Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Deweloperzy to raz, że jadą zazwyczaj po taniości - najtańsze parametry, jakie spełnią wymogi prawne i najtańsze materiały które jeszcze hurtowo kupują taniej. No i robocizna też dosyć tania, bo kupują "hurtem".

 

Ale jest też kwestia marketingu i pozycjonowania produktu. To, że się chwali że "możesz mieć dom już za xxx zł" nie świadczy, że to dobra cena. Może tak wycenił domek, którego nikt nie chce - bo przy śmietniku, przepompowni ścieków czy jeszcze z jakimiś wadami. Nawet, jak na nim nie(wiele) zarobi, to pokryje mu chociaż częściowo koszty, które i tak musiał ponieść dla całego osiedla - np. przyłącze wody, kanalizacji, drogi czy zakupu dużej działki. Byle sprzedać drożej, niż koszt zbudowania samego budynku - i już ma to dla niego sens ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem (prawie) pewien, że na którymś filmie było, że to koszt materiałów na cały dom do stanu deweloperskiego.

 

Jak samo SSO, to żadna rewelacja - sam o drobny tysiąc tylko przekroczyłem (jeżeli mowa o samym domu - bez przyłączy, projektu itd. - same prace budowlane + materiał SSO).

 

Z kolei 90K robocizna SSO? Na stronie przy kosztorysie jest stwierdzenie (IMO słuszne) że 30K zł za SSO przy założeniu, że wiązary montuje ich producent, to godziwa cena dla obydwu stron.

 

Ale jak tak popatrzyłem na ceny, to są jakieś dumpingowe. Np. teraz jestem na etapie elektryki. Mnie materiały kosztowały lekko ponad 5K zł (może coś zostanie, ale to ze 200-300 zł warte będzie). A to jeszcze bez rozdzielni i osprzętu (ale z WLZ i kabelkami ziemnymi do domofonu, furtki i bramy). A tam niby cała elektryka (materiał + robocizna) ma kosztować 5K zł.

 

U Huberta wyszło 61k, w tym drugim 67k

 

Nie do deweloperskiego a do SSO. Przecież widać na filmie w jakim stanie zostawia dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deweloperzy to raz, że jadą zazwyczaj po taniości - najtańsze parametry, jakie spełnią wymogi prawne i najtańsze materiały które jeszcze hurtowo kupują taniej. No i robocizna też dosyć tania, bo kupują "hurtem"..

 

Guzik prawda ...

 

Nie wolno stosowac rur szarych w ziemii , minimum wyjście z domu kanalizacji to fi160 (tak mówią przepisy) , styropian EPS100 pod płytą ? Ciekawy jestem skąd ceryfikat ;)

 

Co do robocizny jest tańsza , bo brygady mają "obniżoną jakość" wykonania usługi. U mnie ten sam tynkarz co robił dla dewlopera stosował tynki Nidę a u dewelopera najtańszy dostępny (chyba Kreisel) i też zbytnio nie przejmowali się wygładzaniem ścian i równaniem , bo później i tak sobie inwestor zrobi gładzie ...

WYlewkarz., U mnie 6-7cm wylewski , włókna rozproszone , plastyfikator , dobry żwirr. U dewelopera 4-5cm wylewka , bez włókien , bez plastyfikatora , piasek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Wczoraj pękła magiczna kwota 200 tyś, brakuje mi jeszcze kuchni ok.15 tyś, no i mebelków dla syna.

Będąc wczoraj w markecie Castor..... widziałem kuchnie za 1000zł, mnie niestety metr bieżący kosztuje więcej:]

Jednak gdyby nie udziwnienia i droższe materiały zmieściłbym się w 200 tyś.

Jadę na budowę coś jeszcze w łazience porobić.

Realny termin zamieszkania to jeszcze w tym roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pękła magiczna kwota 200 tyś, brakuje mi jeszcze kuchni ok.15 tyś, no i mebelków dla syna.

Będąc wczoraj w markecie Castor..... widziałem kuchnie za 1000zł, mnie niestety metr bieżący kosztuje więcej:]

Jednak gdyby nie udziwnienia i droższe materiały zmieściłbym się w 200 tyś.

Jadę na budowę coś jeszcze w łazience porobić.

Realny termin zamieszkania to jeszcze w tym roku:)

 

Kolego jeśli to nie tajemnica, to jaki projekt domu zrealizowałeś w tej cenie?. Domyślam się, że pewnie wykończeniówkę robiłeś sam, bo inaczej chyba byś się w tej kwocie nie zmieścił. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt indywidualny,z użytkowym poddaszem z racji że posiadamy mała działkę, gdyby nie to to byłby parterowy.

Praktycznie całość od rozbiórki budynku który stał na działce robiłem sam z pomocą kumpla.

Żeby nie było że to kumplowi zapłaciłem za spędzony czas.

Normalnie jakbym miał zlecić sprawdzonym ekipom musiałbym dołożyć do interesu z 80 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać dom do 100m dokładnie 98m2, z racji tego że mogę odliczyć część VAT'u.

Największe oszczędności na budowie można poczynić na etapie projektu.

Należy wybierać takie rozwiązania i technologie, które będą łatwe i szybkie w budowie.

Nie robiłem jedynie wylewek, tynków i dachu- doświadczenie samoroba

Zapłaciłem odpowiednio 1050zł,4500 zl i 6200 za robociznę tych etapów, oszczędzając swoje siły i jakże cenny urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt indywidualny,z użytkowym poddaszem z racji że posiadamy mała działkę, gdyby nie to to byłby parterowy.

Praktycznie całość od rozbiórki budynku który stał na działce robiłem sam z pomocą kumpla.

Żeby nie było że to kumplowi zapłaciłem za spędzony czas.

Normalnie jakbym miał zlecić sprawdzonym ekipom musiałbym dołożyć do interesu z 80 tyś.

Czyli tak jak myślałem. Gratuluję siły i determinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam wiem ze.temat juz starszy ale widze ze jest tu duzo ludzi ktorzy juz wybudowali i sie znaja na rzeczy

 

Potrzebuje porady dom okolo 140m2 jest ssz

Chcialbym wykonczyc parter i zamieszkac a mieszkanie w bloku wynajac i dokonczyc poddasze powoli

 

Parter ma 61m2 pu +30m2 garaz z kotlownia na ekogroszek bedzie 100%podlogowki w calym dom. No moze nie w garazu i kotlowni czytalem ze tam duzo osob nie robi

Nie bedzie wentylacji mechanicznej

Na Podloge 12cm styro tyle moge dac maksymalnie

Zrobione:

-podlaczony prad taryfa g11

- instalacja elektryczna parter

-tylki na parterze

-kanalizacja w chudym betonie czyli glowne podejscia

 

Do zrobienia :

-instalacja co i woda nie bedzie gazu w domu

-piec na ekogroszek

-100%podlogowka bez grzejnikow 10- 12 cm styropianu bez garazu i kotlowni chyba niepotrzeba tam podlogowki

-wylewki

-gladzie gipsowe na tynk cem -wapienny

-posadzki chyba kafelki w.calym domu

-Ocieplenie poddasza aby tylko zamieszkac na parterze

-podlaczenie do kanalizacji okolo 10m

Podlaczenie do wodociagu okolo 20m

 

I tu moje pytanie ile moze kosztowac mniej wiecej wykonczenie tych 61m2 z aktualnego stanu do stanu aby mozna bylo zamieszkac?

Screenshot_2019-01-28-08-32-28.jpg

Link do rzutu z projektu

http://wyslijto.pl/plik/gneg5szkcw

 

 

Wiatrolap. 3.5m2

Przedpokoj. 4.7m2

Pokol dzienny. 19.7m2

Kuchnia. 10m2

Spizarnia. 4.5m2

Wc. 1.4m2

Lazienka. 3.6m2

Przedpokoj. 4.2m2

Korytarz. 1.4m2

Pokoj. 10.7m2

 

Z gory dziekuje

Edytowane przez maxus79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ze.temat juz starszy ale widze ze jest tu duzo ludzi ktorzy juz wybudowali i sie znaja na rzeczy

 

Potrzebuje porady dom okolo 140m2 jest ssz

Chcialbym wykonczyc parter i zamieszkac a mieszkanie w bloku wynajac i dokonczyc poddasze powoli

 

Parter ma 61m2 pu +30m2 garaz z kotlownia na ekogroszek bedzie 100%podlogowki w calym dom. No moze nie w garazu i kotlowni czytalem ze tam duzo osob nie robi

Nie bedzie wentylacji mechanicznej

Na Podloge 12cm styro tyle moge dac maksymalnie

Zrobione:

-podlaczony prad taryfa g11

- instalacja elektryczna parter

-tylki na parterze

-kanalizacja w chudym betonie czyli glowne podejscia

 

Do zrobienia :

-instalacja co i woda nie bedzie gazu w domu

-piec na ekogroszek

-100%podlogowka bez grzejnikow 10- 12 cm styropianu bez garazu i kotlowni chyba niepotrzeba tam podlogowki

-wylewki

-gladzie gipsowe na tynk cem -wapienny

-posadzki chyba kafelki w.calym domu

-Ocieplenie poddasza aby tylko zamieszkac na parterze

-podlaczenie do kanalizacji okolo 10m

Podlaczenie do wodociagu okolo 20m

 

I tu moje pytanie ile moze kosztowac mniej wiecej wykonczenie tych 61m2 z aktualnego stanu do stanu aby mozna bylo zamieszkac?

[ATTACH=CONFIG]425681[/ATTACH]

Link do rzutu z projektu

http://wyslijto.pl/plik/gneg5szkcw

 

 

Wiatrolap. 3.5m2

Przedpokoj. 4.7m2

Pokol dzienny. 19.7m2

Kuchnia. 10m2

Spizarnia. 4.5m2

Wc. 1.4m2

Lazienka. 3.6m2

Przedpokoj. 4.2m2

Korytarz. 1.4m2

Pokoj. 10.7m2

 

Z gory dziekuje

 

Znajdź firmę w okolicy co robi stan deweloperski i wyceń wszystko.

 

Moje uwagi: tynki cementowe i gładzie wyjdą dwa razy drożej niż gipsowe, więc po co? Widzę, że tynki już masz, to może nie wszędzie te gładzie?

 

Kocioł na ekogroszek to kocioł na węgiel. Kto dzisiaj pakuje się w takie coś?

 

Brak wentylacji mechanicznej - i co za 2 lata Twój dom nie będzie spełniał norm, trochę głupio inwestować dorobek życia w coś co od początku będzie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak mam tynki ale nie sa idealne wiec musi byc gladz jeszcze

Kociol na wegiel bedzie tymczasowo pozniej planuje pompe ciepla

Rozumiem, że komin też będzie tymczasowy, później go rozbierzesz i sprzedasz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam tynki ale nie sa idealne wiec musi byc gladz jeszcze

Kociol na wegiel bedzie tymczasowo pozniej planuje pompe ciepla

 

Tymczasowe rzeczy zostają na lata , bo szkoda wywalić jak się już zapłaciło.

Dodatkowo podłączenie kotła i cała kotłownia tez za darmo nie jest

 

Kotłownia oparta na pompie ciepła PW będzie o kilka tysięcy droższa niż oparta na nowoczesnym kotłe na ekogroszek z podajnikiem a jak policzy się cenę kominka to wyjdzie niemalże zbliżona kwota ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...