Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

...gwarancji od wykonawców mam ustawowo 3 lata, myśle ze w grubszych przypadkach byłaby i dłuższa odpowiedzialność...ale trzeba pilnować, sprawdzać ile sie da!

...samochód używany raczej nie ma gwarancji od wcześniejszego właściciela - jedynie krótka rękojmia ewentualnie - ale tak to jest z używanymi rzeczami - mozna ubezpieczyć auto w ACE i to trochę rozwiązuje sprawę...

...znasz coś co jest na rynku jakiś czas z dobra opinią?

Kolego !

Gwarancji nie masz " ustawowej " 3 letniej ! Gwarancje daje producent i robi to wyłącznie z własnej woli, ale ponieważ już prawie wszyscy dają gwarancje, to on też. Należy dokładnie przyjrzeć się warunkom gwarancji. Często jest to fikcja.

Zupełnie czym innym jest rękojmia, lub ustawa konsumencka. To właśnie jest ustawowe zabezpieczenie nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masakra,czy podobnie przeżywasz zakup nowego auta a z budowlanych dachówki,okien,kafli,sprzętu kuchennego ?

Jeśli tak to współczuję bo pewno żyjesz w wiecznym stresie że coś się może za chwilę popsuć ;)

 

Auto masz z klima,el.szybami,abs ? Serwisujesz je ?

Wiesz ile kosztuje naprawa klimy czy turbinki albo filtra cząsteczek ? Nawet nie pytaj bo od razu wyrwiesz sobie wlosy z głowy jak się dowiesz z jakim ryzykiem finasowym wiąże się jazda autem ;)

 

Dobre :) Popieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego !

Gwarancji nie masz " ustawowej " 3 letniej ! Gwarancje daje producent i robi to wyłącznie z własnej woli, ale ponieważ już prawie wszyscy dają gwarancje, to on też. Należy dokładnie przyjrzeć się warunkom gwarancji. Często jest to fikcja.

Zupełnie czym innym jest rękojmia, lub ustawa konsumencka. To właśnie jest ustawowe zabezpieczenie nabywcy.

 

...nie chodziło mi typowo o gwarancje, jedynie o to, ze Wykonawca na podstawie umowy o dzielo lub o roboty budowlane odpowiada za wykonane prace conajmniej przez 3 lata...a w grubszych przypadkach myśle ze dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JKJ pomysl o gruntowce w zaleaznosci od obciazenia cieplnego Twojego budynku powinienes sie zmiescic miedzy 30-35 K (pompa i odwierty) z kolektorem plaskim to nawet mniej..

Wpierw OZC a dopiero pozniej przymiarka do rodzaju i mocy pompy.

 

...myślałem o gruntowne, moze nie ma u mnie zbyt dużej konkurencji w tej branży bo 2 odwierty pionowe po 80m z instalacja i PC na glikolu wyliczyli mi na 60tys...

...w taka PC poszedłbym pewniej niż w PW - gruntowe działają od lat i wiem, ze często szybciej wymieniane sa inne elementy - a pompa działa wiele lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy macie takie ceny 30-35 tyś. to fikcja moim zdaniem, jeszcze rok temu powietrznej nie mogłem znaleźć za takie pieniądze i kupiłem chińczyka podobno, za 9kw z montażem chcieli ponad 30 netto

 

Dla chcacego nic trudnego, szukajcie az znajdziecie. Jest instalator na FM.

Gdybym wczesniej sie o nim wiedzial, nie przepacilbym za DZ 35%.

Na szczescie pompa bedzie montowana przez niego.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcacego nic trudnego, szukajcie az znajdziecie. Jest instalator na FM.

Gdybym wczesniej sie o nim wiedzial, nie przepacilbym za DZ 35%.

Na szczescie pompa bedzie montowana przez niego.

 

Ja bardzo chciałem a oferty miałem z wielu firm, 30 tysięcy to dla mnie dużo i pochopnie ich nie wywaliłem, może dodam że mój dom do słabo ocieplone 140m2 na grzejnikach 100%,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie do posaidaczy pomp p-w. czy zauwazyliscie, ze pompa w okolicach 0* dziala gorzej? u mnie przy obecnych temperaturach, tj. -2 do 2 pompa nie potrafi dojsc do zadanej temperatury (chodzi o temp wylotu). jak bylo -12 to grzala bez problemu. nie wiem czy to jest spowodowane, czy z moja pompa jest cos nie tak, czy ogolnie w takim zakresie pompy p-w maja jakas gorsza wydajnosc. z gory dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...