Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły gazowe kondensacyjne firmy WOLF


ferrit

Recommended Posts

Mam piec WOLF chyba CGW20 (nie jestem pewna symbolu). Jest to centrala kondensacyjna wisząca z wbudowanym zasobnikiem na 50 litrów wody o wydajności 90 litrów.

Niewiele mogę na razie powiedzieć, bo to pierwszy sezon i ,,walczę" z nim, żeby ustawić go ekonomicznie. Jak na razie chyba nie jest źle z zużyciem, ale nie do końca wiem, czy dobrze ustawiam. Zadałam pytania w innym wątku, ale jak na razie nikt się nie odezwał.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150962-Wolf-CGB-K20-Pompa-Pracuje-24-24-Pali-Duzo-Gazu/page2

 

Największym problem to chyba mam taki, ze nie umiem (albo coś jest źle podłączone) ustawić, żeby grzała tylko podłogówka, a w tym czasie żeby grzejniki nie grzały. Kończy się to tym, że grzeje wszystko razem, nawet wtedy, gdy potrzeba tylko nagrzać dół.

Nie rozumiem też jak to jest z ustawieniem temperatury zadanej tzn. ustawiam temperaturę dla CO NP. 20 stopnie, dla mieszacza _i tu właśnie problem - ile stopni? 20 czy 30? Bo jak dam 20 to podłoga będzie zimna, a jak dam 30 to w pokoju będzie 30 stopni? Która temperatura zadana jest ,,ważniejsza" dla czujnika pokojowego? Do tej pory było ustawione 20 dla CO a dla mieszacza 27 - 30, ale wtedy czujnik pokazywał w pokoju 23 stopnie.

Wniosek - ciągle próbuję różnych ustawień, ale jakby ktoś podpowiedział, byłabym wdzięczna. (Instrukcję mam, ale tam są tylko wyjaśnienia ,,hasłowe", które nie wyjaśniają zależności między różnymi parametrami)

Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 133 m, ogrzewanie gazem. Za listopad i grudzień opłata będzie ok. 900 zł. (Tak wyliczyła pani w Biurze obsługi Klienta). Podobno ilość metrów gazu x 1,70 zł + 25 zł za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawało mi się, że nie jest to duże zużycie gazu. W listopadzie i grudniu, czyli najgorsze chyba miesiące średnio wyszło ok. 7-8 m gazu. Ale rzeczywiście dom 130 m a nie 240. Niestety ciągle się uczę ustawień. Będę wdzięczna za podpowiedzi, jak ustawić, żeby było ekonomiczniej.

No i nadal nie wiem co zrobić, żeby grzała sama podłogówka bez grzejników. Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik dodatkowy? A co to takiego?

 

I jeszcze jedna wątpliwość : ,,Temperatura zadana" to rozumiem że temperatura, którą piec ma utrzymywać w pomieszczeniu. Ale w BM trzeba ustawić temperaturę zadaną zarówno w CO jak i w mieszaczu. To która temperatura jest ,,ważna" ? Czy trzeba ustawić jednakową np. 20 stopni i dla CO i dla mieszacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Podnoszę temat.

Niestety nadal jest aktualny.

Latem przełączyłam na tryb letni i się nie zajmowałam piecem. Teraz temat powrócił.

1/ Nadal nie wiem, jaką temperaturę podłogówki ustawić - 20 czy 30 stopni?

2/ Co jest ważniejsze - temperatura zadana CO czy MIESZACZA? Chodzi mi o to, że muszę zaznaczyć ,,wpływ pomieszczenia" i przy CO i przy Mieszaczu na On lub Off. U mnie są obydwa włączone, czy to dobrze?

3/ Czy w CGW 20/120 (mała wisząca centrala kondensacyjna) można sprawdzić, czy w danym momencie grzeje CO czy wodę?

4/ Jaka może być przyczyna tego, że piec grzeje kilka godzin w nocy, jeśli a/ wody nikt nie bierze, b/ temp. w pokoju jest 22,5 stopnia a czasy przełączania są tak ustawione, że o 22-ej powinien być już tryb ekonomiczny, c/ temp. zasilania jest wysoka, ok. 50 stopni, d/ może dlatego, że włączony jest off przy wpływie pomieszczenia dla podłogówki? a podłogówka była ustawiona na 28 i 25 stopni (ekonomiczny).

Proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj koniczynko,

 

mam podobny problem i zaczynam z nim walczyć. Myślałem, że mam już opanowane ustawienia grzania, ale ostatnio przyszedł serwisant i się okazało, że zawór mieszający do podłogówki był ustawiony manualnie i automatyka nie miała na niego wpływu.

Po zmianach ustawienia okazało się, że mam rano zimno w domu, a piec próbuje podgrzać podłogę i nie może osiągnąć odpowiedniej temperatury. Miałem ustawienia wpływu CO i mieszacza na ON, oraz obydwie temperatury na 21 stopni.

Instalator poradził mi próbować zmian ustawień temperatury mieszacza (wpływ pomieszczenia mieszacza na OFF) lub krzywą grzania (na chwilę obecną podwyższyłem na 1.0). Krzywa grzania ma wpływ jeśli jest czujnik pogodowy (ja mam) a czujnik wew podobno tylko koryguje temperaturę.

 

Jeśli chodzi o Twoje pytania:

 

Ad 1 - ja mam ten sam problem, ale ta temperatura to chyba indywidualna sprawa w zależności od wielkości domu, rozkładu podłogówki i kaloryferów, więc wydaje mi się, że metoda prób i błędów.

 

Ad 2 - ja ustawiam na razie wpływ CO na ON, a mieszacza na OFF

Ad 3 - u mnie woda ma priorytet przed grzaniem i na BM w dolnej linii widać kranik palnik i pompę jak grzeje wodę CWU, a znaczek termometru, palnik pompę i mieszacz jak grzeje pomieszczenia CO

Ad4 - (rozumiem że sama podłogowka załącza piec?) jest tak jak napisałaś prawdopodobnie dlatego, że wpływ jest na OFF, jeśli dałabyś na ON to grzało by cały czas do temp 28 i 25. Pytanie czy przy tych 28 i 25 nie przegrzewa Ci pomieszczeń? Piec ma palnik modulowany, więc nawet jak się włącza to nie musi koniecznie na pełną moc.

 

Jeśli chodzi o szybkie wychładzanie to może być działanie pompy cyrkulacyjnej, bo nie doczytałem czy ją masz.

 

Liczę, że coraz więcej osób ma piece Wolfa i będzie chciało podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 to wyjście, którym można sterować, najczęściej jest do tego podłączona pompa cyrkulacyjna, żeby na BM można było ustawiać czasy jej działania.

Jeśli chcesz je wyłączyć to odpowiada za nie parametr HG14, który znajdziesz w ustawieniach serwisowych. Pewnie jak je wyłączysz to nie będzie już pracowało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam

Proszę o pomoc.

W CGW 20/120 firmy Wolf nie działa wentylator (Wyskakuje ,,błąd 24"), to znaczy działa, ale trzeba mu pomóc, czyli mechanicznie popchnąć. Nie zaskakuje samodzielnie.

Wymiana wentylatora kosztuje ok. 1700-1800 zł !!!!!

W internecie znalazłam wątek, że ktoś wymienił tylko kondensatorek w tym wentylatorze i wszystko wróciło do normy. Koszt ok. 200 zł.

Czy ktoś pomoże? Nie znam symbolu kondensatora, nie wiem jakiego konkretnie szukać.

A może ktoś z forumowiczów podejmie się wymiany kondensatora? (okolice W-wy)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Kto z Was używa kocioł gazowy firmy WOLF. Proszę o podanie modelu, charakterystyki domu, rodzaju ogrzewania, opinii, zużycia, opłat itp.

 

Przestrzegam przed zakupem Wolfa. 27 października mialem instalacje pieca za 13 tysięcy zl. Zepsuł sie po 2 tygodniach. Serwisant z łaska przyszedł po 3 dniach przestawill piec w tryb ciągły i słuch po nim zaginął. Pomimo skargi do dyrektora Fraczka czekam na naprawę 6 tygodni. Od 3 dni piec w ogóle nie działa. Najgorszy zakup. Najgorsza firma. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 year później...
Od czterech lat używam Immergas Vitrix za mniej niż 4 tysiące, jak na razie działa OK a i na forum jest duża rzesza użytkowników dzięki którym udało mi się dopasować ustawienia. Jeśli okaże się, ze się zepsuje i naprawa będzie zbyt droga to go wymienię na nowy i tak będzie taniej niż zakup Wolfa. Do podobnych wniosków doszedł mój znajomy gdy użytkował pralkę Miele za 4,5k, do każdego prania dosypywał Calgon który kosztował go przez 8 lat z 1k zł. Po 8 latach w pralce zepsuło się sterowanie a autoryzowany serwis zaśpiewał ponad 1k zł za naprawę, Pralkę wyrzucił i teraz kupił coś z 1,2k i stać go będzie na wymianę zaraz po 3 letniej gwarancji. Sorry za OT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Myślałem, że Wolf to solidna marka, ale z kilku postów wynika tu co innego.

Będę potrzebował kotła gazowego kondensacyjnego do ogrzewania domu i CWU o mocy ok. 15-18 kW.

Czy mam się nastawiać na Wolfa czy raczej nie?

 

ACV HRE 18/ 24 tani bardzo trwały wiele fajnych funkcji ( Pogodówka, Wbudowany odbiornik radiowego sterowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...