Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Jestes idealnym targetem na cokolwiek. Daj Boze, zeby wszyscy klienci byli tacy! Amen.

 

 

 

Nawet jak by kosztowala podobnie a dzialala lepiej? Coz za "blyskotliwy" umysl nam sie tu objawil! :D

 

Z tym umysłem to Pan przesadził......

Widzę że nie ma Pan przekonujących argumentów w sprawie pompy PW, i dlatego stara się Pan wszystko zanegować i obrażać innych. Po prostu trzeba ją użytkować. A o zrozumieniu problemów z pompą gruntową porozmawiać możemy z Panem po upływie 5 lat, gdy ogrody już się rozwiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym umysłem to Pan przesadził......

Widzę że nie ma Pan przekonujących argumentów w sprawie pompy PW, i dlatego stara się Pan wszystko zanegować i obrażać innych. Po prostu trzeba ją użytkować. A o zrozumieniu problemów z pompą gruntową porozmawiać możemy z Panem po upływie 5 lat, gdy ogrody już się rozwiną.

 

W jakim sensie przesadzilem?

Wrazliwy jestes jak panienka na wydaniu. Obrazilem Cie, czym?

 

Drugi rok nad kolektorem na warzywniku uprawiam glownie pomidory (takie hobby). Rosna i nic im nie jest, a to bardzo wrazliwe rosliny w temacie zimnego gruntu. Kolektor plaski regeneruje sie w 100%, wiec nie bedzie efektu "kumulacji chlodu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomizej masz cala elektronike z mojej pompy (do tego podpiety sterownik Frisko). Czy tutaj srednio kumaty elektronik-elektryk z lutownica nie da sobie rady?

 

http://www.szkut.com/dom/Dom73a.jpg

 

Też kiedyś miałem takie radio :D

 

Teraz mam trochę bardziej jednorazowe

 

Teraz kocioł na eko grog jest bardzie rozbudowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jaki średni COP uzyskałeś w czasie grzania c.w.u. pompą ciepła?

kiedy zacząłeś i zakończyłeś grzanie?

 

największym "problemem" w zbiornikach Galmetu, czy Elektrometu jest jakość wykonania i położenie emalii - w czasie płukania wężownic lub płaszczów wypływa zupa - no ale to "ekonomiczny zakup:smile:

 

pozdrawiam

 

Witaj,

 

Średnio uzyskiwałem SVER około 2,5, grzałem w okresie 03.08 - 20.09.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kocioł na eko grog jest bardzie rozbudowany

Ale tu nie ma żadnej potrzeby komplikowania tej elektroniki. Większa komplikacja to tylko większy koszt zakupu i ewentualnej naprawy po kilku latach, a pożytek przy tym żaden. Ostatnio są "modne" nienaprawialne, jednorazowe produkty, pełne bezsensownych bajerów i niepotrzebnych wodotrysków, które zostały tak zaprojektowane, że się zepsują wkrótce po gwarancji. Staram się ich unikać, choć nie zawsze się da - takie podejście jest lepsze zarówno dla kieszeni jak i szeroko pojętego środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma żadnej potrzeby komplikowania tej elektroniki. Większa komplikacja to tylko większy koszt zakupu i ewentualnej naprawy po kilku latach, a pożytek przy tym żaden. Ostatnio są "modne" nienaprawialne, jednorazowe produkty, pełne bezsensownych bajerów i niepotrzebnych wodotrysków, które zostały tak zaprojektowane, że się zepsują wkrótce po gwarancji. Staram się ich unikać, choć nie zawsze się da - takie podejście jest lepsze zarówno dla kieszeni jak i szeroko pojętego środowiska.

 

Masz rację,Ale

 

Zastosowanie elektroniki i inwertera pozwoliło wyeliminować np Bufor ,. Można zastosować mniejszy zbiornik na cwu..

Też uważam ,że proste jest lepsze .

Ale jak chcesz ekogrocha to musisz mieć elektronikę i podajnik.

Oczywiście można palić w kozie.

Nie żeby pc gruntowa to coś złego .To inne rozwiązanie które ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem takie radio :D

 

Teraz mam trochę bardziej jednorazowe

 

Teraz kocioł na eko grog jest bardzie rozbudowany

 

Teraz wszystko jest po 3 latach do wyrzucenia.

Jakos dziwnie ta prosta elektronika wzbudza moje zaufanie, pomimo ze na codzien mam do czynienia z komputerami i to niekoniecznie PCetami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie elektroniki i inwertera pozwoliło wyeliminować np Bufor

Ja też wyeliminowałem bufor ale bez inwertera ;-) Oczywiście nie zawsze się da, ale jeśli się całą instalację projektuje od początku, to nie ma problemu, żeby bufora po prostu nie było.

Ale jak chcesz ekogrocha to musisz mieć elektronikę i podajnik.

Nieeee !!!! Ekogrocha nie chcę, nigdy w życiu !!! Wolę już tą pc z radiem i prymitywną elektroniką ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, całe Święta i już sam nie wiem..

Mam SSZ dom 80 m2 pow. użytkowej (piwnica + parter + poddasze po 45 m2 podłóg) i chciałbym do tego zamontować tanie i bezobsługowe ogrzewanie.

Czyli, co:

-parter podłogówka

-poddasze na drewnianym stropie - czy można tu zrobić podłogówkę na takim stropie? czy w skosach czy w ścianach czy w końcu grzejniki?

 

Do tego PC P-W - jako bezobsługowe i względnie tanie rozwiązanie.

40 K PLN na gruntową pompę na pewno nie będę miał, więc odpada.

 

Jaki model PC P-W sprawdza się w długoletnim ogrzewaniu? Możecie mi polecić konkretny model, producenta?

 

I też z praktyki, czy ktoś doświadczył różnicę pomiędzy takimi pompami za 5-10 K PLN a takimi za 20-25 K PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że te tanie np. z juli nie działają w niskich temp. za dobrze

Na piętrze zrób ścienne działa b. dobrze i lepiej chłodzi - latem na poddaszu na pewno to docenisz 24oC nie przekroczone przy zewnętrznej 30oC i więcej tak było u mnie na Śląsku tego lata

Tu sobie poczytaj na temat ściennego

http://ogrzewaniescienne.com.pl/

nie rób grzejników zwłaszcza do pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na deltach i tych innych cudach, mam po prostu pompę ciepła dom nowy kończe srodek pompe zakladała AJB klima dom ocieplony 15 cm parterówka po podłogach do ogrzania 90 m2 samej podłogówki, temperatura ustawiona na 20 stopni jesli tak ma byc non stop to chyba odpalac bede częściej kominek, prąd w taryfie C11 enea woj zachodniopomorskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zużycie Tcap 9 jednofazowy do ogrzania 90m2 podłogówki, dostałem rachunek za prąd C11 od 10,10 - 12,12,2013 zużycie 1040kwh suma 780 zł na moje trochę za drogo a może jakieś inne spostrzeżenia.

Jak rozumiem to zużycie całego domu a nie samej PC więc można tylko wróżyć a nie oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jadąc na święta do rodziny wstąpiłem, miałem po drodze do jednego forumowicza (poprosił mnie o przyjazd) - pisał o dużym zużyciu prądu

 

i co się okazało - budynek niezamieszkany, nie do końca ocieplony, a na sterowniku pokojowym ustawione 16'C i histereza 2'C

 

pompa pracowała w dużej części na samych grzałkach - brak znajomości algorytmu pracy pompy ciepła

następowało i dalej następuje po wygrzewanie i pozbywanie ogromnych ilości wilgoci z murów

 

niewiedza kosztuje

 

pozdrawiam

 

 

Nie znam się na deltach i tych innych cudach, mam po prostu pompę ciepła dom nowy kończe srodek pompe zakladała AJB klima dom ocieplony 15 cm parterówka po podłogach do ogrzania 90 m2 samej podłogówki, temperatura ustawiona na 20 stopni jesli tak ma byc non stop to chyba odpalac bede częściej kominek, prąd w taryfie C11 enea woj zachodniopomorskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...