje i doświadczenie jest równe ... zeru ....

Po prostu "uczą" się za kasę i na materiale inwestorów ..

I tutaj szczerze przydały by się certyfikaty dla fachowców . Dopiero po ukończeniu jakiegoś szkolenia + zaliczeniu testu praktyczego fachowiec otrzymywał by certyfikat że ma doświadczenie i kwalifikacje w danej dziedzinie , oczywiście certyfikat byłby ważny kilka lat ...

Dało by to to że by inwestor wiedział że fachowiec zna się na tym za co mu się płaci ...

I nie ma co ukrywać lepiej sprawdzać budowę i być częstym gościem i aby wykonawca wiedział że jest "nadzorowany" ...

Są prawdziwi fachowcy ale są też partacze i zwykłe szkodniki , którzy nigdy nie powinni trafić na budowę ...

Myślę że inwestor też musi mieć jakąś wiedzę , aby fachowiec wiedział o tym , bo wtedy zupełnie inaczej się współpracuje ;)

 

masz bardzo dużo racji, są fachowcy i "fachowcy".

Na szczęście ( może poza "wykończeniówką", gdzie niekiedy istnieje "wolna amerykanka" ) w procesie budowy obiektu ( np. domu jednorodzinnego ) jest 4-uczestników tego procesu :

1) - Inwestor

2) - projektant ( z uprawnieniami ),

3) - kierownik budowy ( z uprawnieniami ),

4) - inspektor nadzoru budowlanego ( z uprawnieniami ).

Każdy z jw ma swoje prawa i obowiązki.

Gorzej jeśli Inwestor jest czynnym "projektantem", czy też usilnie przejmuje obowiązki kierownika budowy i inspektor nadzoru budowlanego jednocześnie :)

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za atrakcja mieszkać w domu 35 m2?

To już wolałabym kawalerkę w mieście o tej powierzchni, gdzie wokoło miałabym pewne udogodnienia kompensujące brak powierzchni domu (np. knajpy na spotkania ze znajomymi).

 

W jaki sposób autor zamierza połączać media? Jakie toto ma zapotrzebowanie energetyczne? Bo w Stanach na zimę można sobie pojechać na Florydę. Koszt prądu też jest inny.

 

Z tego , co czytam te domki kupują właściciele działek letniskowych aby wynajmować turystom, a nie mieszkają w nich na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty dla fachowców? I krajowa rada fachowców? Oddziały terenowe też byłyby potrzebne, a w nich prowadzone byłyby kursy i taki aspirujący fachowiec murarz musiałby zbudować ścianę, a inny ją wyburzyć. Wyburzanie ścian też ważne - przy remontach to częsta rzecz, a i niebezpieczna, więc potrzeba tutaj szkoleń i certyfikatów. Po rozbiórce takiej ściany materiału najpewniej nie udało by się odzyskać, więc ktoś musiałby to wywieźć i trzeba by kupić nowy.

Lepiej więc niech taki fachowiec zbuduje coś konkretnego, zamiast ściany do rozbiórki - niechby dom, albo blok mieszkalny. Później przyjdzie specjalista (z PiS-u:)) i oceni czy to się nadaje, czy nie. Jak się nadaje - to dyplom, a jak nie - do poprawy, albo rozbiórki. Jakby jeszcze kazać aspirującym do godności fachowca budowlańcom płacić za materiały do szkolenia (czyli cegły, beton, pręty, itp.), no i oczywiście trzeba zapłacić specjaliście (z PiS-u:)), to można by tym sposobem wybudować niejeden budynek. Ho, ho - toż to cały program mieszkanie+ można by za darmo przeprowadzić! Budynki tych, którzy dostali dyplom można by nawet sprzedawać na wolnym rynku w cenie dwukrotnie wyższej, te z uwagami, ale ocenione na "dostateczne" szły by na 500+, a te grożące zawaleniem - które wyszły spod ręki zdobywcy pały zostałyby do zasiedlenia dla bezdomnych.

 

Polska Ludowa od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...