Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No doooooobra, przekonałyście mnie. Problem w tym, że z urządzaniem uwinęłam się bardzo szybko i nie mam za bardzo, co robić. Blog blogiem, fajnie jest pozostać w temacie, ale teraz, gdy przekopałam już tysiące zdjęć pięknych wnętrz, mam ochotę zrobić wszystko inaczej.

:p

 

A co do sesji... No zgłaszają się, zgłaszają. Nawet nie muszę dzwonić i się narzucać. Zobaczymy, może kiedyś. Ostatnio odezwał się ktoś z pytaniem, czy mogą dom wrzucić do bazy potencjalnych planów zdjęciowych dla producentów seriali i reklam. Znajomy udostępnił w ten sposób kuchnię (do jakiegoś programu kulinarnego) i zarobił w weekend niezłe pieniądze. Jakoś nie widzę swojego domu w Klanie albo spocie z musztardą, ale może to jest jakiś sposób na zarobek.

:lol2:

 

A teraz o dodatkach. No wiem, że powinnam ich trochę kupić, no wiem, że powinno być bardziej niesfornie (czyt. chaotycznie), ale - uwaga, będzie wyznanie - jak ja nie znoszę dupereli! Uwielbiam na nie patrzeć, uwielbiam je oglądać w innych domach, ale sama preferuję rzeczy wielkoskalowe. Jak dla mnie, to jedyną dekoracją salonu może być wielki obraz na ścianie. A dupereli w kuchni nienawidzę szczególnie. Trzy doniczki z ziołami na oknie, stojak na papierowy ręcznik, metalowa podkładka pod garnki i czajnik elektryczny to absolutny maks! Nic więcej nie postawię na blatach, bo wpadnę szał.

 

Ale przyznaję, że brakuje mi trochę dodatków. Tuż po przeprowadzce koncentrowałam się na większych rzeczach, których mi brakowało. A potem wpadłam w depresję i sklepy wnętrzarskie omijałam szerokim łukiem. Kiedy wreszcie się ogarnęłam psychicznie, przyszedł ciężki okres w robocie. Czasu brak, kasy również. Ale wiem, wiem. Potrzebuję porządnych lampionów, dywanu, jakichś ramek, zdjęć, czegoś. Mam to w sypialni i rzeczywiście zrobiło się przytulnie.

 

W kwestii koloru ścian - to PARA Paints, odcień Comfortable Chinos. Prawie w całym domu taki sam. Połączenie beżu z szarością, czyli greige, zmieniający odcień w zależności od oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy,

ale reklama odświeżacza powietrza czy czegoś równie niekrępującego mogłaby zaistnieć w Twoich wnętrzach :)

A skoro tak brakuje Ci adrenaliny dekoratorskiej, to może jednak pomyślisz o rozwinięciu takiej działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro Was tak zamęczam pytaniami, to dorzucam jeszcze jedno. Co sądzicie o tym dywanie?

 

http://www.komfort.pl/html.media?_Instance=komfort&_Option=Other&_Connector=palio&_tableName=eshop_media&_colID=id&_colContent=content&_colFileName=file_naimeType=mime_type&_colLastUpdated=last_updated&_colSize=doc_size&_ID=4005164&_CheckSum=-1740265952

 

Luby smęci, że mu się dźwięk w salonie odbija od podłogi i chce koniecznie kupić dywanik w IKEI. Mnie on się może nawet podoba, ale żebym wzdychała z zachwytu to niekoniecznie. Ten powyżej jest z wełny, ręcznie igłowany. Kosztuje niecałe 2 tys.

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się dywan podoba, tylko boję się że ta zieleń zbyt się będzie wybijać.

 

poza tym zdecydowanie zgadzam się z MagdąZZZ - dom jest może urządzony, ale jeszcze nie "udomowiony". brakuje mi bardziej osobistych drobiazgów, które będą coś o Was mówiły. na razie jest jeszcze trochę bezosobowo (bez obrazy - naprawdę pięknie, ale ...).

prawdę powiedziawszy, byłam bardzo zdziwiona jak oznajmiłaś na forum że Twój dom jest właściwie skończony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anluka78, płytki na podłodze to Vives. Model Alaska Octagono (te białe) i Taco Nero (te małe czarne).

 

nihiru, skończony w sensie większych inwestycji. :) Ale drobiazgi dokupuję. Ostatnio nowe komplety dozowników na mydło do łazienek i kuchni, coś na ściany do łazienki, poduszki na taras etc. Nie lubię otaczać się miliardem przedmiotów, nie lubię wnętrz zagraconych, ale coś tam jeszcze dodam do swoich paru kątów.

 

Aha, u mnie na zdjęciu dywan nie ma nic zielonego. Roślinki są szare. :o

Przejadę się dzisiaj do sklepu i zobaczę na własne oczy, bo każdy monitor kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, a ja mam dwa pytanka o krzesła w jadalni.

Czy są ciężkie (w Balbaazarze widziałam krzesła z maty lloyd loom i były potwornie masywne, ciężkie i trudne w obsłudze czyt. przesuwaniu)?

I ile kosztowały? Na stronie Innych Mebli niestety nie ma tych krzeseł, a gdyby nawet były, to nie jestem pewna, czy podają ceny swoich produktów.....

 

Twoje plecionki bardzo mi się podobają i myślę, że są świetnym kompromisem stylu i funkcjonalności (moje serce jest za ludwikami, ale tapicerkę miałabym do prania po pierwszym posiłku). Przyglądam się Twoim fotkom i coraz bardziej jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syberia - widzę, że ty też jestes za zmianą? :)

Ja bym tam widziała bardzo wypłowiały bakłażan, tak jak w tej aranżacji:

http://bi.gazeta.pl/im/0/7262/z7262080X.jpg

 

a dywan jestem na nie. On jest zbytnio orientalizujący jak na angielski rustic Darcy.

 

Poza tym brakuje mi tam białych hortensji w doniczkach :)

 

BTW może przyda ci się do blogu, bo to troche w twoich klimatach:

http://homindes.blogspot.com/2009_05_25_archive.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi kojarzy się z mieszkaniem i sosnowymi meblami hehe i stety niestety - w ogóle go Tam nie widzę. Raczej jednolity, żadnych kwiatków ble :no:.

 

Wypłowiały bakłażan - piękne określenie! Ten kolor faktycznie by tam pasował, ale moim zdaniem zmiana obicia bez sensu - lepiej zagrać dodatkami.

A może dywan w tym kolorze ? Koniecznie musi być jasny? Chyba dlatego potrzebujesz zmian, bo wszystko jest w podobnej tonacji - beże, biele, greige,szarość....coś ciemniejszego przydałoby się do przełamania, a skoro brakuje dywanu... ;)

 

Darcy, dodatków przecież nie musi być milion, ale bez nich jest pusto i bezosobowo, trochę...katalogowo po prostu.

 

P.s. dywan na zdjęciu od Elfir fajnie wygląda :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...