Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WOŚP znowu zagrała.


jola_krzysiek

Recommended Posts

Tak on pyta. Niemal każdy jego wpis to seria pytań.

Niektóre w stylu "kiedy przestałeś bić swoją żonę"

Albo pisze zdania w stylu.

"Takie coś to napisze tylko kanalia."

 

Jak cytujesz to cytuj dokładnie całość wypowiedzi, łącznie z kontekstem.

Wypowiedź dotyczyła innego forumowicza a nie forumowicza stos.

Niech wiec ten "inny" forumowicz wyjaśni swój problem.

Ty nie pamiętasz i nie kojarzysz kontekstu bo ciebie jeszcze nie było na FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Owsiak żyje z orkiestry lub "spółek córek" wychodowanych na WOŚP

 

no i? przez to masz taki ból 4 liter? nie chcesz nie dawaj ale i nie bron tym, ktorzy chca dac. jak nie dajesz to za przeproszeniem g...no cie obchodzi na co idzie ta kasa. nie twoja, to co sie wtryniasz. aby pobleblac tu na forum????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę, żeby Owsiak zbierał 180mln co rok i z tego żył, niż 1.8mln i zapieprzał na życie np w kopalni :)

 

Myślę, ze wielu rodziców, ich dzieci, lekarzy - większość Polaków, również wychodzi z takiego zaĺoźenia.

Zawiść, straszna rzecz, a w polskim społeczeństwie niestety często spotykana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Owsiak to resortowe dziecko.

Może nie bez powodu pojawił się w Jarocinie w 91 roku. To był mój ostatni koncert na którym tam byłem.

Co rozumiesz pod swoim pojęciem "resortowe dziecko" ?

Powody dla których ostatni raz byłeś w Jarocinie nikogo mądrego nie obchodzą.

Twój problem.

 

PS Już w 1991 r. wiedziałeś że J. Owsiak to "resortowe dziecko" czy dopiero z internetu się dowiedziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod swoim pojęciem "resortowe dziecko" ?

Powody dla których ostatni raz byłeś w Jarocinie nikogo mądrego nie obchodzą.

Twój problem.

 

PS Już w 1991 r. wiedziałeś że J. Owsiak to "resortowe dziecko" czy dopiero z internetu się dowiedziałeś?

 

Poszukaj sobie w necie co to znaczy.

Pewnie, że nie widziałem, ale jest coś takiego jak "zbieg okoliczność" czy "przypadek". Dlaczego z internetu? Może z książki?

No mój problem. Jeździłem posłuchać fajnej muzyki. Nie tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę, żeby Owsiak zbierał 180mln co rok i z tego żył, niż 1.8mln i zapieprzał na życie np w kopalni :)

To się nazywa działalność charytatywna?

 

W budżecie na 2020 na 500+ jest przeznaczone ok. 41mld zł.

Myślę, ze wielu rodziców, ich dzieci, lekarzy - większość Polaków, również wychodzi z takiego zaĺoźenia.

Myślę, że większość Polaków, lekarzy, rodziców i ich dzieci , a szczególnie starsze osoby i chore chciałaby normalnej, zdrowej służby zdrowia, dla każdego nawet dal tego z bardzo rzadką i drogą w leczeniu chorobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie w necie co to znaczy.

Pewnie, że nie widziałem, ale jest coś takiego jak "zbieg okoliczność" czy "przypadek". Dlaczego z internetu? Może z książki?

No mój problem. Jeździłem posłuchać fajnej muzyki. Nie tylko tam.

 

Nie pytam się netu tylko Ciebie.

Co rozumiesz pod tym określeniem i jakie to ma znaczenie dla WOŚP kto był (jest) ojcem i matką Jurka Owsiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złtówki od wielu lat nie dałem na Owsiaka . JAk by robił to społecznie to ok ale nahapał się na tym równo.

 

Jaka fundacja ma mniejszy % kosztów własnych, niż WOŚP? Swego czasu szukałem - o rząd wielkości odstawiali kolejną najlepszą fundację jaką znalazłem.

Sprawozdania wszystkich OPP masz publicznie dostępne. Znajdź choć jedną co na cele statutowe przeznacza większy %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość Polaków, lekarzy, rodziców i ich dzieci , a szczególnie starsze osoby i chore chciałaby normalnej, zdrowej służby zdrowia, dla każdego nawet dal tego z bardzo rzadką i drogą w leczeniu chorobą.

 

A póki tego nie ma, dobrze, że jest Owsiak, który poruszył serca Polaków, zmobilizowal ich i dał choć jedną fajną niedzielę, kiedy mogą poczuć, że w większości grają jednak w jednej drużynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A póki tego nie ma, dobrze, że jest Owsiak, który poruszył serca Polaków, zmobilizowal ich i dał choć jedną fajną niedzielę, kiedy mogą poczuć, że w większości grają jednak w jednej drużynie

 

Wolę, żeby Owsiak zbierał 180mln co rok i z tego żył, niż 1.8mln i zapieprzał na życie np w kopalni :)

To się nazywa działalność charytatywna?

 

W budżecie na 2020 na 500+ jest przeznaczone ok. 41mld zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa działalność charytatywna?

 

W budżecie na 2020 na 500+ jest przeznaczone ok. 41mld zł.

Jak łatwo jest postradać zdolność logicznego myślenia. Albo nigdy jej nie posiadać.

 

Polecam przeczytanie poniższej definicji

Charytatywność – cecha działań mających na celu niesienie pomocy jej potrzebującym, w sposób bezinteresowny, dobroczynny, filantropijny
Edytowane przez d7d
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa działalność charytatywna?

.

 

Ja pisałem coś, że Owsiak robi to charytatywnie ??

 

Jeszcze raz, bo widzę, że znów nie zrozumiałeś przekazu. Tym razem pomagam boldem:

 

Wolę, żeby Owsiak zbierał 180mln co rok i z tego żył, niż 1.8mln i zapieprzał na życie np w kopalni
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem coś, że Owsiak robi to charytatywnie ??

 

Jeszcze raz, bo widzę, że znów nie zrozumiałeś przekazu. Tym razem pomagam boldem:

 

Niech Ci będzie, że nie zrozumiałem. Nie chce mis się znów kopać z Tobą, bo już nie raz było u Ciebie "samozaoranie - master level" jak to wczoraj komuś napisałeś.

 

Zadałem proste pytanie. Dasz radę odpowiedzieć? Tak lub nie. Tyle. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź: 500+ nie jest działalnością charytatywną.

 

Reszta pytań i odpowiedzi na temat WOŚP i Jurka Owsiaka masz tutaj

https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne

Znajdziesz też info o wynagrodzeniu.

 

Przeczytaj też

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy[1] (WOŚP) – fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
Edytowane przez d7d
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie, że nie zrozumiałem. .

 

Czyli nihil novi.

 

O charytatywności Owsiaka dyskutuj z autorem tej tezy, ja poprzestanę na stwierdzaniu, że odwala kawał dobrej roboty i ma moje wsparcie "do końca świata i jeden dzień dłużej"

 

Psy szczekają, karawana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź: 500+ nie jest działalnością charytatywną.

 

Reszta pytań i odpowiedzi na temat WOŚP i Jurka Owsiaka masz tutaj

https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne

Znajdziesz też info o wynagrodzeniu.

 

Przeczytaj też

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy

 

Nie o to chodziło. Masz rację to co wcześniej napisałeś o myśleniu. Nie tylko o myśleniu, ale o czytaniu ze zrozumieniem również. Gratulacje dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytanie poniższej definicji

 

Rozumiem, że Twoim zdaniem nie wystarczy, że potrzebujący nie płaci za pomoc, żeby można było ją nazwać charytatywną, ale też nikt niosący tę pomoc nie może pokryć żadnych wydatków z pieniędzy, którymi dysponuje?

 

 

Znasz jakąś taką organizację (najlepiej OPP, żebym mógł zobaczyć jej sprawozdanie i zweryfikować)?

 

 

Nie wystarczy, że do potrzebujących trafia zdecydowana większość środków pozyskanych przez fundację?

Ze sprawozdania WOŚP za 2018

Koszty działalności statutowej 107 606 806,34

Koszty ogólnego zarządu (czyli wynagrodzenia, paliwo, komputery, materiały biurowe, amortyzacja środków trwałych itd. itp. - generalnie wszystko, oprócz kupowania rozdawanego sprzętu) 5 847 322,16

Czyli 5,15% sumy tych kosztów.

 

Dla porównania

Fundacja Polsat - 2 197 633,19/9 544 962,82=23%

Fundacja TVN Nie jesteś sam 541 170,05/8 221 757,99=6,6%

Caritas Polska 6 395 203,53/102 645 269,95=6,23

 

Jak widać żadna nie działa charytatywnie jeżeli tak rozumieć Twoją definicję. Wszystkie przeznaczają więcej %, na koszty zarządu - a mają łatwiej, bo mają dostęp do reklam po "promocyjnych" cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nihil novi.

 

O charytatywności Owsiaka dyskutuj z autorem tej tezy, ja poprzestanę na stwierdzaniu, że odwala kawał dobrej roboty i ma moje wsparcie "do końca świata i jeden dzień dłużej"

 

 

Nie Ci będzie to "nihil novi". Nudne to strasznie.

 

Jakoś nie chciał, ale że się jak zwykle włączyłeś to wiadomo.

 

Cieszę się ma Twoje wsparcie. Nie tylko Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twoim zdaniem nie wystarczy, że potrzebujący nie płaci za pomoc, żeby można było ją nazwać charytatywną, ale też nikt niosący tę pomoc nie może pokryć żadnych wydatków z pieniędzy, którymi dysponuje?

Nie rozumiesz intencji mojego wpisu.

Pomoc którą ktoś otrzymuje za darmo jest charytatywna.

Przeciwnicy WOŚP uważają że skoro ktoś za pracę w WO\ŚP i w jej okolicach otrzymuje jakieś wynagrodzenie to WOŚP nie jest organizacją charytatywną.

Sami nic nie robią, nie dają datków na WOŚP i (lub) inne organizacje filantropijne / dobroczynne / charytatywne ale ZAWSZE mają pretensje.

Największe do tych którzy coś robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...