Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

John

 

Zgadza się.

 

Mam u siebie na całości sufit podwieszany stąd nie miałem problemu z umieszczeniem w nim klimakonwektora ani poprowadzeniem od niego kanałów.

 

Zwracam jednak uwagę (nie Tobie bo wiesz o czym piszesz) że 7 kW mocy chłodniczej, a tym bardziej grzewczej dla parametrów 35/30 nie zmieści się w byle opakowaniu.

Użycie tej wielkości jednostki wymaga starannych obliczeń i dość przemyślanego przygotowania.

U siebie z góry załoźyłem, że dla chłodzenia, jak i zresztą ew. ogrzewania nie będę wykorzystywał całego potencjału PC. Dla mojego domu taka moc nie jest potrzebna.

Chodziło mi o względy natury estetycznej,stąd jednostka kasetonowa 600x600.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja początkowo miałem pompę jakiejś no-name firmy i w domu było zimno, więc już chciałem się wycofać z całego pomysłu z pompą. Ale stwierdziłem, że wymienię, bo może ta jest felernia (i była), kupiłem ********* i w domu jest super ciepełko, a koszty niskie :)

 

Będziesz miał farta jak zleceniodawca nie przeczyta tych wypocin bo działasz na jego niekorzyść takimi durnymi wpisami na forum technicznym.

 

Nie nadajesz się do tej roboty nie mając bladego pojęcia w temacie.

Spróbuj reklamować kosmetyki na przykład? Albo opony do przyczepki.

 

Do tego powinieneś zwrócić pieniądze zleceniodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem zainteresowany powietrzna pompa ciepla. Posiadam domek ok 200m2. Połowa w podłogówce reszta kaloryfery (ewentualnie klimakonwektory).

Czyatm ten remat i sie zastanawiam czy mam wybrac PC 9 czy 12 kw. W najwieksze mrozy bede sie wspomagał kominkiem . Mój wybór padł na Panasonica i teraz pytanie bo niebardzo sie orientuję 1 czy 3 fazy. Przyłącze bede załatwiał na wiosnę i niewiem w czym różnica i czy sie oplaca tylko dla pompy? Różnica w cenie zakupu 9kw 1 faza vs 3 ok 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nawiązując do tematu zastosowania zbiorników buforowych w instalacjach CO, polecam bufory z rodziny Logalux P, PW, PNR lub PNRZ marki Buderus.

Cechują się one niewielkimi stratami postojowymi oraz są dostępne w pojemnościach 500, 750 oraz 1000l w zależności od wybranego typu. Szczegółowe informacje o produkcie dostępne są na stronie: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/zbiorniki-cwu-co/bufory-co/

Chętnie odpowiem w razie ewentualnych pytań.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli zainteresowani są Państwo wyborem powietrznej pompy ciepła, marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno pompy typu monoblok, jak i split. Supraeco A SAS-2 typu split składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej, połączonych rurociągiem wypełnionym czynnikiem chłodniczym. Supraeco A SAO-2 ACE jest to pompa ciepła typu monoblok, gdzie zarówno skraplacz i parownik znajdują się w jednostce zewnętrznej.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszam na naszą stronę internetową http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

 

Tutaj są podane takie dane:

 

Moc grzewcza/COP +2/35°C wg EN 14511 [kW/-] 5/3,5

Moc grzewcza/COP -7/35°C wg EN 14511 [kW/-] 6/2,5

 

[...]

 

Moc grzewcza/COP +2/35°C wg EN 14511 [kW/-] 5,2/3,5

Moc grzewcza/COP -7/35°C wg EN 14511 [kW/-] 7,2/2,6

 

 

Jak udało się uzyskać wzrost mocy grzewczej przy spadku temperatury powietrza?

 

I ile te cudeńka kosztują, bo w cenniku nie mogę znaleźć.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Kaizen;

 

Jak udało się uzyskać wzrost mocy grzewczej przy spadku temperatury powietrza?

 

Witam

 

To marketing.

W przywołanej normie nie podaje się mocy znamionowej, a jedynie wymaganą dla danych warunków.

Jest zrozumiałym, że dla temp np 0* wymagana moc wyniesie np. 4 kW, zaś dla -10* odpowiednio 6,5 kW.

Dla tak podanych obciążeń częściowych ustala się COP - oczywiście wyższy niż dla obciążenia mocą znamionową.

 

Poproś o dane dotyczące mocy nominalnej dla danych warunków, np dla grzania CWU z temp. zasilania 55*.

Okaże się, cytując forumowego Jaśka71, że "wszyscy jedziemy na tym samym wózku".

Wózek to w tym wypadku R410A i podwójna sprężarka rotacyjna.

 

Mam T-Cap-a od P.

Z moich obserwacji wynika, że pracując na obciążeniach częściowych osiąga COP znacznie powyżej deklarowanych w katalogach.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie, posiadam PC PW alpha innotec l8 split podłączona do podłogówki w całym domu 122m2. Podlogowka z rozdzielaczem wyposażonym w elektrozawory polaczone w każdym pomieszczeniu z regulatorami temperatury.. Poszukuje informacji odnośnie ustawień krzywej grzania PC (obecnie mam na 4) oraz % ustawienia wydajności pompy obiegowej co ( standardowo ustawiona na 60%) ja zrobiłem 100%. Chodzi mi o to ze jak np jest słoneczny dzien to wiadomo w domu sie tak podniesie temper o kilka stopni od słońca i siłowniki zamykają dopływ wody co, natomiast PC Cały czas pompuje wodę w co na 100% i czy nie lepiej zmniejszyć... szukam najlepszych ustawień PC...

Z góry Dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, posiadam PC PW alpha innotec l8 split podłączona do podłogówki w całym domu 122m2. Podlogowka z rozdzielaczem wyposażonym w elektrozawory polaczone w każdym pomieszczeniu z regulatorami temperatury.. Poszukuje informacji odnośnie ustawień krzywej grzania PC (obecnie mam na 4) oraz % ustawienia wydajności pompy obiegowej co ( standardowo ustawiona na 60%) ja zrobiłem 100%. Chodzi mi o to ze jak np jest słoneczny dzien to wiadomo w domu sie tak podniesie temper o kilka stopni od słońca i siłowniki zamykają dopływ wody co, natomiast PC Cały czas pompuje wodę w co na 100% i czy nie lepiej zmniejszyć... szukam najlepszych ustawień PC...

Z góry Dziekuje za odp.

To jest PC inwerterowa (modulowana moc) wykonane jest blokowanie przy zamkniętych wszystkich pętlach ? Jeśli jest ON/OFF, przy takim sterowaniu powinieneś mieć zainstalowany bufor ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest PC inwerterowa (modulowana moc) wykonane jest blokowanie przy zamkniętych wszystkich pętlach ? Jeśli jest ON/OFF, przy takim sterowaniu powinieneś mieć zainstalowany bufor ciepła.

 

Tak to jest PC inverterowa..ale czy jest wykonane blokowanie przy zamkniętych wszystkich pętlach to nie wiem.. jak to sprawdzić?

Wiem, że jeśli mam zamknięte obiegi to mi wzrasta automatycznie temperatura na zasilaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest PC inverterowa..ale czy jest wykonane blokowanie przy zamkniętych wszystkich pętlach to nie wiem.. jak to sprawdzić?

Wiem, że jeśli mam zamknięte obiegi to mi wzrasta automatycznie temperatura na zasilaniu...

Musisz z tym pytaniem udać się do instalatora, najwyraźniej nie masz blokowania, skoro taka reakcja pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz z tym pytaniem udać się do instalatora, najwyraźniej nie masz blokowania, skoro taka reakcja pompy.

 

Już wszystko wiem.. wydajność pompy obiegowej CO ustawiam sobie w menu i mam na 100%. Nawet jak zamkną sie wszystkie obiegi to w niczym nie przeszkadza pompie ciepła bo ona dostosuje sobie moc do zapotrzebowania w danym momencie..może sie nawet wyłączyć.. tak wiec pozostawiam krzywa grzewcza na 4 i wydajnosc pompy obiegowej na 100%.

 

P.s zużycie energi elektrycznej w ostatnich 7 dniach wyniosło u mnie średnio 23 kw na dobę dla CO i CWU. Temperatury w pomieszczeniach 21,5-22,5 w łazience 24-25 stopni.. dla mnie to super wynik.. wszystko w taryfie g11..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem.. wydajność pompy obiegowej CO ustawiam sobie w menu i mam na 100%. Nawet jak zamkną sie wszystkie obiegi to w niczym nie przeszkadza pompie ciepła bo ona dostosuje sobie moc do zapotrzebowania w danym momencie..może sie nawet wyłączyć.. tak wiec pozostawiam krzywa grzewcza na 4 i wydajnosc pompy obiegowej na 100%.

 

.

I twierdzisz teraz, że PC już nie startuje, pompa obiegowa się wyłącza ... ? jeżeli tak to super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...