Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka.


eniu

Recommended Posts

Wkrótce nowy temat o tandyrach i piecach chlebowych. Za dużo mądrych się nie objawi, bo materia niby prosta a jednak to spory kosmos i tylko dla tych co już "latali".

Z daszkiem czy bez, to można "wywijać" dowolnie ćwicząc się w wystukiwaniu głupich postów dla pseudo terapii No i jaka śrubka jest najważniejsza przy przykręcaniu tego daszku nie daszku, bo kondensat czuwa i patrzy coby tu zardzewieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pociekaj, pociekaj....;)

 

Forumowi teoretycy, znawcy materii wszelakiej, dyskutanci na abonamencie są cierpliwi. Poczytają, dowiedzą się o co biega i w odpowiednim momencie spróbują ugodzić Cię w samo serce! Twoim doświadczeniem, albo nawet Twoimi słowami....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ja mówię z perspektywy kilku tysięcy kominów do których podłączałem i kilkuset własnoręcznie zbudowanych. No i tych kilkanaście w firmie obserwowanych od lat. Oczekuję tylko odrobiny szacunku i zrozumienia dla tej wiedzy, którą się tutaj dzielę...Jak tam śliwowica latoś? :)

W takim razie ja również powinienem o to poprosić, po budowie tylu kominów i kanałów wentylacyjnych, często w budynkach podpiwniczonych, z obróbkami na gotowo.

Systemowych czy tradycyjnych z cegiełki i rożnych ich odmian, mutacji i kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja również powinienem o to poprosić, po budowie tylu kominów i kanałów wentylacyjnych, często w budynkach podpiwniczonych, z obróbkami na gotowo.

Systemowych czy tradycyjnych z cegiełki i rożnych ich odmian, mutacji i kombinacji.

Oczywiście serwisujesz te kominy i obserwujesz ich eksploatację...;)

 

A tak poważnie...Ty czy ja, praktycy budowlani, nie mają chyba problemu z sympatią tych, do których głównie adresujemy swoje wypowiedzi...Brak szacunku pewnych "środowisk" to dla nas zaszczyt! :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie, których nie trzeba czyścić...Są takie do których się woda nie leje...Są różne. Kwadratowe i podłużne. :)

 

Każdy ma swoje doświadczenia, zazwyczaj swój jeden specyficzny komin (albo jeden daszek od gazu który się widziało ;) ). Ja mówię z perspektywy kilku tysięcy kominów do których podłączałem i kilkuset własnoręcznie zbudowanych. No i tych kilkanaście w firmie obserwowanych od lat. Oczekuję tylko odrobiny szacunku i zrozumienia dla tej wiedzy, którą się tutaj dzielę...Jak tam śliwowica latoś? :)

 

To się podziel proszę tą wiedzą. Bo m.in za Twoją namową zdecydowałem się na komin stalowy, a na moje pytanie od Ciebie wskazówek nie otrzymałem. Póki co są to puste słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociekaj, pociekaj....;)

 

Forumowi teoretycy, znawcy materii wszelakiej, dyskutanci na abonamencie są cierpliwi. Poczytają, dowiedzą się o co biega i w odpowiednim momencie spróbują ugodzić Cię w samo serce! Twoim doświadczeniem, albo nawet Twoimi słowami....:D

 

Zawsze ukrywam 15% przed "abonamentem" na okoliczność blokady pełnego oświecenia abonamentu. Te 15% musi odkryć sam i dlatego nie pofika za wysoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się podziel proszę tą wiedzą. Bo m.in za Twoją namową zdecydowałem się na komin stalowy, a na moje pytanie od Ciebie wskazówek nie otrzymałem. Póki co są to puste słowa.
Chyba, że będziesz dalej męczył bułę w temacie na który Ci jasno odpowiedziałem...https://forum.muratordom.pl/showthread.php?171465-Kominek-jaki-komin-czym-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-gdzie-wyczystka&p=7705185&viewfull=1#post7705185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie, których nie trzeba czyścić...Są takie do których się woda nie leje...Są różne. Kwadratowe i podłużne. :)

 

Każdy ma swoje doświadczenia, zazwyczaj swój jeden specyficzny komin (albo jeden daszek od gazu który się widziało ;) ). Ja mówię z perspektywy kilku tysięcy kominów do których podłączałem i kilkuset własnoręcznie zbudowanych. No i tych kilkanaście w firmie obserwowanych od lat. Oczekuję tylko odrobiny szacunku i zrozumienia dla tej wiedzy, którą się tutaj dzielę...Jak tam śliwowica latoś? :)

 

Piotr to taki żarcik miał być. U mnie masz nieustający szacun, nie odrobinę a wielki za dzielenie się wiedzą może nie w bezpośredni sposób ale jeśli ktoś potrafi czytać a do tego ze zrozumieniem. Śliwowica jak co roku, już sezon;-) Zaproszenie aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i śmieszne ale spora część mojej wiedzy kominkowej a może i zduńskiej to czytanie Piotra ze zrozumieniem. Dzięki temu nie musiałem kupować metalowej skrzynki do palenia a sam zbudowałem palenisko nie mówiąc o pozostałej części;-)

 

Potwierdzam - rady Piotra są i były dla mnie wielce przydatne przy zabudowie i eksploatacji kominka - uniknąłem wielu (pewnie nie wszystkich, ale i tak jest dobrze) baboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że będziesz dalej męczył bułę w temacie na który Ci jasno odpowiedziałem...https://forum.muratordom.pl/showthread.php?171465-Kominek-jaki-komin-czym-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-gdzie-wyczystka&p=7705185&viewfull=1#post7705185

 

A może pokrótce napisać dlaczego? Co wentylujemy w ceramice? Wełnę, czy ceramikę? Z czego to wynika i dlaczego w przypadku stali jest inaczej?

 

I jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje. Producenci wkładów stalowych pokazują zamknięcie płytą dachową. A co z pracą stali od temperatury? Bo wydaje mi się, że wepchnięcie tej płyty do końca kielicha ostatniej rury to proszenie się o kłopoty.

 

Chyba pójdę na skróty i zakończę to tak i zapomnę o temacie :D

https://allegro.pl/przedluzenie-izolowane-fi-200-0-7m-na-komin-murowa-i5152329216.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pokrótce napisać dlaczego? Co wentylujemy w ceramice? Wełnę, czy ceramikę? Z czego to wynika i dlaczego w przypadku stali jest inaczej?

 

I jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje. Producenci wkładów stalowych pokazują zamknięcie płytą dachową. A co z pracą stali od temperatury? Bo wydaje mi się, że wepchnięcie tej płyty do końca kielicha ostatniej rury to proszenie się o kłopoty.

 

Chyba pójdę na skróty i zakończę to tak i zapomnę o temacie :D

https://allegro.pl/przedluzenie-izolowane-fi-200-0-7m-na-komin-murowa-i5152329216.html

Wentylujemy system. Głównie podczas pożaru sadzy. Czterema kanałami odprowadza się nadmiar energii (ciepła). Tak zakłada teoria...;)

 

Prawidłowo wykonana płyta dachowa stalowa, ma rurę długości ok 25 cm. Pozwala to obniżyć górną krawędź ostatniej rury (kielicha) wkładu kominowego. Kilka cm wystarczy. Krótka rura zespolona z kryzą ma odpowiednio mniejszą średnicę i pozwala na swobodne wydłużanie się rur takiego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panowie mam pytanie, czy możliwe jest by komin był w ścianie nośnej?

Wygląda to jak poniżej z tym, że po adaptacji ściana przy kominie jest nośna (zmiana stropu na monolit). Chcę tam zamontować kozę ale zastanawiam się czy lepiej będzie dać ją od przodu komina czy bliżej ściany bokiem od komina (tak jak w projekcie jest kominek).

 

komin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
W nawiązaniu do komina, kominka i ściany nośnej, mam w projekcie domu ścianę nośną z pustaka ceramicznego przez tę ścianę zaplanowane jest przez architekta przewiercenie otworu na rurę odprowadzająca spaliny z wkładu stojącego w pomieszczeniu po drugiej stronie, całość domu ma jednak być wybudowana z betonu komórkowego, i teraz moja wątpliwość, czy rura odprowadzająca spaliny z kominka przechodząca przez ścianę nie będzie z uwagi na temperaturę szkodzić gazobetonowi? czy może lepiej zrobić w tym miejscu podciąg i nie zawracać sobie tym głowy? z góry dzięki za odpowiedź!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...