Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

t-cap 9 i 12 - DE8 - 5JD420XBA22, DE5 - 5JD420XAA22

sdc 9 - 16 - FE8 - 5JD420XBA22

 

t-capa 14-ki serwisówki nie mam więc nie wiem, nie zdziwił bym się, gdyby była tam taka sama sprężarka.

 

Wygląda na to, że p. produkuje jeden agregat i jeden hydrobox + kilka różnych programów (różne oznaczenia płyt) i nie zdziwił bym się, gdyby znalazł się jakiś magik z czytnikiem/programatorem wsadów, który za 5zł przerobił by jedną na drugą, również - skoro t-cap to to samo co HT po wymianie czynnika na r407 - sdc za 17kzł na HT za 32kzł :)

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że p. produkuje jeden agregat i jeden hydrobox + kilka różnych programów (różne oznaczenia płyt) i nie zdziwił bym się, gdyby znalazł się jakiś magik z czytnikiem/programatorem wsadów, który za 5zł przerobił by jedną na drugą, również - skoro t-cap to to samo co HT po wymianie czynnika na r407 - sdc za 17kzł na HT za 32kzł :)

 

Nie wiem czy od razu z 9 zrobi sie 16

Ale twoja ideą wogole bym sie nie zdziwił i w jakimś zakresie pewnie jest to możliwe

Prawa rynku, inne branże maja podobnie, nikt nie wyprodukuje 8 rożnych mocy jednego modlelu PC a co najwyżej z 2, maks 3 a reszta różnic miedzy nimi to drobnostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-cap 9 i 12 - DE8 - 5JD420XBA22, DE5 - 5JD420XAA22

sdc 9 - 16 - FE8 - 5JD420XBA22

 

t-capa 14-ki serwisówki nie mam więc nie wiem, nie zdziwił bym się, gdyby była tam taka sama sprężarka.

 

Wygląda na to, że p. produkuje jeden agregat i jeden hydrobox + kilka różnych programów (różne oznaczenia płyt) i nie zdziwił bym się, gdyby znalazł się jakiś magik z czytnikiem/programatorem wsadów, który za 5zł przerobił by jedną na drugą, również - skoro t-cap to to samo co HT po wymianie czynnika na r407 - sdc za 17kzł na HT za 32kzł :)

 

no to ja zycze powodzenia skoro patrzysz tylko na sprezarke

a w jakim celu chcesz liftowac ?

do czego to potrzebne?

miedzy sdc a ht jest przepasc i magik nawet za 5 kilo nie pomoze

roznice to tak jak miedzy quadem a autem

no ale kto bogatemu zabroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zycze powodzenia skoro patrzysz tylko na sprezarke

a w jakim celu chcesz liftowac ?

do czego to potrzebne?

miedzy sdc a ht jest przepasc i magik nawet za 5 kilo nie pomoze

roznice to tak jak miedzy quadem a autem

no ale kto bogatemu zabroni

 

Jak zwykle niezwykle konstruktywna i wyczerpująca odpowiedź:(

Temu Panu chyba już podziękujemy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zycze powodzenia skoro patrzysz tylko na sprezarke

a w jakim celu chcesz liftowac ?

do czego to potrzebne?

miedzy sdc a ht jest przepasc i magik nawet za 5 kilo nie pomoze

roznice to tak jak miedzy quadem a autem

no ale kto bogatemu zabroni

 

No to jakie są wg Twojej wiedzy te różnice ? Trzeba by porównać kolejne elementy instrukcji serwisowej, to by było wiadomo gdzie tkwi różnica, nie mam jakiejś wielkiej ochoty się w to bawić, ale już wiemy, że sprężarki są w tych wszystkich PC takie same, parowniki też o tej samej wydajności a wszystkie modele SDC to się w ogóle zdaje się nie różnią poza elektroniką.

Skoro nie ma przepaści pomiędzy T-cap a SDC to dlaczego miała by być pomiędzy HT a SDC ? Sam twierdziłeś, że HT i T-cap to jedno i to samo tylko czynnik inny - pozwalający na dogrzanie do 65 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakie są wg Twojej wiedzy te różnice ? Trzeba by porównać kolejne elementy instrukcji serwisowej, to by było wiadomo gdzie tkwi różnica, nie mam jakiejś wielkiej ochoty się w to bawić, ale już wiemy, że sprężarki są w tych wszystkich PC takie same, parowniki też o tej samej wydajności a wszystkie modele SDC to się w ogóle zdaje się nie różnią poza elektroniką.

Skoro nie ma przepaści pomiędzy T-cap a SDC to dlaczego miała by być pomiędzy HT a SDC ? Sam twierdziłeś, że HT i T-cap to jedno i to samo tylko czynnik inny - pozwalający na dogrzanie do 65 st.

 

wez prosze najpierw wymien różnice pomiedzy sdc i tcap a nie opowiadaj ze cos jest takie same bo wprowadzasz blad,

to tak jak bym napisal ze pc to wszystkie takie same bo hydroboxy tak samo wygladaja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez prosze najpierw wymien różnice pomiedzy sdc i tcap a nie opowiadaj ze cos jest takie same bo wprowadzasz blad,

to tak jak bym napisal ze pc to wszystkie takie same bo hydroboxy tak samo wygladaja,

 

Jeżeli czujesz się fachowcem to wymień te różnice, ja bym musiał wertować instrukcje bo sprzętu na oczy nie widziałem, a piszę o tym do czego doszedłem przejrzawszy je pobieżnie.

 

Twierdzisz, ze pomiędzy SDC a t-cap to różnica jak pomiędzy quadem a samochodem, co sprawia, że jest tak ogromna różnica między nimi ?

 

Pisałeś o jakichś scrollach w t-capie a to się okazało nieprawdą, twierdziłeś że t-cap nie ma sprężarki z pomp 16kW a się okazało, że ma takie same jak w SDC 16kW, ja wprowadzam w błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się jeszcze jednej rzeczy - być może niezwiązanej bezpośrednią z pompami ciepła p/w, ale pewnie większość posiadaczy tych urządzeń się nad tym głowiła - jak przy zasilaniu niskotemperaturowym i podłogówce po całości rozwiązać ogrzewanie łazienki / suszenie ręczników?:

 

a) drabinka wodna wpięta w obieg z grzałką elektryczną

b) drabinka wodna zalana wodą i z grzałką niepołączona z instalacją CO

c) drabinka elektryczna sucha

 

Co wybraliście w swoich instalacjach / co jest najkorzystniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się jeszcze jednej rzeczy - być może niezwiązanej bezpośrednią z pompami ciepła p/w, ale pewnie większość posiadaczy tych urządzeń się nad tym głowiła - jak przy zasilaniu niskotemperaturowym i podłogówce po całości rozwiązać ogrzewanie łazienki / suszenie ręczników?:

 

a) drabinka wodna wpięta w obieg z grzałką elektryczną

b) drabinka wodna zalana wodą i z grzałką niepołączona z instalacją CO

c) drabinka elektryczna sucha

 

Co wybraliście w swoich instalacjach / co jest najkorzystniejsze?

 

my wybraliśmy ładny wieszak, jest sporo tańszy niż ładna drabinka ;). do tego mata grzewcza w podłodze, żeby poza sezonem w łazience szybko podbić temperaturę i mieć przyjemnie ciepło w stopy. suszenie będzie się odbywać głównie przez wentylację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tez bym tak zrobiła. Ale w górnej łazience zamiast kalafiora zrobimy ścienne :-) a na podłogę damy mate elektryczna pod kafle- na lato:-) Łazienka jeszcze dziewicza i całe szczęście. ŻADNYCH DRABINEK. To moje zdanie. Mamy na dole i musze kurz ściera z tego. Dodane: Mam teraz a... reszta jak wyżej. Edytowane przez Gremlinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przy zasilaniu niskotemperaturowym i podłogówce po całości rozwiązać ogrzewanie łazienki / suszenie ręczników?:

 

a) drabinka wodna wpięta w obieg z grzałką elektryczną

b) drabinka wodna zalana wodą i z grzałką niepołączona z instalacją CO

c) drabinka elektryczna sucha

d) drabinka wodna wpięta w obieg bez grzałki elektrycznej:).

Czy to jest rozwiązanie najkorzystniejsze - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...